Select Futsal I lyga. Jūs niekada nesuprasite LEU-Šviesos trenerio Visos

 

Šventės ateina ir praeina, o futbolas tęsiasi nenutrūkstamai.

Po trumpos šventinės pertraukos atsinaujino kovos VRFS Select Futsal I lygoje. Čia ir toliau stebina Širvintų futsalininkai, nuo persekiotojų atsiplėšę jau 4 taškais.

7 turo rezultatai: LEU-Šviesa - Spartakas 3:2, Širvintos - VGTU-Inžinerija 9:6, Granitas - Baltai 2:6, Kupiškis - Vilniaus kolegija 9:9, VDA-2 - Setaltas-Žibintas 2:4.

Ankstesnėse 2017-2018 m. sezono Futsal I lygos apžvalgose mes kažkaip pamiršdavome ar skirdavome mažiau dėmesio LEU-Šviesos komandai. Tačiau visiškai nepelnytai, nes savo įspūdingu startu jie nustebino visus. 14 taškų po 7 turų ir pozicija pirmame trejete.

Prie LEU komandos vairo tradiciškai stovi Donatas Gražulis. Senas vilkas salės futbole, anksčiau dirbęs su VDA, o edukologams vadovaujantis nuo 2013-ųjų.

Šį sezoną LEU pradėjo praktiškai nepakitusios sudėties. Nėra tik pernykščio ekipos lyderio ispano Danielio, o visi kiti vaikinai likę. Tai tikriausiai ir lėmė sėkmingą sezono startą.

"Tai turbūt dar ir dėl to, kad žmonės labiau renkasi į rungtynes. Pernai startavome prasčiau ir net sunku atsakyti į klausimą, kodėl prieš metus taip nutiko, - susimąstė D.Gražulis. - Galbūt šį sezoną mūsų žaidime iš tiesų daugiau susiklausymo. O turnyras tikrai nėra lengvas. Nėra tokių rungtynių, kaip pasitaikydavo praėjusį sezoną."

7 ture LEU-Šviesa pateikė netikėtumą, kai savoje salėje 3:2 nugalėjo Spartako komandą.

Ir ši pergalė stipriai pagerino trenerio nuotaiką: "Vilniaus salės futbole Spartakas yra tikri korifėjai, praktiškai pradininkai šio reikalo. Ir juos nugalėti yra itin smagu. Aišku, netrūko ir sėkmės. Su jos pagalba ir atsilaikėme. Varžovai turėjo tikrai nemažai progų."

Dabartinė pozicija Top3 gretose galėtų tapti geru placdarmu sėkmingai antrai sezono daliai. Ir galimai kovai dėl medalių. Tačiau...

"Man rezultatai yra antroje vietoje. Svarbiausia, kad visi vaikinai žaistų, ir kad gerai žaistų. Dėl tokio požiūrio manęs niekas nesupranta ir nesupras. Todėl mane visuomet sunku kalbinti", - pareiškė D.Gražulis.

"Gal kažkam pasirodys nepriimtinas toks vertinimas, tačiau I lyga mums yra bandymų poligonas, o kur kas rimčiau žiūrime į Studentų futsal lygą, - tęsė jis. - Ten yra ir tikslai. O I lygoje išleidžiu visus atėjusius į rungtynes. Nesiremiu tik 6 ar 8 žmonėmis. Atėjo 12 ar 14 - tiek ir žais."

Toks vertinimas tikrai nereiškia, kad edukologai prieš rungtynes laikosi požiūrio "kaip bus, taip".

"Aišku, smagu kai laimi ir įgauni pagreitį, norisi tai tęsti toliau. Sėkmingai pradėjome sezoną, žaidimas stabiliai gerėja. Smagu. Tačiau šiame lygmenyje pakaks vieno neparankaus rungtynių laiko, nesusirinkimo ir visos serijos nutrūks", - sakė LEU-Šviesos strategas.

O kas yra Futsal I lygos favoritai pagal D.Gražulį?

"Širvintos pradėjo labai gerai ir ant šios bangos gali "plaukti" iki galo. Vilniaus kolegija gali pasirodyti sėkmingai su savo "legionierių" strategija, - svarstė jis. - Sunku vertinti, kodėl stringa VGTU-Inžinerija, bet dabar labai gerus šansus savo rankose turi Širvintos. Kalbama apie jų mažytę salę, man ji irgi nepriimtina, bet tebūnie. Toks jų pasirinkimas. O jei laimės ir didelėje salėje - vadinasi, bus to verti."

Tuo metu Širvintos nestabdo ir toliau skina pergales. Šį kartą pasiekta ypač vertinga, kai penktadienį savo SM salėje 9:6 nukalta VGTU-Inžinerijos komanda.

Pašėlusiu ritmu pradėję rungtynes, širvintiškiai idealiai išnaudojo progas bei mušė vieną įvartį po kito.

Ir kuomet rezultatas po pirmo kėlinio tampa 7:1, pralaimėti tokias rungtynes vargu ar įmanoma.

"Tai, kad pavyko anksti ir greitai primušti tiek daug įvarčių, turėjo lemiamos įtakos rungtynių baigčiai, - įsitikinęs Elvinas Dalala, kuris pats pasižymėjo sykį. - Galbūt įtakos rezultatui padarė ir tas faktorius, kad šventiniu laikotarpiu neatsipalaidavome, turėjome treniruočių."

Turbūt reikėtų paminėti ir pastaruoju metu kiek plačiau eskaluotą temą - Širvintų SM salę ir jos matmenis bei aikštės kokybę.

Tačiau Elvinas šiuo klausimu kategoriškas: "Dar prieš ateinant į I lygą visus perspėjome dėl šios salės. Ir visi sutiko, kad joje žaistume. Taip kad dabar jau nėra ką šnekėti..."

I lygos turnyro lentelėje po Granito ir Baltų akistatos įvyko rokiruotė besivaržant dėl 6-7 vietų.

Naujojoje Vilnioje mažoje salėje vyko greita, bekompromisė kova, joje geriau jautėsi kaišiadoriškiai. Jiems pavyko patikimai gintis, o atakuojant Baltai buvo tikslesni. Iškovota svarbi pergalė 6:2 leido Baltams aplenkti tą patį Granitą.

Nerealų įvarčių fejerverką surengė Kupiškio ir Vilniaus kolegijos komandos, penktadienio tarpusavio susitikimą baigusios įspūdingomis lygiosiomis 9:9.

Įvarčiai krito taip dažnai, kad komandos iki šiol negali atsirinkti jų sekos ir suvesti į sistemos protokolą.

Nors Kupiškio ukrainiečiai buvo patyrę tris pralaimėjimus iš eilės, kalbėta, jog jų nurašyti negalima - tai nemalonumų visiems galinti sukelti komanda. Penktadienį buvo galima tuo įsitikinti.

Tuo tarpu Vilniaus kolegijai šios lygiosios laimės nesuteikė, nes juk kovojama dėl aukščiausių pozicijų.

"Mūsų komandos žaidėjai kol kas mato tik priešininkų komandos vartus", - atsiduso kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius.

Futbolas, arba pats sportas kartais būna negailestingas. Tuo savo kailiu pajuto VDA komandos dubleriai, penktadienį 2:4 prapylę Setalto-Žibinto komandai.

Kodėl neteisingas? Nes dailininkai šiame mače du kartus pirmavo ir sugebėjo pralošti rungtynes per paskutines kelioliką minučių.

"Skaudesnio ir neteisingesnio pralaimėjimo šiai komandai neprisimenu. Jau Vilniaus kolegiją paleidome taip, kad visiems kirto "per galvas". O dabar...", - nusivylęs kalbėjo VDA-2 treneris Artūras Žarnovskis.

Pirmame kėlinyje šeimininkai solidžiai pasirodė gynyboje. Bet sunku paaiškinti nerealizuotas progas puolime ir keturis virpstus būnant patogiose situacijose.

Buvo galimybė dar iki pertraukos "užbaigti" rungtynes, tačiau tuo nepasinaudota. O antrame kėlinyje viskas apvirto aukštyn kojomis, kai Setaltas sugaudė šeimininkus ant kontratakų.

Po tokio pralaimėjimo VDA paskyroje dar ilgai virė diskusijos. Visgi tai komandos vidaus reikalas.

O A.Žarnovskio vertinimas buvo toks: "Kai antrame kėlinyje varžovai išlygino rezultatą - tai buvo pirmas pavojaus signalas. Ir vis tiek subyrėjome per kelias minutes.

Nesugebame išlaikyt koncentracijos visas rungtynes. Įvarčiai krenta dėl individualių klaidų, kurias, matyt, iššaukė rungtynių eiga, kuri rodė, jog lyg ir turim varžovą palaužt. Gaila. Apmaudu. Gal pasiseks kitą kartą."

Setalto-Žibinto vadovas Dmitrijus Timko net nebandė nuslėpti fakto, kad jo komandą lydėjo sėkmė: "Nuvažiavome į rungtynes su vienu keitimu. Todėl stengėmės apsiginti ir kontratakuoti. Kitų variantų tiesiog neturėjome. Taigi, pavyko išnaudoti porą varžovų klaidų ir laimėjome."

"Malonu, kad naujus metus pradėjome nuo taip ilgai lauktos pergalės. Tikiuosi, kad tų pergalių dabar bus ir daugiau", - pridūrė jis.

Tiek apie komandų sugrįžimą į sales, o jau pirmadienio vakarą startuoja 8-asis Select I lygos turas.