VRFS III lyga: pirmame šešete tapo labai ankšta, apatiniame – savi rūpesčiai Visos

 

Iki III lygos pirmojo rato pabaigos lieka trys turai, o viršutinėje lentelės dalyje komandos išsirikiavusios itin glaustai, vos 3 taškų intervale. Jei šešetukas išlaikys tokias atkaklias lenktynes, lemiama pirmenybių dalis bus labai intriguojanti.

Lygoje dabar pirmauja Elektrėnų Versmė, bet tik todėl, kad A komanda-Margiris sužaidė vienu maču mažiau.

Margiris pirmadienį LFF stadione turėjo susitikti su Lentvariu, bet šis susitikimas neįvyko. Priežastis – Europos lygos varžybų išvakarėse čia treniravosi Riterių ir Derry City klubai. Priežastis suprantama, tačiau Margiris ir Lentvaris apie tai sužinojo paskutiniu metu, nes stadiono administracija nesivargino jų apie tai perspėti.

Dabar Margirio komanda ieškos laisvo rungtynių laiko ir tuomet sužais mačą su Lentvariu.

 

Granitas – AFK 5:1 (1:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
7' Erik Motuz 0:1
10' Žygimantas Kirsis 1:1
56' Darius Kazubovičius 2:1
82' Sergej Makrov 3:1
88' Viliam Dubicki 4:1
89' Dominik Mickevič 5:1

Kai praėjusiame ture AFK lygioje kovoje 0:2 pralaimėjo FKS Ukmergei, AFK'ų atstovas Donatas Navikas ryžtingai pareiškė, kad sieks reabilituotis akistatose su Granitu. Esą trauktis nėra kur.

Deja, atrodo, kad dugnas dar nepasiektas. Svečiai Naujojoje Vilnioje patyrė triuškinamą nesėkmę. Reikia pastebėti, kad trys iš penkių Granito įvarčių sukrito per paskutines 8 minutes. Tiesa, šeimininkų realizacija penktadienį buvo labai prasta.

Šį sezoną Granitas stebina iš gerosios pusės, pasižymi solidžiu žaidimu ir išlieka tarp pretendentų, besitaikančių į titulą.

Nuo liepos vidurio, kai buvo pralaimėta Navigatoriams, granitiečiai per 4 rungtynių ciklą surinko 10 taškų. Lygiosios buvo su III lygos favoritu Margiriu – 2:2. Tokia atkarpa jau kelia ir varžovų pagarbą.

„Granitas – šaunuoliai. Rungtynėse jų akys dega, stengiasi, kovoja ir žaidžia drausmingai. Galima juos tik pagirti“, – teigė Margirio komandos vadovas Gediminas Paberžis.

 

Elektrėnų Versmė – FK Medžiai 3:2 (1:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
1' Audrius Labanauskas 1:0
55' Danielius Šaputko 1:1
57' Edvinas Mučinis 2:1
69' Edvinas Mučinis 3:1
88' Dmitrijus Raksa 3:2

Visi puikiai pamename atkaklias šių komandų lenktynes praėjusio sezono pabaigoje ir dramatišką Medžių triumfą paskutiniame ture su Baltų komandos didžiule pagalba. Tai sufleravo, kad šiemetinės tarpusavio akistatos bus labai atkaklios.

Tarpusavio susidūrimą abi komandos pasitiko skirtingų nuotaikų. Versmė prieš tai nelengvame mače 3:2 nugalėjo Vovą, o Medžiai pametė taškus varžydamiesi su sau ne itin parankiu Aktu – 1:1.

Šių grandų akistata Elektrėnuose sekmadienį startavo netikėtai. Nors Medžiai valdė kamuolį, tačiau tuoj prarado jį, vėliau prasižengė aikštės krašte ir Versmės žaidėjas Audrius Labanauskas puikiu baudos smūgiu įsuko kamuolį į vartus. Nebuvo sužaista nė minutė.

„Jau nuo pat pradžių viskas ėjosi kažkaip ne taip. Labai prastas rungtynes šį kartą sužaidėme“, – sakė Medis Dmitrijus Raksa.

Nors Medžiams ėjosi ne kaip, antrame kėlinyje jie sugebėjo išlyginti rezultatą. Bet tuoj dubliu atsakė Edvinas Mučinis, trečią komandos įvartį pelnęs puikiu baudos smūgiu.

Baigiantis mačui D. Raksa dar įkalė įvartį, tačiau Versmės komandos tai neišmušė iš ritmo – 3:2.

„Prastos rungtynės nuo pirmos iki paskutinės minutės. Tikrai neturėjome daug progų pasižymėti“, – neslėpė D. Raksa.

Versmė šia itin svarbia pergale, suprantama, džiaugėsi. Visgi jos vadovas Romas Ščiuka teigė, kad į pernykščio sezono atomazgą nebuvo koncentruojamasi – tuomet pati Versmė daugiau prarado titulą, nei Medžiai jį laimėjo.

„Komandos emocinis nusiteikimas buvo tikrai geras. Visi žinojo pergalės svarbą ir ėjome tik laimėti, tas puikiai pavyko. Tačiau tai tik vienos rungtynes, kurias reikia pamiršti. Tokio formato sezone kiekviena pergalė svarbi, nes kiekvienas prarastas taškas gali daug lemti“, – komentavo R. Ščiuka.

Efektingas A. Labanausko įvartis užfiksuotas čia:

 

VJFK Trakai – Navigatoriai 1:3 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
4' Vitalijus Savickas 1:0
37' Paulius Sakalis 1:1
49' Ričardas Kulis 1:2
72' Paulius Sakalis 1:3

Navigatorių komanda po keblios sezono pradžios žaidžia gerą atkarpą ir demonstruoja solidų, užtikrintą futbolą.

Taip, prieš daugiau nei dvi savaites buvo netikėtas pralaimėjimas 0:1 Vovai, kurį ekipos vadovai apibūdino kaip kartais pasitaikančią nelaimę neišnaudotų progų rungtynėse.

Navigų pasitikėjimo savimi tai nesumažino – po to sekė tvirta pergalė 4:1 prieš ilgaamžius varžovus Ozą, o praėjusį savaitgalį parsivežta pergalė iš Trakų, kur daugeliui komandų būna sunku.

Pirmieji praleidę įvartį, Navigatoriai perėmė mačo kontrolę į savo rankas ir atsakė trimis tiksliais smūgiais be atsako. Persvara galėjo buti dar didesnė, jei ne antrame kėlinyje nerealizuotas 11 m baudinys.

Komentuodamas komandos pastarųjų savaičių rezultatus, Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis sakė: „Kaip pastebėjau, mūsų pasiekimus labai lemia nusiteikimas. Todėl reikės komandai paieškoti gero sporto psichologo, kad tas nusiteikimas būtų visada. Smagu, kad vėl laimėjome ir važiuojame toliau.“

 

FK Ozas – FC Vova 1:4 (0:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
50' Marius Daukša 0:1
55' Giedrius Šablinskas 1:1
67' Vilius Stankevičius 1:2
89' Seyed Arman Taheri 1:3
90' Marius Daukša 1:4

Bravo Vovos komandai – per dvi savaites nugalėjo du III lygos senuosius banginius Navigatorius bei Ozą ir kyla jau į 7 poziciją. Nuo Top 6 naujokus dabar skiria tik 4 taškai.

Pergalei prieš Navigus prireikė nemenkos fortūnos pagalbos, o šiame mače voviniai pilnai nusipelnė laimėjimo.

Gediminas Skrockas, Ozo komandos senbuvis, paklaustas apie tokio fiasko priežastis, nurodė klasikinę ir seniai žinomą mėgėjiško futbolo piktžaizdę.

„Ir vėl prastas komandos susirinkimas. Nežinau, kodėl. Gal vasara, gal darbai, gal kitos priežastys, – svarstė jis. – Progų mes susikuriame daug, bet tokios katastrofiškos realizacijos net neatsimenu, ar buvome turėję. Tai yra kompleksinė problema, po kurios viskas baigiasi 1:4, nors galėtų būti priešingai. Ieškome siūlo galo...“

Kol siūlo galas neužčiuoptas, statistika atrodo klaikiai – Ozas patyrė jau 5 pralaimėjimus iš eilės, per paskutinius 3 praleista 11 įvarčių.

„Mums svarbiausia susirinkti. Nes kai prioritetai kitoms veikloms, tai ir gaunasi, kad žaidžiame su 2 keitimais, – pakartojo G. Skrockas. – Žaidžiame neblogai. Aisku, dažnai nesusikalbame, o ta pralaimėjimų serija irgi ne į naudą. Reabilituosimės patys prieš save ar subyrėsime – pamatysime. O jei žmonės neateina į rungtynes tik dėl pralaimėjimų – irgi pliusas, nes kitam sezonui išsigrynins komanda.“

 

FKS Ukmergė – FGBK Aktas 1:2 (0:1)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
44' Marius Linkevičius 0:1
54' Gytis Vaivada 1:1
60' Lukas Blažys 1:2

Nuo Kristaus laikų skaičiuojama Ukmergės ir Akto tarpusavio draugystė šįkart baigėsi staigmena.

Prieš rungtynes Ukmergėje komandas skyrė 12 taškų žirklės, Aktas buvo dar be pergalių, tad net neverta kalbėti, kas laikyti favoritais. Ypač, kai Geniai į išvyką nuvyko tik su 2 keitimais.

„Važiavome mes su vienu keitimu. Tik po to netikėtai vienas senjoras atvažiavo „nesiregistravęs“, – pataisė Akto strateguotojas Nerijus Jakučionis. – Visa laimė, kad turėjom tuos du keitimus.“

Po tokio pralaimėjimo šeimininkams apmaudo buvo sočiai ir mintimis jie grįžo į sezono pradžią, kai Taurėje mistiniu būdu sugebėjo pralaimėti Olandams.

„Tai buvo rungtynių su Olandais deja vu. Dominavome, kamuolio kontrolė siekė turbūt 75 proc., tačiau tuo nepasinaudojome, – piktinosi Ukmergės komandos kapitonas Igoris Krasinas. – Maža to, patys padarėme tris grubias klaidas, dvi iš jų Aktas vertė įvarčiais.“

„Kantriai dirbome, gynėmės, rezgėme kontratakas, kartais epizodiškai paspausdavome varžovų gynėjus (tik ne taip, kaip Bayern'as, kai spaudžia visi, bet taip vienas ar du). Antrą įvartį ir pelnėme, kai puolėjas paspaudė jų centro gynėją, atėmė kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą“, – Akto taktiką atpasakojo N. Jakučionis.

Ukmergės komandai taip chaotiškai bežaidžiant, teko patirti pralaimėjimą savo sirgalių akivaizdoje.

„Iš rungtynių su Olandais nepasimokėme. Atakavome tiesmukai, nemąstydami ir užlipome ant to paties grėblio. Esu piktas ir nusivylęs“, – atviravo I. Krasinas.

Tik dabar pirmą pergalę iškovojusiam Aktui lieka viltis, kad prasidės pernykštis kopimas į lentelės viršų.

„Labai svarbi pergalė psichologiškai. Buvome atsirėmę į dugną, atsispyrėme Ukmergėje, tikimės kilti toliau. Kad tik neprisikalbėjus“, – tris kartus nusispjovė N. Jakučionis.

 

Devintas turas (rugpjūčio 30-31 d.)

FC Vova – FK Medžiai. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Po to, kai Vova nuėme Navigatorių ir Ozo skalpus, nuvertinti juos kovoje su Medžiais nebūtų racionalu, juolab pastarieji per 2 dvikovas susirinko 1 tašką. Tačiau čempionai jaučiasi tvirtai ir parodys, kad jų nereikia nurašyti. Prognozė: 1:3.

AFK – FK Lentvaris. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Liepą AFK buvo stiprus pretendentas į Top-6, tačiau padėtis stipriai pasikeitė po trijų iš eilės pralaimėjimų. Bendras jų skirtumas – 2:14. Komanda duobėje, todėl Lentvariui šviečiasi proga pasidvigubinti pergalių kraitį. Prognozė: 1:2.

FKS Ukmergė – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18.00, Ukmergės centrinis stadionas. Nė viena iš keturių pastarųjų tarpusavio akistatų nesibaigė didesne nei vieno įvarčio kurios nors komandos persvara. Panašios kapatonynės laukia ir sekmadienį, jei ukmergiškiai išgirs jų kapitono kritikos žodžius. Prognozė: 1:1.

FK Ozas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18.00, Panerio stadionas. Apie Ozo bėdeles išsamiai papasakojo G. Skrockas. Ir jei komanda nori kapstytis iš pralaimėjimų liūno, efektinga motyvacine priemone gali tapti prisiminimai iš liepos 8-osios, kai jie Trakams pralaimėjo SFL Taurėje po nulinių lygiųjų begėdiškai prastai mušdami 11 m baudinius – 1:2. Prognozė: 4:2.

FGBK Aktas – Granitas. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Morališkai svarbi pergalė Ukmergėje turėjo sugrąžinti Akto pasitikėjimą. O tokioje būsenoje jie yra sunkiai sulaikomi. Prognozė: 2:1.

FK Navigatoriai – A komanda-Margiris. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Penktadienį Margiris pasitikrins jėgas SFL taurėje su Navigų Old Boysais, o jau pirmadienį kibs į kovą su pagrindine klubo komanda. Tai bus centrinė turo dvikova, kurioje ant Senvagės kilimo pamatysime tiek futbolo garsenybių, kad būtų galima suformuoti įspūdingą praėjusių laikų Lietuvos rinktinę. Bus linksma. Prognozė: 3:3.