Ozas paneigė prognozes ir iškovojo SFL Taurę! Visos

 

2018 metų SFL Taurės varžybų finale Širvintose susitiko Ozas ir Navigatoriai, o šios rungtynės dar kartą patvirtino finalų nenuspėjamumą. Aiškiais favoritais laikyti Navigatoriai, bet Ozas sugebėjo išplėšti pergalę po 11 m baudinių serijos 4:3 (pagrindinis laikas – 0:0).

Iš karto reikia pasakyti, kad Ozui tai buvo taktiškai sėkmingos rungtynės. Jie blaiviai įvertino savo galimybes, dviračio neišradinėjo ir pasirinko žaidimą „antru numeriu“. Gynėsi patikimai bei pasitaikius galimybei, ieškojo savo progų greitose atakose.

O jų tikrai buvo. Vien pirmame kėlinyje oranžiniai du kartus patikrino varžovų vartų skersinį.

Kuo ilgiau Navigatoriams nesisekė atrasti variantų puolime, tuo labiau kilo Ozo žaidėjų pasitikėjimas savo jėgomis.

„Pirmąsias 15 minučių beveik vien gynėmės. Po to žaidimas išsilygino ir buvo abipusių progų. Po pirmo kėlinio jautėme, kad jei ir toliau taip kovosime, laikui bėgant tikrai tai taps mūsų pranašumu“, – pasakojo Ozo puolėjas Gediminas Skrockas.

Taigi, III lygos čempionams progas kurti sekėsi labai sunkiai. Vis tik idealų šansą jie turėjo, kai antrame kėlinyje uždirbo 11 m baudinį. Tačiau prityrusio vilko Gažvydo Mikulėno smūgį atrėmė Marius Šalkauskas.

Rungtynes Navigatoriai baigė mažumoje, kai nesusitvardęs Gediminas Paberžis gavo gavo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

Galiausiai viskas sprendėsi baudinių serijoje. Po tris pirmuosius smūgius komandos atliko tiksliai, bet ketvirtieji smūgiai buvo netikslūs. O tada eilė atėjo rezultatyviausiems abiejų komandų futbolininkams. G. Skrockas mušė užtikrintai „į devynis“, o štai Modesto Bajoriūno bandymą atrėmė M. Šalkauskas ir Ozas pasileido į triumfo šokį.

Abejonių kas taps naudingiausiu finalo žaidėjų nekilo – trys M. Šalkausko atremti 11 m baudiniai kalba patys už save.

„Kovojome vienas už kitą, nenusileidome varžovams nė per centimetrą, nes jautėme, kad fortūna mūsų pusėje“, – teigė G. Skrockas.

Anot jo, papildomai motyvavo ir išankstinės, jo komandai nepalankios finalo prognozės: „Be abejo. Kai komanda taip nuvertinama, baigiant sezoną dar labiau norisi garsiai trenkti durimis.“

Navigatorių komentaras apie finalą buvo savikritiškas: „Nebuvome aštrūs ir tikslūs užbaigiant savo susikurtas progas, todėl ir pralaimėjome. Žinome, kad šiuo metu dar nesame ta čempioniška komanda, kuria siekiame būti. Laukia dar ilgas tobulėjimo kelias.“

Ozas SFL Taurę iškovoją antrą kartą. 2012 metų finale jie 3:0 įveikė Aktą.

Emocingo šių metų finalo Širvintose išsami apžvalga: