Pavasaris nušvito ir Įmonių lygoje Visos

Jau galim sakyti, kad ir įmonės pradėjo dirbti pavasario ritmu. Čia taip šiek tiek perkeltinai, iš tiesų, kaip joms norisi ar gaunasi, taip jos ir dirba. Tiesiog po ilgų žiemos mėnesių atsinaujino Įmonių Lygos čempionatas.

Abiejuose Įmonių Lygos divizionuose sužaistas antrojo rato pirmasis turas.

A divizionas: Atkaklios rungtynės – tik tarp vidutiniokų

Gerai nuo varžovų atsiplėšusi lyderė Studio Moderna prisidėjo dar vieną sėkmingą mačą prie serijos. Dabar lyderiai yra laimėję septynias pergales paeiliui. T. y., - startavę nuo pralaimėjimo Tirolai dar kalendorinę pernai metų vasarą ir nuo rugsėjo pradžios laimėję visus žaistus susitikimus.

Bet tai kitaip nei Studio Moderna pergale antrasis ratas vargu ar galėjo prasidėti. Nes aiškūs lyderiai žaidė su dar aiškesniais autsaideriais – Skuba, komanda, kuri renka ne pergalių, o pralaimėjimų seriją. Ir ši jų serija lenkia ir jų pirmojo rato varžovų seriją. Žodžiu, Skuba yra pralaimėjusi visas ašruonerias žaistas rungtynes šį Įmonių Lygos sezoną.

Tad lyderiams nebuvo didelio vargo sutriuškinti varžovus 8:2.

Kas bus toliau su kova dėl pirmosios vietos, neaišku. Jei lyderiai užsispyrusiai tęs pergalių seriją, nieko labai įdomaus nebus ir prieš kelis turus prieš turnyro pabaigą sveikinsime naujus čempionus. Jei pradės klupti, konkurencijos susilauks veikiausiai iš tos pačios Tirolos, kuri šiuo metu atsilieka nuo lyderės penkiais taškais ir yra antra.

Jeigu Tirolai nepasikartos pernai metų rugsėjis, per kurį ši komanda prrado net 8 taškus. O ir tas pats Danske Bank tą rugsėjį Tirolai pasipriešiuno gana rimtai – pralaimėjo 3:4, visai na kaip šiemet – 3:10.

Dvi kitos antrojo rato pirmojo turo rungtynės vyko kur kas mažiau rezultatyviai, bet kur kas atkakliau. Abiejų mačų nugalėtojus apsprendė vienintelis įmuštas įvartis.

Taip tarpusavyje aiškinosi komandos iš turnyro lentelės vidurio. Swedbank 1:0 nugalėjo Girteką (ir aplenkė ją turnyro lentelėje), o LT Advokatūra – SEB.

Žiūrint į artimiausią ateitį, tai bepigu prognozuoti, kad lyderiai pratęs savo pergalingą žygį. Nes labai jau abejotina, kad ateinantį sekmadienį jiems gali rimtai pasipriešinti vos 4 taškus iki šiol surinkęs Danske Bank, pralaimėjęs Studio Modernai pirmajame rate 0:4.

Tirolos laukia kitas bankas. Futbolo aikštėje – rimtesnis. Swedbank nuo ateinančio trečiadienio varžovų teatsilieka 2 taškais ir esu įsitikinęs, kad būtų visai nieko prieš įsitaisyti toje vietoje, kur dabar yra Tirola. Pirmoji šių ekipų dvikova baigėsi lygiosiomis 2:2.

Du taškai skiria ir Giteką nuo Advokatūros. Jų mačo baigties aš išgi neapsiimčiau spėti. Nepaisant to,kad pirmą ratą Girteka advokatus nušlavė net 11:0.

SEBui – nebloga galimybė pagerinti savo turnyrinę padėtį. Jis žais su silpniausia diviziono komanda – Skuba.

Tiesa, pirmą ratą SEB buvo bene parankiausias varžovas Skubai, kuriam ta pralaimėjo mažiausiai iš visų – vos 4:5.

B divizionas: Pirmas trejetas bando pabėgti

Nors Cognizant B divizione surinko daugiau taškų, nei Studio Moderna – A ir nepralaimėjo nė vienerių rungtynių, vargu ar juos galima pavadinti tokiais ryškiais lyderiais, kaip A divizione pirmąją vietą užimančią komandą. Prasidėjus antrajam ratui B divizione, aš labiau įžvelgčiau trijų pirmųjų ekipų bandymą pabėgti nuo likusiųjų. Ir manau,kad šis ratas ir buvo to pabėgimo startas.

Trys pirmi čia išsidėstę vienos pergalės atstumu. Taip Cognizant lenkia Inter Cars Lietuva ekipą, o ta - Betgames.TV. Betgames.TV, beje, – dar viena nė karto nenusileidusi komanda. Ir taip žemai ji dėl to, kad prisirinkusi išsisikiriančiai daug lygiųjų – net 4.

Visas tas trejetas antrąjį turą pradėjo pergalėmis.

"Žiemos metu įmonėje futbolu neužsiimame ir į rungtynes išėjome po vienos treniruotės, kurioje ir taip nebuvo pusė komandos. Negana to, pats su aprangom atvykau likus tik porai minučių iki rungtynių, tad į aikštę žengėme be apšilimo. Gerai, kad tvarkaraštis mums gana parankus ir pradėjome rungtynes su truputį silpnesniu varžovu ir, nors ir būdami ne formoj, įtikinamai laimėjome. Tikslas - kol kas po truputį grįžti į futbolo ritmą ir pasistengti nebarstyti taškų iki gegužės, kai laukia lentelės kaimynai ir stipriausi varžovai. Nors kol kas ir esame pirmoje vietoje, tačiau tikrai dar yra kur pagerinti žaidimą, jei šitą vietą norim išsaugoti iki pabaigos", - po įtikianamos pergalės 8:2 prieš Tesonet pasakojo Cognizant vadovas Marius Valantiejus.

Inter Cars Lietuva pasiekė dar didesnę pergalę, ji 9:1 nugalėjo Retal Lituania.

Betgames.TV susitiko su stipresniu, nei du pirmeji, varžovu (bent pagal lentelėje užimamas vietas) ir įveikė FL Technics 4:2.

Betgames.TV atstovas Vytautas Kačerauskas apie šį susitikimą papasakojo gana išsamiai: „Gerai, kad antrasis ratas prasidėjo rungtynėmis su varžovu, kuris dovanoja. Tiek mūsų klaidas, tiek „pigius“ įvarčius. Kažkiek mums koją pakišo pirmojo rato rezultatas (8:3). Oponentai nebuvo pakankamai įvertinti, rungtynes pradėjome lyg ir geriau, tačiau nesužaidus penkių minučių praleidome įvartį. Tiesa, netrukus varžovų vartininkas grubiai suklydo irleido tolimu smūgiu atstatyti pusiausvyrą. Trūko agresyvumo priekyje, judėjimo be kamuolio, todėl dažnai žaidimas atrodė klampus ir nepatrauklus žiūrovų akims. Sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių, po kampinio ir stipraus rikošeto pavyko pelnyti antrą įvartį. Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Antroje rungtynių pusėje pradėjome aktyviau spausti varžovus, tačiau sunkiai sekėsi pataikyti į vartų plotą. Įvartis vėlgi krito po kampinio ir vartininko klaidos. Kažkodėl varžovų vartų sargas nusprendė bėgti prie gairelės pasiimti jam nepriklausančio kamuolio, t.y. paliko tuščius vartus, į kuriuos netrukus galva akcentuotu smūgiu ir buvo pelnytas trečias mūsų įvartis. Žinoma, oponentai turėjo pretenzijų teisėjui ir bandė aiškintis, tačiau sprendimas liko nepakeistas. Dviejų įvarčių persvara suteikė dar daugiau pasitikėjimo bei „atrišo kojas“ ir leido sukurti kelis momentus, vertus žiūrovų aplodismentų. Netrukus krito ir ketvirtas įvartis, po kurio per didelis pasitikėjimas virto į atsipalaidavimą.

Jaunatviškas maksimalizmas bėgti į priekį ir atsikirtimo stabdymas ne pagal taisykles buvo apdovanotas ir raudona kortele (antra geltona), dėl ko likome žaisti mažumoje bei praleidome įvartį. Reziumuojant rungtynes, žaidimą gerinti dar galime (ir turime), bet džiugina trys taškai.“

Varžovų - FL Technics nuotaikos, suprantama, nebuvo tokios geros, kaip nugalėtojų. Nors, kaip jie patys sako, palyginus su pirmojo rato akistata šį sykį buvo kur kas geriau. Pavedė tik patirties trūkumas.

FL Technics komandos vadovas Donaldas Barkauskas: "Pavyko smarkiai pagerinti žaidimo kokybę, lyginant su pirmąja akistata, kai pralaimėjome 3:8. Rungtynės buvo atkaklios, deja mums pritrūko patirties. Pirmą kartą taip stipriai nuvylė teisėjavimas. Pavyzdys iš rungtynių: oponentų vartininkas nubėgo prie kampinio gairelės ir paėmė kamuolį į rankas. Teisėjas pareiškė, kad tai “pirmas kartas” todėl leidžiama (nuolaida komandai, kuri turnyre žaidžia jau 5 metus) ir deja tokių situacijų buvo daug. BetGames.tv komanda žaidė solidų atakuojantį futbolą ir pelnytai iškovojo pergalę. Tik linkime oponentams turėti daugiau favoritiško orumo ir neprašinėti teisėjų atiduoti kiekvieną užribio ar šiaip ginčytiną kamuolį jiems – teisėjas šiose rungtynėse tiesiog neatlaikė senbuvių spaudimo."

 

Atkakliausiai vyko „Teltonikos“ ir „Genius Sports“ rungtynes, kurias 2:1 laimėjo pirmoji.

Aurimas Adomaitis (Teltonika): „Nuotaikos po tokių rungtynių dviprasmės. Labai džiaugiamės, kad pavyko iškovoti pergalę, bet pats žaidimas tikrai nedžiugino. Žiemos metu sportinę formą palaikėme „Sportimoje“, todėl rungtynės pavyko pradėti pakankamai aukštu tempu. Galbūt varžovai to nesitikėjo ir tai mums leido įmušti du įvarčius jau rungtynių pradžioje. Tačiau po tų įvarčių per daug atsipalaidavome, darėme per daug klaidų ar priimdavome ne pačius protingiausius sprendimus. Antrajame kėlinyje vis dar neradome balanso ir gerai, kad varžovams pavyko įmušti tik vieną įvartį, todėl trys taškai krenta į mūsų sąskaitą ir tai yra pats pozityviausios šio mačo dalykas. Puikiai pamatėme, kad savo žaidime neturime dar daug dalykų, taip pat reikia geriau susistyguoti su keitimais, nes žaidėjų turime, bet nesugebame jų visų panaudoti tinkamai. Kitos rungtynės su „Inter Cars“ bus puiki proga paeksperimentuoti, nes nenorėtume jiems ir vėl pralaimėti tokiu dideliu skirtumu“.

Artūras Bubokas (Genius Sports): „Rungtynes pradėjome nuo gynybos, gindamiesi poziciškai leidome varžovams kontroliuoti žaidimo eigą.

Sunkiai sekėsi išeiti iš gynybos į puolimą, varžovai mus spaudė mūsų aikštelės pusėje. Tuomet po sumaišties baudos aikštelėje praleidome pirmą kiek kuriozinį ir skaudų morališkai įvartį, bandydami išmušti kamuolį toliau nuo vartų, pataikėme į varžovo koją ir kamuolys atsidūrė už vartų linijos.

Toliau stengėmės perimti žaidimo kontrolę, kadangi kurti patiems vis dar sekėsi vangiai, nusprendėme spausti varžovus individualiai, neleisdami jiems lengvai įžaisti kamuolio. Manau, ši taktika pasiteisino, varžovai ėmė vis dažniau klysti, todėl susikūrėme progų, tačiau nesugebėjome jų realizuoti.

Pirmo kėlinuko antroje pusėje varžovai kėlė kamuolį iš krašto, kamuolys neradęs kliūties baudos aikštelėje pasiekė Teltonikos žaidėją prie tolimojo virspto ir taip buvo įridentas antras ir vėl „darbinis“ kiek netikėtas įvartis.

Komanda nepasimetė ir toliau taikėme aukštą presingą, tiek, kiek leido fizinės galimybės (kurios vakar buvo ne pačios geriausios). Privertėm varžovus klysti jų aikštelės pusėje, perėmėm kamuolį, atlikome porą tikslių perdavimų ir Sergejus pelnė puikų įvartį.

Antras kėlinys buvo įtemptas, inicviatyva keitėsi iš vienos pusės į kitą. Sukūrėme tikrai nemažai progų, vėl gi daugiausiai po varžovų klaidų, tačiau atskiro pagyrimo vertas Teltonikos vartininkas, kuris ne tik puikiai saugojo vartus, tačiau ir palaikydavo kamuolį, nuramindavo savo komandą.

Susumuojant rungtynes, noriu paminėti, jog kovėmės iš visų jėgų, žaidimas buvo kietas ir permainingas, laimėjo fiziškai stipresnė komanda su puikiu vartininku.

Džiugu, kad Genius Sports komanda pasipildė puikiais naujokais, treniruojamės, rezultatai gerėja, tikimės antrame rate iškovoti bent porą pergalių.“

Anonsuodamas artmiausią ateitį, galiu pasakyti, kad manau, jog pirmasis komandų trejetas atsiplėš dar labiau. Bent jau dėl to, kad niekas iš jų antrojo rato antrajame ture trečiadienį nesusitiks tarpusavyje.