Select Futsal I lyga. Kaišiadorys stipriausi ir taškas Visos

 

"Mes tai padarėme!!!", - praėjusią savaitę triumfavo Kaišiadorių Baltų komandos paskyra facebook tinkle.

Kaišiadoriškiai laimėjo Select Futsal I lygos pirmenybes likus 2 turams iki jų pabaigos. Po 16 turų Baltai turi 37 taškus ir yra nepavejami VGTU-Inžinerijos (30 tšk.) komandai.

Tvirtais žingsniais

Kaišiadorių Baltų komanda Select Futsal I lygos pirmenybes pradėjo sunkiai. Po 6 turų jie buvo surinkę tik 6 taškus, atsidūrę lentelės viduryje ir nebuvo laikomi pretendentais į aukščiausias vietas.

Bet vėliau Kaišiadorių garvežys įsibėgėjo ir pagavo pagreitį, ėmė skinti vieną pergalę po kitos.

Kovingumas, tvirtas charakteris bei noras nugalėti ir yra tas raktas į sėkmę, tuomet mums sakė Baltų komandos treneris Romas Jankauskas.

Išskirtinė komandinė dvasia padėjo kaišiadoriškiams pasiekti devynias pergales iš eilės, o dešimtoji tapo lemtinga - ji anksčiau laiko užtikrino I lygos nugalėtojų karūną.

Dešimtąją iš eilės ir lemtingą pergalę Baltai iškovojo savo salėje, užtikrintai 8:3 nukaudami Naujosios Vilnios Granitą

"Žaidėjų pasitikėjimas savo jėgomis buvo didžiulis, sportinė forma taip pat nebloga. Visgi buvo kilę tam tikrų abejonių, ar jie susitvarkys su įtampa. Bet pavyko", - džiaugėsi R. Jankauskas.

Kaip sakė pats strategas, pirmą kėlinį kaišiadoriškiai sužaidė idealiai ir laimėjo 5:0. Dar įvartį pridėjo po pertraukos.

"Ir tuo momentu komandai aiškiai ėmė stigti susikaupimo bei koncentracijos, nes visi pamanė, kad darbas jau atliktas. Tačiau ši pergalė pasiekta pelnytai ir užtikrintai, be didesnių problemų", - džiaugėsi I lygos čempionų treneris.

Iš pažiūros atrodytų, kad didesnė Select Futsal I lygos sezono dalis Baltams virto lengvu pasivaikščiojimu.

Ir paklaustas apie kilusius sunkumus komandai, Romas prieš pateikdamas atsakymą susimąstė: "Atrodytų, kad viskas lyg ir buvo gerai... Labiausiai trukdė traumos, ligos ir darbai. Dėl to pagrindine sudėtimi negalėjome žaisti 5-6 rungtynių. Laimė, turime pakankamai vyrukų, kurie pavadavo negalėjusius žaisti."

Kuria istoriją

Dar praėjusioje apžvalgoje mes papasakojome apie tai, kad Baltų komanda net ir laimėjusi I lygą nežengtų į A lygą. Pagrindinė priežastis - prasta infrastruktūra, o žaisti kitame mieste jie nenori.

"Mūsų požiūris nesikeičia. Po pergalės prieš Granitą komandą pasveikino rajono savivaldybės ir sporto centro atstovai. Labai malonus dėmesys, dėkojame už tai.

Tačiau savo ateities vizijos nekeičiame, nes juk Kaišiadorių salė neatitinka reikalavimų. Žaisti namų rungtynių svetur mums nėra jokios prasmės. Kaišiadoryse palaikyti komandos vidutiniškai susirenka pusšimtis sirgalių, kas I lygos mastu yra neblogai. O žaidžiant Vilniuje ar Kaune palaikyti ateitų keliolika tų, kurie ten studijuoja", - atviravo R. Jankauskas.

O tuo tarpu Baltai toliau kuria komandos istoriją, sėkmingai kovodami LFF Futsal Taurės turnyre. Nužygiavę iki pusfinalio, čia jie ketvirtadienį išvykoje mes iššūkį Radviliškio ŠŠPC komandai. Sėkmės atveju, Baltai iškoptų į finalą, kur Kėdainių arenoje susikautų su Kauno Vyčio ir Klaipėdos Koralo poros laimėtoju.

"Tai būtų istorinis įvykis visai mūsų komandai ir Kaišiadorims", - neabejojo I lygos čempionų treneris.

Baltams išvykos į Radviliškį išvakarėse dar teks sužaisti I lygos rungtynes Širvintose. Jos jau nieko nelems. Todėl kaišiadoriškių treneris žada patausoti savo lyderius.

"Nemanykite, kad užrietėme nosis ar per gerai apie save galvojame. Tiesiog logiška stipriausius žaidėjus taupyti LFF Taurės pusfinalio mačui. Todėl Širvintose žais tie, kurie pasireikšti gaudavo mažiau. Žaidėjų turime užtektinai", - pasidžiaugė R. Jankauskas.

Painiavų painiava

I lygos nugalėtojus mes jau turime. Bet kaip išsirikiuos komandos kovoje dėl likusių medalių komplektų - nuspėti labai sudėtinga.

Tiesa, VGTU-Inžinerija po triuškinamos pergalės 10:2 prieš Širvintas priartėjo prie "sidabro", bet tam reikia dar vieno žingsnio.

Širvintų komandos nuopuolis iki šiol atrodo sunkiai paaiškinamas.

Vienu metu Širvintų jaunimas lyderiavo lygoje, nors jų treneris Arūnas Dalala prašė auklėtinių nelaikyti turnyro favoritais. Arūnas buvo teisus. Vis tik jis pats tikriausiai neįsivaizdavo, kad pavasario pradžia susiklostys taip tragiškai.

Nuo vasario pradžios širvintiškiai patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės. Po paskutinio (2:10 prieš VGTU) komanda nusirito net į 5 poziciją.

"Nukentėjome dėl dažnų kortelių ir diskvalifikacijų, žaidėjų nesusirinkimo.. Po to subyrėjo ne tik visa komanda, bet ir mūsų žaidimas", - nelinksmai konstatavo trenerio sūnus Elvinas Dalala.

Širvintoms lieka du sudėtingi mačai namie prieš Baltus ir Spartaką. Jei ne stipriausios sudėtis atvyksiančius Baltus dar galima įveikti, tai prieš Spartaką bus sunkiau. Visgi ir šios dvi pergalės negarantuos medalių.

"Nežinau, kiek realu pasiimti medalius. Tai lems daug kintamųjų", - sakė širvintiškis.

Apmaudu turi būti LEU-Šviesos komandai. Po palyginti sėkmingo sezono jie šiemet gali likti be medalių, nors priešpaskutinę savaitę pradėjo efektyvia pergale.

Nelaimingieji

Buvo dar viena komanda, kuri šį sezoną galėjo ar net privalėjo pretenduoti į medalius. Tai - Futsalo vieni iš pradininkų Vilniuje (anot LEU trenerio) FK Spartakas.

Deja, jų šansai sumenko po nesėkmingo vasario (5 mačai - 4 taškai).

O pergalė 16 ture prieš LEU (3:2) labiau pakenkė varžovams, nei padėjo jiems patiems.

Tad Spartako kapitonui Dmitrijui Raksai liko apgailestauti dėl nesėkmingo sezono: "Buvo rungtynių, kur privalėjome pasiimti taškus. Antrame rate fortūna apskritai nusisuko. Žaidžiant su Setaltu, Širvintomis, Vilniaus kolegija pirmavome dviem įvarčiais, prieš Baltus pirmavome likus žaisti tik 2 minutes ir nelaimėjome."

Pasak kapitono, šiemet spartakiečiai buvo verti vietos prizininkų trejete.

"Be šansų pralaimėjome tik prieš VGTU, prieš kitus kovojome lygiai. Apmaudu. Sezonas įdomus ir gaila, kad likome be medalių."