Select II lyga: VGTU pralaimėjo Maccabi ir pasveikino varžovus su pirma vieta Visos

Maccabi komandai liko pora žingsnių iki Vilniaus regiono futbolo sąjungos organizuojamo Select II futsalo diviziono nugalėtojos titulo. Per tą pertrauką tarp dviejų apžvalgų Maccabi laimėjo dvejas rungtynes. Antrąsias – 4:0 prieš pagrindinius varžovus kelyje į diviziono auksą VGTU-Vilkus.

Anot Vilkų komandos vadovo Haroldo Kerušausko, ši pergalė Maccabi nulėmė pirmąją vietą. Ir labai panašu, kad šiek tiek užbėgantis įvykiams už akių Haroldas – visiškai teisus.

„Negalėjo žaisti pora Inžinerijos žaidėjų. Tiksliau – pora mūsų žaidėjų, kuriuos skolinome pagrindinei VGTU komandai. Taip pat nebuvo vartininko. Bet negaliu skųstis sudėtimi . Susirinko ji tokia, su kokia buvo galima rimtai bandyti įveikti pagrindinius varžovus ir iškovoti labai svarbią, kovojant dėl pirmosios vietos, pergalę.

Pirmą kėlinį turėjome pranašumą ir labai daug progų. Čia negalima nepaminėti varžovų vartininko – jis traukė absoliučiai viską.

Antrą kėlinį praleidome įvartį, praleidome antrą ir subyrėjome“, - kalbėjo H. Kerušauskas.

Ir pridėjo: „Per šias rungtynes mes garbingai pralaimėjome pirmąją vietą. Ir su tuo reikia Maccabi pasveikinti. Jie buvo stipresni, o mes – patys kalti. Pavedė mūsų požiūris, kurį demonstravome po Naujųjų metų, kai atrodė pergalė divizione – čia pat. Tiesiog pervertinome savo jėgas.“

Ir vis dėl to... Aš gal dar palauksiu su sveikinimu makabiečiams. Tam, kad jie finišuotų pirmi, jiems per dvejas likusias rungtynes reikia surinkti keturis taškus. Vat surinks tiek - pasveikinsiu.

Juo labiau, kad Maccabi atstovas R. Buršteinas tikina, kad dar ne viskas, kad pradėtą darbą reikia pabaigti: „Rungtynės buvo įtemptos, klaidos kaina didelė ir tai jautėsi pirmajame kėlinyje. Darėme klaidų, bet kelis kartus mus gelbėjo virpstas. Galima tik spėti, kaip viskas būtų susiklostę, jei būtume praleidę pirmi. Antrajame kėlinyje jau visiškai kontroliavome rungtynes ir pelnytai laimėjome.

Nuotaikos geros, bet darbą reikia padaryti iki galo.“

O čia – svarbiausio Select II mačo santrauka:

Prieš aprašytąsias rungtynes, Maccabi 4:2 nugalėjo Nemenčinę. Tame mače, beje, intrigos buvo lyg ir daugiau, nei žydų komandos susitikime su VGTU ekipa. Nemenčinė įmušė pirma, o po to, kad ir praleidusi tris įvarčius pirmą kėlinį, niekaip nenorėjo nusileisti. Mačo pabaigoje Maccabi padėjo Nemenčinei atstovaujančio pabradiškio Grigorijaus Kiselio raudona kortelė, po kurios žydai išnaudojo kiekybinę persvarą. Tačiau vos komandų žaidėjų skaičiui išsilyginus, Nemenčinė vėl sušvelnino rezultatą. Bet pasiekė tik tiek.

O VGTU-Vilkai turi rimtų konkurentų ir kovoje dėl antrosios vietos. Viena jų - kažkaip tyliai ramiai turnyro lentelėje prie jų prisėlinusi Karo Akademija, kuri dabar turi tiek pat taškų, kaip ir buvę aiškūs Select II favoritai, o dėl pergalės tarpusavio mače ir lenkia juos viena vieta.

Tai įvyko dėl rezultatyvios akademikų pergalės prieš Olimpiją Alvorą 11:5.

Beje, puikiu rezultatyvumu pasižymėjo pirmasis kėlinys, kurį Karo Akademija laimėjo 10:3. Antrą kėlinį, kai mačo nugalėtojai buvo pakankamai aiškūs, akademikai leido sau pralaimėti 1:2.

Akademijai pirmenybėse liko dvejos rungtynės: su Maccabi ir su VGTU. Be šių komandų į prizus dar taiko (o teoriškai – net į aukščiausius) ir Nemenčinės komanda, nuo 2-3 vietos atsiliekanti tašku, bet turinti lyginant su jomis vienerias rungtynes kišenėje.

Kitą mačą Olimpija-Alvora vėl žaidė su kariškiais. Dabar jau su Geležiniu Vilku. Ir sužaidė vieninteles aprašomojo laikotarpio lygiąsias – 3:3.

Dėl rezultato labiau graužtis nagus turėtų olimpiečiai. Pirmą kėlinį jie pirmavo 2:0, bet iki pertraukos pranašumo neišlaikė. Antrą kėlinį vėl išsiveržė į priekį, Vilkas vėl išlygino. O priešpaskutinę minutę turėjo puikią galimybę vis dėl to išplėšti laimėjimą – baudinį. Bet jo neišnaudojo.

Pagaliau vėl laimėjo Delfinai. Dar prieš Geležinio Vilko mačą su Olimpija jie sutriuškino kariškių komandą 9:2.

Nors pirmas šio mačo kėlinys buvo labai atkalus. Geležinis Vilkas per jį pirmavo 2:0, o Delfinai lygino ir persvėrė. Ir tik įpusėjus antram kėliniui vandens gyviai ėmė greitai auginti skirtumą, o paskutinį tašką (įvartį) padėjo 60-ąją minutę.