E divizionas: Paskutinę dieną sensacijų nebuvo - čempionu tapo Dineris Visos

Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ir į lauką žaisti futbolo kvietė.  Taip su lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio pagalba, būtų galima apibūdinti tą paskutinį Sekmadienio Futbolo Lygos žiemos 7x7 pirmenybių E diviziono sekmadienį.

Bet kad ir kiek ta saulutė į lauką bekviestų, diviziono futbolininkams prieš vasaros sezoną dar reikėjo užbaigti žiemos pirmenybes Sportimoje.

Juolab, kad dar ir ne viskas aišku tame divizione buvo. Teoriškai, net čempiono jis neturėjo. Nepaisant to, kad Dineris visą laiką pirmavo, iki pirmos vietos jiems trūko vieno taško. Kurį reikėjo iškovoti iš autsaiderių Pagirių.

Nors, kaip prisipažino vienas Dinerio vadovų Paulius Anuškevičius, pati Dinerio komanda taip negalvojo. Ji jau prieš rungtynes save laikė čempione.

„Na taip, jau ne pirmą kartą neįvertinam varžovų. Dabar į aikštę išėjom jau su aukso medaliais. Jau mums buvo aišku, kieno pirma vieta. Dar labiau mums tai paaiškėjo, kai nuo pirmų minučių ėmėme pirmauti. Ir tas pakišo koją. Sustojom. O jie išnaudojo dvi progas – ir jau pralošiam 1:2. Pradėjo imti nerimas. Vis dėl to vėliau pavyko perlaužti žaidimą. Komanda sukruto, suprato, kad juokauti negalima. Pavyko išnaudoti progas ir laimėti. Ir nesvarbu, kad laimėjom 8:3, bent jau pradžioje šios rungtynės mums klostėsi labai sunkiai, pačioj pabaigoj penkis įvarčius įmušėm, streso turėjom“, - pasakojo P. Anuškevičius.

Antras rungtynes, jau tapę čempionais, Dinerio futbolininkai laimėjo 4:3.

„Jas žaidė daugiau tie žaidėjai, kurie pirmenybėse žaisdavo mažiau. Per daug mes nesiardėme. Todėl ir užfiksuotas toks rezultatas“, - aiškino P. Anuškevičius.

Šiaip jau per sezoną Dineris laimėjo 16 rungtynių, o nusileido dvejose. Įveikė visus diviziono varžovus ir pirmąją vietą iškovojo ir įtikinamai ir užtikrintai. Tiesiog išsikėlė tikslą ir jį pasiekė.

„Taip, mūsų šiemetinis tikslas ir buvo pirma vieta. Mūsų komanda ne pirmus metus žaidžia kartu. Ir varžovus pažinojome. Todėl, manau, tikėjomės visai pagrįstai. Ir tai įrodėm. Sezoną vertinam gerai – tikslas yra pasiektas. Turim pirmą vietą ir keliaujam toliau. Žaidimą žiemos turnyre padarysim tradicija ir kilsim jame kiek įmanoma aukščiau“, - kalbėjo P. Anuškevičius.

Kartais atrodė, kad Dineris – gerokai stipresnė komanda ir žaidžia diviziono turnyre be konkurencijos. Nors vienas komandos vadovų tikina, kad nors žiema Dineriui nusisekė gerai, lengva tikrai nebuvo.

„Nepasakyčiau, kad šitas turnyras mums būtų buvęs per lengvas, - kalba P. Anuškevičius. - Man pačiam teko žaisti ir B, ir A divizionuose. Tai galiu pasakyt, kad paskutinis divizionas yra stipresnis už ne vieną aukštesnįjį. Vien dėl to, kad jame žaidžia naujos komandos, kurios dažniausiai susirenka geresnius žaidėjus. Ir nesvarbu, kad tai galbūt bus vieno sezono projektas, jos būna stipresnės už senbuves, žaidžiančias aukštesniuose divizionuose, kurios pasipildo vienu kitu futbolininku per sezoną.  Žodžiu, mūsų diviziono lygis buvo gana aukštas, nebent kelios komandos buvo silpnesnės. O tam, kad mums taip gerai viskas pavyko yra įvairios priežastys. Gal kiek ir pasisekė - buvo kelerios rungtynės, kuriose sėkmė mus lydėjo. Kita vertus, buvo ir tokių, kuriose sekdavosi varžovams.“

Antrą vietą užėmė paskutinę dieną nerungtyniavusi Old Boys ekipa. Nežaidė ji ne dėl to, kad būtų baigusi pirmenybes anksčiau, o todėl, kad Sportimoje nepasirodė jos varžovė BetGames.TV ir Old Boyams buvo įrašytos dvi pergalės rezultatais 3:0.

Taip BetGames.TV sužlugdė paskutinį Top Kickers šansą užsikabinti už sidabro. Prieš porą savaičių su apžvalgininku kalbėjęsis Kickerių vadovas Mantas Urbonas buvo užsiminęs apie galimybę kažkuo motyvuoti Old Boys varžovus, kad jie pasistengtų atimti iš pretendentų į prizus taškų, bet viskas baigėsi taip, kad BetGames.TV ne tik neatėmė, bet net ir nepabandė to padaryti.

Patys Tops Kickers turėjo dvi vargo vakarienes (nors pagal rungtynių laiką labiau tiktų vargo pietūs) su Imperialo futbolininkais. Bet vis dėl to pajėgė juos abukart įveikti: 4:3 ir 3:2.

Žodžiu, galutinė prizininkų rikiuotė – tokia, kokią buvo galima prognozuoti ir prieš paskutinįjį sekmadienį: 1. Dineris; 2. Old Boys; 3. Top Kickers.

Paskutinę turnyro dieną abi pergales iškovojo ir Polivektrio ekipa, 10:2 (4 Vladislovo Michnovičiaus įvarčiai) ir 7:4 (3 kartus pasižymėjo Valentinas Baranovskis) sudorojusi Funk Soul Brothers.

Ilgą laiką pirmojoje sezono pusėje prie autsaiderių trynęsis Polivektris, pasibaigus žiemos turnyrui liko penktas. Ketvirti - Vikingai, kurie paskutinę dieną pasidalijo po pergale su Refra. Vikingai laimėjo 2:1, o Refra – 6:4.

Rezultatyviausias diviziono futbolininkas – Vikingas Mantas Valiukaitis, įmušęs 21 įvartį.