VRFS III lyga: sidabro klausimas spręsis sekmadienį, FC Vova keičia kryptį Visos

Spalio 15 dieną Naujosios Vilnios Granitas užsitikrino VRFS III lygos nugalėtojų laurus. O sidabro ir bronzos medalių likimas tiesioginiame mače tarp FK Medžių ir Širvintų/VGTU-Vilkų nebuvo išspręstas, nes šios rungtynės pasibaigė lygiosiomis. Norint užsitikrinti antrąją vietą, Medžiams paskutiniame mače su FK Tera reikia iškovoti bent tašką.

Praėjusią savaitę lygoje taip pat įspūdingą pergalę iškovojo Navigatoriai, be įtampos, bet smagiai sparingavosi FK Ataka ir AFK, o FC Vova galimai sužaidė paskutines savo rungtynes VRFS III lygoje.

FK Medžiai – Širvintos/VGTU-Vilkai 1:1 (0:1)
Pilaitės maniežas. Teisėjas – A. Gutovskis.
21' Deividas Maciulevičius 0:1
73' Justinas Baltrimavičius 1:1

Prieš šį susitikimą komandos turėjo po 41 tašką. Bet Širvintų ekipai tai buvo paskutinės sezono rungtynės, Medžiams – priešpaskutinės. Todėl VGTU-Vilkus tenkino tik pergalė.

Iki tų rungtynių VGTU-Vilkai turėjo prastą atkarpą ir 3 rungtynes be įvarčių. Komandos treneris Deividas Maciulevičius vylėsi, kad pavyks „pramušti“ puolime ir pradžiuginti ištikimiausius jų sirgalius.

Pats D. Maciulevičius ėmėsi iniciatyvos, kai pirmame kėlinyje efektingu smūgiu galva uždarė Luko Keliočio perdavimą iš krašto. Gyvose rungtynėse komandos keitėsi pavojingais išpuoliais, o rezultatas išliko nepakitęs iki 73 min. Tada Medžiai keliais perdavimais kontratakos metu nugabeno kamuolį prie varžovų galinės linijos ir Justinas Baltrimavičius gražiai įsuko jį į vartus.

Gražios, kovingos lygiosios, po kurių abiejų komandų vadovai turėjo sutikti, kad rezultatas dėsningas.

Rezultatas dėsningas, bet VGTU-Vilkams neparankus. Jie išlieka antroje vietoje, tačiau didelė tikimybė, kad po paskutinės sezono savaitės ją praras. Antra vertus, širvintiškiai prieš sezoną tikėjosi laimėti bet kokios spalvos medalius, tad minimalus tikslas tikrai bus įgyvendintas.

Varžybų nuostatų 14.a. punktas skelbia, kad dviem ar daugiau komandų surinkus po vienodai taškų, aukštesnę poziciją turnyro lentelėje lemia tarpusavio rungtynių rezultatai. Čia pranašumas Širvintų pusėje, nes pirmąsias tarpusavio rungtynes jie laimėjo 3:2.

Tad matematika paprasta: Medžiams sekmadienį 18:00 val. Pilaitės manieže vyksiančiame mače su FK Tera užtenka bent lygiųjų, kad užsitikrintų antrąją vietą.

Paklaustas, ar jiems didelis skirtumas tarp 2 ir 3 vietų, FK Medžių vadovas Paulius Glosas sakė: „Visada norisi užimti kuo aukštesnę poziciją, todėl 2 vieta mums svarbi. Ir sekmadienį ne specialiai lygiųjų sieksime, o bandysime laimėti tas rungtynes ir pasigerinti nuotaikas.“

Matant pastarųjų savaičių FK Teros sportinę formą ir rezultatus, atrodo, kad FK Medžiai turėtų nesunkiai išspręsti sidabrinį rebusą ir pasiimti tvirtą pergalę.

O jei rungtynės „paeis“, galbūt galima pasistengti, kad Rimvydas Strazdas rezultatyviausiųjų įskaitoje pavytų patį Darių Kaziubovičių?

Tačiau tam reikia labai didelių pastangų – abu dabar skiria 4 įvarčiai (22 prieš 18).

„Čia jau labai idealiu scenarijumi. Bet mes apie tai negalvojame ir nekalbame. Pirmiausiai mums svarbūs komandiniai prizai, o individualūs apdovanojimai – antraeilis dalykas pagal aplinkybes“, – tvirtino P. Glosas.

FK Ataka – AFK 2:3 (1:2)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
2' Egidijus Aleksandras Osetrovas 0:1
4' Eimantas Budreckas 1:1
24' Armandas Fedorovičius 1:2
73' Ignas Baranauskas 1:3
77' Konstantinas Tvarijonas 2:3

Nuo rugsėjo vidurio AFK III lygoje sužaidė 6 rungtynes, iš kurių laimėjo 5 ir 1 baigė lygiosiomis. Šis sprintas pavėluotas, nes per daug buvo prarasta pirmoje sezono dalyje ir prizininkų traukinys seniai nuvažiavęs.

Bet kaip pastebėjo AFK vadovas Darius Navikas – motyvacijos laimėti visada buvo ir visada bus, bet ne visada futbolas būna pagrindiniu prioritetu. O kadangi vasara seniai pasibaigusi, dabar jau futbolu belieka mėgautis.

Ir AFK mėgaujasi. Praėjusį sekmadienį jie vėl susirinko gausiai, optimalia sudėtimi ir žaidė lengvai, laisvai.

Abi komandos rungtynių pradžioje per kelias minutes apsikeitė įvarčiais ir taip tarsi uždavė toną tolesnei žaismingai susitikimo atmosferai.

Bėgant laikui Ataka pajuto, kad negalės konkuruoti su varžovais dėl iniciatyvos ir atidavė jiems aikštės vidurį. AFK tuo mėgavosi ir suko kamuoliuką, puolimo smaigalyje ieškodami Edvino Baniulio, Osvaldo Čipkaus ar Armando Fedorovičiaus. Pastarasis persvėrė rezultatą pirmo kėlinio viduryje (1:2).

Reikia pažymėti, kad AFK'ai taip užsižaisdavo savo atakose, kad dažnai netgi pamiršdavo (arba nenorėdavo) grįžti gintis. Bet į rimtesnes grėsmes jų vartų saugumui tai nepereidavo.

Savo persvarą jie padidino 73 min. Atakos gynėjas neapdairiai pargriovė varžovą, kuris jau buvo bepaliekantis baudos aikštelę. O 11 m baudinį realizavo Ignas Baranauskas – 1:3.

Visai netikėtai po kelių minučių atgimė intriga po netikėto įvarčio. Konstantinas Tvarijonas kraštu verždamasis link baudos aikštelės ieškojo perdavimo galimybės, o tada nusprendė smūgiuoti ir drąsus pasirinkimas pasiteisino – 2:3.

Po šio epizodo FK Ataka užsikūrė ir išlindo iš savo aikštės pusės. Jie atkakliai ieškojo galimybių pakartoti vasaros rungtynių scenarijų, kai buvo užfiksuotos įspūdingos lygiosios 3:3. Bet tuo pačiu buvo irzlūs ir nervinosi dažnose situacijose. O AFK per likusias minutes atsilaikė ir laimėjo rungtynes 3:2.

FK Navigatoriai – FK Tera 7:3 (3:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
13' Viačeslav Trušakov 0:1
28' Marius Linkevičius (iš 11 m) 1:1
40' Marius Linkevičius 2:1
41' Dariuš Jankovskij 3:1
54' Antanas Velutovičius 3:2
63' Dariuš Jankovskij 4:2
70' Marius Linkevičius 5:2
73' Modestas Bajoriūnas 6:2
88' Dariuš Jankovskij 7:2
89' Justinas Jurčiukonis 7:3

Aikštėje Navigatoriai šiemet laimi retai. Bet kai laimi – tą daro su muzika. Buvo 9 įvarčiai į Geležinio Vilko vartus, buvo 8:2 su AFK, o dabar panašiu stiliumi pervažiuota Tera.

Nervingumas ir ginčai šį kartą iškasė duobę Teros komandai ir kažkuriuo metu jie paleido rungtynes. Ties pirmo kėlinio pabaiga, kai už kalbas susirinko tris geltonas korteles ir ėmė išeidinėti iš rungtynių. Tiesa, rezultatas tada dar buvo 1:1, žaisk ir žaisk, bet pašalinės mintys išmušė iš ritmo. Taip pat – ir treniruočių praktikos stoka pastaruoju metu.

Dėl geltonų kortelių pliūpsnio teko kritikos ir rungtynių arbitrui.

„Pradžioje viskas buvo lyg ir gerai. Vykdėme trenerių nurodymus, įmušėme ir pirmavome. O tada, kad ir kaip nesinorėtų to minėti, du mūsų pagrindo žaidėjus „atspardė“. Teisėjui buvo vis vien, jis į tai žiūri iš savo varpinės. Varžovai išlygino ir mūsų vyresnieji ėmė blaškytis, leidosi į kalbas su teisėju, o jis atsakė savo išvedžiojimais. Nesulaukėme jokios pagarbos. Su šiuo teisėju taip ir būna – kas patraukia jį į savo pusę, tas ir naudojasi tuo iki rungtynių pabaigos. Šį kartą tai buvome ne mes“, – išpyškino Teros žaidėjas Liudvikas Velička.

Aišku, būtina pasakyti, kad Liudvikas dėl pralaimėjimo nekaltino žmogaus su švilpuku darbo. Nes kai tu pralaimi 3:7, tą daryti būtų absurdiška.

„Juoda diena gynėjams. Po klaidų prasileidome kokius tris įvarčius. Trūko praktikos ir bendrų treniruočių“, – pripažino Teros atstovai.

O ką Navigatoriai? Tradiciškai susirinko kukliai, su vienu keitimu – tokia jų sezono pabaigos tendencija. Bet šį kartą už kantrybę ir ištikimybę komandai jie gavo saldų atpildą.

Komplektavimo problemos išlieka ir niekur nedings, pastabėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. O tokia tendencija akivaizdi ir kitose komandose. (Apie tai padiskutuosime kitos savaitės apžvalgoje)

„Sužaidėme ramiai, kokybiškai ir tvarkingai, sukovojome vieni už kitus, o tai padėjo išvairuoti komandą į pergalę. Galbūt netgi gerai, kad turėjome tik vieną keitimą. Nes rudenį vėsoka ant suolo savo keitimo laukti“, – pozityvą įžvelgė K. Maželis.

FC Vovos pasirinkimas

Praėjusią savaitę FC Vovos komanda Trakuose pirmavo prieš šeimininkus VJFK, bet galiausiai pralaimėjo rungtynes rezultatu 2:5.

Ne rezultatas čia svarbiausias. Tai buvo paskutinės FC Vovos rungtynės ne tik šį sezoną, bet ir VRFS III lygoje apskritai. Komanda priėmė ryžtingą sprendimą keisti kryptį ir suvieniję jėgas su savo dubleriais Vova Juniors, kitą sezoną varžysis SFL.

Yra nesužaistos rungtynės su FK Tera, bet nėra jokio noro jas rengti.

„Tapo aišku, kad III lyga ne mums. Tai aukštesnis lygis, nei SFL, reikalaujantis kažkokio pasiruošimo. Nebeliko komandoje noro tą daryti, be to, keli žmonės paliko mus, – paaiškino ilgametis FC Vovos vadovas Ignas Rudzevičius. – Tokioje situacijoje futbolas jau tampa darbu, rutina. O mes norime grynai mėgautis, kaip tikri futbolo mėgėjai.“

Sprendimas trauktis buvo priimtas dar vasarą. Ir Vovos nariai apskritai buvo pasiryžę „nusiimti“ nuo III lygos pirmenybių jų viduryje, bet galiausiai sutarė sezoną kažkaip pabaigti.

„Paskutiniai rezultatai prasti. Labai sunkiai rinkomės. Ėmus prastėti orams, nebuvo paprasta atrasi 11 galinčių žaisti, sudėtį surinkdavome paskutinę akimirką“, – pasakojo komandos vadovas.

Jis ir pats mielai perleistų komandos vadovavimo darbus kam nors iš kolegų, tačiau savanorių neatsiranda.

„Nebenoriu vėl to streso patirti, kai tenka tvarkyti visus organizacinius reikalus. Bandymų perleisti komandos vadovavimą buvo, bet jie nepasiteisino. Nėra paprasta vadovauti komandai, net jei tai mėgėjų futbolas“, – įsitikinęs I. Rudzevičius.

FC Vova į SFL vandenis nėrė dar 2005 metų rudenį. Po 15 metų, 2020-ųjų sezoną jie pravėrė VRFS III lygos duris. Pernai čia užėmė 6-ą vietą, šiemet liks 9-i. Istorijos ratas apsisuko ir voviniai kitą pavasarį pradės nuo žemiausios SFL pakopos.

„Kadangi mūsų dubleriai Vova Juniors liks paskutiniai C divizione, yra logiška, kad žaisime D. Neturime teisės ateiti ir sakyti: priimkite mus į B ar A divizioną. Bet nuo to tik geriau. Nebekelsime kažkokių sportinių tikslų, mūsų tikslas bus atsipalaiduoti ir mėgautis futbolu. Ir manau, kad D divizionas tam labai tinkamas“, – neabejojo I. Rudzevičius.

Vilniaus taurės kulminacija

Sezonas artėja į pabaigą ir VRFS bei SFL organizuojamose „Vilnius 700“ taurės varžybose. Šią savaitę buvo ištraukti pusfinalio etapo burtai.

III lygos čempionais antrus metus tapę Granitas pusfinalyje egzaminuos SFL A diviziono autsaiderius Ave.Ko., kurie pateikė staigmeną ir ketvirtfinalyje 4:1 eliminavo FK Ataką.

Favoritas šiame mače aiškus, tačiau Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas pastebėjo, jog neverta tikėtis lengvo pasivaikščiojimo, nes komanda kurį laiką nežaidė svarbių rungtynių, taip pat turi skaudžios ankstesnių taurių patirties. Kad ir pernai, kai VRFS taurės pusfinalyje 0:3 atsirovė nuo AFK. Arba 2020 m., kai SFL aštuntfinalyje pralaimėjo TEC. Arba 2019 m., kai šešioliktfinalyje gavo nuo Top Kickers.

Žodžiu, taurė yra taurė, o kamuolys apvalus.

Kitą pusfinalio porą sudarys FK Medžiai ir Alternatyvus futbolo klubas.

AFK pastaruoju metu žaidžia simpatišką futbolą, bet komandos vadovas Darius Navikas tikino, kad nekeliamas žūtbūtinis tikslas laimėti trofėjų.

FK Medžių ambicijos aiškios: šį savaitgalį pasiimti III lygos sidabrą, o kitą savaitę pakovoti dėl finalo.

„Turėjome du pusfinalius, abu jie baigėsi nesėkmingai. Pastarasis – pernai, kai pralaimėjome Elektrėnams. Noriu tikėti, kad trečias kartas nemeluos“, – sakė Medžių vadovas Paulius Glosas.

Abu pusfinalio mačai bus sužaisti iki kitos savaitės pabaigos.

„Vilnius 700“ taurės finalą planuojama organizuoti lapkričio 12 dieną, sekmadienį.