Select II lyga: Tragiška lyderiams savaitė Visos

Select II futsalo pirmenybėse praėjusią savaitę buvo sužaistos penkerios rungtynės. Dvejas žaidė diviziono lyderiai VGTU-Vilkai. Ir... Abejas pralaimėjo.

Man tai buvo išties netikėta. Ir manau - ne vien man. Iki tol vien pergalėmis ėję Vilkai buvo labai aiškūs favoritai, lenkiantys artimiausius varžovus visu šviesmečiu taškų. Kaip kai kurių varžovų komandų vadovai kalbėjo: VGTU žaidžia be konkurso, patys sau ir niekas neturi minčių jį aplenkti.

Dabar po šių dviejų nesėkmių Vilkai išliko pirmojoje turnyro vietoje, bet iš visi to šviesmečiais skaičiuojamo atstumo liko vargingi du taškeliai iki Maccabi ir trys iki daug kam netikėtai į trečiąją vietą iškilusios Karo Akademijos.

Karo Akademija - viena iš tų dviejų komandų, aplošusių VGTU-Vilkus. Tačiau prieš ją tau padarė Nemenčinės salės futbolininkai.

„Nemenčinėje neįvertinom varžovų, - sako Vilkų komandos vadovas Haroldas Kerušauskas. Savo salėje jie žaidė stipriai ir iš vis tai yra tvarkinga komandėlė. Mes visą mačą vijomės ir manau, kad galim pripažinti, kad tą dieną mums nelabai buvo šansų.“

Jau kitą dieną VGTU ekipa susitiko su Karo Akademijos salės futbolininkais.

Karo Akademijai, kaip ir Vilkams, tas mačas buvo antras šią savaitę. Per pirmąjį akademikai laimėjo kariuomenės derbį – įveikė Geležinį Vilką.

Jau pirmą rungtynių minutę Vilkas išsiveržė į priekį. Tačiau ilgai laukti atsako neteko – sužaidus keturias minutes 2:1 pirmavo Karo Akademija.

Vilkas po to ne kartą lygino rezultatą, bet pirmauti jau nebepirmavo, o tik bandė vytis varžovus. Pirmą kėlinį jam tai dar sekėsi (nors jį Karo Akademija laimėjo 5:3), o po pertraukos pasipriešinimas ilgai netruko. Nuo 11 antrojo kėlinio minutės akademikai ėmė didinti rezultatą, nutolo ir galop laimėjo 11:6.

Kaip ir dera derbiui, mačas neapsiėjo be įtampos. Po vieną abiejų komandų futbolininką sau prieš nosis išvydo raudonas korteles.

Per VGTU-Vilkų – Karo Akademijos rungtynes į tai, kad mačas baigsis sensacija, ilgą laiką toli gražu panašu nebuvo.  Vilkai 3:1 laimėjo pirmą kėlinį, sužaidus 42 minutes pirmavo 4:2. Bet po trijų minučių jau 5:4 priekyje buvo Akademija.

Ir daugiau favoritai nepešė nieko, kariškiai įmušė dar du ir laimėjo 7:4.

„O šis mačas iš tikrųjų buvo tragedija... - pasakojo H. Kerušauskas. – Varžovų komanda iš tiesų yra silpnesnė, ji leido mums žaisti, kaip patinka, pirmavom dviem įvarčiais, bet po to subyrėjom: viena klaida, antra... Atrodo, kad ne varžovai laimėjo, o patys pralaimėjom. Tikrai turėjome galimybę sužaist teigiamu rezultatu, bet tas rungtynes paleidome. Viena kita klaida išmušė iš vėžių ir šiek tiek nepasisekė. Toks jausmas, kad buvom atėję pasivaikščiot po salę. Manau, tai bus mums gera pamoka, tikiuosi – po dviejų pralaimėjimų iš eilės, mes neprarasim noro žaisti.“

Na o ką antrasis favoritas - Maccabi? Jis pasinaudojo progą ir sumažino atsilikimą nuo Vilkų. Bet ir jo rungtynės Vievyje nebuvo pačios lengviausios – jauna Trakų komanda makabiečiams nusileido nedaug – 5:7.

„Pirmas kėlinys buvo apylygis. Tai mes žaidėme gerai, tai varžovai. Antrame žaidėme kur kas geriau, kontroliavome situaciją ir laimėjome pelnytai. Bet Trakai - labai įdomi komanda. Kitais metais jie bus vieni iš mūsų diviziono favoritų“, - apie susitikimą rašė Maccabi atstovas Romanas Buršteinas.

Paklaustas, ar nudžiugino makabiečius lyderių Vilkų šios savaitės rezultatai, R. Buršteinas atsakė: „Iš esmės žiūrime tik savęs, nes mes ir patys bet kada sugebame barstyti taškus.“

Olimpija-Alvora 7:6 įveikė autsaiderius Delfinus. Nors rungtynės ir baigėsi vos vieno įvarčio skirtumu, vargu ar būtų galima sakyti, kad tai buvo labai atkaklus ir permainingas susitikimas. Vis dėl to, kai Olimpija nuo ketvirtosios minutės pradėjo pirmauti, taip ir pirmavo iki pat susitikimo pabaigos, o antrame kėlinyje turėjo ir keturių įvarčių persvarą, kurią varžovai iki minimumo sušvelnino likus žaisti minutę ir tik pačioje rungtynių pabaigoje sukūrė intrigą.