Select Futsal I lyga: Širvintų sėkmė nėra atsitiktinumo faktorius Visos

 

VRFS organizuojamos Select Futsal I lygos pirmenybės pasiekė sezono pusiaukelę.

Šiuo metu lygoje sužaistos 45 rungtynės, lygiai tiek pat liko sužaisti per lemiamus du sezono mėnesius.

Lygoje formaliai pirmauja LEU-Šviesa, tačiau skaičiuojant prarastus taškus, lyderio pozicija priklauso puikiai sezoną pradėjusiems Širvintų salės futbolininkams. Apie juos atėjo metas pakalbėti šiek tiek plačiau.

Atsakymai - kovo pabaigoje

Iš II lygos į I lygą persikėlusi Širvintų komanda čia pastumdėle netapo. Priešingai - po keturių pergalių serijos žiemos pradžioje širvintiškiai šovė tiesiai į pirmąją lentelės poziciją.

Tik pastarosios rungtynės kiek sugadino bendrą statistiką - 8 ture "išsišokėliai" 1:5 krito Kaišiadoryse, o praėjusį savaitgalį tenkinosi tašku neeiliniame mače prieš Spartaką - 6:6.

Tai buvo įspūdingos rungtynės su netikėtais jų sekos posūkiais, įvarčių gausa, pašalinimais ir neprognozuojama atomazga (nematę tiesiog privalote pamatyti paskutinį įvartį):

"Pagal žaidimą man atrodo, jog lygiosios yra dėsningas rezultatas. Laimėti galėjo abi komandos, tačiau galutinis rezultatas visai logiškas", - reziumavo Širvintų komandos treneris Arūnas Dalala.

Dar lapkritį jis labai atsargiai vertino saviškių galimybes ir perspektyvas I lygoje. Sakė, reikia sužaisti bent pirmą ratą.

Pirmas ratas sužaistas, tačiau aiškumo daugiau neatsirado, kadangi į nugalėtojų titulą vis dar realiai pretenduoja 7 komandos. Be to, širvintiškiai sprendžia savas problemas dėl traumų ir kitų aplinkybių, ne visuomet leidžiančių suburti optimaliausią sudėtį.

"Kaip lauko futbole, taip ir salės futbole - jei susirenka visi geriausi, gali aplošti bet kurią komandą. Būtent nuo to ir priklauso rezultatai", - samprotavo A.Dalala.

Jis taip pat nesiryžo prognozuoti, kuris iš šio septyneto pavasario rate gali smagiai "iššauti". Tik nusistebėjo, kad Kupiškis kol kas lieka su 4 taškais: "Sezonas yra be galo įdomus, bet stebina labai žema stiprios Kupiškio komandos pozicija. Tik 4 taškai - aš apakęs. Pagal demonstruojamą žaidimą jie privalo būti aukščiau."

Namų sienos...

Taigi, sprendžiant iš atkaklių kovų, tikėtina, kad Futsal I lygos nugalėtojų vardas gali paaiškėti tik po paskutinio turo kovo 19-23 dienomis.

Ar toje kovoje išliks ir Širvintos?

"Nežinau, net baisu kažką žadėti ir prognozuoti. Turime traumuotų vartininkų, vienas gynėjas ilgam iškritęs... Visos rungtynės čia daugmaž apylygės, o nugalėtoją lemia detalės. Neprognozuojamas dalykas", - atsargus buvo treneris.

Ne kartą esame girdėję apie mažesnę nei įprasta matmenų Širvintų Sporto mokyklos salę, kuri šeimininkams tampa dideliu pranašumu prieš atvykstančius svečius. Ir neva kur kas erdvesnėse sostinės salėse širvintiškiams kils didelių sunkumų.

Tačiau tokie pastebėjimai A.Dalalai kelia šypseną: "Pats tai ne kartą girdėjau. Tačiau paskaičiuokime: I rate namie žaidėme tik 3 rungtynes iš 9. Kokios namų sienos, jei du trečdalius rungtynių žaidėme Vilniuje?"

Vis tik II rate Širvintos tikrai turės namų sienų pranašumą 6 iš 9 turų, tad atsiras galimybės dar labiau stiprinti savo pozicijas.

Pradžių pradžia

O dabar pereikime prie įdomiausio šio reikalo klausimo - paties futsalo, kaip žaidimo, užuomazgų šiame Vilniaus apskrities mieste.

Futsalo pradžia Širvintose tikrai buvo ne pernai, ne užpernai ir ne prieš kelerius metus, ir ne kažkam sumąsčius pažaisti iš idėjos.

"Mes esame vieni iš salės futbolo pradininkų Lietuvoje", - su pasididžiavimu sako A.Dalala.

Tai buvo laikai, kai dauguma dabartinės komandos narių dar tik mokėsi vaikščioti ar apskritai nebuvo gimę.

1999 metais surengtas pirmasis Lietuvos salės futbolo čempionatas, o aukščiausios lygos dešimtuke pasirodė ir Širvintų Širvintos komanda. Pasirodė neprastai, užėmė 4-ąją vietą, o savoje specifinėje salėje duodavo į skudurus tokiems varžovams, kaip legendinis Kauno Inkaras.

2000-ųjų pradžioje pirmą kartą istorijoje suformuota nacionalinė Lietuvos Futsal rinktinė, vykusį į Setubalį (Portugalija) dalyvauti pasaulio čempionato atrankos varžybose.

Mačuose su portugalų, italų, bosnių, vengrų ir Andoros ekipomis taškų nebuvo pelnyta, tačiau toji rinktinė Setubalyje kūrė istoriją. Jos dalimi buvo ir trys širvintiškiai - be A.Dalalos, rinktinėje dar žaidė Vytautas Skirmantas ir Rolandas Bankauskas.

Taip viskas ir įsisuko.

"Taigi, futsalas pas mus gyvas beveik 20 metų. Vėliau dėl tam tikrų priežasčių žaidėme I lygoje, ją laimėjome 2003 metais. Bet anuomet I lyga apėmė visą Lietuvą, ne tik vieną regioną", - prisiminė A.Dalala.

Tos istorinės Širvintos komandos nariai keturiasdešimtmečiai bei vyresni susirenka ir dabar, jie dalyvauja Utenos apskrities veteranų čempionate. Ten žaidžia ir Ekrano, Utenio veteranai, Visagino komanda.

Visgi Širvintos tam tikra prasme yra regiono provincija, tad natūralu, kad sulaukę pilnametystės perspektyvesni žaidėjai nuteka į sostinę. Arba dar blogiau - emigruoja.

A.Dalala skaičiavo, kiek jo buvusių auklėtinių dabar žaidžia kitose Select Futsal komandose: Ernestas Bilotas atstovauja Vilniaus kolegijai, Arminas Čivilis VGTU-Inžinerijai, Domas Tamašauskas - VGTU-Vilkams ir t.t.

"Yra maniškių, bandžiusių įsitvirtinti ir Žalgirio-B, Trakų-B, Vilniaus Vyčio komandose. Sportinių perspektyvų mūsų mieste nelabai yra. Tad ką užauginame, tą ir atiduodame kitiems. Vaikinai ieško galimybių užsikabinti, siekti karjeros. Tai natūralu. Pernai su 1998-ųjų kartos dvyliktokais Lietuvoje futsale buvome ketvirti. Dabar jie sudaro šitos komandos pagrindą. Jie subręs, išsiskirstys - ateis kiti. Taip viskas ratu ir sukasi", - pasakojo Širvintų futbolo entuziastas A.Dalala.

Tad akivaizdu, kad šio sezono Širvintų komandos pergalės I lygoje nėra atsitiktinės, ar "iš dangaus" nukritusios. Tai - sistemos rezultatas.