Select II lyga: Karo Akademija vėl nusmuko žemyn Visos

Po praėjusios apžvalgos pasirodymo per aną savaitę sužaistos vos dvejos Select II futsalo diviziono rungtynės.  Bet abi jos turės įtakos prizininkų trejeto išsidėstymui. Nes rungtyniavo į prizus pretenduojančios Karo Akademijos ir Nemenčinės komandos.

Ir sekėsi joms skirtingai. Nemenčinė namuose 10:3 sutriuškino Trakus. Akademikai gi Vievyje netikėtai 5:7 nusileido sezono pabaigoje apetitą pergalėms įgavusiems Delfinams.

Tai leido Nemenčinės futbolininkams aplenkti Karo Akademiją ir užlipti ant trečiosios turnyro lentelės pakopos, pastarąją išstūmus vienu laipteliu žemiau.

Teoriškai Nemenčinė dar gali pretenduoti ir į pirmą vietą. Ir ne taip jau vien teoriškai. Tiesiog pati laimėk viską, ir tikėkis, kad Maccabi pralaimės vienerias rungtynes iš dvejų jiems likusių.

Bet komandos vadovas Gediminas Janavičius sako, kad šansą į auksą jo futbolininkai prarado dar gruodį. Tada, kai pralaimėjo tiems patiems Trakams, kurie dabar nemenčiniečiams rimčiau nepasipriešino.

„Ne, šansą į pirmą vietą mes praradome dar tada, kai pralošėme tiems patiems Trakams pirmajame rate. O šiaip dabar į sezono pabaigą pas mus atsiranda žaidimas. Tuo pačiu mes dar žaidžiam visi kartu 7x7 pirmenybėse. Retai, bet surengiame ir treniruotę. Ir viskas eina vis geriau ir geriau. Aišku, jeigu turėtume trimis taškais daugiau, galbūt pirmenybes baigtume ir pirmi, bet deja, pirmame rate labai jau neplanuotai pralošėme Vievyje, - kalbėjo G. Janavičius. – Kalbant apie pastaras rungtynes, po mūsų klaidos jau antrą minutę Trakai įmušė pirmą įvartį. Bet rungtynės nebuvo labai įtemptos. Trakų jaunimą gal net vaikais būtų galima pavadinti, bet jis  yra fiziškai stiprus ir techniškas. Jiems kažkiek pritrūko keitimų, bet jie buvo nusiteikę laimėti. Nes kovojo ir kovos metodus taikė nevaikiškus. Tas jų sportinis pyktis buvo peraugęs į nesportinį ir pasireiškė geltonomis kortelėmis. Visai nevaikiškas poelgis buvo įspirti daug vyresniam mūsų žaidėjui, praradus kamuolį. Aišku tas tuoj sureagavo, abu gavo geltonas, iki rimtesnio komandų susistumdymo nepriėjo.

Patirtis laimėjo ir praktiškai šansų varžovams nebuvo.“

Kas bus toliau ir kokios Nemenčinės artimiausios perspektyvos?

„Viskas mūsų, mėgėjų futbole priklauso nuo susirinkimo ir nusiteikimo“, - sako G. Janavičius.

 Karo Akademijos komanda ilgą laiką plaukiojo kažkur turnyro lentelės viduryje. Bet link sezono pabaigos pasitempė ir prieš aprašomuosius mačus buvo įšokusi į prizininkų trejetą. Po rungtynių Vievyje ji iš ten tuoj išsmuko, gerokai susigadinusi savo galimybes.

 „Nors visiems į Vievį nuvykti vėl nepavyko, bet patys tikrai nesitikėjom pralaimėjimo, - pasakojo Karo Akademijos komandos vadovas Andrejus Nachajus. - Daug smulkmenų susidėjo. Ir ta jų slidoka salė, prie kurios priprasti reikia. Varžovai, gal pakylėti pergalės, iškovotos prieš tai, žaidė labai entuziastingai, rungtynės buvo pakankamai kietos. Varžovai gavo šešias geltonas korteles. O mes priešininkų pakankamai neįvertinome. Ir sužaidėme blogiausias rungtynes šį sezoną.

Jie pirmavo 3:0, mes vienu sušvelninom, o šiaip rungtynės buvo tokios, kad vos jau prisivejam juos iki vieno įvarčio, iš karto prasileidžiam...

Taip mes patyrėme pirmą pralaimėjimą svečiuose. Iki tol šį sezoną pralaimėję varžovų aikštėse nebuvome. Susigadinome tą statistiką.

Bet šiuo metu pas mus yra sutrikę ir treniruočių procesai, sunkiau yra su kamuolio valdymu.“

Vis dėl to Karo Akademija dar turi galimybių sugrįžti ten, kur ji buvo iki susitikimo Vievyje. Tai pripažįsta ir komandos vadovas.

„Logiškai pagalvojus – dar turim šansų užimti trečiąją vietą. Jei dvejas rungtynes laimėsim (o žaisim kaip tik su Maccabi ir VGTU), treti būsim. Tik klausimas – dėl mūsų fizinės mūsų būklės. Laukia labai sunkus metas. Trečiadienį žaidžiam su Maccabi, pirmadienį – su VGTU ir dar nuo vasario 19-os prasideda Kariuomenės čempionatas – ko gero ketverios rungtynės per penkias dienas. Nežinau, kaip mes išlaikysim tokį maratoną, nes turime ir traumuotų, ir sergančių“, - kalbėjo A. Nachajus.

Jau šiandien Nemenčinės futbolininkai susitiks su Select II autsaideriu Geležiniu Vilku.