Įmonių lyga: trečiųjų komandų nesėkmės Visos

Abiejuose Įmonių Lygos divizionuose per antrojo rato trečiąjį turą nutiko tas pats dalykas – pralaimėjo trečią vietą užimanti komanda. Ir nors A divizione ji nusileido antrajai ekipai, o B divizione – varžovui, užimančiam žemesnę vietą, nors taškų skirtumas tarp tris pirmas vietas užimančių ekipų divizionuose nevienodas, visa esmė tame, kad abiejuose divizionuose liko ne daugiau nei po dvi komandas, realiai galinčias pretenduoti į pirmąsias vietas.

A divizionas

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad diviziono lyderė Studio Moderna vėl iškovojo pergalę ir neleido persekiotojams sumažinti atsilikimo. Tiesa, ta pergalė tikrai nebuvo lengva, Studio Modernai pavyko įmušti tik vieną įvartį. Kita vertus, jos varžovas Swedbank toli gražu nėra pats silpniausias ir tą rodo jo užimama vieta aukštesnėje turnyro lentelės pusėje.

Pagrindiniai Studio Moderna persekiotojai Tirola, kaip jau rašiau, atsilikimo nesumažino. Bet ir nepadidino. Nors prieš rungtynes atrodė,kad galimybių tam turi, nes rungėsi su tuomet vos vienu tašku atsilikusia LT Advokatūra.

„Buvo sužaistos, mūsų manymu, centrines rato rungtynės", - pradėjo savo laiška Tirolos kapitonas Tomas Burtilius.

Bent jau turo svarbiausios. Nes aš dar vis tikiuosi Tirolos kovos dėl pirmosios vietos. Nors patys jie apie aukščiausią laiptelį ir nekalba. Džiaugiasi atsiplėšę nuo konkurentų kovoje dėl antrosios vietos.

T. Burtilius: „Šio turo rungtynėse vyko išankstinė kova dėl antrosios vietos, dėl kurios susirungė ekspeditoriai ir advokatai. Buvo žadėta nervinga kova su per kraštus besiliejančiomis emocijomis, tačiau rungtynės buvo gan ramios, negrubios ir labai techniškos. Advokatūra pirmą kėlinį gražiai ir techniškai laikė kamuolį įdomiais derinukais, tačiau tiroliečiai, sulaukę savo progų, realizavo jas trimis sausais įvarčiais. Antras kėlinys klostėsi panašiai, bet kamuolį jau daugiau kontroliavo Tirola. Galutinis rezultatas neatspindi rungtynių įtampos. Laimėjome 5:2, tačiau pora klaidų į vieną ar kitą pusę galėjo rezultatą padaryti atvirkštiniu.“

Na, ateityje pažiūrėsim ar Tomas, nieko nekalbantis apie auksą, teisus. Bet ką žinai, galbūt svarbiausios rato ir ne tik rato, o viso čempionato rungtynės įvyks paskutiniame ture, kai Studio Moderna susitiks su Tirola...

Svarbią pergalę iškovojo SEB, 3:2 nurungęs Girteka Logistik.

SEB komandos atstovas Vytas Galeckas po ankstesniojo turo žadėjo imtis griežtų priemonių, kad pagerintų komandos susirinkimą. Dabar rašo, kad pagerino: „Kaip žadėjom, susirinkom geriau - turėjom net 1 keitimą!

Taip pat pagaliau antram rate pasiekėme saldų pergalės skonį. Džiugina puolėjo Tomo Murausko forma ir jo antras hat-trick’as iš eilės.

Turnyrinėje lentelėje yra potencialo pakilti, tas džiugina ir motyvuoja. Taip pat keliam tikslą keliauti iki finalo taurės rungtynėse.“

Ir paskutinė dvikova tarp A diviziono autsaiderių Danske Bank ir Skubos baigėsi lygiosiomis 2:2. Po šių lygiųjų turnyro lentelės dugne išliko rimta intriga. Šiuo metu Danske Bank lenkia Skubą vos vienu tašku.

Anonsas

Faktas, kad pagrindinis kito turo mačas bus lyderės Studio Moderna ir LT Advokatūros, užimančios trečiąją vietą, komandų susitikimas.

Šios rungtynės - viena didžiausių galimybių grupės lyderiams prarasti taškus ir tapti pavejamiems persekiotojams jų pačių jėgomis.

Aišku, jei pati Tirola nepraras taškų rungtynėse su SEB (bijau, kad SEB gali turėti jau net du atsarginius).

Bankų derbyje (Danske Bank – Swedbank) statyčiau už Swed. Vien jau pažvelgęs į turnyrinę padėtį.

Girtekai – rimtas šansas nutraukti savo penkių pralaimėjimų seriją. Kita vertus, kepurėmis Skubos užmėtyti tikėtis neverta, pastaruoju metu ji renka taškus kas mačą.

B divizionas

B divizione, kaip ir A, komandų, bent kiek rimčiau pretenduojančių į pirmą vietą, liko dvi.

Trečią vietą užimanti – BetGames.TV gana netikėtai paslydo ir nusileido Retal Lithuania.

Tuo metu lyderiai Cognizant nugalėjo autsaiderius Genius Sports, o antra vietą užimantys Inter Cars Lietuva be kovos užsirašė tris taškus, neįvykus rungtynėms su Tesonet.

"Labai gaila, bet nesugebejom susirinkti: kelionės, ligos, geras oras ir kitos priežastys...", – rašė Tesonet komandos atstovas Tomas Čeliauskas.

Cognizant prieš autsaiderius laimėjo ne tiek daug – 3:1. O galėjo lyderiams viskas pakrypti ir kur kas blogiau. Pasakoja Cognizant atstovas Marius Valantiejus: "Į rungtynes dėl traumų, atostogų ir kitų priežasčių rinkomės vangiai, į aikštę pradžioje, vėluojant septintam žaidėjui, teko net eiti man pačiam su surakinta nugara ir uždegimu. Stojau į vartus, gerai, kad varžovai žaidė atsargiai, antru numeriu, ir pavojingų progų nesukūrė, kol mūsų sudėtis netapo pilna. Tačiau taip Genius Sports žaidė visas rungtynes, o kaip jau esu minėjęs, žaisti pirmu numeriu ir patiems kurti progas mums sekasi sunkiau, nei kontratakuoti, kai mus spaudžia. Pirmas kėlinys buvo tikrai apylygis ir baigėsi 0:0, pirmą įvartį apskritai pelnėm gal likus tik dešimčiai minučių, o tada varžovas truputį pakilo ir dar pasinaudojome keliomis progomis, prasileidome tik tiksint paskutinėm sekundėm. Antrame rate sužaidėme kol kas su apatinėmis trimis komandomis, dabar laukia rimtesni iššukiai, kurie parodys mūsų tikrąjį pajėgumą ir formą po žiemos pertraukos."

Retal Lithuania 1:2 nusileidusių BetGames.TV atstovas Vytautas Kačerauskas rašė, kad nekaip komandą paveikė didžiulė jos pergalė praėjusiame ture: „Praėjusios rungtynės padarė meškos paslaugą. Rezultatas 10:0 mums “suteikė sparnus”, o varžovams – ypatingą nusiteikimą kovoti. Turėdami gerą istoriją su Retal ir įkvėpti pergalės, buvome pasiruošę geroms rungtynėms su teigiamu rezultatu.

Susitikimas prasidėjo pašėlusiu tempu ir greitu kamuolio permetinėjimu iš vienos pusės į kitą. Vartininkai abejose pusėse dažnai buvo priversti įsitraukti į žaidimą. Todėl emocijų abiejų komandų gerbėjams netrūko. Nuo pirmų minučių buvo daug grubumo, kas nėra įprasta Įmonių lygoje. Kylant įtampai, buvo svarbu pasiekti pirmą įvartį. Po gražios kelių tikslių perdavimų kombinacijos buvo pasiektas įvartis iš kairiojo atakos krašto. Tai nutiko prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą. Pertraukon išėjome pirmaudami 1:0. Tačiau futbolas nebuvo nei gražus, nei efektyvus. Žaisti ramiai ir užtikrintai neleido aktyviai “į kaulą” daužantys varžovai, ko pasekoje kilo nemažai aistrų. Dar daugiau kibirkščių atsirado, kai prabėgus kelioms minutėms nuo antro kėlinio pradžios, praleidome įvartį. Komandinė dvasia sudegė neigiamose emocijose, dėl ko atsirado dar daugiau žaidybinio broko bei neužtikrintumo.

Varžovai bandė pasinaudoti mūsų “pasimetimu”, tačiau negalėjo to paversti įvarčiu. Savo ruožtu mes prie oponentų vartų turėjome keletą neblogų momentų, tačiau kamuolys nerasdavo kelio į tinklą. Turėjome ne vieną ginčytiną epizodą, kai teisėjas stebino taisyklių traktavimu. Pavyzdžiui, varžovui gynyboje netoli vartų sužaidus ranka, buvo paskirtas baudos smūgis (nors tikėjomės 9 metrų baudinio), tačiau žaidėjų sienelę atitraukė per tris metrus, o ne penkis (kaip numatyta nuostatuose). Tas pats buvo ir su užribiu, nuolat nesilaikoma atstumo. “Smulkmenos” ne į mūsų pusę vedė iš pusiausvyros, o netenkinantis rezultatas erzino vis labiau ir labiau. Tačiau tai nebuvo pabaiga. Antrame kėlinyje sužaidus apie dvylika minučių varžovai pasinaudojo klaida gynyboje ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į kairįjį apatinį vartų kampą. Įsivaizdavome, kad turime dar apie dešimt minučių atsakymui surasti. Bet teisėjas rungtynių pabaigą paskelbė kiek anksčiau, ir pirmą kartą šiame sezone teko pripažinti varžovų pranašumą.“

Retal Lithuania komandos atstovas Lukas Garelčonka: „Pagaliau pavyko pasiekti pergalę, labai didžiuojuosi savo komanda, kad po tokių dviejų sunkių ir skaudžių pralaimėjimų, nepasidavė ir iškovojo mums labai svarbius ir reikalingus taškus.

Apie rungtynes, tai galiu pasakyti, kad mano nuomone, mes nei kiek nenusileidom varžovams.Nežiūrint į turnyro lentelę ir tarpusavio mačą pirmame rate, mes sužaidėm tikrai geras rungtynes ir abiejuose kėliniuose turėjom daug savų progų, kurias galėjom versti įvarčiais. Taip pat, kas be ko, vėl noriu pagirti mūsų vartininką, kuris sužaidė tikrai geras rungtynes ir labai svariai prisidėjo prie pergalės.“

O tokio ketvirtojo susitikimo rezultato (FL Technics pralasimėjo Teltonikai 2:6), aš tikrai nesitikėjau. Dar keisčiau, kad FL Technics vadovo Donaldo Barkausko teigimu, rezultatas galėjo būti ir dar skaudesnis jo ekipai. Anot Donaldo, varžovai padarė labai didelį žingsnį į priekį, lyginant su pernai rudeniu.

D. Barkauskas: „Pirmąjame ture laimėjome 1:0, tačiau taurėje pralaimėjome po baudinių serijos. Žinojome, kad laukia atkaklios rungtynės. Deja, viskas pasisuko mūsų nenaudai jau pirmąjame kelinyje, kai nepavyko sėkmingai atremti galingo tolimo smūgio. Nors greitai Algirdas atsakė eiliniu savo įvarčiu, bet po to Teltonikai iš vidurio aikštės pavyko perkelti kamuolį per mane tiesiai po skersiniu. Komandai tai nepridėjo pasitikėjimo ir po to sekė galingas įvartis į “devinkę”, užbaigės kelinį 1:3.

Antrąjį kelinį pradėjome psichologiškai persigrupavę. Marius pramušė oponentų vartininką 2:3. Pradėjome spausti, metėme daugiau pajėgų į puolimą. Tačiau pradėjo ristis varžovų kontratakos. Mums trūko aštrumo, o Teltonikos atakos buvo viena už kitą pavojingesnės. Tiesą sakant, antrąjame kelinyje mums netgi sekėsi, nes kamuolys dažnai arba skriejo šalia mūsų vartų arba pats susirasdavo mano rankas. Galutinis rezultatas - 2:,6 nors galėjo buti netgi dar prastesnis.

Reikia pagirti Teltonikos komandą kuri padarė didžiulę pažangą ir jeigu taip būtų žaidę pirmąjame ture, net neabejojame, šiuo metu kovotų dėl aukščiausių pozicijų B divizione. Linkime jiems pergalių ir gero likusio sezono.

Tuo tarpu mūsų komandai dar smarkiai trūksta savitarpio supratimo, leidžiame varžovams susikurti daug progų, kartoti smūgius, išbėgti į kontratakas, mažai palaikome kamuolį ir susikuriame mažai galimybių smūgiuoti iš gerų pozicijų. Viskas vyksta pagal panašų scenarijų kaip pirmąjame ture, kai pirmos trys rungtynės  buvo itin nesėkmingos. Aišku, tai tiesiogiai susiję su tuo, kad beveik neturime bendrų treniruočių ir įsižaidžiame tik sezono metu. Taigi mes dar turime idėti daug darbo siekiant teigiamų rezultatų.

Smagu, kad abidvi komandos turi merginas, kurios svariai prisideda prie komandų žaidimo.“

Bet visa rezultato paslaptis paaiškėjo iš Teltonikos vadovo pasakojimo. Pasirodo šuo buvo pakastas dėžėje alaus... Na gal šuo čia ne prie ko, bet alus motyvavo Teltoniką.

Komandos vadovas Aurimas Adomaitis: "Sekėsi gerai ir net geriau nei tikėjomės. Po tokios užtikrintos pergalės ir revanšo prieš FL Technics iškilo keli klausimai: ar pirmose tarpusavio rungtynėse mes žaidėme taip blogai, ar varžovai taip gerai? O gal antrose tarpusavio rungtynėse mes jau žaidėme taip gerai, o gal varžovai blogai? Norėtume tikėti, kad šįkart pergalę lėmė mūsų pagerėjęs žaidimas. Varžovams sukurti leidome labai nedaug, o ir pavojingiausios jų atakos ar įvarčiai krito jau po mūsų pačių klaidų. Patys priekyje sužaidėme šaltakraujiškai ir realizavome didžiąją dalį savo progų. Patiko ir tai, kad kelis kartus puikiai išnaudojome greitas kontratakas, ką šiame sezone pavyksta padaryti tikrai nedažnai. Tikrai džiaugiamės pergale ir sieksime kabintis į pirmąjį ketvertą, nors puikiai suprantame, jog tai padaryti nebus lengva. Reikia paminėti ir tai, kad varžovų vartininkas nesužaidė pačių geriausių rungtynių. Jau po pirmųjų smūgių pamatėme, kad galime pasinaudoti ne itin kokybišku vartininko žaidimu ir tai pavyko padaryti, o ką jau kalbėti apie perdavimą per visą aikštelę, kuris virto įvarčiu. Apibendrinant, kaip ir sakiau, džiaugiamės šia pergale ir laukiame iš savo kolegos Edgaro dėžės alaus, kurią jis už ją pažadėjo. Galbūt tai ir įkvėpė mus tokiam triumfui? O gal vėl mūsų aprangą užsivilkusi Evelina (pirmą kartą antrojo rato rungtynėse)? Su mergina aikštėje visada atsiranda daugiau motyvacijos“.

Anonsas

Cognizant laukia gan rimtas išbandymas – savo pastaruoju rezultatu aiškiai nepatenkinti FLTechnics.

Lyderį persekiojančiam Inter Cars Lietuva prieš akis kur kas mažiau pavojingas varžvas – Genius Sports.

Pergalės pakylėta Teltonika tikrai bandys įkąsti BetGames.TV. O gal net ir visai sukandžioti. Juo labiau, kad pirmą ratą komandos sužaidė lygiosiomis.

Na ir tikėkimės, kad Tesonet šį kartą pavyks susirinkti ir, kaip ir pirmajame rate, pasipriešinti Retal Lithuania komandai.