C divizionas: debiutantai startavo skirtingai Visos

Dviženkliai Viesulo dubleriai, Vienų vartų vartininko benefisas, pergalingas Molėtų startas – C divizione šią savaitę įdomybių netrūko, o su jomis susipažinti kviečiame tradicinėje savaitės apžvalgoje.

Apie Gariūnų pergalę prieš Vėtrą rašėme jau praeitoje apžvalgoje, o taip pat verta paminėti ir tai, kad dvejos pirmojo turo rungtynės (Ave.Ko – Reaktyvas ir Vova Juniors – Olandai) dėl komandų dalyvavimo LFF taurėje buvo nukeltos į pirmojo rato pabaigą.

PERGALINGAS STARTAS. Sėkmingai startavo Pabradės ekipos pagrindu sudaryta Modulio vienuolikė, namuose 5:1 nugalėjusi antrą sezoną žaidžiančius Pagirių B futbolininkus.

Jau po pirmojo kėlinio šeimininkų persvara buvo 2:0, o antrajame kėlinyje krito dar trys įvarčiai, į kuriuos vienu tiksliu smūgiu atsakė ir Pagirių komanda.

Pasakojimas apie rungtynes – Pagirių B atstovo Pavelo Rudnevo mintimis.

„Šiltą šeštadienio vakarą, Pabradėje Modulio ir Pagiriai-2 ekipoms prasidėjo 2019 m. SFL C diviziono sezonas. Mano ekipažas atvyko anksti, iki rungtynių buvo dar apie 40 minučių, tačiau komandos draugai rinktis neskubėjo, užtat Modulio atstovų buvo pilna: ir žaidėjų, ir sirgalių. Galiausiai Pagiriai-2 atstovų buvo irgi pakankamai, turėjome apie 5 keitimus + dar kelios žmonos su vaikais, ale sirgalių vaidmenyje.

Orai futbolui karštoki, veja sausa, nelygi, bet C diviziono mėgėjų lygoje skųstis sąlygomis ne valia, tad aptarkime rungtynių eigą. Nuo pat pradžių kontrolė atiteko šeimininkams, kurių žaidimas pagrinde vyko per legendinį G. Kisel. Pabradės futbolo virtuozas skirstė kamuolius, vadovavo atakos tempui, dalino nurodymus ir pats labai aktyviai dalyvavo visur, kur buvo galima. Pagiriai-2 praktiškai neturėjo konstruktyvumo puolime, o gynėsi ne visada užtikrintai, bet gelbėjo puikus A. Martinkevič žaidimas, kuris tą vakar gynė vartus. Vis tik po eilinės klaidos nepadėjo ir jis, 1:0. Šeimininkai kiek sumažino tempą, bet kėlinio viduryje pasirodė Ferdinand Fon... Šis aukštas ir atletiškas puolėjas savo duomenimis pranoko visus, ir su kamuoliu mokėjo elgtis, jei ne jau minėtas Artūras – triuškinimas būtų jau pirmajame kėlinyje, o taip šeimininkai persvarą padvigubino tik pačioje kėlinio pabaigoje 2:0.

Antroji dalis prasidėjo dviem labai greitais FF įvarčiais ir rungtynės buvo „uždarytos“, bet Modulis jautė, kad galima gerinti įvarčių santykį ir bėgo bėgo bėgo, tiesa ir Pagiriai-2 turėjo progų, bet trūko užbaigimo. V. Rodevič pasirodymas antrame kėlinyje įnešė gaivumo, bet įtakos rezultatui neturėjo. Pabaigoje komandos apsikeitė įvarčiais, tempas nukrito, visiems viskas tapo aišku ir rungtynės pasibaigė ramiai ir be traumų (svarbiausia) 5:1.“

KLUPTELĖJO. Nesėkmingai sezono startas susiklostė vieniems iš apžvalgininko favoritais įvardintų Visinčios futbolininkams. Šalčininkėlių komanda čempionate startavo nesėkme, kai 2:3 pralaimėjo antrą sezoną Vilniaus regiono pirmenybėse žaidžiantiems Molėtams.

Namuose žaidę Visinčio vyrukai savo padėtį apsisunkino dar pirmajame kėlinyje, kai už raudoną kortelę išvarytas buvo Jevgenijus Barbarovičius.

Kiekybine persvara molėtiškiai pasinaudojo ir varžovus nubaudė.

Nepaisant to, Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius liūdnai nusiteikęs nebuvo.

„Prieš sezoną turėjome vieną rimtesnę treniruotę, todėl susižaidimo tikrai kol kas nėra ir būti negali. Sudėtyje labai daug žalio jaunimo, niekur iki tol nežaidusio. Aišku, nuliūdino ir tai, kad jau pirmose rungtynėse turėjome vos 12 žmonių, o pradžioje rungtynių gauta raudona kortelė irgi turėjo įtakos rezultatui. Nors ir mažumoje, tačiau galėjome ištraukti lygiąsias, ar net laimėti. Nuotaikos nėra labai blogos, nes žinome, jog eigoje turėtų prisijungti keletas tikrai patyrusių žaidėjų, ir šis jaunimo bei patirties derinys gali smagiai pajudėti C divizione“, - sakė V. Barbarovičius.

MUŠĖ IR VARTININKAS. Sėkmingai lauko futbolo sezone debiutavo ir Vieni Vartai. Nors prieš mačą komandos vadovas kiek nerimavo dėl galimo komandos susirinkimo, tačiau tai įtakos nepadarė ir debiutantai iš B diviziono nusileidusį Imperialą sudorojo 4:1.

Įdomu tai, kad net du įvarčius nugalėtojų gretose pelnė nominalus vartininkas Gytis Jokubaitis. Apie šį atvejį ir visas rungtynes pasakoja VV vadovas Darius Borisas.

„Na, prisibijoti galėjome tai tik patys savęs. Kad nesusirinksime, perdegsime, ar dar kažkas. Panašiai ir įvyko. Turėjome tik porą keitimų. Tai ta proga ir vartininkas į aikštę ėjo, žaidė prieš tai visose rungtynėse, tad leidome antram pajusti žaidimo skonį irgi. Tai, kaip žinia, visi vartininkai mėgsta žaisti ir puolime, kaip ir pats Karčemarskas.
Šiaip laimėjome gana lengvai, manau. Nieko įspūdingo. Taupėmės SFL taurei, kur irgi patys susifailinom ir pralošėme Vilčiai B.

Manome, kad bus įdomus sezonas, ir C lyga bus puiki terpe susižaisti. Pagal jau žaistas rungtynes matome, kad potencialo turime ir 3 lygai, bet kol kas ten būtume nekonkurencingi, kadangi nauja komanda.
Bus įdomu varžytis su Gariūnais, žiūrėsim, kokiais kampais - kas daugiau įmuš, kas mažiau praleis ir kitur“, - optimizmo nestokojo D. Borisas.

PASISMAGINO. Smagiai į C diviziono kovas įsiliejo ir pernai dar egzistavusiame D divizione trečią vietą užėmę Viesulo 2 futbolininkai. Šie savo namų aikštėje net 10:3 sudorojo debiutuojančią Lentvario B komandą.

Čia viskas iš esmės buvo aišku jau po pirmųjų dešimties minučių, po kurių šeimininkai buvo priekyje 3:0. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo jau 7:0, o antrajame kėlinyje kelis tikslius smūgius atliko ir Lentvario vaikinai.

Žemiau – Viesulo 2 atstovų Mindaugo Rožės ir Viktoro Ananikovo pasakojimas.

„Saulėta diena ir štai pagaliau ilgai lauktos pirmos mūsų futbolo rungtynės. Pirmas spėjimas, kieno bus kamuolys sėkmingas - mes laimėjome ir tai buvo geras ženklas.

Rezultatas pavyko.

Susirinkome gan vangiai, gal laikas ne super, gal šiaip po žiemos dar nepabudę. Turėjome 4 keitimus, kas, mūsų pernykščiais standartais, galima sakyti skurdoka. Varžovų gretų nepastebėjau, bet situacija buvo berods panaši. Mat pirmoji komanda Lentvario žaidė su mūsiške pirma tą pačią dieną - tai dublerių nebuvo nė vienoje komandoje. Galima sakyti įvyko dvigubas derbis.

Apie mačą gal trumpai: viskas išsisprendė per pirmas 17 minučių - 4:0 ir toliau liko tik formalumas. Viesulas2 realizavo pirmus visus savo 4 momentus, o kad po kampinio būtų per rungtynes įmušę bent 3 įvarčius, seniai jau to nepamenu.

Pirmas kėlinys taip ir vyko, kamuolio kontrolė panaši, bet progas kūrė Viesulas2, o bekuriant - jas ir realizavome.

Po pirmojo kėlinio 7:0.

Antras kėlinys prasidėjo LentvarioB komandos atakomis, jie muša įvartį. Niekas kažkaip per daug nepersistengia ir užbaiginėjamos varžybos scenarijumi - noriu ir aš įmušti. 3:3 antras kėlinys, ko pasekoje 10:3, Viesulo2 naudai. Manyčiau antras kėlinys priklausė svečiams, ir jei ne prastai jų sužaistas pirmas kėlinys, viskas galėjo pakrypti kita linkme.

Kaip visada dėkui svečiams už korektišką žaidimą ir sėkmės kituose mačuose. Deja šiemet revanšui nesuteiksime šanso, nes toks jau tas varžybų formatas.“

APŠILO. Ramų sezono startą turėjo ir Presso futbolininkai, Maišiagaloje susitikę su potencialiu lygos autsaideriu Arpu ir laimėję 3:0. Pirmasis svečių įvartis krito jau penktą minutę, o prieš pertrauką pridėtas antras tikslus smūgis iš esmės buvo tas, po kurio mačo baigtis abejonių nebekėlė niekam.

Apie mačą pasakoja žurnalistų ekipos atstovas spaudas Evaldas Gelumbauskas.

„2019 m. SFL C divizione Pressas startavo smagiai ir užtikrintai įveikdamas Arpą. Gražų sekmadienio vakarą į išvykos rungtynes Maišiagaloje susirinko lygiai 13 presininkų. Skirtingai nei pirmose sezono rungtynėse su Skaidiškėmis (SFL taurėje), šį kartą Presso sudėtyje buvo tinkamas balansas tarp besiginančių ir atakuojančių, o taip pat – tarp jaunų ir patyrusių. Pastarųjų, aišku, buvo daugiau, bet visi jie iš esmės telkėsi gynyboje. O jaunimas dūko atakoje. Tiesa, iš viso to dūksmo Pressas išspaudė tik 3 įvarčius, nors progų turėjo visiems 9-iems. Įdomiausia, kad pirmus du įvarčius presininkai pelnė smūgiais galva. Jau pačioje rungtynių pradžioje po idealaus Raimundo Celencevičiaus perdavimo nuo kampinio gairelės pasižymėjo oro dvikovą laimėjęs Marius Babravičius, o baigiantis kėliniui Martyno Juocevičiaus aukštą perdavimą į baudos aikštelę uždarė mažiausias Presso puolėjas Arnas Pocius. Trečio įvarčio teko palūkėti iki pat antro kėlinio pabaigos, kai pagaliau prisitaikęs Justinas Celencevičius įrodė, kad ir kojomis galima pamušti kamuolį į vartus.

Rungtynės Maišiagalos centriniame stadione vyko maloniame žydinčių lietuviškų sakurų fone, nestokota ir vietinių futbolo mėgėjų dėmesio. Reikalą šiek tiek apsunkino į asfaltą sudiržusi aikštės danga. Visgi, abi komandos stengėsi žaisti kombinacinį futbolą, laikyti kamuolį ant žemės, nors galiausiai anas vis tiek kildavo į orą, lėkdavo už aikštės ribų arba tūpdavo į daržus pas stadiono kaimynystėje įsikūrusius maišiagaliečius. Nors iniciatyva ir žaidimo kontrolė priklausė Pressui, tačiau savo progų turėjo ir Arpo futbolininkai. Pirmame kėlinyje po kampinio šeimininkai galėjo lyginti rezultatą, bet Pressą išgelbėjo patikimai sužaidęs vartininkas Edvinas Regelskis. Antrame Arpo atakuojantys žaidėjai kiek dažniau lankėsi prie svečių vartų, bet pramušti Presso gynybos nesugebėjo. Arbitrui Sigitui Aleknavičiui paskelbus šių korektiškų rungtynių pabaigą Pressas neskubėjo skirstytis ir prie gaiviųjų gėrimų staltiesės pratęsė sezono pradžią. Aptarę futbolinius įvykius presininkai nusprendė, kad būtų prasminga pakovoti dėl vietos C diviziono Top 5-uke ir tokiu būdu paneigti neapgalvotą apžvalgininko sprendimą skirti Pressui tik 6 vietą divizione.

Kita vertus, istorija rodo, kad gražūs norai dažniausiai nesutampa su ribotomis galimybėmis. Bet ar jos tikrai tokios ribotos? Tai parodys jau artimiausias turas ir jame Presso laukiantis susitikimas su pernykščiais D diviziono vicečempionais FK Medžiai-2 komanda.“

DRIOKSTELĖJO. Solidžiai sezoną pradėjo ir praėjusiame sezone D grupėje antrą vietą užėmę Medžių dubleriai. Jau pirmame kėlinyje pelnę penkis sausus įvarčius, antrame jie pridėjo dar vieną ir sezono starte net 6:1 nugalėjo Top Kickers-Koloro komandą. Rungtynės, apie kurias viską puikiai pasako jų rezultatas.

Laimėtojų komandos atstovas Tauras Navašinskas vardino laimėjimo priežastis.

„Laikėmės rungtynių plano ir sužaidėme idealų pirmą kėlinį: paspaudėme, išnaudojome visas susikurtas progas ir varžovų klaidas. Antrąją rungtynių dalį vyko apylygė kova. Pagarba varžovams už korektišką žaidimą. Savaitgalį ilsimės, o kitą savaitę turėsime 2 rungtynes per penkias dienas. Pažiūrėsime, ko esame verti,“ – trumpai viską reziumavo T. Navašinskas.

PASKUTINIŲ MINUČIŲ DRAMA. Paskutiniame turo susitikime tik paskutinėmis sekundėmis sveiką kailį išnešė PILK futbolininkai, iššvaistę dviejų įvarčių pranašumą ir tik pačiame mačo finiše palaužę Nemenčinės dublerius.

Nemenčinėje vykusiose rungtynėse svečiams pradžia nieko blogo nežadėjo – jau po 17 minučių PILK buvo priekyje 2:0.

Persvarą pavyko išlaikyti iki pirmo kėlinio pabaigos, tačiau tada atsibudo ir šeimininkai – po pertraukos Nemenčinės komanda sušvelnino rezultatą, o 85-ąją minutę jį ir išlygino.

Tačiau tokia mačo eiga PILK netenkino ir jie netrukus susizgribo, 88-ąją minutę įmušė pergalingą įvartį ir namo grįžo su trimis taškais ir pozityviomis nuotaikomis.

Nepaisant to, PILK vadovai turbūt gavo ir peno pamąstymui – šį kartą galima džiaugtis, tačiau kitą už iššvaistytą persvarą varžovai gali ir neatleisti.

KITOS SAVAITĖS ANONSAS (penktadienis – trečiadienis)

05.03 20.00 Senvagės stadionas: Vova Juniors – Modulis;

05.05 16.00 Kalveliai: PILK – Ave.Ko2;

05.05 16.00 Rūdiškės: Vėtra – Lentvaris B;

05.05 16.00 Fanų stadionas: Vieni Vartai – Molėtai;

05.05 16.00 Šalčininkėliai: Visinčia – Pagiriai2;

05.05 17.30 Dilgynė: Reaktyvas – Gariūnai;

05.05 18.00 Fabijoniškių stadionas: Top Kickers-Koloro – Imperialas;

05.05 18.30 Senvagė: Olandai – Viesulas2;