SFL savaitė: neįtikėtinas Keteros išsigelbėjimas Širvintose Visos

Prabėgo dar viena veiksmo kupina savaitė SFL stadionuose, tad laikas užmesti akį į tai, kas įdomesnio ten nutiko.

Kaip įprasta pradėkime nuo A diviziono, o čia įdomus dalykas tas, kad per penkis mačus buvo užfiksuoti viso labo trys skirtingi rezultatai.

Turas čia pasižymėjo ir atkaklumu – pora mačų baigėsi dviejų įvarčių vienos ar kitos komandos persvara, dar dviejuose mačuose mačo baigtis nulėmė vos vienas įmuštas įvartis, o penktame susitikime užfiksuotos buvo lygiosios.

Šiame ture į aikštę pagaliau žengė ir praėjusio sezono čempionai Granitas B. Žengė sekmadienį 21 valandą Širvintose mače su Ukmergės dubleriais, tačiau svarbiausia, kad žengė pergalingai. Nors ilgą laiką atrodė, kad mačas baigsis be įvarčių, tačiau likus žaisti porą minučių Arnoldas Čepkauskas pagaliau pramušė ir taip pasirūpino, kad savaitės užbaigimas (jau pačia labiausiai tiesiogine to žodžio prasme) jam ir jo komandos draugams būtų sėkmingas.

Vienintelis įvartis nulėmė ir TEC pergalę, kuri jiems buvo pirmoji sezone. Per pirmus du mačus ne itin solidžią gnybą rodę TEC mače su Vilties dubleriais parodė kitą veidą, sustovėjo ant nulio, o vienintelis įvartis, beje, kaip ir aname mače – muštas mačo pabaigoje – dovanojo TEC kolektyvui pirmą pergalę ir pirmus taškus, o Vilčiai B – pirmą pralaimėjimą.

Netikėtai sunkų sezono startą tęsia ir Ave.Ko. futbolininkai. Trejos rungtynės – trys pralaimėjimai turbūt nėra tas rezultatas, kurio laukė Kalvelių futbolininkai ir sirgaliai, tačiau dabar situacija yra būtent tokia. Pastaraisiais, kurie paliko Ave.Ko. be taškų, tavo naujokai Tėvynės Sąjunga, kurie įvarčių lenktynėse laimėjo 5:3. O štai TS su 7 taškais toliau demonstruoja, kad didelio kultūrinio šoko aukštesniame lygyje jiems čia nebus ir komanda ramiai įsitaisė pirmame trejete.

Tame trejete – dar dvi komandos, kurios šiame ture nepralaimėjo. Lentvaris dar vieneriose rezultatyviose rungtynėse 5:3 nugalėjo Anykščius, o Top Kickers lygiosiomis 2:2 išsiskyrė su Salininkų ekipa.

Įdomu, kad savo mače Lentvaris vienu metu pirmavo net 4:0 ir atrodė, kad lengvu pasivaikščiojimu viskas ir baigsis, tačiau Anykščiai tada nusprendė, kad atėjo laikas pradėti žaisti, trimis įvarčiais priartėjo iki minimumo. Visgi paskutinėmis minutėmis Lentvaris uždėjo penktą ir klausimų nebeliko. Vienintelis klausimas – kas taps pirma komanda, kuriai pavyks iš Lentvario atimti taškus?

Ne ką mažiau dramos buvo ir paskutiniame dar neaptartame mače. Salininkai ten įmušė ankstyvą įvartį ir po pirmo kėlinio pirmavo, tačiau antros pusės starte jų po raudonos kortelės liko mažiau. TK tada šovė du įvarčius ir atrodė, kad pergalė bus pasiekta, tačiau paskutinę minutę buvo atsivežtas baudinys, jį realizavo Pavelas Šarynskis ir mačas baigėsi lygiosiomis, kurios, neabejotinai, būtent šeimininkus tenkins labiau nei TK kolektyvą, kuris buvo per keletą minučių nuo trečios pergalės paeiliui.

Centrinis ateinančio turo mačas – neabejotinai Lentvario rungtynės su Granitu B. Vieni dar tik pradėjo savo kelionę ir atsidarė sunkia pergale, kiti kol kas žygiuoja užtikrintai, laimi viską ir demonstruoja čempioniškas ambicijas. Tad kas ką – pamatysime jau šeštadienį 15 valandą Trakuose.

Visi A diviziono 3 turo rezultatai: Tėvynės Sąjunga 5:3 Ave.Ko., Ukmergė B 0:1 Granitas B, Lentvaris 5:3 Anykščiai, Salininkai 2:2 Top Kickers, Viltis B 0:1 TEC.

**********

Jei A divizione didelių skirtumų rungtynėse nebuvo, tai B diviziono kovose favoritai trijuose mačuose iškovojo užtikrintas pergales – trijų įvarčių skirtumu.

Gal nėra didelio šoko, kad tokiu skirtumu (6:3) Gariūnai nugalėjo Medžius 2, tačiau kituose dviejuose susitikimuose toks skirtumas atrodė mažiau realus.

Visų pirma – Nemenčinė savo stadione sausai 3:0 sutriuškino Ozą. Atrodo, jog ir visai kovinės sudėties Ozas keliavo į išvyką, tačiau Nemenčinė akivaizdžiai parodė, kad šiemet yra nusiteikusi rimtai.

Trijų įvarčių persvara užfiksuota ir Katastrofos bei Granito Senjorų rungtynėse. Ten šeimininkai mušė pirmi, tačiau tada žaisti nustojo, gavo penkis, o atsakė jau tik mačo pabaigoje, kai dvikovos baigtis buvo aiški. Taip Naujosios Vilnios futbolininkai iškovojo pirmus savo taškus, o Katastrofą ir toliau paliko su nuliu.

Tačiau neabejotinai esminis turo įvykis divizione – Euforijos ir Keteros akistata Širvintose ir įspūdingas svečių comebackas.

Dviem pralaimėjimais turnyrą pradėjusi favorite vardinta Ketera šiame mače nebeturėjo, kur trauktis – jiems buvo reikalinga tik pergalė. Tačiau didelė pirmo kėlinio dalis rodė, kad komandai šviečiasi bet kas, tik ne laimėjimas.

Euforija anksti išsiveržė į priekį, o netrukus Keteros vartininkas Miroslavas Aleksiukas gavo raudoną kortelę ir paliko savo ekipą mažumoje. Kipras Atmanavičius netrukus padvigubino šeimininkų persvarą ir atrodė, kad Keteros situacija darosi kritinė.

Tačiau prieš pat pertrauką jiems oro įkvėpti davė Raimondo Klimo įvartis, tad į rūbinę Šalčininkėlių komanda jau išėjo kiek pozityvesnių nuotaikų.

Tikrai nežinome, kad buvo kalbama ar veikiama Keteros rūbinėje, tačiau akivaizdu, kad tai suveikė – Ketera po pertraukos išėjo su kitu užsivedimu ir žaisdama mažumoje įmušė 3 (!) įvarčius, taip ne tik išlyginusi ar persvėrusi rezultatą, tačiau ir susikurdama dviejų įvarčių pagalvę.

Euforijai dar pavyko rezultatą sušvelninti, tačiau per likusį laiką Ketera atsilaikė ir iškovojo tikrai įspūdingą pergalę, kuri turėtų užkurti komandą tolimesnėms pergalėms.

Šiuo metu trys komandos divizione vis dar yra nepraradusios nė taško ir dvi iš jų artimiausiame ture susitiks tarpusavyje – Gariūnai penktadienį namuose priims Nemenčinę. Tai galima vadinti centriniu turo maču, tačiau ne ką mažiau įdomesnė bus trečios be nuostolių žengiančios komandos – Navigatorių Old Boys (kurie šiame ture 2:1 nugalėjo Imperialą) – mūšis su ką tik mūsų minėta Ketera. Tad abiejuose mačuose fejerverkų trūkti neturėtų.

Visi B diviziono 3 turo rezultatai: Medžiai 2 3:6 Gariūnai, Katastrofa 2:5 Granitas Senjorai, Imperialas 1:2 Navigatoriai Old Boys, Euforija 3:4 Ketera, Nemenčinė 3:0 Ozas.

**********

C divizionas po pastarojo turo liko vienintelis, kuriame nebeliko ekipų, kurios žengtų be nuostolių. Viena tokia galėjo likti, tačiau po 6 taškus turėjusios Olandų ir Top Kickers dublerių ekipos susitiko tarpusavyje ir stipresnės komandos neišaiškino.

O ir dramos čia netrūko – nuo antro kėlinio pradžios rezultatas ilgai buvo 1:1 ir ekipos artėjo prie lygiųjų. Tačiau tada 90-ąją minutę Aringas Streckis Olandus išvedė į priekį 2:1. Oranžiniams beliko atsilaikyti keletą minučių, tačiau ar jiems tai padaryti pavyko – turbūt atsakyti galite ir jūs.

Užsidirbtas baudinys ir antrą pridėtą kėlinio minutę Germanas Rudnevas lygina rezultatą ir viskas – lygiosios, kuriomis patenkinti turbūt labiau yra būtent TK dubleriai.

Taškais šias dvi komandas pavijo ir vis dar nepralaimintis Viesulas – jis šiame ture vieno įvarčio trileryje 1:0 pranoko Trivartį, kuriam, kaip paaiškėjo vėliau, gera repeticija LFF taurei šis mačas netapo.

Lyderiams į nugaras kvėpuoja ir Malanka – praėjusiame ture kluptelėjusi, šįkart ji iškovojo pergalę, dviejų pernai D lygoje žaidusių ekipų akistatoje nugalėjusi Sviedinį. Malankos sąskaitoje – 6 taškai ir pasinaudota šansu pakilti iki pat lyderių.

Pirmąsias pergales iškovojo Ozo tapyrai (3:1 prieš Vova Juniors) ir Futboliukas (4:2 prieš A komandą), bei ne tik patys palypėjo lentelėje, tačiau ir į apatines dvi vietas pastūmė būtent dvi savo nugalėtas komandas.

Centrinis kito turo mačas (grynai apžvalgininko nuomone) – Olandai su Trivarčiu. Olandams reikės bandyti atsitiesti po apmaudžiai paleistos pergalės, o Trivarčiui – kažkokiu būdu iš įsimintinos kelionės LFF taurėje vėl grįžti į vietines batalijas.

Visi C diviziono 3 turo rezultatai: Malanka 4:2 Sviedinys, Ozo tapyrai 3:1 Vova Juniors, Viesulas 1:0 Trivartis, A komanda 2:4 Futboliukas.

**********

Nors praėjęs SFL čempionatų turas vyko ilgojo savaitgalio metu, įdomu tai, kad nukeltas mačas komandų sprendimu buvo tik vienas ir buvo tik D divizione – į rato pabaigą savo akistatą nusikėlė Problema ir ADS Auto.

Tuo tarpu susitikimuose, kurie buvo sužaisti, didelių sensacijų nebuvo, na gal nebent viena. Ir net net sensacija, o tiesiog staigmena.

Būtent staigmena norėtųsi pavadinti Molėtų pergalę prieš PILK kolektyvą. Susirinko šventinį pirmadienį Molėtai, nuvažiavo į Fabijoniškes ir uždėjo PILK komandai 5:3.

Įdomu, kad vienu metu svečiai pirmavo net 5:1, tačiau mačo paskutinėje dalyje turbūt šiek tiek atsileido ir leido šeimininkams padaryti rezultatą kiek gražesnį. Molėtai tokiu būdu iškovojo pirmus savo taškus, o PILK, nuo tada, kai po pirmo turo pasipiktino apžvalgininko prognozėmis, per du mačus sukrapštė viso labo vieną tašką...

O kam taškų krapštyti nereikia ir juos pavyksta imti lengviau – tai yra Baltoji Vokė. Na gerai, šįkart paplušėti reikėjo rimčiau nei prieš tai, tačiau darbas vis tiek buvo padarytas – 2:1 nugalėta Vėtra.

Nugalėta nepaisant to, kad pirma išsiveržė į priekį, tačiau taip, kaip sakoma, „ant savęs“ daugiau pasiėmė Ernestas Stupak – du jo įvarčiai leido šeimininkams tame mače išsiveržti į priekį ir pergalingą persvarą išlaikyti iki mačo pabaigos. Rungtynėse netrūko emocijų, kurios pasirodė geltonų kortelių pavidalu, tačiau dienos pabaigoje nugalėtojais išėjo Baltoji Vokė, kuri ir toliau nebarsto taškų.

Dar vieną skaudų smūgį sugėrė Užgiris, šį kartą 1:6 gavęs nuo Reaktyvo, tačiau panašu, jog tai gali tapti šio sezono tendencija, tad prie rezultato per daug galima ir neapsistoti.

Antroje vietoje, tiesiai už Baltosios Vokės, prisistatė Euforijos pirmoji komanda. Jei pagrindinė klubo ekipa B divizione dramatiškai paleido turėtą persvarą, tai dubleriai su tokiomis bėdomis nesusidūrė – 5:1 sutriuškintas Arpas ir su 7 taškais užimta vieta antroje pozicijoje.

Būtent kitame ture tarpusavyje susirungs Baltoji Vokė ir Tirola, tad čia, be didesnių išvedžiojimų, ir galima dėti centrinių būsimo turo rungtynių titulą.

Sužaistų D diviziono 3 turo rungtynių rezultatai: Tirola B 5:1 Arpas, Baltoji Vokė 2:1 Vėtra, Reaktyvas 6:1 Užgiris, PILK 3:5 Molėtai.