SFL Taurė rudenį pereis į naujas rankas (1/16 etapo apžvalga) Visos

Praėjusią savaitę baigėsi antrasis SFL Taurės varžybų etapas – šešioliktfinalis. Tęsėsi jis beveik du mėnesius ir po šio maratono liko 16 pretendentų į trofėjų.

Jau dabar aišku, kad SFL Taurė turės naujus savininkus. Pernykščiai finalininkai Navigatoriai krito dar pirmame etape, o praėjusio sezono laureato Ozo kelionė baigėsi šešioliktfinalyje.

Įdomiausia tai, kad ne tik Navigatoriai, bet ir kiti pastarųjų metų Taurės laimėtojai Aktas savo pasirodymą jau seniai baigė. Maža to, kažkada trofėjų kėlusių Taip, Prelegentų, Užupio ir Bekento komandų SFL struktūroje jau nebėra. Tad galima konstatuoti faktą, kad 2019–aisiais SFL Taurės turnyre bus sukurta nauja istorija ir titulą pirmą kartą iškovos ekipa, kuri to dar nebuvo padariusi.

Jėgų pusiausvyra

Šešioliktfinalio etape keturiuose mačuose susitiko to paties diviziono komandos. 12 porų kovojo skirtingų VRFS lygų komandos. Šiose akistatose 9 sykius buvo pranašesnės aukštesnio diviziono ekipos, 3 kartus nugalėjo porų „underdogai“. Savo varžovus iš aukštesnės pakopos sugebėjo įveikti Skaidiškės, Medžiai–2 ir Top Kickers.

Beje, šiame varžybų etape neprireikė 11 m baudinių serijos – visose porose nugalėtojai paaiškėjo per pagrindinį rungtynių laiką.

Ozo nelaimė

Akylai sekantys VRFS III lygos batalijas puikiai žino, kaip sunkiai šiemet einasi Ozo komandai. Prastas rinkimasis į rungtynes, prasta progų realizacija ir motyvacijos stoka lemia, kad ši komanda III lygoje kol kas yra tik dešimta.

Susidarius tokiai situacijai, būtų galima visą dėmesį sutelkti kovai dėl SFL Taurės. Juolab Oranžiniai šiemet gynė nugalėtojų titulą, kai pernai laimėjo Taurę Širvintose po 11 m baudinių serijos nugalėdami Navigatorius.

Tačiau Ozui pakartoti pernykščio triumfo jau nepavyks. Sunkumų jie turėjo dar pirmame taurės etape, kai nelengvai 4:2 įveikė Euforitjos–Tirolos komandą. O šešioliktfinalyje taip pat Šrivntose Ozas sensacingai 0:1 pralaimėjo Medžių dubleriams.

Pergalingą įvartį jiems 13 min. po standartinės situacijos pelnė Vaidotas Bukelevičius. Vėliau Medžiai–2 atsitraukė į gynybą ir sėkmingai atmušinėjo varžovų išpuolius.

Ozas ir į šį mačą rinkosi sunkiai, o rungtynes baigė netgi mažumoje, kai 68 min. antra geltona kortelė buvo parodyta Artūrui Žarnovskiui.

„Patys kalti. Po įvarčio varžovai „pastatė autobusą“, bet mes turėjome progų. Nesugebėjome pataikyti iš metro, o taip pat virpstų ir Medžių vartininko solidaus žaidimo dėka kažkokiu būdu sugebėjome pralaimėti“, – stebėjosi A. Žarnovskis.

Top Kickersų pareiškimas

Taurės varžybų pirmame etape Granitas gražiu stiliumi 3:1 nukovė III lygos čempionus Navigatorius. Tačiau ši pergalė pasirodė nieko verta, nes šešioliktfinalyje Granitas savo stadione 1:4 pralaimėjo SFL A diviziono komandai Top Kickers.

Ne vieną žinomą futbolininką savo gretose turintys Top Kickersai dviem solidžiomis pergalėmis baigė A diviziono pavasario ratą ir, kaip pažymėjo komandos vadovas Mantas Urbonas, laimėjimas Taurės turnyre tapo tarsi vyšnia ant torto.

M. Urbonas atskleidė, kad atidžiai stebėjo paskutines Granito rungtynes III lygoje su Medžiais (2:2). Ir pastebėjo, kad kertiniai krašto saugai bei puolėjai yra registruoti ir dublerių komandoje, tad Taurės varžybose padėti pagrindinei klubo komandai negalėjo. Tai turėjo didelę reiškmę šioms rungtynėms, mat vieno Sergejaus Makrovo pastangų pasirodė per maža.

Top Kickers komanda į Naująją Vilnią atvyko su pagrindiniais žaidėjais, ilgu atsarginių suoleliu ir tvirtu tikėjimu, kad pavyks iškovoti pergalę.

Svečių nesutrikdė netgi anksti S. Makrovo pelnytas įvartis. Atvykėliai ir toliau tvirtai spaudė varžovus. Sužaidus pusę kėlinio Ričardas Čiepa išlygino, o Jurijus Mamajevas persvėrė rezultatą. Prieš pat pertrauką solidžią persvarą Kickersams suteikė Vytauto Stankūno įvartis – 1:3.

Antrame kėlinyje šeimininkai nenuleido rankų ir puolime reiškėsi aktyviai. Tačiau puikiai tą dieną žaidusio Simono Stankevičiaus įvartis 85 min. padėjo tašką – 1:4.

„Po pastarųjų rungtynių nuotaikos šiuo metu labai geros, ir net šiek tiek gaila, kad dabar prasidės oficiali vasaros pertrauka. Esame įgavę labai gerą formą, tad tikiuosi, kad per mėnesį jos niekur nepradanginsime“, – sakė M. Urbonas.

Viena kryptimi

Skirtingai nei pirmame varžybų etape, šešioliktfinalyje pasitaikė vos pora rezultatų triuškinama persvara.

Stambiausią pergalę iškovojo A divizione pirmaujantys Ave.Ko. futbolininkai. Kalveliuose žaisdami su B diviziono autsaideriais Stickers jie buvo akivaizdžiai pranašesni ir pranoko oponentus rezultatu 7:0. „Hat–tricką“ šiame mače užfiksavo Ave.Ko. lyderis Dmitrijus Ovsejukas. Tą jis padarė per 15 minučių atkarpą antro kėlinio viduryje.

Dviejų C diviziono komandų mūšyje Gariūnams iššūkį metė Olandai. Pastarieji priešinosi pusantro kėlinio, tačiau labiau prityrę Gariūnai pademonstravo, kad prieš buvusius „profus“ stipriai nepasišakosi ir įrodė savo pranašumą 5:0. Gariūnų gretose pirmais smuikais griežė praeities futbolo žvaigždės – du įvarčius pelnė buvęs nacionalinės rinktinės žaidėjas Ramūnas Radavičius, vieną – nacionalinėje rinktinėje taip pat žaidęs Nerijus Radžius, taip pat vieną – rinktinei porą kartų atstovavęs Vidas Kaušpadas, o dar vieną – rinktinei neatstovavęs Liutauras Mažeika.

Problemos vienija

Ukmergės FKK Spartakas šį sezoną kapstosi III lygos lentelės viduryje, bet juos galima vadinti „Taurių komanda“. Ukmergiškiai LFF Taurės varžybose įveikė tris etapus ir nukeliavo iki aštuntfinalio, tą patį pasiekė ir SFL Taurėje.

Šešioliktfinalyje FKK Spartakas savame stadione priėmė grėsmingą varžovą – Elektrėnų Versmę. Kaip jau tapo įprasta šią vasarą, Spartakas net namų rungtynėse susirinko negausiai, turėjo vos du keitimus.

Tačiau jiems tai nesutrukdė sužaisti efektingai ir nugalėti varžovus 2:1.

„Žinant, kokių svarbių žaidėjų mums trūko, galima sakyti, kad komanda atidirbo 120 proc. Esu tikras, kad būtent žaidėjų trūkumas mus labiau suvienijo. Matydami, kad nieko nebus ir niekas už mus nelaimės, ėjome į aikštę ir kovojome dėl kiekvieno kamuolio. Toks atsidavimas davė vaisių“, – džiaugėsi FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Pirmas kėlinys baigėsi lygiosiomis 1:1, o antro pradžioje (52 min.) Spartaką į priekį išvedė Dainius Tuškevičius. Šis įvartis buvo pergalingas. Vėliau Versmė bandė atakuoti ir lyginti rezultatą, tačiau išskirtinai pavojingų momentų nesukūrė.

Aštuntfinalį Spartakas pasiekė antrą sezoną iš eilės, bet komandos kapitonui tai įspūdžio nedaro: „Šiuo metu dar nieko reikšmingo nepasiekėme.“

Iššūkis Katastrofai

Penkerios šešioliktfinalio rungtynės baigėsi 1 įvarčio skirtumu, o turbūt atkakliausia kova vyko FC Vovos dublerių Vova Juniors ir Katastrofos mače.

Siužetas Fanų stadione keitėsi neprognozuojamai. Katastrofa sužaidus pusę valandos susikrovė dviejų įvarčių persvarą, tačiau Vovos Juniorsai atsilošė antrame kėlinyje. Ir vis tik Danielius Šaputko 82 min. efektingu smūgiu galva išplėšė Katastrofai pergalę 3:2.

Šių atkaklių rungtynių vaizdus tradiciškai fiksavo FC Vovos operatoriai.

Katastrofos narių požiūris vos nekainavo bilieto į aštuntfinalį. Kaip pasakojo šios komandos žaidėjas Nedas Suokas, pirmaudami 2:0, antrą kėlinį jie pradėjo susikaustę, lyg kažko bijodami. Tuo metu Vova neturėjo ko prarasti ir atakavo, o po įvarčio dar labiau įsidrąsino bei fantastišku tolimu smūgiu išlygino rezultatą.

„Tuomet, likus apie 20 minučių, patys kilome į lemiamą šturmą, kadangi nesinorėjo loterijos būdu išsiaiškinti, kurie stipresni. Jėgų turėjome daugiau, nes atsarginių suolelis buvo ilgesnis, tad varžovams atsikvėpti neleidome ir bandėme išplėšti pergalę. Po daugybės progų pasiekėme savo. Sunki pergalė, bet galima pripažinti, kad buvome geresni ir labiau vertesni jos“, – pažymėjo N. Suokas.

Derbis

Šešioliktfinalyje turėjome ir vieną įtemptą regiono derbį. Trakuose susitiko vietos VJFK Trakai ir kaimyninio Lentvario komanda. Kaip ir pridera, derbis buvo karštas ir emocingas. Trakiškiai nugalėjo minimalia persvara 1:0 po puikaus Nedo Zagursko įvarčio pirmame kėlinyje. O abi komandos rungtynes baigė nepilnų sudėčių – raudonas korteles prieš save išvyko trakiškis Mantas Masenzovas ir lentvariškis Arturas Tyševič.

Revanšas

Šešioliktfinalis Naujosios Vilnios Granito klubui buvo dvigubai nesėkmingas. Pagrindinę klubo komandą eliminavo Top Kickers, o Granito B ekipą nugalėjo Geležinis Vilkas.

Granito B sudėtis atrodo gana įspūdingai, tad nenuostabu, kad jie tvirtai pirmauja SFL B divizione, daug tikėtasi iš jų ir Taurės varžybose.

Tarpusavio rungtynėse su Geležiniu Vilku SFL 7 ture Granitas B iškovojo pergalę 2:0. Bet prabėgo vos pusantros savaitės ir abi komandos susitiko SFL Taurėje. Šį kartą – jau kariškių stadione. Ir Geležinis Vilkas davė grąžos, pasiekdamas įspūdingą revanšą 4:2.