SFL savaitė: techninės pergalės ir pagaliau laimėjusi Katastrofa Visos

Nepykite, bet šią apžvalgą tarsi privaloma pradėti nuo sveikinų Katastrofai – A divizione iki šiol velniškai vargę naujokai pagaliau pramušė, nugalėjo artimiausius konkurentus ir iškovojo pirmą savo pergalę sezone.

Žinoma, tai toli gražu nebuvo centrinis A diviziono turo mačas, tačiau Katastrofai jis reikš itin daug – jie po lygios ir atkaklios kovos 2:1 nugalėjo Navigatorius Old Boys, revanšavosi jiems už nesėkmę pirmame rate ir iškovojo pirmą savo sezono laimėjimą.

Abu įvarčius (o pergalingą – 89 minutę) pelnė Kipras Kažukolovas, kuris apskritai įmušė paskutinius tris komandos įvarčius.

Aišku, nuo tų pačių Navigų Katastrofa dar atsilieka penkiais taškais, tačiau prieš likusią sezono dalį tokia pergalė gali suteikti itin gerų emocijų. Na o dabar prie lentelės viršaus reikalų.

Pralaimėjimus patyrė abi pirmavusios komandos – Lentvaris ir Geležinis Vilkas – o tuo pasinaudodamos prie jų priartėjo dar dvi komandos – Granitas B bei stabiliai aukštyn kilę Top Kickers.

Beje, Granito dubleriai ir buvo tie, kurie nugalėjo Geležinį Vilką. Du kartus jie pirmavo, dusyk Vilkai lygino, tačiau per paskutines penkias minutes šeimininkai Naujojoje Vilniuje įmušė dar du įvarčius ir įsidėjo svarbią pergalę. Kaip tą pirmadienio vakarą viskas vyko, galite išvysti video santraukoje žemiau.

Jei čia, lygių komandų akistatoje, GV pralaimėjimo vadinti sensacija toli gražu negalima, tai Lentvario nesėkmė 3:6 Kaišiadorims-Baltams turbūt yra kažkas netoli to, ir lai nesupyksta ant manęs Kaišiadorių ekipos fanai.

Dar įspūdingiau tokia baigtis atrodo domėn paėmus tai, kad Lentvaris dar pirmojo kėlinio pradžioje pirmavo 2:0, o vėliau – ir 3:2.

Tačiau po pertraukos, susidaro įspūdis, žaidė tik viena komanda. Ar gal tiksliau būtų sakyti – vienas žaidėjas, mat šeimininkų puolėjas Aivaras Klinkevičius užfiksavo turbūt vieną greičiausių pokerių SFL istorijoje, keturis įvarčius pelnęs per 19 minučių ir taip paėmęs savo komandai itin svarbią bei kiek netikėtą pergalę.

Pralaimėjus lyderiams ir iškovojus pergalę patiems, vis sparčiau aukštyn kyla ir Top Kickers. Šie pastarajame ture 5:3 pranoko Gariūnus, iškovojo penktą pergalę per pastarąsias šešerias rungtynes ir jau mato save ant ketvirto lentelės laiptelio.

Prie to prisidėjo ir tai, kad TK komandai pagaliau buvo įskaičiuota techninė pergalė 3:0 po to, kai 9-ajame ture pas juos neatvyko Visinčios futbolininkai.

Ta pati Visinčia buvo nubausta techniniu pralaimėjimu, bet būtent tokiu būdu iškovojo pergalę pastarajame ture – į Šalčininkėlius neatvyko Futbolo Broliai (kuriems nominaliai tai buvo namų rungtynės), tad tai – dar vienas techninis rezultatas 3:0.

Na o dar vienoje įdomioje A grupės akistatoje Ave.Ko. 3:1 susitvarkė su Aktu, aplenkė jį turnyrinėje lentelėje ir taip pat priartėjo prie pirmojo trejeto.

Visi A diviziono 13 turo rezultatai: Futbolo Broliai 0:3 Visinčia (be žaidimo), Ave.Ko. 3:1 Aktas, Kaišiadorys-Baltai 6:3 Lentvaris, Gariūnai 3:5 Top Kickers, Granitas B 4:2 Geležinis Vilkas, Katastrofa 2:1 Navigatoriai Old Boys.

9 turo rezultatas: Top Kickers 3:0 Visinčia (be žaidimo).

B divizione centrine turo akistata buvo galima vadinti pirmos ir trečios komandų mūšį – Nemenčinė savo stadione priėmė Skaidiškes. Visgi, kiek netikėtai, intrigos čia nebuvo – diviziono lyderiai varžovus sudorojo net 8:0, o tris iš visų įvarčių pelnė puolėjas Eimantas Skendelis. Turas lyderiams susiklostė dar ir dėl to, jog taškus prarado artimiausi jų persekiotojai – Pabradės Modulis neįveikė Imperialo ir su šia komanda išsiskyrė lygiosiomis 1:1.

Kažkuria prasme Pabradės komanda turėtų net ir džiaugtis dėl taško, mat ilgą laiką jie atsilikinėjo ir tik pačioje mačo pabaigoje Igor Kozlov smūgiu nuo 11 metrų žymos rezultatą išlygino.

Apskritai B divizione praėjusiame ture buvo dar du netikėtai dideli sutriuškinimai. Viename jų nelauktai (bent jau subjektyviai apžvalgininkui) sujudėjo Tėvynės Sąjunga – paskutinėje vietoje prieš turą buvę TS net 8:1 sudorojo Futboliuką, kuris po tokio rezultato smuko į paskutinę poziciją.

Įvarčių skonį prisiminė TS lyderis Lukas Vaičiūnas – antrą vietą diviziono snaiperių įskaitoje užimantis futbolininkas savaitgalį įmušė net penkis įvarčius.

Po ilgokos pertraukos sukrutėjo ir Euforija – jie išvykoje 4:0 nugalėjo Medžius 2, nors teisybės dėlei reiktų pasakyti, jog tris iš tų keturių įvarčių jie įmušė per paskutines 20 minučių. Pergalė tarpusavio mače leido Euforijai atitrūkti nuo tų Medžių dublerių jau 5 taškais.

Likusiose dviejose akistatose intrigos buvo daugiau – Granitas Senjorai 2:0 susitvarkė su Vienais Vartais, taip neleidę jiems laimėti antrą sykį paeiliui, o Viesulas minimaliu skirtumu 1:0 palaužė Viltį B-MTG ir, juos peršokę turnyrinėje lentelėje, pakilo iki šeštosios vietos.

Visi B diviziono 13 turo rezultatai: Medžiai 2 0:4 Euforija, Nemenčinė 8:0 Skaidiškės, Imperialas 1:1 Modulis, Futboliukas 1:8 Tėvynės Sąjunga, Granitas Senjorai 2:0 Vieni Vartai, Viltis B-MTG 0:1 Viesulas.

C divizione dar sykį pasikeitė lyderiai – į pirmą vietą sugrįžo Anykščiai, laimėję savas rungtynes ir sulaukę artimiausių persekiotojų nesėkmės.

Tiesa, tas „laimėję savas rungtynes“ skamba gal kiek pritemptai, nes tas rungtynes jie laimėjo net nežengę į aikštę – jų turo varžovai Ave.Ko. 2 į Anykščius neatvyko, tad dabartiniai lygos lyderiai gavo pergalę be žaidimo 3:0.

Sekmadienį dieną įsidėję dar tris taškus, vakare anykštėnai sulaukė dar geresnių naujienų – FKS Ukmergė B išvykoje 1:3 neprilygo Olandams ir užleido vietą lentelės viršuje savo varžovams.

Olandai savo tris įvarčius susimušė 19 minučių atkarpoje pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje, vėliau ukmergiškiai net liko žaisti mažumoje, tačiau, nepaisant to, sugebėjo įmušti vieną įvartį.

Tai ir buvo viskas, ką jiems pavyko nuveikti. Įdomu tai, kad Ukmergei dabar jau reikia ne tik gaudyti Anykščius, bet ir žvalgytis per petį, mat visiškai prie jų, per vieną tašką, priartėjo Ozo tapyrai.

Oranžiniai išvykoje 2:0 susitvarkė su Reaktyvu ir čempionate jau iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Pirmasis trejetas nuo persekiotojų tolsta (tapyrai nuo ketvirtos vietos jau atitrūkę 7 taškais), tačiau rokiruočių tarp trijų pirmų komandų dar gali būti, tad intriga čia niekur nedingsta.

Kitose dviejose akistatose tarp lentelės vidutiniokų savo persvaras įrodė minimaliai aukščiau esančios ekipos – PILK 3:1 pranoko Viesulą 2, o Pressas, nors vienu metu ir atsilikinėjo, tačiau 3:2 nugalėjo Vova Juniors.

Visi C diviziono 11 turo rezultatai: Anykščiai 3:0 Ave.Ko. 2 (be žaidimo), Reaktyvas 0:2 Ozo tapyrai, Viesulas 2 1:3 PILK, Olandai 3:1 FKS Ukmergė B, Pressas 3:2 Vova Juniors.

D divizione centriniu turo maču pavadinti būtų galima antrą ir trečią vietas užimančių ekipų akistatą – Top Kickers-Koloro susitiko su A komandos-Margirio B ekipos futbolininkais.

Antroje vietoje buvę A komandos dubleriai atsitiesė po netikėtos nesėkmės Molėtuose ir laimėjo dvikovą 4:2, o tris įvarčius laimėtojams pelnė Jurij Stankevič.

Lentelės lyderiai Ataka šį kartą, panašu, nepersistengė – jiems dar sąlyginai nedideliu skirtumu 7:0 buvo nugalėta ženkliai silpnesnė ADS Auto.

Tada, kai Top Kickers-Koloro kluptelėjo, taškais su jais susilygino dar viena komanda – SFL didžiojo futbolo naujokai Sviedinys. Susilygino gana ramia maniera, ganėtinai nesunkiai 3:0 susitvarkydami su Vėtra.

Sviedinys tradiciškai įdomiai šias rungtynes aprašė, o Vėtra padarė neblogą galeriją, tad kviečiame užmesti akį.

Beje, Sviedinys šią savaitę sudalyvavo rubrikoje „Komandos diena“, tad kviečiame skirti laiko ir iš arčiau susipažinti su šia komanda.

Savas rungtynes laimėjo ir kitos dvi komandos, kurios dar nepraranda ambicijų pakovoti dėl apdovanojimų.

Molėtai pratęsė gerą nuotaiką po pergalės prie A komandą-Margirį B, kai savo stadione 4:0 susidorojo su Arpo futbolininkais, o Trivartis išvykoje 3:0 neleido apie pergalę pagalvoti Tirolai B.

Šiuo metu Molėtus nuo trečios vietos skiria trys, o Trivartį – penki taškai. Tiesa, pastarieji dar turi rungtynes atsargoje, tad jų situacija bent jau sąlyginai yra geresnė.

Visi D diviziono 11 turo rezultatai: Sviedinys 3:0 Vėtra, Molėtai 4:0 Arpas, ADS Auto 0:7 Ataka, Top Kickers-Koloro 2:4 A komanda-Margiris B, Tirola B 0:3 Trivartis.