Įmonių lyga: Pajėgumų skirtumas tapo dar ryškesnis Visos

Antrasis Įmonių lygos turas patvirtino tendenciją, kurią buvo galima pastebėti jau pirmajame. Šį trečiadienį vykusiose rungtynėse, kaip ir prie savaitę, buvusio A diviziono komandos skriaudė buvusius Bėkus.

Šį trečiadienį 14 komandų sužaidė 8-erias rungtynes. Du mačus iš eilės teko žaisti SEB ir Cognizant. Bet bendros tendencijos tai nė kiek nepaveikė, aukštesniame divizione praėjusį sezoną rungtyniavę bankininkai iš SEB abu mačus laimėjo,  o ne visai bankininkai iš Cognizant, žaidę žemesniame, abukart pralošė.

Žodžiu, visas šešerias antrojo rato rungtynes, kuriuose susitiko A divizione pernai žaidusieji ir nežaidusieji jame, laimejo pirmieji. O skaičiuojant bendrai su pirmu turu – visas dešimt.

Na jei dar keli tokie turai, tai kažkur per lentelės vidurį turėsime rimtą prarają vel padalinsiančią klubus į du divizionus. Tik šį kartą – neoficialiai.

Lyderiai ir autsaideriai

O turnyro lentelės viršų po dviejų turų užsėdo stipriausia pagal pernykštį reitingą lygos komanda, A diviziono vicečempionė Tirola ir trys bankai. Visos šios keturios ekipos neprarado nė taško.

Visoms joms ir teko naujajame sezone išbandyt jėgas su varžovais, praėjusias pirmenybes A divizione nedalyvavusiais. Išskyrus Danske Bank, kuris pirmajame ture įveikė buvusią A diviziono autsaiderę Skubą.

Tačiau teisybės dėlei reikia paminėti tai, kad šį kartą tiems lyderiams laimėti buvo kur kas sunkiau negu prieš savaitę. Tirola štai pirmą turą 9:1 sutriuškinusi Kilo Health, dabar Teltoniką nugalėjo vos vienu įvarčiu 4:3. O ir minėtam Danske Bank Skuba pirmajame ture nusileido lengviau negu žaidęs B divizione FL Technics antrajame (0:1).

Swedbankui teko vytis varžuvus pralaimint 1:2 Genius Sports, bet viską sutvarkė keitimas, kai į aikštę buvo mestas Darius Borisas (Swedbank laimėjo 4:2). O SEB pirmą mačą patyrė rimtesnį pasipriešinimą iš BetGames.TV (3:2), o antrą varžovą – Cognizant nugalėjo įtikinamai 4:0.

Vienintelės turo lygiosios buvo užfiksuotos rungiantis dviems pernai A divizione rungtyniavusioms komandoms. LT Advokatūra ir Girteka Logistics sužaidė 4:4.

Kaip ir keturi nė taško nepraradę lyderiai dalinasi vietasi turnyro lentelės viršuje, taip keturi nė taško neiškovoję autsaideriai stumdosi jos apačioje.

Žemiausiai – debiutantai Kilo Health, su 11 įvarčių deficitu. Šiek tiek virš jų – trys buvusio B diviziono ekipos, kurioms tvarkaraštis lėmė pradėt naują čempionatą dviem mačais su varžovais, žaidusiais A divizione: BetGames.TV, Cognizant ir FL Technics.

Citata

Du įvarčius pelnęs Darius Borisas (Svedbank): „Kažkiek pavėlavau, o kai išėjau į aikštę, padarėm viską. Rungtynės ,kaip rungtynės – mes gal dar ir patys nesame dar susižaidę, o varžovas tai matosi, kad iš B diviziono. Na - ne tas. Mes gal tuos varžovus kiek ir nuvertinom, tai antras rungtynes iš eilės teko gaudyti, pralaimint 1:2. Bet sugaudyti, pasirodo, vis dar nėra taip sunku. Dažniausiai pas tuos, kurie žaidė B divizione būna koks vienas-du žaidžiantys, o kiti – palaida bala. Kai kamuoliai atšoka, kaip nuo medžio, tai juos paspaudi ir susirenki..“

Skaičiai

Viso per aštuonerias pastarą trečiądienį žaistas Įmonių lygos rungtynes buvo įmuštas 41 įvartis. 5,125 per rungtynes.

Turas buvo mažiau rezultatyvus nei pirmasis, per šešis kurio mačus buvo įmušti 43 įvarčiai (7,167).

Daugiausiai įvarčių šią savaitę įmušė SEB – 7. Ir tai visiškai suprantama, nes komanda žaidė dvejas rungtynes. Be įvarčio aikštę palikti teko FL Technics.

Rezultatyviausiųjų žaidėjų sąraše vienvaldžiu lyderiu tapo Tomas Burtilius iš Tirolos, prie 4 įvarčių pirmąjį turą pridėjęs dar du.

Rezultatyiausias trečiadienio žaidėjas – Vytas Galeckas iš SEB, per du mačus įmušęs tris įvarčius.

Per turą parodytos keturios geltonos korteles – dviem daugiau nei pirmą čempionato trečiadienį.

Po dviejų turų daugiausia įspėjimų – po du prisirinkę Retal Lithuania ir Skubos komandos.

Anonsas

Jeigu reikėtų išrinkti kito turo mačą, turbūt visi sutiktų, kad tai - Swedbank ir LT Advokatūros susitikimas.

Swedbank turi didžiausią šansą prarasti pirmuosius taškus iš visų keturių lyderių. Nors šių ekipų tarpusavio susitikimų istorija ir byloja, kad šiems bankininkams advokatai yra gana parankūs varžovai. Swedbank laimėjo trejas trapusavio rungtynes, LT Advokatūra – vienerias.

Su buvusia A diviziono komanda susitiks ir SEB futbolininkai. Tiesa vargu ar Skuba – tokia pati pavojinga priešininkė, kaip Advokatūra.

Nors gal būtent SEBui.  Juk pavasarį autsaidere divizione buvusi Skuba vieną iš trijų pergalių iškovojo būtent prieš šį priešininką.

Visi mačai. Nuo 20.00: Swedbank – LT Advokatūra, BetGames.TV – Danske Bank, Cognizant – Tirola, Genius Sports – Retal Lithuania. Nuo 20.40: FL Technics – Girteka Logistics, SEB – Skuba, Teltonika – Kilo Health.