Select Futsal I lyga. Lentelės viršūnėje - vėl sena tvarka Visos

 

VRFS rengiamų salės futbolo Select I lygos pirmenybių sūkuryje toliau vyksta atkaklios kumštynės dėl pirmųjų pozicijų.

Kurį laiką atrodė, kad iš pirmosios pozicijos Širvintų futbolininkus gali išstumti LEU-Šviesa. Tačiau jaunieji širvintiškiai susitvarkė su įtampa, apgynė pozicijas ir dabar ruošiasi atremti VGTU-Inžinerijos šturmą.

Rezultatai

10 turas: Granitas - LEU Šviesa 3:4, Širvintos - Vilniaus kolegija 5:5, Kupiškis - VGTU-Inžinerija 8:10, VDA-2 - Spartakas 2:3, Setaltas-Žibintas - Baltai 6:14

11 turas: Vilniaus kolegija - VDA-2 9:4, LEU-Šviesa - Širvintos 1:4, Granitas - Kupiškis 4:4, Spartakas - Setaltas-Žibintas 5:5

Atkelta iš 6 turo: VDA-2 - Kupiškis 3:8

Pamokos. Vienu metu gana tvirtai atrodžiusios Širvintų komandos pozicijos pastarosiomis savaitėmis ėmė svyruoti. Tai nutiko po pralaimėjimo Kaišiadoryse ir paskutinėmis sekundėmis išleistos pergalės kovoje su Spartaku. Maža to, po to širvintiškiai net ir namie nesugebėjo laimėti, kai su Vilniaus kolegija sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 5:5. Visas rungtynes besiviję varžovus širvintiškiai išsiveržė į priekį, bet ir vėl praleido įvartį paskutinę rungtynių minutę.

Širvintų ekipos narys Elvinas Dalala pasakojo, kad buvo sužaista geriau, nei tame kurioziškai pasibaigusiame mače su Spartaku. Vis tik pritrūko ilgesnio suolelio, o tai automatiškai iššaukė nuovargį, dėl ko stigo koncentracijos ginantis. "Tai antros rungtynės iš eilės, kai per paskutines 10 sekundžių prasileidžiame įvartį. Labai apmaudu, bet gavome vertingų pamokų", - sakė jis.

Kaip išmoktos pamokos, turėjo atsakyti po trijų dienų vykusi 11 turo akistata su LEU-Šviesos komanda. Šių rungtynių laukėme su dideliu nekantrumu. Ne vien dėl to, kai tai buvo lyderių susirėmimas. Kalbėta, kad širvintiškiai erdvesnėse, didesnėse sostinės salėse gali tiesiog "paskęsti" ir pasimesti. Nieko panašaus - drausmingas žaidimas gynyboje, tikslios it liniuote nubraižytos greitos atakos leido jiems dominuoti aikštėje. Tad ir užtikrinta pergalė rezultatu 4:1 yra dėsninga. Širvintiškių treneris Arūnas Dalala tąkart pažymėjo, kad nugalėti LEU salėje jiems padėjo teisingai pasirinkta taktika - nuspręsta žaisti "antruoju numeriu" nuo gynybos, o puolime sekėsi efektyviai išnaudoti turėtas progas. Svarbūs trys taškai sugrąžino Širvintą į 1-ąją poziciją, bet švęsti dar anksti - lieka 7 turai.

LEU-Šviesa ir toliau bus rimta varžove Širvintoms, bet šią akimirką pastariesiems didesnį pavojų kelia VGTU-Inžinerija, pagal prarastus taškus niekuo nenusileidžianti lyderiui. Faktas, kad VGTU laimėjo 3 rungtynes iš eilės, o per jas įmušė 28 įvarčius, irgi verčia suklusti. Jei ir toliau viskas klostysis panašiai, būsima 16 turo VGTU ir Širvintų dvikova gali būti kertine.

Objektyvumas. 2016-ųjų Select I lygos nugalėtoja Vilniaus kolegija taip pat išlieka tarp pretendentų į titulą ir šį sezoną. Kolegija yra turbūt linksmiausia komanda, nes per jos rungtynes teisėjai vos spėja fiksuoti įvarčius. Jie patys per rungtynes vidutiniškai muša 8 įvarčius ir tikriausiai bus pirmieji, šį sezoną pasieksiantys 100-tuko ribą. Puolimas - uraganinis. Tačiau gynyba - tragiška. 65 praleisti įvarčiai yra aiškiai per daug. Net paskutinėje vietoje esantys VDA dubleriai yra praleidę mažiau (61).

Vilniaus kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius ne kartą kalbėjo, kad atakuoti mėgstančius auklėtinius sudėtinga priversti atidirbti gynyboje. Ir dėl to formuojasi tokie paradoksai, kai net laimėtose rungtynėse ši komanda sugeba praleisti 7-8 įvarčius, bet vis tiek įsirašo 3 taškus. Antra vertus, pats Eduardas objektyviai vertina saviškių galimybes ir nemano, kad realu pakartoti 2015-2016 m. sezono žygį. "Pirmenybių rezultatai kol kas mus tenkina. Išbandėme daug jaunų žaidėjų, kurie Futsale anksčiau nebuvo žaidę. Tačiau stabilios sudėties neturime, lyderiai ne visuomet gali žaisti. Todėl tokie ir rezultatai, o daugiau tikėtis negalime", - aiškino treneris.

Kupiškis. Širvintos pretenduoja tapti didžiausiu šio sezono atradimu. O į didžiausio nusivylimo nominaciją realiai taikosi internacionalinė Kupiškio komanda. Ir tai ne tik mano nuomonė. Ne vienos komandos treneris po sunkios kovos su kupiškiečiais stebėjosi, kad jie turnyro lentelėje yra taip žemai. Anot Kupiškio ekipos vadovo Ričardo Puntuzo, pagrindinė problema yra ta, kad komandos sudėtis nuolat kintanti ir nebūna taip, kad tie patys žaidėjai sužaistų kelis turus iš eilės.

"Tiesioginę įtaką žaidėjams daro darbai. Kaip žinia, žaidžiame Vilniuje, ir jei rungtynės prasideda 19 val., susiduriame su rimtomis bėdomis. Nes ne visi žaidėjai po darbų spėja susiruošti į kelionę, o žiemą, žinia, kelionės būna ilgesnės, keliai prastesni. Tad nuo rungtynių laiko nemažai priklauso mūsų rezultatai", - aiškino R.Puntuzas.

Kalbėdamas apie savo žaidėjus, Ričardas atviras ir kritiškas: "Jauni ir energingi - tai yra gerai. Noro daug. Bet vien noro nepakanka, reikia dar ir smegenėlių. Reikia įsisavinti taktinius niuansus. Mūsų jaunimas galvoja, kad apibėgs varžovus ir viskas bus gerai. Deja, ne viskas taip paprasta."

Vis tik Kupiškio žaidimas, anot jo, vis gerėja. Tik taip begerinant gali nepastebėti, kaip pati sezono pabaiga ateis. "Ne, viskas bus gerai, - nusijuokė Ričardas. - Kadangi mums tai pirmas sezonas, tai ir stringame. Užtrukome, kol visi žaidėjai perprato futsalo niuansus, žaidimo stilių, bet jau įsivažiuojame. Tie taškai pas mus kaupiasi sunkiai. Tačiau aš nusiteikęs optimistiškai ir tikiu, kad iki sezono pabaigos pasitempsime ir dar pakilsime viena kita pozicija aukštyn."

Eurosport. Kartais lietuviškas futbolas patenka į didžiosios užsienio sporto žiniasklaidos akiratį. Kartais tai būna ne visai rimtas kontekstas. Taip nutiko ir su legendinėmis tapusiomis 9 turo rungtynėmis tarp Spartako ir Širvintų. Interneto pasaulį apskriejo vaizdelis, kurio herojumi tapęs spartakietis Artur Semaško nerealiu būdu lygina rezultatą. Šį šedevrą publikavo ir Europos sporto naujienų gigantas Eurosport. Nors ir ne visai tiksliai atpasakojo situacijos kontekstą, rusiškoji Eurosport versija nevengė "paprikolinti" teigdama, kad A. Semaško buvo pernelyg "krūtas", kad žaistų marškinėliais su matomu numeriu.

Neeilinį vaizdelį įsidėjo ir kiti rusiški portalai, o taip pat - tik apie futbolą rašantis angliškasis "Four Four Two". Bravo Arturai!

Be ugnelės. Apskritai, kai žaidžia Spartakas, nuobodu nebūna niekada. Daug metų futsal kovose kartu praleidęs brandus jaunimas šį sezoną sukūrė ne vieną futbolo dramą. Po istoriniu virtusio mačo su Širvintomis, spartakiečiai keliavo į Šalčininkėlius ir ten vienoje gražiausių šio sezono kovų 3:2 palaužė VDA dublerius. O 11 ture Spartakas priėmė Setalto-Žibinto komandą. Ir ilgą laiką atsilikdami nuo varžovų, paskutinėmis minutėmis šeimininkai panaikino dviejų įvarčių deficitą bei išplėšė lygiąsias 5:5.

"Reikėjo pamatyti šias rungtynes", - intrigavo Spartako vadovas ir kol kas rezultatyviausias žaidėjas Dmitrijus Raksa. Tikrai reikėjo, nes jo pasakojimas gali pasirodyti šiek tiek siurrealistinis. Jis sakė neprisimenantis, kada taip Spartakui "nėjo kamuolys" į varžovų vartus. O štai Setaltas pirmame kėlinyje įmušė du kartus po dviejų rikošetų. Po pertraukos Spartakas pavijo varžovus (3:3), bet gavo žioplą įvarti per visą aikštę. Vėliau penktasis Setalto įvartis pranašavo Spartako pralaimėjimą, tačiau didesnis meistriškumas leido jiems išplėšti lygiąsias. Spartakas dar turėjo galimybių ir persverti rezultatą, bet tą vakarą labai prasta buvo jų realizacija. Taip pat trūko ir aštresnio nusiteikimo.

D.Raksa sakė, kad šis taškas pelnytas ne kovine sudėtimi: "Noriu pasakyti, kad komandos žaidime šį kartą nesimatė ugnelės. Pats dar negaliu žaisti, po traumos išėjau 2 minutėms, bet tik tiek. Nebuvo ir antro rezultatyviausio mūsų žaidėjo Rolando Jurkevičiaus. Taigi, kažko trūko ir praradome be galo svarbius taškus. Todėl dabar bus labai sunku kovoti dėl prizinių vietų."

Grėsmė. Vis tie patys 3 taškai lieka Vilniaus Dailės akademijos dublerių sąskaitoje, pelnyti dar prieš du mėnesius pergalingose rungtynėse prieš Granitą. Pastarosios dienos VDA-2 buvo labai intensyvios, per savaitę teko sužaisti net trejas rungtynes. Ir visos pralaimėtos. Po pralaimėjimo Spartakui sekė dvejos gynybos prasme prastos rungtynės su Vilniaus kolegija (4:9) ir Kupiškiu (3:8).

Debiutuodami I lygoje, VDA dubleriai stebuklų nesitikėjo ir kalnų versti nežadėjo. Tačiau esant dabartinei situacijai, jiems kyla reali grėsmė iškristi atgal į Select II lygą. "Taip, mūsų šansai mažėja. Vis tiek manau, kad mums pritrūksta sėkmės ir esame verti turėti kiek daugiau taškų", - įsitikinęs šios komandos treneris Artūras Žarnovskis.

Pagrindinė VDA-2 pralaimėjimų priežastis yra didesnės rotacijos stoka, nes futsale būtina turėti du lygiaverčius ketvertus. "Dar ne taip seniai su pirma klubo komanda turėjome tą pačią bėdą, kai tebuvo 5-6 stipresni žaidėjai, nors daug svarbiau turėti 8-10 lygiaverčių. Tai pagrindinė problema, kurią reikia išspręsti ir dėl kurios tiek daug rungtynių pralaimėjome pirmaudami", - sakė Artūras. Padėčiai pataisyti akademikai turi 7 bandymus. Atsilikimas iki priešpaskutinės pozicijos yra 4 taškai. Tad viskas prieš akis.

12 turas (vasario 5-9 d.)

VGTU-Inžinerija - Spartakas. Pirmadienis, 21.15

Kupiškis - Baltai. Penktadienis, 18.15

Širvintos - Granitas. Penktadienis, 19.00

VDA-2 - LEU-Šviesa. Penktadienis, 20.00

Setaltas-Žibintas - Vilniaus kolegija. Penktadienis, 21.30

11 turas (nukelta)

Baltai - VGTU-Inžinerija. Trečiadienis, 19.30