SFL D divizione Versmė B ir Anykščiai priartėjo prie medalių Visos

Praėjusiame SFL D diviziono ture įvyko tik trejos rungtynės. Kaip jau buvo žinoma iš anksto, A Komanda-Margiris B nenuvyko žaisti pas naujai iškeptus D diviziono čempionus FKS Ukmergės komandos dublerius.

A Komanda-Margiris B savo sprendimą motyvavo tuo, kad dėl vidinių problemų nesurenka sudėties.

Tad ukmergiškiams atiteko techninė pergalė 3:0 ir jie be kovos įsirašė 3 taškus.

Ukmergė B šiomis rungtynėmis planavo surengti čempionišką šventę su savo sirgaliais, bet tą galės padaryti per paskutines namų rungtynes su Anykščiais spalio 17-ąją.

Tie patys Anykščiai ir Elektrėnų Versmės dubleriai po praėjusio turo žengė po tvirtą žingsnį link medalių ir ne tik pirmauja prieš persekiotojus, bet yra ir rungtynėmis mažiau žaidę. Tad situacijos kontrolė – jų pačių rankose.

Elektrėnų Versmė B – ADS Auto 6:0 (1:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
23' Nerijus Kobelevas 1:0
62' Deividas Marcinkevičius 2:0
63' Atas Kajus Apanavičius 3:0
66' Simas Afoninas 4:0
67' Atas Kajus Apanavičius 5:0
76' Atas Kajus Apanavičius 6:0

Šeimininkai buvo aiškūs mačo favoritai, bet pergalė savaime neatėjo. Po Nerijaus Kobelevo įvarčio pirmame kėlinyje jie turėjo minimalų pranašumą, o visus reikalus galutinai sutvarkė antro kėlinio viduryje, kai sukrito penki įvarčiai.

Įsimintiną atkarpą sužaidė Atas Kajus Apanavičius, vos per 14 minučių sumušęs „hat-tricką“.

N. Kobelevas sako, kad nepaisant ADS Auto ekipos padėties turnyro lentelėje, į varžovus buvo žiūrima rimtai: „Visus varžovus pasitinkame nesitikėdami lengvų rungtynių, žaidėme savo įprastą žaidimą ir į aikštę žengėme be jokio atsipalaidavimo. Todėl manau, nesusidūrėme su didesnėmis problemomis, galbūt reikėjo pralaužti ledus su pirmuoju įvarčiu ir tikrai žaidėme iki paskutinės minutės. Esame patenkinti rezultatu ir laukiame sekančio mačo.“

Pergalė artina Versmės dublerius prie medalių. Iki jų juos skiria tik 2 taškai, kuriuos reikia susirinkti per likusias trejas rungtynes.

FK Arpas – FK Anykščiai 0:2 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
65' Rytis Prušinskas (iš 11 m) 0:1
89' Lukas Čeikauskas 0:2

Anykščių ir Elektrėnų komandos likusioje sezono dalyje turėtų konkuruoti dėl 2-osios vietos.

Anykštėnai svarbią pergalę šventė Nemenčinėje po sunkios kovos su Arpu. Įdomu, kad šią komandą namie buvo nugalėję net 9:1.

„Visų pirma, Arpas jau ne toks, koks buvo Anykščiuose, o mes irgi turėjome ne tokią pajėgią sudėtį, kaip namuose, – paaiškino Anykščių klubo vadovas Marius Valančiūnas. – Bet turbūt sunkiausia buvo susitvarkyti su psichologija. Jei ankstesnėse kovose su kitomis komandomis dar tenkino lygiosios, tai dabar mums buvo būtina pergalė.“

Anykščių futbolininkai nesusirinko optimaliai, bet žaidimą daugmaž kontroliavo. Arpo atakas sėkmingai nutraukdavo gynėjai, o patiems įmušti pavyko tik sužaidus 65 minutes, po realizuoto 11 m baudinio.

Besibaigiant susitikimui, po kontratakos rezultatą smūgiu iš 16 metrų padidino Lukas Čeikauskas.

Anykščiai nugalėjo 2:0 ir laukia būsimo savaitgalio itin svarbios kovos namie su Versmės B ekipa.

„Manau, šį savaitgalį bus vienos svarbiausiu rungtynių, prireiks motyvacijos. Visi nusiteikę rimtai kovai“, – teigė M. Valančiūnas.

Savo ruožtu, Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis pateikė išsamią šių rungtynių vaizdo medžiagą:

FK Imperialas – FK Molėtai 3:3 (3:2)
Fanų stadionas. Teisėjas – S. Abramenkovas.
5' Tomas Viburys 0:1
11' Pavel Larin 1:1
15' Eduard Grudinskij 2:1
35' Benjaminas Zelkevičius (iš 11 m) 2:2
38' Darius Volodkevič 3:2
60' Tomas Viburys 3:3

Pastaruoju metu Imperials ėmė žaisti rungtynes, kurios patrauklios žiūrovų akiai, bet pasak trenerio Jano Vilkin – visai nelinksmos pačiai komandai.

Anksti praleidę įvartį, Imperialo žaidėjai labai greitai išlygino ir persvėrė. Tada jau Molėtai lygino rezultatą po 11 m baudinio, bet rezultatyvų kėlinį rezultatyviai užbaigė šeimininkų žaidėjas – Darius Volodkevič – 3:2.

Antrame kėlinyje Imperialas, sužaidus valandą, praleido trečią išlyginamąjį įvartį po retai nutinkančio kuriozo.

Apie jį papasakojo J. Vilkin: „Norėjome laimėti ir buvome arti to, tačiau įvyko nelabai suvokiamas įvykis. Mano praktikoje to dar nėra buvę. Vartininkas žaidimo metu sugavo kamuolį, padėjo jį prie savų vartų, o pats dėl nesuprantamų priežasčių paliko aikštę. Pirmas prie kamuolio pribėgęs varžovų žaidėjas tuo pasinaudojo, įmušė įvartį, kuris ir nulėmė galutinį rezultatą.“

Šiame mače taip pat vyko kieta ir net grubi kova, o tą parodo kortelių lietus: iš viso parodyta 11 įspėjimų. Be to, rungtynes komandos baigė nepilnų sudėčių. Paskutinėmis minutėmis iš aikštės buvo pašalinti Andrejus Alfimovas (Imperialas) ir Daumantas Maknys (Molėtai).

Šešioliktas turas (spalio 11 d.)

Top Kickers-Koloro – FK Arpas. Sekmadienis, 14.00, Fanų stadionas. Pirmame rate – 6:1.

FK Anykščiai – Elektrėnų Versmė B. Sekmadienis, 14.00, Anykščių stadionas. Pirmame rate – 2:1.

A Komanda-Margiris B – FK Imperialas. Sekmadienis, 15.00, Širvintų stadionas. Pirmame rate – 3:5.

Nemenčinės ADS Auto – FKS Ukmergė B. Sekmadienis, 16.00, Gedimino gimnazijos stadionas. Pirmame rate – 0:7.