Select I lyga: Nuo šiol kiekviena savaitė – aukso vertės Visos

 

Kalendorinis pavasaris prasidėjo, o sulig juo startuoja lemiamas VRFS Select I lygos pirmenybių ratas.

Kaip žinia, jame komandos skyla į dvi grupes po 7 ir 6, iki šiol surinkti taškai dalinami pusiau apvalinant į didesnę pusę ir prasideda esminis etapas. Iki balandžio vidurio paaiškės lygos nugalėtojai ir prizininkai, tad kiekviena varžybų savaitė nuo šiol gali būti lemiama.

Tuo metu žaibiškai pralėkusi 13–oji varžybų savaitė tik išryškino pirmo ketverto komandų atotrūkį prieš persekiotojus.

 

Dėmesio centre: Pirmoji Karo akademijos pergalė

„Na pagaliau“, – po praėjusio turo lengviau atsikvėpė Karo akademijos komandos treneris Andrejus Nachajus.

Jo treniruojami kariškiai galų gale I lygoje iškovojo pirmąją pergalę.

Iki tol jie tenkinosi vos vienu tašku, pasiektu per lygiosiomis pasibaigusią dvikovą su Visinčia (3:3) sausio mėnesio viduryje.

O šią savaitę Karo akademija namie nukovė Naujosios Vilnios Granitą. Ir nukovė įspūdingu rezultatu 11:5. Beviltiškai šias rungtynes žaidę granitiečiai didesnio pralaimėjimo išvengė tik rungtynių pabaigoje įmušę tris įvarčius.

Nors 11 įvarčių yra daug, A. Nachajus teigė, kad varžovai neparodė tikrojo pajėgumo: „Buvome gerai pasiruošę, ko nepasakysi apie varžovus. Negalėčiau sakyti, kad Granitas mūsų neįvertino ar panašiai. Jau nuo rungtynių pradžios jautėsi jų prastas pasirengimas, greičio stoka. Manau, kad Granitas į sezono pabaigą ėmė byrėti, sunkiai surenka žaidėjus. Ir pastaruoju metu nuolat praleidžiami 10–11 įvarčių tą turbūt patvirtina.“

Kariškiai pergalę galėjo nuskinti jau anksčiau, ir ne kartą. Bet vis pritrūkdavo tai sėkmės, tai dar ko nors. O labiausiai – susižaidimo.

„Vaikinai visad stengiasi ir dirba iki paskutinio švilpuko. Bet mūsų problema yra pernelyg dažna ir pernelyg didelė rotacija, nes kiekvienas rungtynes pasitinkame vis kita sudėtimi ir nesusižaidę. Tai gerokai atsiliepia bendrai žaidimo kokybei, – pažymėjo treneris. – Yra buvę ir susirinkimo problemų, kai aikštės žaidėjas stodavo į vartus. Aš ir pats Širvintose gyniau vartus. Ir prasileidau visą krūvą įvarčių.“

Pirma pergale Karo akademija apsiriboti neketina. Tikslas – kopti iš B grupės dugno ir kilti kaip įmanoma aukščiau.

„Tikiuosi, pergalių pasieksime daugiau, nors bus sunku. Artimiausiu metu teks nemenka krūvis, nes dalyvausime ir kariškių pirmenybėse. Todėl bus sunku viską suderinti. Tačiau skųstis mes nelinkę“, – optimistiškai kalbėjo. A. Nachajus.

 

Savaitės netikėtumas: Maccabi pergalė prieš Setaltą

Čia gal ne netikėtumas, o veikiau sensacija. Mažų mažiausiai – staigmena.

Vieną savaitę Maccabi kapituliuoja žaisdama su Visinčia ir palaidoja savo šansus kovoti dėl vietos Top–7, po to apskritai neišvyksta į Kaišiadorius. Ir kai atrodo, kad su šia komanda viskas aišku, jie reguliarųjį sezoną baigia trenkdami durimis – 6:2 prieš Setaltą.

Norint suprasti, koks tai buvo crazy mačas, reikia pažymėti, kad besibaigiant pirmam kėliniui, Setaltas buvo priekyje 2:0. Tačiau nuo to laiko įvarčius mušė tik Maccabi. Visokius ir iš įvairių distancijų bei nugalėjo 6:2.

Šitą smagų futsalo spektaklį užfiksavo VRFS operatorius.

Šios rungtynės parodė, kad perspektyvia laikyta Maccabi komanda vis tik yra perspektyvi bei gali sujaukti favoritų planus.

„Pirmame kėlinyje visai komandai pynėsi kojos – po šiokios tokios pertraukėlės reikėjo laiko pajausti kamuolį. Varžovai žaidė geriau, bet kėlinio pabaigoje pavyko įmušti ir mums. Antrą kėlinį pradėjome įvarčiu, paskui gana ilgai žaidėme drausmingai ir savo progų sulaukėme. Džiaugiuosi, kad parodėme charakterį, o Setaltui linkime sėkmės kitose rungtynėse“, – reziumavo paskutinį mačo įvartį per visą aikštę įmušęs Maccabi vadovas Romanas Buršteinas

Skambi pergalė Maccabi turnyrinės padėties nepagerino. O štai Setaltui situaciją sudirbo kaip reikiant. Jie kovas A grupėje pradės be papildomo ekstra taško, kurio balandį gali labai pasigesti.

„Nejuokinga. Į rungtynes renkasi 14 žaidėjų, bet rezultatai tik prastėja. Čia tas atvejis, kai gausus sudėties pasirinkimas į naudą neišeina“, – apgailestavo Setalto vadovas Dmitrijus Timko.

Tačiau tragedijos jis nedaro: „Kaip visuomet, esame pilni optimizmo ir laukiame antro rato. Tada ir pamatysime.“

 

Savaitės skaičius: 12

Dvyliktose šių I lygos pirmenybių rungtynėse VDA–2 komanda surengė prasčiausią savo sezono pasirodymą, praleisdama 12 įvarčių.

2018–2019 metų sezoną dviženklį kamuolių kiekį dalininkai buvo prasileidę du sykius – tragiškoje išvykoje į Širvintas (2:13) ir neįtikėtiname mače Pabradėje (13:10).

Šį kartą VDA dublerius labai skausmingai – 12:4 – baudė Vilniaus kolegijos futsalininkai.

Vilniaus kolegija VDA ekipai istoriškai nėra paranki varžovė. Prieš porą metų pavyko ją nugalėti, tačiau paprastai viskas baigdavosi pralaimėjimais.

Bet pastarajame mače intrigos nebuvo. Vilniaus kolegija per nepilną pusvalandį įmušė net 11 (vienuolika) įvarčių be atsako ir tuo buvo galima išjungti salės šviesas bei skirstytis namo. Pakiliai žaidęs Mantas Makutunovičius vienas pats įspyrė 6 įvarčius.

Vėliau atrakinti varžovų vartus pavyko ir VDA–2 komandai, tačiau klausimas dėl rungtynių nugalėtojo antradienio vakarą net nebuvo aktualus.

Vilniaus kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius pasakojo, kad pasiekti tokį įspūdingą rezultatą padėjo žaidėjų užsivedimas: „Dauguma pagrindinių žaidėjų praleido paskutinius 2–3 turus, todėl dabar turėjo didelį norą rungtyniauti. Mes ruošėmės atkakliai ir įdomiai kovai. Todėl gaila, kad nugalėtojas buvo aiškus jau įpusėjus pirmam kėliniui. Toks jau tas salės futbolas.“

Šį sezoną ne kartą galėjome įsitikinti, kad VDA–2 yra nuotaikos komanda. Susitelkusi gali sužaisti įspūdingą mačą, lygiai taip pat gali į reikalą pažiūrėti atsainiai ir pasirodyti beviltiškai. Šį sykį nutiko būtent taip.

„Komanda nesusirinko, trūko kelių svarbių žaidėjų. O nuo pirmos minutės vyravo tingėjimas gintis, kažkas vis negrįždavo atgal, o už tai sėkmingai buvome baudžiami. Atakoje buvo daug broko, netikslių perdavimų ir pavienių sprendimų. Todėl visiškai teisingas rezultatas“, – saviškių fiasko priežastis nurodė VDA–2 treneris Artūras Žarnovskis.

 

Faktai ir skaičiai

Takoskyra. Spartako jaunuoliai prieš 13 turą turėjo galimybę įsimaišyti į lyderių gretas ir paaštrinti kovą dėl medalių. Visgi tam reikėjo įgyvendinti sudėtingą uždavinį – svečiuose bent jau nepralaimėti praėjusio sezono čempionams Baltams. Nepavyko – Baltai laimėjo 9:5. Tačiau kova buvo gerokai atkaklesnė, nei rodo rezultatas. Kaišiadoriškiai turėjo iniciatyvą, o vilniečiams vis pavykdavo priartėti iki minimumo. Bet tą pačią minutę jie vėl prasileisdavo įvartį ir skirtumas išaugdavo. O rungtynių pabaigoje Spartakas nuleido rankas ir Baltai susikrovė lemiamą pranašumą. Taip pat apramino Spartako ambicijas siekti medalių. „Galėjome pasirodyti geriau, bet turbūt pritrūko koncentracijos. Šitas mačas dar nebuvo gyvybės – mirties klausimas, todėl pralaimėti tokiai stipriai ir gerai organizuotai komandai nėra labai apmaudu, – tikino Spartako vadovas Dmitrijus Raksa. – Prisiminus, kaip sunkiai pradėjome sezoną, penktoji pozicija šiuo metu nėra prastas rodiklis.“

Meistriškumas. VGTU–Inžinerija nestabdo ir sėkmingą kelių savaičių atkarpą baigė 5 pergalių serija. Šį kartą namie, pernelyg nepersistengiant, 6:2 buvo įveikta Pabradės komanda, kuri atkakliai priešinosi pirmą kėlinį. „Šiuo atveju galima pasakyti, kad rezultatas atspindi komandų pajėgumą. VGTU komanda sužaidė solidžias rungtynes“, – meistriškumo skirtumą pažymėjo Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Grupės. Padidinus I lygos dalyvių skaičių, prieš sezoną buvo priimta neįprasta varžybų sistema, kuri naudojama Lenkijos Ekstraklasa čempionate. Pagal ją, po pirmosios sezono dalies komandos skyla į dvi grupes, jų surinkti taškai dalinami pusiau apvalinant į didesnę pusę. Pavasaris A grupėje nusimato linksmas, nes VDU–ŠA su Vilniaus kolegija dabar turi po 15 taškų, 14 – VGTU–Inžinerija, ir, tikėtina, Baltai. Kiek rimčiau teks pasistengti Spartakui (10) bei Setaltui su VDA–2 (po 9). Kuklesnius uždavinius kels B ešelono dalyviai, kovosiantys dėl 8–13 vietų. Favoritais čia išlieka Širvintos (7 tšk.), už jų rikiuojasi Granitas ir Visinčia (po 6), Maccabi (5), Pabradė (4) ir Karo akademija (2).

 

Savaitės žmogus: Giedrius Barevičius (VGTU–Inžinerija)

VGTU–Inžinerijos komanda iškovojo 5 pergales iš eilės, todėl būtų nekorektiška neužsiminti apie jų trenerį.

42 metų G. Barevičius yra buvęs profesionalus futbolininkas, atstovavęs ir nacionalinei rinktinei. Jis išlieka vieninteliu Lietuvos futbolininku, įmušusiu į „Liverpool“ vartus. Tačiau apie tai – kada nors vėliau.

Baigęs žaidėjo karjerą, Giedrius ėmėsi trenerio veiklos ir treniruoja VGTU studentus. Jau ketvirtus metus.

Iš pradžių VGTU–Inžinerijos komanda futsal I lygos pirmenybėse porą sezonų liko trečia, o užpernai ir pernai finišavo antroje pozicijoje. Vadinasi, atėjo metas siekti aukščiausių tikslų?

„Esame tarp lyderių, todėl reikia bandyti. Sakyti, kad „aj, kaip bus – taip“, būtų kvaila. Aišku, aš taip pat garsiai nežadu, kad tapsime čempionais. Mes nesame stipriausia komanda lygoje, tai – faktas. Bet pakovoti tikrai galima“, – samprotavo G. Barevičius.

Ši VGTU–Inžinerijos komanda yra šiek tiek kitokia nei ta, kuri dalyvauja studentų pirmenybėse – „pasodrinta“ keliais aukštesnio lygio žaidėjais.

„Jei mes besiremtume vien studentais, I lygoje tikrai nekovotume dėl pirmų vietų, o greičiau žaistume dėl išlikimo. Tad komandoje yra dalis studentų ir dalis žaidėjų, jau pabaigusių VGTU“, – sakė strategas.

G. Barevičius kartais ir pats nepraleidžia progos žengti į aikštelę. Kaip pats sako – tai nutinka trūkus kantrybei, nes būnant aikštėje viskas atrodo kitaip, nei trepsint šalia jos. Rungtyniaujant ir stresas mažesnis, nei stebint, kaip kankinasi kiti. Žaidžiantysis treneris vaizdo aikštelėje negadina ir šį sezoną yra pelnęs 7 įvarčius.

Maksimalus VGTU–Inžinerijos tikslas šiemet – pagaliau triumfuoti I lygoje. Minimalus – išlikti tarp prizininkų. Ar pavyks – pamatysime per artimiausias septynias savaites iki šv. Velykų.

 

Savaitės citata

Karo akademijos treneris Andrejus Nachajus apie ankstesnius komandos rezultatus: „Nežaidėme prastai ir kovingumo netrūko. Bet jei pergalių nebuvo, vadinasi, neįdėdavome pakankamai darbo, kad jos ateitų.“

 

Keturioliktosios savaitės (kovo 4–8 d.) rungtynės

A grupė

Vilniaus kolegija (15 tšk.) – Spartakas (10). Pirmadienis, 18.55. Vilniaus kolegijos salė. Prognozė. VRFS Futsal taurės turnyre Spartakas jau įrodė Vilniaus kolegijos pažeidžiamumą. Bet ant to paties grėblio favoritai nelips. 5:4.

Baltai (13) – Setatas (10). Penktadienis, 19.30. Kaišiadorių ŽŪM salė. Prognozė. Vis dar čempionai priima pastaruoju metu vis dar buksuojančią komandą ir tuo privalo pasinaudoti. 5:3.

VDU–ŠA (15) – VDU–2 (9) žais balandžio 1 dieną.

B grupė

Granitas (6) – Karo akademija (2). Pirmadienis, 20.50. VTVPMC salė. Prognozė. Ar gali žaibas trenkti du kartus į tą pačią vietą, arba – ar gali kariškiai du kartus per savaitę įveikti Granitą? Kodėl gi ne. 5:6.

Karo akademija (2) – Širvintos (7). Trečiadienis, 18.40. KA salė. Prognozė. Trečiam žygdarbiui kariškiams jau nepakaks jėgų. 2:7.

Visinčia (6) – Maccabi (5). Trečiadienis, 20.30. Šalčininkėių salė. Prognozė. Viskas priklauso nuo to, kokią komandą į išvyką nuveš Maccabi. Jei pagrindinę – problemų neturėtų kilti. 3:6.

Širvintos (7) – Pabradė (4). Penktadienis, 21.00. Širvintų SM salė. Prognozė. Nors Pabradė dabar jaučia pakilimą, šeimininkams tai neturėtų sutrukdyti siekiant pergalės. 9:5.