Select Futsal I lyga. Finišas bus pagal Kaišiadorių žaidimo taisykles Visos

 

Salės futbolo Select I lygos pirmenybėse prasideda lemiamas sezono mėnuo ir lemiami mačai. O į kovo mėnesį tvirtoje lyderio pozicijoje išeina Kaišiadorių Baltų futsalininkai.

Po itin sėkmingos kelių savaičių atkarpos kaišiadoriškiai ne tik tapo I lygos lyderiais, bet dar ir solidų pranašumą prieš persekiotojus susikrovė.

Krizė Širvintose

Dar sausį Širvintų komandos padangėje viskas atrodė labai gražu. Komanda pirmavo Select I lygoje ir nejučiomis pagalvodavo apie sėkmingą sezono finišą.

Širvintiškių iš ritmo neišmušė netgi dvejos apmaudžius lygiosios su Spartaku ir Vilniaus kolegija, kai abu sykius pergalės tiesiog išsprūdo paskutinėmis sekundėmis.

Vis tik reikalai tragiškai pablogėjo po juodosios savaitės vasarį. Iš pradžių jie namie 5:6 pralaimėjo Kupiškiui, o po to krito ir išvykos rungtynėse prieš VDA dublerius - 1:2.

"Kamuolį dažniausiai kontroliuojame, tačiau neišnaudojame daugybės galimybių pelnyti įvartį O patys praleidžiame apmaudžius. Visa tai - dėl koncentracijos stokos ir grubių klaidų", - nusivylęs kalbėjo Širvintų ekipos žaidėjas Elvinas Dalala.

Jis nesiėmė prognozuoti, kas komandos laukia kovo mėnesį ir kokie jos šansai atsikovoti pirmąją poziciją.

Tačiau aišku viena: net laimėję visus 4 likusius mačus Širvintų futsalininkai nekontroliuos padėties. Labai jau tvirtai lentelės viršūnėje jaučiasi Baltai.

Menki ir VGTU-Inžinerijos šansai iš pirmosios vietos iškrapštyti Baltus. Bet Taurę VGTU laimėti gali. Pirmose pusfinalio rungtynėse Inžinieriai 10:1 sudorojo Širvintas, tik pagilindami šios jaunos komandos krizę.

Jei atsakomajame susitikime neįvyks stebuklas, VGTU žais finale su LEU-Šviesa arba Spartaku. O dėl nesibaigiančių bangavimų I lygoje teks kovoti tik dėl 2-3 vietų.

Baltų koziriai

Sunku rasti tinkamų žodžių apibūdinti tam, ką Select I lygoje išdarinėja Kaišiadorių Baltų komanda. Po Naujųjų ji žaidžia fantastiškai: 9 rungtynės - 9 pergalės ir maksimalūs 27 taškai.

Natūralu, kad toks fantastiškas spurtas užkėlė juos į pirmąją poziciją ir dar solidų pranašumą sukrovė - VTGU atsilieka 7 taškais, rungtynėmis mažiau žaidusios Širvintos - 8.

Kovingumas yra raktas į sėkmę, sako Baltų komandos treneris Romas Jankauskas: "Nesame niekuo pranašesni už kitas lygos komandas, visos rungtynės vyksta atkakliai. Visgi laimėti mums padeda atsidavimas ir kova iki paskutinės sekundės. Šios komandos koziriai yra darbštumas ir maksimali koncentracija."

Pažvelgus į statistikos protokolus galima matyti, kad Kaišiadorių ekipa daugelį rungtynių laimi 1-2 įvarčių skirtumu. O jei ta persvara būna didesnė, ji dažniausiai sukraunama paskutinėmis dvikovos akimirkomis.

"Visos komandos stengiasi ir kovoja, bet galbūt mes labiau už kitus norime laimėti? Vyrai niekada negaili savęs, nesitaupo, o kovoja iš paskutiniųjų. Tai ir rezultatą turime", - svarstė treneris.

Šį pirmadienį Baltai iškovojo ypatingai svarbią pergalę, Vilniuje 3:2 įveikdami LEU-Šviesos komandą. Rungtynių būta atkaklių - svečiai išsiverždavo į priekį, o šeimininkai vis lygindavo rezultatą.

"Žinojome, kad "Šviesa" pirmą kėlinį žaidžia atsargiau, o antrame jau duoda spaudimo. Taip buvo ir šį kartą, - pasakojo R. Jankauskas. - Atlaikyti tą spaudimą buvo be galo sunku, teko visą dėmesį skirti gynybai. Vis tik Sauliaus Jankausko individualių pastangų dėka sugebėjome įmušti ir atsilaikyti. Manau, kad lygiosios būtų dėsningesnis rezultatas, bet mūsų kovingumas vėl davė savo."

 

Į A lygą neitų

Gerą bangą pagavę Baltai netrukus patys gali uždaryti pirmosios vietos klausimą. Tiesiog jiems per likusius 3 turus pakanka surinkti 4 taškus. Dar geriau - nepralaimint Širvintose. Paprasta.

"Puikiai suprantame ir žinome, ko mums reikia. Jei sezono pradžioje buvo užduotis kovoti dėl medalių, tai dabar tas apetitas pakilęs ir pirmosios vietos nesinori paleisti", - tvirtino Romas.

Anot jo, komandos pakilimas prasidėjo pirmoje sausio dalyje, kai namie 5:1 pavyko nugalėti Širvintas.

"Po šios pergalės atsirado tikėjimas, kad galime sėkmingai finišuoti lygoje. To ir sieksime, nors paskutiniai turai bus atkaklūs ir vėl reikės kovoti iki paskutinių sekundžių", - pasakojo treneris.

Tarkime, viskas pasibaigs sėkmingai. Ar tuomet Baltai paseks VDA pavyzdžiu ir pravers Futsal A lygos duris?

"Oi, tikrai ne. Jokių šansų, - nukirto R. Jankauskas. - Gal ir norėtume, bet reikia žiūrėti realiai. Pirmiausiai - dėl salės. Štai, dabar vedu treniruotę ir oras kaip lauke. Ne -20, bet stoviu su striuke ir pirštinėmis. Kitaip nebūtų įmanoma. Neturime ir švieslentės, padorių rūbinių, tik vienas dušas. Tokiomis sąlygomis aukščiausioje lygoje nepažaisi. O kur dar kelionės..."

Vis tik Baltai yra įrodę, kad A lygoje nepražūtų - draugiškose rungtynėse jie įveikė Jonavos Vikingus, o Taurės turnyre eliminavo Vievio Žiedą.

Prieš keletą metų Kaišiadorys turėjo savo komandą Futsal A lygoje - Savingę. Tiesa, ji namų rungtynes žaisdavo Kaune, o Baltai tokio scenarijaus nenori.

"Savingės ir branduolį sudarė daugiausiai kauniečiai, o mūsų toks pastiprinimas nedomina. Norime, kad komandoje žaistų kaišiadoriškiai. Beje, esame suformavę įdomų vietinio jaunimo ir prityrusių žaidėjų lydinį. Žaidėjų amžius ketvertuose svyruoja nuo 18 iki 36 metų. Geras miksas", - džiaugėsi R. Jankauskas.

Po pergalės prieš LEU-Šviesą, kaišiadoriškiai turi 9 dienų pertrauką iki kito mačo su Granitu. Treneris sako, kad ši pertrauka įtemptu grafiku žaidžiančiai komandai - laiku ir vietoje. Galima apsigydyti traumas, dažniau susirinkti į treniruotes ir pasiruošti kovoms dėl "aukso".

 

VDA-2 atgijo!

I lygoje debiutuojantys VDA dubleriai sezoną pradėjo entuziastingai. Bet po to susidūrė su sunkumais, kuriuos nulėmė patirties, koncentracijos stoka ir t.t.

Po 8 pralaimėjimų serijos nuotaikos VDA-2 rūbinėje nebuvo labai optimistinės. Vis tik po atviro pokalbio komandos viduje jie pabandė išgelbėti žlungantį sezoną.

Pirmiausiai buvo 3:2 įveikta LEU-Šviesos komanda, o po to 2:1 patiesti ir Širvintų futsalininkai.

"Daug kartų nepelnytai pralaimėjome ir tai negalėjo tęstis amžinai, kažkada turėjo ir pasisekti. Šiose rungtynėse net nebuvome geriausių sudėčių, bet vis tiek iškovojome dvi svarbias pergales prieš stiprius varžovus, - pasidžiaugė VDA treneris Artūras Žarnovskis. - Tikiuosi, kad šios teigiamos emocijos išvirs į dar geresnį žaidimą."

Gero žaidimo menininkams labai reikės artimiausius du penktadienius per akistatas su Kupiškiu (03.02) ir Setaltu-Žibintu (03.09). Dar dvi pergalės jiems suteiktų labai realias viltis finišuoti ne paskutinėje vietoje.

"Nežinau, kiek tie šansai dideli, kiek maži, bet svarbiausia, kad apskritai apie juos kalbame ir jų vis dar turime, - pažymėjo A. Žarnovskis. - Šaunuoliai vyrai, kad nenukabino nosių ir galų gale jiems už tai buvo atlyginta."

Lemiamoje sezono stadijoje kiekviena komanda sprendžia savus uždavinius ir turi savų vilčių.

Spartakas puoselėjo viltis kovoti dėl prizinių vietų, bet jas sunaikino pralaimėjimas Vilniaus kolegijos komandai (8:10).

"Pasitraukėme iš lenktynių dėl medalių", - konstatavo Spartako spaudos tarnyba.