SFL savaitė: nusisekęs Didysis Derbis ir priekaištai apžvalgininkui Visos

Prasidėjo. Praėjusį penktadienį 20 valandą suskambę teisėjų švilpukai Fanų ir Senvagės stadionuose oficialiai susignalizavo apie pagaliau prasidėjusį SFL sezoną. Kad jau startavo sezonas, tai laikas sustartuoti su tradicinėmis savaitės apžvalgomis.

Na bet gerai, galbūt pirmą sykį švilpukai nuaidėjo penktadienį, tačiau galima teigti, kad oficialiai sezono uždanga buvo pakelta sekmadienį, kai Fanuose įvyko Didysis derbis C divizione tarp Trivarčio ir Ozo tapyrų.

Komandos kartu su SFL įdėjo tikrai nemažai darbo organizuojant šį renginį, žiūrovų laukė daugybė akcijų ir atrakcijų, vienintelis dalykas, su kuriuo kiek nenusisekė – oras. Na bet net ir drėgnoje aplinkoje, dalyvių teigimu, buvo galima suskaičiuoti apie 150 galvų, o tai – jau tikrai nėra blogas skaičius ir, nepaisant oro, galima sakyti, kad renginys pavyko.

Visam renginiui skirtas net ir atskiras straipsnis, tad su visais svarbiausiais įvykiais kviečiame susipažinti paspaudus čia. O mes keliausime prie kiekvieno diviziono reikalų. O tų reikalų buvo visokių.

Beje, prieš šokant prie rezultatų, verta paminėti, kad ne viena ekipa po savų pirmųjų mačų iškart pradėjo žerti priekaištus apžvalgininkui, esą jis kažkur velniškai prašovė su savo prognozėmis... Kai kurie pirmo turo rezultatai sako, kad atskirais atvejais labai realu, jog taip ir nutiks, tačiau jei tos komandos tas prognozes paneigs ir finišuos aukščiau nei rašėme prieš savaitę – kažkoks motyvacinis paskatinimas už kolektyvo mobilizavimą turėtų atitekti ir apžvalgininkui!

**********

Na bet atėjo laikas pagaliau keliauti prie divizionų ir pirmasis – A divizionas. Įdomu tai, kad tik viename iš penkių mačų pasižymėti sugebėjo abi žaidusios komandos, viename mače neįmušė nė vieni, o trijuose susitikimuose įvarčiai krito tik į vienus vartus.

Daugiausiai tų įvarčių prikrito į TEC vartus – net septyni, o tuos septynis jiems atmatavo Top Kickers.

„Sezono startas A divizione švelniai tariant nenusisekė“, – reziumavo tokį smūgį TEC kolektyvas savo feisbuke, na ir iš tiesų, čia jau labai švelniai tariant, turint omenyje, kad ir keitimų, ir lyderių savo komanda tikrai turėjo.

O TK, savo ruožtu, patys garsiai uždeklaravo, kad komanda taip sureagavo į apžvalgininko prognozes, pagal kurias jiems nenusimato vietos pirmame trejete, nors pati komanda turi kitų planų. Na bet vėlgi, tai pirmas turas, smagu primušti įvarčių, tačiau gal neteisinga būtų tikėtis, kad visą sezoną pavyks mušti po septynis...

Įdomi akistata įvyko ir tarp dviejų praėjusių sezono prizininkų, kur Lentvaris išvykoje 2:0 pranoko Ave.Ko futbolininkus. Buvo čia ir kortelių (5 per abi komandas), tačiau turbūt nėra netikėta, o susitvarkė Lentvaris reikalus pirmo kėlinio antroje pusėje, kai per 11 minučių sumušė du įvarčius ir taip pasiklojo pamatus sėkmingam startui.

Verta paminėti ir tai, kad jau pirmame ture taškus iškovojo visos iš B diviziono pakilusios komandos – Tėvynės Sąjunga ir Ukmergės dubleriai tarpusavyje sužaidė lygiosiomis, Anykščiai pasidalino po tašką su Salininkais, o Viltis B, irgi užsimojusi paneigti ne itin pozityvas apžvalgininko prognozes, susitvarkė su Moduliu. Tad sveikinimai visiems su solidžiu startu ir rezultatyviais debiutais!

Antrojo turo centrinis mačas, apžvalgininko nuomone – Top Kickers akistata su Ave.Ko. TK sieks parodyti, kad tas įvarčių fejerverkas starte nebuvo atsitiktinumas, o Kalvelių komanda tiesiog nėra iš tokių, kuriai būtų priimtinas scenarijus neiškovoti taškų dviejuose turuose paeiliui.

Visi A diviziono 1 turo rezultatai: Viltis B 2:0 Modulis, Salininkai 1:1 Anykščiai, Ave.Ko. 0:2 Lentvaris, Top Kickers 7:0 TEC, FKS Ukmergė B 0:0 Tėvynės Sąjunga;

**********

Jei atrodo, kad A divizione vienose rungtynėse įmušti septyni įvarčiai yra daug, tai kviečiame užmesti akį į B grupę, kur dviejuose susitikimuose komandos kartu sumušė 8 įvarčius. Bet abiem scenarijais tie įvarčiai pasiskirstė skirtingai.

Štai Nemenčinė neturėjo didelių sunkumų (nors praleido pirmieji) su Imperialu, kurį pervažiavo 7:1, o Navigatoriai Old Boys su Granito Senjorais sirgalius pradžiugino lygesne kova. Na, gerai, lygesnė kova gal atsispindėtų švieslentėje, bet Navigai pirmavo 3:0, leido svečiams pašvelninti, tada uždėjo dar porą ir tik per paskutines penkias minutes atleido vadeles ir taip leido varžovams sumušti dar porą įvarčių. Tad jei ne tas atsipalaidavimas – Navigų pergalė ten galėjo atrodyti ir dar solidesnė.

Dviejų įvarčių skirtumas užfiksuotas ir Ozo bei Medžių dublerių dvikovoje. Bet iš esmės oranžiniai čia mačą kontroliavo visą laiką, jau per pirmą kėlinį įmušė du (vieną iš jų – prie komandos prisijungęs gerai žinomas Aivydas Ruškys), po pertraukos uždėjo trečią, o svečiai garbės įvartį jau įmušė tik paskutinėmis minutėmis. Vėlgi, didelės sensacijos čia neįvyko, mat ant popieriaus stipresnė komanda įrodė savo pranašumą.

O štai kas to pranašumo neįrodė – tai Ketera. Prieš sezoną apžvalgininko ant pjedestalo iškelta Šalčininkėlių komanda pirmame ture susitiko su Gariūnais ir tas susitikimas apkarto – pralaimėta 0:1 ir pralaimėta nepaisant to, kad komandai tame susitikime dirigavo įžanginėje apžvalgoje pristatytas komandos treneris, Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Felipe Brisola. Vienintelį įvartį į jų vartus antrame kėlinyje įmušė Gariūnų naujokas Marc Torres Bosch.

Na ir vienos lentynos komandų dvikovoje Euforija 2:1 nugalėjo Katastrofą ir taip pat sezono starte sustartavo pozityviai, paimdami taškus iš potencialiai tiesioginių konkurentų.

Antrame ture yra bent pora kandidatūrų į centrinio mačo titulą, tačiau grynai subjektyviai apžvalgininkas šiai nominacijai skiria Ozo ir Gariūnų dvikovą sekmadienį Fabijoniškėse. Dvi patyrusios ir daug mačiusios Vilniaus futbolo komandos, daug taktikos ir intrigos, tad susirinkę žiūrovai turėtų pamatyti tikrai puikų futbolo spektaklį.

Visi B diviziono 1 turo rezultatai: Gariūnai 1:0 Ketera, Euforija 2:1 Katastrofa, Imperialas 1:7 Nemenčinė, Ozas 3:1 Medžiai 2, Navigatoriai Old Boys 5:3 Granitas Senjorai.

**********

O štai C divizione, atrodo, yra net kelios vietos, nuo kurių galima pradėti – tai ir jau aptartas Didysis Derbis, tiek neįtikėtinas Top Kickers dublerių comebackas iš trijų įvarčių deficito, tiek ir Olandų įvarčių porcija į A komandos vartus.

Na bet turbūt vis tiek, negalime neužsiminti apie TĄ derbį. Tiesa, tai, kas vyko greta aikštės prieš rungtynes ir jų metu, turbūt jau matėte ir skaitėte (o jei nematėte ir neskaitėte – nuoroda, kur galite paskaityti, yra naujienos viršuje), o čia gal trumpiau apie patį rezultatą ir rungtynes.

Pradėjo tas rungtynes geriau Tapyrai, kurie jau per pirmas 10 minučių išsiveržė į priekį 1:0 kai iš arti tiksliai mušė Kostas Strielkūnas.

Na bet jau po keleto minučių Trivartis į rungtynes sugrįžo ir sugrįžo įspūdingai, kai komandos naujokas Aurimas Tamulionis kažkokiu nepaaiškinamu būdu smūgiu iš oro permetė Tapyrų vartininką. Per likusį laiką vyravo bekompromisė kova, žiūrovų palaikomos komandos turėjo savo progų, bet galų gale sėkmė nusišypsojo Trivarčiui. Paskutinėmis minutėmis šie uždirbo baudinį, Justas Orantas užtikrintai jį pramušė ir viskas – pergalė atsidūrė Trivarčio kišenėje. Šventė pavyko, intrigos buvo, gražių įvarčių irgi – ko daugiau reikia puikiam sezono atidarymui?

Na, kas tikrai nepamaišė, tai Top Kickers dublerių comebackas. Ilga istorija trumpai – Sviedinys akistatoje su TK dubleriais vienu metu pirmame kėlinyje pirmavo 3:0, tačiau TK sugrįžo ir sugrįžo ne šiaip kažkokiam taškeliui, o visiems trims! Verta paminėti, kad prie rezultato 3:1 Sviedinys dar ir baudinį mušė, kuris galėjo uždaryti rungtynes, tačiau to nepadarė, o TK tiek ir tereikėjo – užsikūrė, sumušė savo tris ir tvojo ohoho kokią paraišką dėl ateinančio sezono ambicijų.

Priėjome ir tą Olandų šturmą. Pirmame kėlinyje su A komanda jie dar atsiliko 1:2, bet jau kai sprogo, tai sprogo... Jau po pirmo kėlinio buvo 4:2, po pertraukos krito dar trys ir neliko didelių klausimų dėl stipresnės tądien komandos. Vieni stipriausių Olandai turėtų būti ir viso sezono metu, tačiau svarbu bus tą statusą pateisinti.

Iš D grupės pakilusi Malanka nugalėjo Vova Juniors, o Futboliukas su Viesulu irgi apsispardė neblogai – Viesulas laimėjo įvarčių lenktynes 4:3, o pergalingą įvartį įmušė 82 minutę.

Antro turo centrinis mačas (vėlgi, kandidatų buvo daugiau nei vienas) – grynai apžvalgininko nuomone tai būtų Top Kickers dublerių dvikova su Malanka. Pirmi bandys parodyti, kad tas comebackas nebuvo atsitiktinumas, antrieji patyliukais tikrai galvoja apie triumfą divizione ir TK bus vienas varžovų, kuris bandys jiems pastoti kelią link to tikslo.

Visi C diviziono 1 turo rezultatai: Vova Juniors 1:3 Malanka, Trivartis 2:1 Ozo tapyrai, Futboliukas 3:4 Viesulas, Olandai 7:2 A komanda, Top Kickers-D‘Alligner 4:3 Sviedinys.

**********

O štai D divizione, panašu, su prognozėmis bus prašauta rimtokai, mat jau pirmame ture jas į šipulius sudaužė PILK kolektyvas, kuris naujokus Užgirį (beje, susirinkusius gausiai ir statytus į lentelės aukštumas) sudaužė net 8:0.

PILK vadovas Vygantas Šepetis po rungtynių kalbėjo, kad apžvalgininko prognozės ir neprognozuoti medaliai komandą kiek užpykdė na ir taip, tas pyktis matomas akivaizdžiai. Reikia pasakyti, kad PILK visgi bus vieni pagrindinių kandidatų į medalius ir sugrįžimą į C divizioną, nes ir savo sudėtį jie smagiai papildė, ir senbuvius išlaikė. Aštuonis-nulis... Kad tik Užgirio jaunuoliams ūpas nenukristų po tokio krikšto.

O štai kiti diviziono naujokai – Problema – startavo pergale, tik kad ta pergalė ne tiek aikštėje iškovota buvo. Mat prieš savo derbio priešininką Reaktyvą naujokai šiaip pralaimėjo 1:2, bet vėliau senbuviams buvo skirtas techninis pralaimėjimas 0:3 ir naujokų startas buvo pažymėtas taškais.

Vladyslavas Podberezskij jau pirmame mače šovė pokerį, pridėjo vieną rezultatyvų perdavimą ir padėjo Baltajai Vokei 5:0 sutriuškinti Molėtus. Tik viena smulkmenėlė – Baltoji Vokė visą antrą kėlinį žaidė mažumoje, kai pirmo kėlinio gale raudoną kortelę gavo Ernestas Stupak. Bet tai nepatrukdė, mat net ir mažumoje šeimininkai sumušė tris įvarčius.

Kituose mačuose ADS Auto 2:0 nugalėjo Arpą ir jau pirmame mače pagerino savo pernai per sezoną surinktų taškų skaičių, o Tirola B ir Vėtra apsispardė rezultatyviose lygiosiose 3:3.

Antrojo turo rekomendacija – Baltosios Vokės ir ADS Auto rungtynės. Pirmi įrodė, kad su puolimu problemų turėti neplanuoja ir šiemet, antri – nusiteikę pademonstruoti, kad praėjęs tragiškas sezonas šiemet nepasikartos.

Visi D diviziono 1 turo rezultatai: Užgiris 0:8 PILK, Baltoji Vokė 5:0 Molėtai, Tirola 3:3 Vėtra, Arpas 0:2 ADS Auto, Reaktyvas 0:3 Problema (tech.).