Įmonių lyga: Startas - favoritų naudai Visos

Trečiadienį startavo 2019-2020 metų Įmonių Lygos turnyras.

Šiemet joje užsiregistravo 14 komandų, dviem mažiau negu pernai. Visos tos 14, skirtingai nei ankstesniuose Įmonių turnyruose, žais viename divizione.

Lygoje viena ekipa naujokė – Kilo Health ekipa. Iš jų įmonės interneto puslapio galima suprasti,kad tai -kažkokie linksmi vyrukai, užsiimantys skaitmeninės medicinos produkcija.

Tad galima bus stebėti, kiek jie bus linksmi futbolo aikštėje. Užbėgdamas įvykiams už akių pasakysiu, kad pirmo jų mačo rezultatas labiau, matyt, pralinksmino varžovus nei pačius Kilo Health.

Užtat čempionate trūksta praėjusių metų čempionų Studio Moderna.

Komanda, išėjusi pačiame šlovės zenite – tapusi lygos nugalėtoja nėra pirmiena. Veikiau tai jau tapo tradicija. Taip 2017 metais pasielgė IKEA, 2018 – Tele 2 ekipos.

Dalyvių sąraše neliko ir antrojo diviziono nugalėtojų - Inter Cars, komandos, apie kurią daugelis jos varžovų kalbėjo, kad ji – kur kas aukštesnio lygmens, nei tas divizionas, kuriame ji žaidžia.

Trečias išnykęs – antrojo diviziono autsaideris Tesonet.

Žodžiu, aukščiausio reitingo komanda lygoje liko Tirola – pernai metų A diviziono antrosios vietos laimėtoja. Ji ir startavo, kaip pagal tą reitingą pridera – naujokus Kilo Health sutriuškino net 9:1.

Taip ir turėtų būti save gerbiančioje lygoje - kas gi žadėjo naujokams rožėmis klotą kelią jau nuo pirmo turo?

Ir kiti pernykščio A diviziono lyderiai starte nuotaikos sau nesusigadino. Trečios vietos laimėtojas Swedbank, kad ir po atkaklios kovos 5:4 nugalėjo FL Technics, Girteka Logistics 7:3 – BetGames.TV, Advokatūra 3:0 Rethal Lithuania, o Danske Bank 6:1 – Skubą.

Tik šiose pastarosiose rungtynėse susitiko abi buvusio A diviziono ekipos. Visose kitose pernykščias A divizionas skriaudė B divizioną ir įrodinėjo, kad ne veltui žaidė stipresniame lygmenyje

Dar vienerios rungtynės, kuriose susitiko komandos, abi žaidusios B divizione, baigėsi lygiosiomis. Teltonika sužaidė 2:2 su Genius Sports.

SEB ir Cognizant šį turą praleido.

Žodžiu, viso komandos per turą  įmušė 43 įvarčius, arba 7,1 per rungtynes. Sakyčiau – nemažai net ir turnyrui 7 prieš 7.

Daugiausiai įvarčių savo komandoms pelnė Tomas Burtilius iš Tirolos ir Ignas Griškonis iš Danske Bank. Abu – po 4. Trečias rezultatyviausiųjų pirmojo turo žaidėjų sąraše – hattricką atlikęs Egidijus Grinis iš FL Technics.

Per turą parodytos keturios geltonos kortelės. Lyderė čia – Skuba, susirinkusi pusę jų.

Antrajame ture bus žaidžiamos aštuonerios rungtynės. Kitą trečiadienį nuo 20.00 Fanų stadione rungsis Cognizant ir Skuba, BetGames.TV ir SEB, LT Advokatūra ir Girteka Logistics, Retal Lithuania ir Kilo Health, o nuo 20.40 žais Danske Bank ir FL Technics, Swedbank ir Genius Sports, Tirola ir Teltonika, bei vyks pirmajame rate nesužaistos Cognizant ir SEB rungtynės.