Įmonių Lyga: Auksas - vėl Girtekai Visos

Įmonių lyga finišavo. Trečią kartą paeiliui lygos nugalėtoja tapo Girtekos komanda.

Ir tai paaiškėjo per paskutiniąsias šios ekipos rungtynes su Delamode Baltics. Girtekai jose reikėjo nepralaimėti. Ir ji nepralaimėjo.

Ir dar kaip nepralaimėjo...

Tiesa, pirmą  kėlinį didelės logistų persvaros rezultate nesijautė. Taip, progų Girteka sukūrė kur kas daugiau nei varžovai, taip ir vartų konstrukcijas nubalnojo, bet laimėjo pirmąją pusę tik 2:1.

Iš pradžių Girteka įmušė, paskui Delamode lygino, po to būsimieji čempionai ilgai atakavo, bet pramušė varžovų vartininką tik link kėlinio pabaigos.

Bet tas antras įvartis ir buvo galimai kertinis. Antrą kėlinį jau Delamode turėjo labiau atsiverti, o Girtekai aiškiai nukrito psichologinis spaudimas ir ši komanda užžaidė taip, kad iš karto pasimatė, kieno miške kankorėžiai... Na gal ne miške, o Fanų stadione ir gal ne kankorėžiai, o persvara. Žodžiu, Girteka savo puikiomis kombinacijomis tik augino skirtumą ir baigė mačą pergale 5:1.

Rungtynių santrauka.

Beje tai buvo ir savotiškas Girtekos revanšas. Vienintelė ekipa, šį sezoną įveikusi čempionus ir buvo Delamode Baltics, pirmojo rato šių komandų tarpusavio rungtynes laimėjusi 5:4.

„Šiaip mes ir pirmą kėlinį visai neblogai atrodėm. Tiesa, vieną žmogų paleidom ir gavom iš kontros. Jie iš principo vieną progą turėjo, mes per visas rungtynes gal kokias keturias štangas padarėm. Ačiū Dievui, komanda lemiamoms rungtynės susikaupė labai gerai. Gerai žaidėm gynyboj, atakoj penkis įmušėm“, - apie rungtynes kalbėjo Girtekos treneris Mindaugas Paulauskas.

Paklausėme ir apie visą sezoną.

„Sezonas buvo labai sunkus, nes atsirado konkurencija, - vertino Mindaugas. – Stipri komanda Delamode, stipri komanda Iki, su Swedbank visada reikia kovoti, na ir aišku, kaip įprasta, – Danske. Šiaip, manau, labai pasiteisino, kad galėjo žaisti trys legionieriai - vienu daugiau negu pernai. Tas suteikė daugiau tos konkurencijos. Juk iki paskutinio turo kovojom nežinodami, kas laimės. Ir tas – labai gerai.

Pirmam rate praradom penkis taškus, tad antram reikėjo laimėti visus susitikimus. Labai gerai rinkomės, už ką vyrams labai ačiū ir trečią kartą tapome čempionais“.

„Ačiū, kad tokie esate,“ – sakė Girtekos vyrukams Sekmadienio Futbolo Lygos direktorius Paulius Malžinskas.

O po mačo džiaugėsi ir šventė abi komandos. Pralaimėję Delamode irgi nebuvo nuliūdę gavę savo trečiosios vietos taurę.

„Pradžioj sezono tokio pasiekimo tikrai nesitikėjome, tikėjomės mažiau. Nes mes paskutiniai susirinkome. Paskutinę minutę. Kai mus priėmė, kai registracija jau buvo baigta ir iki sezono buvo likusi savaitė. Ir tas buvo labai netikėta. Ir taip sukovot pirmą sezoną, tai, sakyčiau, - įspūdinga, - kalbėjo Delamode Baltics atstovas Andrius Stonys. – Žadame dalyvauti ir kitąmet, komandos čia stiprios, konkurencingos, tikrai buvo reikalų.  Antram rate sužaidėm labai gerai – šešios ar septynios pergalės iš eilės. Kas mums davė didelį atotrūkį nuo IKI. Ir prieš juos pačius antram rate sužaidėm puikiai. Tada jau ėjom link medalių. Tikėjomės, galbūt, net didesnių – bevalgant apetitas auga, bet trečia vieta irgi labai labai geras rezultatas.“

Antrą vietą užėmęs Danske Bank paskutinį turą praleido. Ar džiaugsis Danske, kai jiems bus įteikta antrosios vietos taurė, nežinau. Bet spėju – didžiai laimingi pasiekimu nebus.

Ketvirta vieta atiteko IKI Lietuva komandai, kuri paskutinį turą 7:4 nugalėjo Tesonet.

Trys įvarčiai - IKI saugo Igno Špakausko sąskaitoje.

Penkta – Teltonika, kurios paskutinio turo varžovas PricewaterhouseCoopers į paskutines rungtynes neatvyko ir kuriai buvo įrašyta pergalė prieš jį techniniu 3:0.

Šeštą vietą užėmė Swedbank. Jis paskutinį turą nugalėjo Guidehouse 10:6.

Keturis įvarčius Swedbank pelnė Deividas Kybartas, tris pralaimėjusiems – Martinsas Halbeheris.

Toliau komandos išsirikiavo taip: 7. Tesonet, 8. Guidehouse, 9. PricewaterhouseCoopers.

Rezultatyviausias Įmonių Lygos 2024 žaidėjas – Romualdas Velkis (Delamode Baltics) - 24 įvarčiai.

O štai čia - puikios paskutiniojo turo nuotraukos.