Select II lyga: Į lyderius ima lygiuotis Nemenčinė Visos

Per praėjusią savaitę sužaistas devintasis futsalo Select II diviziono pirmenybių turas.

Po dviejų pralaimėjimų paeiliui savaitę anksčiau, atsigavo VGTU-Vilkų komanda. Lyderiai šią savaitę vėl pasirodė, kaip lyderiai ir 8:5 nugalėjo Geležinį Vilką. Galima sakyti – karinių ir civilinių vilkų derbyje.

Tiesa, gal įkvėpti pastarųjų VGTU rezultatų, kariniai vilkai nutarė parodyti savo geležinius dantis. Žodžiu, antrojo kėlinio pradžioje rezultatas buvo lygus 5:5. Visgi VGTU Vilkų dantys, nors ir ne geležiniai, pasirodė stipresni. Iki mačo pabaigos jie įmušė dar tris įvarčius, nepraleidę nė vieno.

Beje, visus penkis Geležinio Vilko įvarčius įmušė gynėjas Edgaras Aršauskas.

Dar vienas diviziono favoritas Maccabi 10:2 susidorojo su Olimpija-Alvora.

Kad ir kaip keista, jau pirmą minutę olimpiečiai išsiveržė į priekį, o persverti santykį Maccabi sugebėjo tik antrojoje pirmojo kėlinio pusėje. Tas kėlinys baigėsi Maccabi pergale 4:2, o antrą kėlinį įvarčius mušė tik žydų sporto klubo žaidėjai. Ir mušė juos šešis.

Penkis įvarčius nugalėtojams pelnė gynėjas Edvardas Pšelenskis.

Manau, bent jau šiuo momentu prie pripažintų lyderių (VGTU-Vilkai ir Maccabi) dvejeto verta pridėti ir besistiebiančią Nemenčinę, kuri nuo Maccabi atsilieka trimis taškais, yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau nei dvi pirmaujančios komandos ir laimėjusi ketverias pastaras rungtynes paeiliui.

„Bus matyt dėl lyderių“, - nenorėjo kalbėti apie komandos šių metų perspektyvas Nemenčinės vadovas Gediminas Janavičius.

O apie laimėtas rungtynes prieš Karo Akademiją kalbėjo. Ir ne vien apie jas pačias.

„Rungtynės vyko dviem etapais. Karo Akademija nebūtų Karo Akademija, jeigu nebūtų taikiusi taktinių gudrybių. Taigi pirmą kovą mums reikėjo laimėti prieš budinčiąją dalį, kad patekti į salę. Beje, taip pat pakovoti teko ir teisėjams, nes jų irgi nenorėjo į salę įleisti. Įleido, tik gavę asmens dokumentus. Matyt dėl to, kad nereikėtų tikrinti rungtynių metu ar visi gali žaisti.

Kol patekom į aikštę, apšilimo jau nebuvo kada atlikti ir neapšilę gavom du greitus įvarčius. Bet po to diktavom savo sąlygas.

Negaliu pasakyti, kad mes žaidėme aiškiai pranašiau. Nors beveik visą laiką jie mus vijosi. Viskas aišku tapo tik rungtynių pabaigoje, nes dar pirmaujant 7:5, nebuvome garantuoti, kad laimėsime. Pas juos buvo pora tikrai labai gerai žaidžiančių futbolininkų, traukė vartininkas. Rungtynės buvo įtemptos, įdomios, bet geltonos kortelės buvo parodytos iš nieko.  Keitimų turėjome po lygiai, bet šį kartą buvome stipresni“, - pasakojo G. Janavičius.

Laimėję, Nemenčinės futbolininkai aplenkė būsimuosius karininkus taškais ir užkopė į trečiąją vietą.

O G. Janavičius pabrėžė: „Prieš Karo Akademiją mes jau kelis kartus esame žaidę, o laimėjome pirmą kartą. Pirmą šio sezono ratą sužaidėme lygiosiomis 11:11. Šį kartą mums vėl pavyko įmušti 11, o jie įmušė mažiau.“

Nesiseka šiemet Delfinams. Per visus devynis turus jie surinko vos tris taškus ir užima paskutinę aštuntąją vietą.

Tuos tris taškus jie užsidirbo už pergalę 9:4 prieš savo jaunimo komandą Trakus Vievio gimnazijos salės derbyje. Dabar toje pačioje gimnazijoje Trakai atsirevanšavo 8:6.

„Pralaimėjimą lėmė mūsų sudėtis. Nebuvo trijų pagrindinių žaidėjų. Jeigu jie būtų buvę, mes tikrai tikėtumės laimėti.

Susirinko gynybinio plano sudėtis, aikštėje žaidė net vienas iš vartininkų ir kadangi Trakai yra jauna, greita, techniška komanda, įpusėjus rungtynėms mums tiesiog pritrūko energijos. Iš pradžių rezultatas lyg ir buvo neblogas – vieno įvarčio skirtumas arba lygu“, - apie pralaimėtą principinį susitikimą pasakojo Delfinų komandos futbolininkas Mantas Orintas.

Jis per šį mačą įmušė penkis įvarčius.

„Kodėl šiandien mums einasi taip sunkiai, nelengva atsakyti, - svarstė M. Orintas, kalbėdamas apie Delfinų sezoną. - Galbūt varžovai yra sustiprėję? Ir mums patiems galbūt reikėtų pritraukti tokių žaidėjų, kurie galėtų mūsų komandą sustiprinti? Gal susižaidimo trūkumas, nes iš esmės mes nesitreniruojame kartu, susirenkame tik į rungtynes? Turbūt tai ir būtų pagrindinės priežastys.