7x7 C divizionas. Pergalių serijos baigėsi, bet pralaimėjimų - tęsiasi Visos

Paskutinis sausio sekmadienis tapo kelių pasibaigusių pergalingų (arba nepralaimėtų) rungtynių serijų liudininku. Po trijų iš eilės laimėtų mačų kluptelėjo Šalčininkėlių Visinčia, nutrūko ir Western Union šešių nepralaimėtų rungtynių serija. Kita vertus, kai kurios serijos tęsiasi. Štai Stickers nelaimi jau 9 rungtynes iš eilės, o Trivartis po paskutinio sekmadienio turi penkių pralaimėjimų pynę.

 

REZULTATAI. Sparta – Trivartis 6:2, Western Union – Visinčia 0:3, Tavo Tėvo Krikšto Tėvas – Nemenčinė-HEGVITA 2:2, Tėvynės Sąjunga – Stickers 3:0;

Sparta – Tėvynės Sąjunga 5:1, Western Union – Nemenčinė-HEGVITA 6:4, TTKT – Trivartis 5:4, Visinčia – Sitckers 1:1.

 

 

LYDERIAI. Kalbant apie serijas, tikėtina, kad ją pradėjo ir Sparta. Sausio 21 dieną po 8 pergalių atsipalaidavę ir raudona-geltona spalvomis pasidžiaugę spartiečiai praėjusiame ture nebejuokavo. Surinkusi solidžią futbolo meistrų gvardiją Sparta laimėjo abi rungtynes ir vėl sutvirtino savo pozicijas turnyro lentelės viršūnėje.

 

Tiesa, nors rezultatai pakankamai įtikinami, tačiau labai jau lengva spartiečiams nebuvo. Rungtynėse su Trivarčiu Sparta pirmavo 2:0, tačiau Nikolajaus Misiuko nerealizuoto baudinio įkvėpti trivartiečiai sukilo ir rezultatą išlygino. Visgi, atsigavimas greit baigėsi, vos kelis keitimus turėjusių trivartiečių elementai sėdo ir nusėdo, o dar keturis įvarčius sumušusi Sparta iškovojo pergalę.

 

Mačas su Tėvynės Sąjunga prasidėjo tiksliu diviziono snaiperių lyderio Igno Kero smūgiu. Pasak TS vadovo Alvydo Eidukaičio, jo komanda po pirmo įvarčio galėjo mušti ir antrą, bet nepataikė į tuščius vartus. O štai Sparta varžovams klaidų neatleido. „Manau, kad esminis momentas įvyko, kai Spartai esant mažumoje mes nusprendėme užpulti, ko pasėkoje  praleidome du įvarčius kontratakoje. Tai ir nulėmė rungtynių baigtį. Darant mažiau klaidų ir geriau realizuojant progas, gal ir galėjome sužaisti sėkmingiau. Bet šiose rungtynėse rezultatas teisingas, varžovai buvo stipresni“, - sutiko A.Eidukaitis.

 

Po 12 sužaistų rungtynių 31 tašką turinti Sparta užima pirmą vietą. Nuo antroje esančių artimiausių persekiotojų – Western Union spartiečius skiria 6 taškai. Tiesa, šešėlyje Spartos tyko Futbolo broliai-RAILANA. Praėjusiame ture poilsiavę, futbolo broliai turi 24 taškus po 10 rungtynių. Ir laukia antrojo šanso pasimatuoti jėgomis su Sparta. Bei Western Union.

 

POKERIS. Po 4 taškus šiame ture surinko Tavo Tėvo Krikšto Tėvai bei Visinčia.

TTKT pirmose turo rungtynėse susitiko su iš savaitinių atostogų grįžusiais Nemenčinės futbolininkais. Kaip ir pirmame rate, taip ir šį kartą susitikimas baigėsi be nugalėtojų. Tiesa, jei pirmuoju atveju baigtis buvo nulinė, tai antruoju komandos bent jau pramušė įvarčių. Pirmieji tai padarė Krikšto Tėvai, tačiau po gero starto komanda tradiciškai išsibarstė ir tempą padidinusi Nemenčinė ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą. Vis dėlto, baigiantis mačui išryškėjo ilgesnį atsarginių suolelį turėjusios TTKT ekipos pranašumas. Paulius Janušauskas po juvelyriško Tomo Staniūno perdavimo rezultatą išlygino, o tiksint paskutinėms rungtynių minutėms Krikšto Tėvai galėjo išplėšti ir pergalę, tačiau Nemenčinė-HEGVITA sukaupusi paskutines jėgas sugebėjo apsiginti.

 

Pagal varžybų scenarijų po įtemptos kovos su Nemenčine, antrame turo kėlinyje TTKT laukė galimai lengvesnis pasivaikščiojimas su Trivarčiu. Panašus įsivaizdavimas pimame rate Krikšto Tėvams kainavo 3 taškus, nes pasivaikščiojimams nenusiteikę Raudonieji laimėjo net 5:1. Antrą kartą lipti ant grėblio krikštatėviai nebuvo nusiteikę. Energingai kibę į darbą jie per 15 minučių sumušė 4 įvarčius, ir tik tada pastebėjo, kad Trivartis ne tai kad nevaikščioja, o paprasčiausiai stovi aikštelėje. Toks varžovų akibrokštas išmušė iš vėžių Krikšto Tėvus. Nors nuo atsarginių suolelio kartkartėmis atsklisdavo desperatiškas komandos vadovo Pavelo Kirijenkos priminimas, kad rungtynės nesibaigė ir reikėtų dar pažaisti, bet žaidžiančių mintys nuo futbolo krypo link putojančių gėrimų, kuriais kėsintasi vaišintis po pergalės.

 

O tuo metu Trivartis mažais žingsniukais pradėjo judėti. Raudonųjų atakų lyderis Arminas Lapinskas visai nepastebimai pelnė du įvarčius, o kai Trivarčio vartų sargas Dalius Matvejevas po meistriškai atliktos baudos smūgio kombinacijos nuo vidurio aikštės įsodino ir trečią – pakvipo labai didele (ir kai kam – nelabai malonia) staigmena. Trivartis užsivedęs, lekia į priekį, tačiau prabunda ir TTKT. Pagaliau aikštėje atsiranda abipusis judesys, komandos pabaigai dar apsikeičia įvarčiais, tačiau pergalė keliauja į Krikšto Tėvų persirengimo tribūną.

 

Pirmenybėms įpusėjus įsisimaginusi Visinčia turėjo visas teises pratęsti pergalių seriją iki keturių rungtynių. Pirmoje turo dalyje Šalčininkėlių komanda 3:0 susidorojo su pretendentais į medalius – Western Union futbolininkais. Šios komandos atstovas Aurimas Andrulis pastebėjo, kad lyginant su pirmąja ekipų dvikova, Visinčia buvo ženkliai atsinaujinusi, pasipildžiusi būriu naujų žaidėjų. „Susidarė įspūdis, kad žaidėme su visiškai kita komanda. Mes nuo pat pradžių stengėmės spausti varžovus, tačiau jų gynyba veikė be priekaištų. O savo progas jie realizavo“, - konstatavo A.Andrulis.

 

Vis dėlto, po pergalės prieš WU Visinčia gana netikėtai pabarstė taškus mače su nominaliai silpnesniais varžovais. Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius teigė, kad su Visinčia buvo gan lygios rungtynės: „progų turėjo tiek jie, tiek mes, bet kažkaip gynyba tądien buvo geresnė už puolimą. Galėjo ir jie laimėt, galėjome ir mes“. Bet gavosi lygiosios 1:1.

 

Po 12 sužaistų rungtynių 23 taškus turinti TTKT komanda turnyro lentelėje užima 4 vietą, o 13 taškų surinkusi Visinčia žengia 7-oje pozicijoje.

 

TRITAŠKIS. Po 3 taškus surinko Western Union ir Tėvynės Sąjunga.  WU po pralaimėjimo Visinčiai parodė charakterį, ir žaisdama be vartininko bei vos su vienu keitimu, sugebėjo įveikti Nemenčinės ekipą. „Turbūt mums pries rungtynes su Nemenčine nutiko blogiausia kas galėjo nutikti. Mūsų vartininkas Tomas Rackevičius dėl raudonos kortelės, gautos prieš Visinčią, turėjo praleisti rungtyns su Nemenčine. Teko į vartus statyti mūsų rezyltatyviausią žaidėją Robertą Ionescu. Per dvikovą su Visinčia traumą patyrė dar vienas mūsų žaidėjas, tad galiausiai likome vos su vienu keitimu. Tai labai apsunkino žaidimą, o kova su Nemenčine iki pat galo buvo atkakli, emocinga ir juos palaužti mums pavyko tik pačioje pabaigoje“, - teigė Western Uninio atstovas A.Andrulis.

 

Tėvynės Sąjunga pergalę šventė „sausai“ – 3:0 įveikusi Stickers ekipą. TS vadovas Alvydas Eidukaitis pabrėžė, kad rungtynės buvo lygios, o laimėjimą lėmė sėkmingesnė progų realizacija. „Greitai pelnėme pirmą įvartį ir tai leido žaisti kiek ramiau. Rezultatas 1:0 laikėsi gana ilgai, kokius du trečdalius rungtynių laiko. Stickers turėjo kelis puikius momentus, bet jų neišnaudojo. Antroje mačo dalyje gavome geltoną kortelę ir rungtyniavome mažumoje, varžovai mušė baudinį, bet mums pavyko nepraleisti įvarčio. Puikiai vartuose darbavosi aikštės žaidėjas E.Izmodenovas. Patys išnaudojome sukurtas progas kontratakose ir šventėme pergalę“, - laimėtas rungtynes apibendrino A.Eidukaitis.

 

Western Union po 12 rungtynių turi 25 taškus ir užima 2 vietą, o Tėvynės Sąjunga su 9 taškais yra 8-a.

 

DUGNAS. Po 1 tašką per turą surinko Nemenčinė-HEGVITA ir Stickers, visai be taškų antrą turą iš eilės liko penkių pralaimėjimų seriją užfiksavęs Trivartis.

 

Apibendrindamas turą Nemenčinės ekipos atstovas Vladimiras Pivovaras nedaugžodžiavo. „Pirmose rungtynėse su TTKT mums pritrūko koncentracijos siekiant išlaikyti teigiamą rezultatą, o antrose labai trūko traumuotų žaidėjų. Tokių pas mus jau nemenkas būrys susirinko.. Bet ir be jų prieš Western Union sužaidėme blogiausias šio čempionato rungtynes. Be mąstymo, be ugnies, be noro. Apie pirmą vietą grupėje galim net nesvajoti, bet už medalių dar kabintis galim. Ką ir darysim“, - pažadėjo V.Pivovaras.

 

Stickers apie medalius nesvajoja, bet kabintis irgi žada. „Su TS žaidėm tikrai neblogai, bet neįmušėm, nors turėjome tą daryti ne vieną sykį. Kelis sykius ne tai kad neįmušėm, bet net nemušėm, kai privalėjome tą daryt. Vėliau sekė kelios klaidos ir praleidome porą įvarčių. Tai viso šio sezono klasika. Su Visinčia irgi buvo progų, bet gynyba buvo geresnė už puolimą. Ką gi, bandysime ištaisyt tragišką realizaciją ir užbaigti sezoną kuo sėkmingiau“, - teigė komandos vadovas Ruslanas Daškevičius

 

Liūdniausiai šį turą atžaidęs Trivartis konstatavo, kad kaip susirinko, taip ir sužaidė. Tragiška pradžia, po to – emocingas „come-backas“, po to – keitimų, deguonies ir energijos stygius, judesys „battery extremely low“ režime – ir to pasėkoje dar dvi raudonos lemputės.

 

Vis dėlto, net ir po 5 pralaimėjimų sekos Trivartis su 15 taškų užima 6 vietą. Laipteliu aukščiau – 17 taškų (po 10 rungtynių) turinti Nemenčinė, trimis laipteliais žemiau – 5 taškus per 10 rungtynių surinkęs Stickers kolektyvas.

 

SNAIPERIAI. Diviziono snaiperių lyderis Ignas Keras šį kartą apsiribojo vos vienu įvarčiu, tačio jo atstovaujama Tėvynės Sąjunga turą baigė su pergalės ir pralaimėjimo balansu. Įdomu, kad laimėtose rungtynėse I.Keras nepasižymėjo. Tai buvo tik antras kartas šiose pirmenybėse, kai jis aikštę paliko be įvarčio. O į Spartos vartus pelnytas vienintelis įvartis tapo jau 20-uoju šį sezoną. „Manau, kad šįkart įrodėme, jog norint laimėti negalima vien tik laukti Igno įvarčių. Juo labiau, kad jam juos pasiekti bus vis sunkiau, tad bus labai svarbus kitų žaidėjų indėlis. Rungtynės su Stickers tai ir parodė, kad įvarčius gali mušti ne tik jis“, - pastebėjo Tėvynės Sąjungos vadovas A.Eidukaitis.

 

Turo snaiperių vainikais pasidabino po 4 įvarčius pelnę Arvydas Veikutis iš Spartos ir Arminas Lapinskas iš Trivarčio. Tiesa, jei A.Veikučio pokeris padėjo Spartai įveikti Trivartį, tai A.Lapinsko įvarčiai Trivarčiui taškų neatnešė. Diviziono snaiperių rikiuotėje 15 įvarčių suštampavęs A.Lapinskas užima antrą vietą, o 12 įvarčių turintis A.Veikutis yra trečias.

 

12 įvarčių jau surinko ir kitas spartietis – Artūras Jeršovas. Šiame ture geriausias 2010 m. Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komandos snaiperis pasižymėjo dviem tiksliais smūgiais. Po du įvarčius ture pelnė dar keli futbolininkai: Sparta puolėjas Artūras Skuratovičius (iš viso 8 įvarčiai), Nemenčinės-HEGVITOS atstovas Edgaras Kulvinskas (iš viso – 11), Western Union atakų lyderis Robert Catalin Ionescu (iš viso 10) bei jo komandos draugai - Giedrius Kinčius ir Valdemaras Jonaitis, dviem įvarčiais prie vienos Visinčios pergalės prisidėjo ir Jurijus Velička.   

 

STATISTIKA. Regis, persiritus per pirmenybių ekvatorių komandos pradėjo daugiau dėmesio skirti gynybai. O gal paprasčiausiai nusimašė puolimo taikikliai. Kaip kitaip paaiškinti, kad antrą turą iš eilės fiksuojamas įvarčių antirekordas? Praėjusiame ture komandos įmušė 48 įvarčius, o šį kartą per 8 mačus suskrebeno 45 golasus. Labai kukli buvo pirmoji turo dalis, kuomet per 4 dvikovas buvo pelnyta 18 įvarčių. Antroje dalyje šiek tiek įdomiau sujudėjo Western Union su Nemenčine bei Krikšto Tėvai su Trivarčiu, tad jų pastangomis buvo sumušti dar 27 įvartukai.

 

Kita vertus, rezultatyviausia turo komanda tapo stabiliai apie 5 įvarčius renkanti Sparta. Šiame ture spartiečiai sutelkė į vieną kumštį pripažintus puolimo asus ir per dvi rungtynes įmušė 11 įvarčių. 7 įvarčiais atsižymėjo TTKT, po 6 mušė Western Union, Nemenčinė-HEGVITA ir Trivartis, po 4 – Visinčia ir Tėvytnės Sąjunga, o vos 1 įvarčiu užsiganėdino po pertraukėlės į areną sugrįžusi Stickers komanda.

 

Gynyboje kiečiausiai atrodė tik 1 įvartį prasileidusi (tačiau jo dėka 2 taškus praradusi) Visinčia. 3 įvarčius praleido Sparta, 4 – Stickers, 6 – su Trivarčiu vos neprisižaidusi TTKT komanda. 7 kartus kamuolį iš savo vartų tinklo traukė Western Union, po 8 – Nemenčinė ir Tėvynės Sąjunga, o daugiausiai – 11 kamuolių iš tinklų išspardė Trivarčio vartų sargas.

 

ANONSAS. Po smagaus mėnesio, kai turo kovos vykdavo kiekvieną sekmadienį, šį kartą visų diviziono komandų laukia pertraukėlė. Vasario 4 dieną futbolu mėgausis A, B ir E divizionų komandos, o C divizionas į Sportimą sugrįš vasario 11 dieną.

 

12.30 val. Futbolo broliai-RAILANA (10 rungtynių, 24 taškai) – Tėvynės Sąjunga (12 rungt., 9 tšk.), Tavo Tėvo Krikšto Tėvas (12 rungt., 23 tšk.) – Visinčia (12 rungt., 13 tšk.), Nemenčinė-HEGVITA (10 rungt., 17 tšk.) – Stickers (10 rungt., 5 tšk.), Trivartis (12 rungt., 15 tšk.) – Viesulas-2 (10 rungt., 1 tšk.).

13.15 val. Futbolo broliai-RAILANA – Visinčia, TTKT – Stickers, Nemenčinė-HEGVITA – Viesulas-2, Trivartis – Tėvynės Sąjunga.

 

Turą praleidžia lyderiai – Sparta (12 rungt., 31 taškas) ir Western Union (12 rungt., 25 tšk.).