Select Futsal I lyga. Lyderis pralaimėjo, bet išliko pirmas Visos

 

Besibaigiant salės futbolo Select I lygos pirmenybių pirmam ratui, intriga varžybose neblėsta.

8 ture pralaimėjo turnyro lyderiai Širvintų futsalininkai. Tačiau jie išsaugojo pirmąją vietą. Vis tik širvintiškiams ant kulnų lipa Vilniaus kolegijos, LEU-Šviesos, VGTU-Inžinerijos, Spartako ir Kaišiadorių Baltų komandos.

Rezultatai: VGTU-Inžinerija - VDA-2 7:3; Vilniaus kolegija - LEU-Šviesa 6:6; Granitas - Spartakas 7:7; Kupiškis - Setaltas-Žibintas 9:7; Kaišiadorių Baltai - Širvintos 5:1.

Širvintos sustojo Kaišiadoryse

Pagrindiniu 8 turo varžybų įvykiu tapo Kaišiadorių Baltų komandos tvirta pergalė prieš lyderius Širvintų žaidėjus.

Po efektingos 4 pergalių serijos Širvintos įsiveržė į pirmąją vietą lygoje ir varžovai ėmė diskutuoti, kiek ta pergalių serija tęsis. Visgi ilgai nesitęsė - praėjusio penktadienio išvyka į Kaišiadoris jiems baigėsi skaudžiu pralaimėjimu 1:5.

Pirmas kėlinys svečiams nieko blogo nežadėjo. Abi komandos didelį dėmesį skyrė savų vartų saugumui bei nerizikavo, todėl ir įvarčių nebuvo pelnyta.

Po pertraukos aktyviau pabandė žaisti širvintiškiai, o tuo pasinaudoję kaišiadoriškiai greitai atrado spragų jų gynyboje. Nuo 34 iki 37 min. kritę tris įvarčiai tapo dideliu postūmiu Baltams, o Širvintų žaidimą išderino, jų žaidėjai ėmė nervintis ir rinkti įspėjimus.

Rungtynių pabaigoje Kaišiadorių komanda pridėjo dar du įvarčius. Svečiai pelnė tik garbės įvartį, o galutinis rezultatas - 5:1.

Baltų atstovas Andrius Jankauskas po pergalės pažymėjo, kad laimėti padėjo maksimali koncentracija ir susikaupimas, dėmesys smulkmenoms.

"Taip pat keitėme žaidimo stilių ir neleidome varžovams priprasti. Vartininkas Egidijus Žagaras nepriekaištingai saugojo vartus, visi žaidėjai kibiai ir atidžiai gynėsi, - pasakojo Andrius. - Varžovai žaidė solidžiai ir iki paskutinių sekundžių demonstravo kokybišką futbolą. Paprasčiausiai šįkart mes buvome tikslesni ir labiau norėjome nugalėti."

"Tiesiog ne mūsų rungtynės. Salė slidi, oro temperatūra kaip lauke. Kadangi dauguma mūsiškių staigūs, slidžioje salėje jiems sunku", - pažymėjo širvintiškių žaidėjas Elvinas Dalala.

Nesusirinkimo variantas irgi atmestinas - lyderiai į išvyką nuvažiavo maždaug kovine sudėtimi.

"Pralošėme, nes pritrūko sportinės sėkmės. Antro kėlinio pradžioje prasileidome greitus įvarčius ir po to jau buvo sunku", - sakė Elvinas.

Nepaisant to, jis tikino, kad nuotaikos komandoje puikios. Nes net ir pralaimėjusi Širvintų komandai išsaugojo lyderės poziciją, o reikalus bus galima pataisyti ateinantį penktadienį kovoje su Spartaku.

Inžinieriai prabudo

0:0, 3:5, 6:9 - tokiais rezultatais buvo pasibaigusios paskutinės trejos VGTU-Inžinerijos rungtynės Select I lygoje. Per šį trijų savaičių ruožą vieni iš favoritų surinko vos 1 tašką.

"Sunku tiksliai pasakyti, kas buvo nutikę komandai. Su Širvintomis mus paskandino labai nesėkmingas pirmas kėlinys, po Granito rungtynių apskritai buvau piktas. Komandai reikia rimtesnio nusiteikimo. Reikia, kad nuo pat pradžių pradėtume žaisti rimtai ir kovingai, nes kai "paleidi" pradžią, po to jau būna per vėlu", - svarstė VGTU-Inžinerijos treneris Giedrius Barevičius.

8 turo mačas prieš VDA dublerius buvo gera galimybė išbristi iš nesėkmių ruožo ir sugrįžti į pergalių kelią.

Ir ką jūs manote? VGTU sporto salėje iš pradžių šeimininkavo VDA dubleriai. Sužaidus pusę pirmo kėlinio, Akademijos komanda buvo priekyje 3:1.

Inžinieriai sugebėjo atsigauti po tokio šalto dušo. Dar iki pertraukos jiems pavyko sušvelninti skirtumą, o antrame kėlinyje šeimininkams sunkiai, bet pasisekė įrodyti savo pranašumą - 7:3.

Šitą minidramą užfiksavo SFL operatorius:

Padirbėti teko ir pačiam G.Barevičiui, prie pergalės prisidėjusiam dviem tiksliais smūgiais.

"Ir šiame mače mūsų pasirodymas buvo silpnas, niekaip nepagavome žaidimo ritmo. Kaip ten bebūtų, VDA-2 yra silpnesni už mus, bet vargome ilgai, - teigė G.Barevičius. - Kažkokiu būdu pavyko susikaupti ir pabaigoje įmušti kelis lemtingus įvarčius."

Panašias, bet tuo pačiu ir priešingas problemas sprendžia VDA-2 komanda.

Jei VGTU žaidėjams prireikia laiko įsivažiuoti ir dažnai jiems pavyksta "perlaužti" rungtynes, tai VDA dubleriai paprastai pradeda gerai, o vėliau "sėda".

"Pradedame neblogai, po to patys nuo to apsvaigstame ir imame nesilaikyti plano, drausmės, lendame į avantiūras. Turbūt prie to prisideda azartas, patirties stoka ir fizinis nuovargis", - svarstė šios komandos strategas Artūras Žarnovskis.

Pasak jo, norint nugalėti VGTU vieno gero kėlinio nepakanka, reikia vienodai gerai žaisti abu kėlinius ir dar tikėtis šiek tiek sėkmės.

"Kita vertus, noriu pagirti savo žaidėjus - nei vienai komandai laisvai neatiduodame pergalės, su visomis kovojome ir kiekvienai komandai reikia paplušėti, kad mus aploštų, - pastebėjo A.Žarnovskis. - Treniruojamės, stengiamės, apmaudu, kad rezultatas neateina, bet esu tikras, kad anksčiau ar vėliau nuoseklumas duos vaisių."

Įvarčiai, įvarčiai, įvarčiai

VDA dubleriai lieka vis dar paskutiniai. Tačiau įdomiausia, kad pagal gynybą ir praleidžiamos įvarčius (5,14) netgi lenkia antroje vietoje esančią Vilniaus kolegijos komandą (5,75).

Dailininkams kompanija palaiko Setaltas-Žibintas, kurie taip pat kol kas yra surinkę tik 3 taškus.

Penktadienį linksmose rungtynėse Setaltas-Žibintas 7:9 pripažino Kupiškio ukrainiečių pranašumą. Ginasi tik silpni, kaip sakoma.

Ir likusiose 8 turo rungtynėse buvo fiksuojami gausūs įvarčių fejerverkai.

Tai atrodytų visai nebūdinga drausmingai LEU-Šviesos komandai. Tačiau edukologai įsivėlė į "bėk ir spirk" futbolą mače prieš Vilniaus kolegiją, kuri šį sezoną apskritai nežino, kas per dalykas yra gynyba.

Kova kolegijos salėje vyko bangomis. Į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda. Visgi arčiau pergalės buvo LEU studentai. Jie pirmavo 6:4, bet per paskutines dešimt minučių persvaros neišsaugojo. Du Haroldo Vaineikio įvarčiai leido Vilniaus kolegijai džiaugtis tašku - 6:6.

Tačiau šias komandas "perspjovė" Granitas ir Spartakas. Šios komandos drauge Naujojoje Vilnioje pelnė 14 įvarčiu ir sužaidė įspūdingomis lygiosiomis 7:7.

"Norėjome rezultato bent 8:7. Neišėjo. Mes pirmavome, o Granitas lygino. Atkaklios ir korektiškos rungtynės. Salė nedidelė, todėl ir įvarčių daugiau", - pasakojo Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Į atmintį jam įsirėžė vienas epizodas pirmame kėlinyje, kai spartakiečiai galėjo solidžiai atitrūkti. Tuomet, pirmaudami 4:2, jie iš metro nesugebėjo nukreipti kamuolio į tuščius vartus. Ir vietoje trijų įvarčių persvaros varžovai tuoj išlygino rezultatą.

Taip ir galynėjosi komandos visas rungtynes, kol buvo užfiksuotos lygiosios 7:7.

"Dėkojame varžovams už kovą. Bet manau, kad patenkinti nelikome nei mes, nei jie. Paskutines 5 minutes vyko labai atviras žaidimas. Galbūt Granitas tuo metu sukūrė realesnių progų. Tačiau rezultatas dėsningas", - reziumavo D.Raksa.

9 turo rungtynės

LEU-Šviesa - Kupiškis. Pirmadienis, 20:15. LEU salė.

Granitas - Vilniaus kolegija. Pirmadienis, 20:30. Naujoji Vilnia.

VGTU-Inžinerija - Setaltas-Žibintas. Trečiadienis, 21:15. VGTU salė.

Spartakas - Širvintos. Penktadienis, 19:15. Pliaterytės mokykla.

VDA - Kaišiadorių Baltai. Penktadienis, 20:00. Šalčininkėliai.