Select Futsal I lyga: VGTU ima pertraukėlę, VDA toliau "skęsta" Visos

 

Vasario mėnuo Select Futsal I lygos pirmenybėse įsibėgėjo, o sunkiai prognozuojami ir netikėti rezultatai toliau veja vienas kitą.

Olimpinė savaitė parūpino tradicinį įvarčių fejerverką. Lyderių poziciją sugebėjo išsaugoti Širvintos, tačiau jų persekiotojai keičiasi kone kiekviename ture. Dabar širvintiškiams didžiausią pavojų pradeda kelti Kaišiadorių Baltų futsalininkai.

Gynyba palauks

Realiais pretendentais į titulą vis dar laikoma VGTU-Inžinerijos komanda turėjo itin karštą 8 dienų periodą, per kurį teko sužaisti net 3 mačus - savotišką trilogiją. Deja, inžinieriams ji nebuvo sėkminga.

Pirmame trilogijos mače VGTU komanda namie susitiko su Spartaku ir "sunešiojo" jį net 14:3. Tiesa, viskas čia vyko gana paprastai. Inžinieriai anksti įgijo solidų pranašumą ir kontroliavo situaciją. Tuo metu Spartakas po penkto praleisto įvarčio ėmėsi tradicinės taktikos, kai ėjo va bank ir į atakas jungdavosi vartininkas. Tačiau šį kartą toks sumanymas nebuvo efektyvus ir VGTU primušė nemažai įvarčių tiesiog į tuščius vartus.

Spartako vadovas Dmitrijus Raksa nurodė, kad pralaimėjimas buvo patirtas dėl prastos psichologinės komandos būsenos, o taip pat - traumuotų ekipos lyderių netekčių.

Antra vertus, D.Raska optimizmo tradiciškai neprarado: "Turime laiko viską apmąstyti. Dar 6 turai - laimėk visus, ir tu būsi prizininkų trejete..."

Na, o VGTU-Inžinerijos po to laukė išvyka į Kaišiadoris ir skaudus pralaimėjimas vietos komandai rezultatu 6:10.

"Turiu pasakyti, kad rajonų komandos - Širvintos ir Kaišiadorys - yra labai kovingos ir namie žaidžia su dviguba energija bei užsidegimu. Vilniuje Baltus įveikėme be vargo, o Kaišiadoryse buvo labai sunku, - pasakojo VGTU treneris Giedrius Barevičius. - Namie jie bėga, krenta, vėl keliasi, toliau kovoja. Dar žaidėme ir be pagrindinio vartininko. O jų vartininkas stovėjo pagirtinai."

Įdomiausia, kad vilniečiai patys pirmieji pelnė du įvarčius. Tačiau vėliau šeimininkai atsakė septyniais rezultatyviais smūgiais be atsako ir visiškai perėmė mačo kontrolę.

"Kartais nutinka ir taip. Pirmą įvartį jie įmušė nelabai logišką, bet tuo pačiu pajuto, kad gali siekti pergalės. Vėliau primušė mums kontratakose. Prašiau minutės pertraukėlės, tačiau ir tai nepadėjo nuraminti komandos. Susvyravome", - atsiduso G.Barevičius.

VGTU visuomet žaidė rezultatyviai, tačiau pastarosiomis savaitėmis ir varžovai jiems primuša įvarčių puokštę.

Treneris pasidžiaugė puolimu, bet neslėpė, kad praleistų rodiklis nedžiugina. Ir prisiminė Kęstučio Rudžionio žodžius, kad futsal rungtynės privalo baigtis rezultatu 2:1.

"Kaip ten bebūtų, disciplina šlubuoja, - prisipažino G.Barevičius. - Bet nepamirškime, kad tai nėra profesionalai, todėl ir stengiasi mažiau. O paprastai jų nepriversi aikštelėje atidirbti visa jėga. Aišku, tokie rezultatai tikrai nepatiktų K.Rudžioniui."

Nepatiktų K.Rudžioniui ir paskutinė VGTU savaitės trilogijos dalis su Vilniaus kolegija, kai varžovų teritorijoje buvo pralaimėta 6:8.

Kolegija jau po 20 minučių žaidimo buvo priekyje 4:0. Tačiau VGTU net ir tokioje ekstremalioje situacijoje sugebėjo sugrįžti į rungtynes bei antrame kėlinyje išlygino rezultatą (5:5). Visgi emocingoje ir karštoje mačo pabaigoje tikslesni buvo Vilniaus kolegijos žaidėjai, jie pasiekė pergalę 8:6.

"Rungtynės buvo ypatingai sunkios, - tvirtino nugalėtojų treneris Eduardas Vaitilavičius. - VGTU yra labai pajėgi komanda ir manau, kad dar neprarado galimybių laimėti pirmenybes."

Lygiai taip pat tų galimybių neprarado ir Vilniaus kolegija, nors paskutiniuose turuose jau gali tekti užsiimti matematika. Žinoma, yra ir stabilumo stoka - nuo gruodžio Vilniaus kolegija nė karto nėra laimėjusi dviejų rungtynių iš eilės.

"Pergalės ar pralaimėjimai rungtynėse priklauso nuo nusiteikimo. Ir nuo sportinės sėkmės", - mano E.Vaitilavičius.

Dar vienas žingsnis

Pačioje sausio pabaigoje Širvintos pasiekė ypatingai svarbią pergalę, LEU salėje 4:1 nugalėdami vietos komandą. Tąkart širvintiškiai džiaugėsi santūriai, suvokdami, kad visas smagumas dar prieš akis.

Po šio laimėjimo lyderiai turėjo 10 dienų pertraukėlę. Ir į veiksmą sugrįžo solidžiai - namie 5:1 pranoko Granitą.

Visgi tai buvo tos rungtynės, apie kurių intensyvumą spręsti pagal rezultatą nederėtų.

"Nebuvo labai lengva, nes pirmame kėlinyje neišnaudojome daug gerų progų įmušti ir taip padidinti savo persvarą. O antro kėlinio pradžioje patys prasileidome, rezultatas išsilygino ir žaisti tapo dar sunkiau", - pasakojo širvintiškis Elvinas Dalala.

Visgi tuomet šeimininkai nutarė dar aktyviau atakuoti ir tai pasiteisino. Pats E.Dalala likus žaisti 15 minučių pelnė du įvarčius bei taip padėjo savo komandai atitrūkti. Vėliau dublį pridėjo Oskaras Kružikas ir rezultatas tapo toks, koks yra protokole.

Širvintos išsaugojo pirmąją vietą ir situacijos kontrolę. Dabar Valstybės atkūrimo dieną savo salėje reikia nugalėti Kupiškio komandą - tuomet bus žengtas dar vienas žingsnis nedidelės svajonės link.

Nusivylimas

Apie Vilniaus Dailės akademijos dublerių komandos bėdas - patirties ir maksimalios koncentracijos stoką - rašėme ne kartą ir ne du. Visgi optimizmo jie niekada nestokjo. Ir taškų turnyro lentelėje galėjo turėti daugiau, nei 3.

Tačiau pastaruoju metu VDA-2 pakliuvo į skaudų nesėkmių ruožą, kuris komandos tvarkaraštį pažymėjo 8 pralaimėjimų serija.

Todėl ši akademikų ekipos vidaus nuotrauka yra labai iškalbinga:

Mačas Naujojoje Vilnioje prieš Granitą atrodė kaip gana palanki galimybė VDA-2 nutraukti užsitęsusią ir varginančią pralaimėjimų seriją. Bet ir vėl nepavyko - pralaimėta 2:4.

VDA-2 treneris Artūras Žarnovskis sakė, kad pirmadienio vakarą komandai trūko kelių svarbių žaidėjų. Bet tuo pačiu pripažino, kad atsiradęs pasitikėjimo savimi trūkumas ima slėgti ir mažina teigiamas emocijas.

"Nuotaikos jau liūdnesnės. Niekam nėra malonu dėl to, bet visi supranta situaciją ir stengiasi tobulėti, augti. Rūbinėje pirmą kartą pasikalbėjome atviriau, tačiau be jokių kaltinimų vienas kitam. Visgi gauname daug naudos kitam sezonui", - teigė Artūras.

Niekas nenori likti paskutinis, o iš šios pavojingos pozicijos visomis išgalėmis mėgina sprukti Setalto-Žibinto komanda.

Jie naujuosius pradėjo dviem pergalėmis, tačiau vėliau vėl krito į duobę ir tik VDA-2 nesėkmių serijos dėka išlieka 8-9 pozicijose.

"Mes ir toliau visą sezoną banguojame, o taip pat vis pritrūksta sportinės sėkmės, - aiškino Setalto-Žibinto vadovas Dmitrijus Timko. - Sunkiai, bet renkame tuos taškelius, o tai yra svarbiausia. Ir dėl teisės likti I lygoje tikrai dar pakovosime."

Rimtai ir iki paskutinių minučių Setalts-Žibintas pakovojo pirmadienį žaisdami prieš solidžią LEU-Šviesos komandą. Bet galiausiai turėjo pripažinti oponentų pranašumą rezultatu 3:6.