VRFS Futsal lyga: Aktui liko du žingsniai, Spartako šansai – teoriniai Visos

 

Šešioliktąją VRFS salės futbolo I lygos savaitę pergalingą žygį pratęsė Akto komanda, dėjusi dar žingsnelį link titulo. Viską, arba beveik viską lems trečiadienį vyksianti Akto dvikova su Setaltu.

Tuo metu trečioji vieta, jei nenutiks nieko stebuklingo, greičiausiai atiteks VDA Futsal komandai. Ilgai juos medžiojusiam Spartakui liko tik teoriniai šansai, tas pats pasakytina ir apie Vilnius TECH perspektyvas užsikabinti medalius.

 

16 turo rezultatai:

Spartakas – Setaltas 1:3
Aktas – VDA Futsal 3:2
Mostiškės/Tonitra – Pabradė 8:6
International Vilnius – Eišiškės/Nauja Banga 4:5
SFK Novovileisk – Vilnius TECH 3:10

 

Turo rungtynės: Aktas prieš VDA

Abejos šio sezono rungtynės tarp Akto ir VDA Futsal buvo geros ir pasižymėjusios lygių varžovų akistata. Tiek pirmame rate (1:1), tiek praėjusį ketvirtadienį, kai Aktas ištraukė pergalę 3:2.

„Iš žaidimo pusės pasirodė, kad visai smagios rungtynės. Bet turbūt visi taip sako, kurie pralaimi, – svarstė VDA Futsal atstovas Artūras Žarnovskis. – Tačiau man pasirodė, kad pagal patį žaidimą ir sukurtas progas, mes lygiųjų nusipelnėme. Dabar atrodo, kad tos išnaudotos progos būtų kitaip pakeitusios žaidimo eigą.“

Tokiose rungtynėse galutinį rezultatą nulėmė kelios detalės. Viena tokių – vėl suveikė „seno Akto ginklo“ Andžejaus Romeiko efektas. Jis įmušė pergalingą įvartį į Spartako vartus 14 ture, tą patį padarė ir šiame susitikime.

Vis tik rezultatui tapus 3:2, Akto žaidėjams užkaito galvos ir jie vos neprisižaidė. Užuot sužaidę atsargiau ir pasaugoję rezultatą, jie panoro įmušti ketvirtą ir uždaryti rungtynes. O VDA Futsal tuo pasinaudoję susikūrė dėkingų progų, tik jų realizuoti nesugebėjo.

Labai svarbiu Akto pergalės faktoriumi tapo ir solidus vartininko Edgaro Noreikos pasirodymas. 17-metis jaunuolis traukė labai daug pavojingų varžovų smūgių.

Po šių rungtynių Edgarui gražaus žodžio nepagailėjo žmogus-vartininkas Akto senbuvis Tomašas Labulis: „Apskritai, Edgaras nuo sezono pradžios labai stipriai patobulėjo. Mažose salėse, kur mes vis išlįsdavome su pergalėmis – buvo didelis jo nuopelnas, kad nepraradome taškų. Ne veltui jau kviečiamas į jaunimo rinktinės stovyklas. Ir charakteris jo tinkamas, su tokiu užsidegimu ir darbu viskas bus gerai.“

„Jų vartininkas tikrai šaunuolis, bet visa komanda faina, – pastebėjo A. Žarnovskis. – Geri, subalansuoti žaidėjų ketvertai. Ir tokios detalės nulemia skirtingą surinktų taškų skaičių, kurį matome lentelėje. Aktas laimi ne pirmas lygias rungtynes, o mes tokių pralaimėjome jau ne vienas.“

Po šio pralaimėjimo tapo akivaizdu, kad VDA Futsal likusiuose turuose kovos tik dėl trečiosios vietos. Nors prieš sezoną tikslai buvo aukštesni ir esama situacija komandos tikrai nedžiugina.

„Kad ir koks sunkus VDA sezonas, norėčiau, kad jie trečios vietos nepaleistų. Patinka mums jų komanda, su teisingu požiūriu dalyvauja ir aikštėse ir užklasinėje veikloje“, – linkėjo T. Labulis.

Beje, praėjusią savaitę lietuviškame futsalo pasaulyje išsiskleidė dar vienas fokusas. Paaiškėjo, kad tyliai ramiai ir neafišuojant buvo sužaistos pereinamosios I lygos lygos rungtynės tarp Kėdainių United ir Dembavos komandų. Dembava jas laimėjo 7:4, nors Panevėžio apskrities pirmenybių dar nebuvo pabaigę. Kodėl pereinamąsias rungtynes žaidė būtent šios komandos, tinklalaidėje futbolas.lt bandė paaiškinti jos vedėjas Aurimas Budraitis. Jo teigimu, šią teisę gauna tik tos apskritys, kurios savo pirmenybes veda comet sistemoje. Žinia, VRFS prie comet kol kas nėra prisijungusi.

„Noriu pabrėžti, kad Aktas nors ir pirmas, bet labai atsilieka nuo kitų bendrame kontekste. Nes jei laimi I lygą, dar nereiškia, kad čia I lyga, kadangi ji nėra comet sistemoje. Todėl Aktas atsilieka ne tik nuo A lygos, bet ir Dembavos“, – įsitikinęs A. Žarnovskis.

O Akto laukia svarbiausia sezono savaitė. Trečiadienį – galimai auksinis mačas Širvintose prieš Setalto komandą. Laimėjus Geniai garantuotų sau I lygos nugalėtojų titulą. Lygiosios taip pat ženkliai priartintų auksą.

Setaltas yra vienintelė komanda, šį sezoną I lygoje įveikusi Aktą – sausio viduryje VIKO sporto salėje juos nugalėjo 4:2.

„Viskas spręsis čia. Pirmame rate Setaltas davė mums pamokų. Dabar ir pamatysime, ar išmokome jas, ar ne“, – svarstė T. Labulis.

 

Savaitės įvykis: Spartako tiesos akimirka

„Jei nelaimėsime prieš Setaltą – viskas. Šansų iškovoti medalius neliks“, – prieš savaitę leptelėjo Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Nelaimėjo. O rungtynių scenarijus Spartakui buvo daug žadantis, kai pirmame kėlinyje po standarto varžovams nematomu tapęs Rolandas Jurkevičius išvedė Pliaterytės salės šeimininkus į priekį. Bet Setaltas sureagavo akimirksniu, o dėka trijų įvarčių nulaužė rungtynes savo naudai 3:1.

Paklaustas, ar pralaimėjimas buvo dėsningas, D. Raksa pripažino: „Manau, kad taip. Setaltas pasinaudojo mūsų klaidomis ir įmušė. Mes saviškių pusprogių neišnaudojome. Pirmi įvarčiai praleisti po individualių klaidų. Rezultatui tapus 1:1, antrame kėlinyje rungtynės buvo iki įvarčio – kas įmuš, tas įgaus milžinišką pranašumą. Jie įmušė ir pelnytai laimėjo.“

Setaltui šios pergalės reikėjo žūtbūtinai, nes kitaip Aktas nutoltų negrįžtamai.

„Nebuvo lengva, ypač žinant Pliaterytės mokyklos salės matmenis ir tai,kad Spartakas kiekvieną centimetrą žino. Bet amžius daro savo“, – pastebėjo Setalto atstovas Gediminas Skrockas.

Prieš tai Setaltui buvo proga patausoti jėgas – prieš Internationalą pasiekta techninė pergalė, o Novovileiskas nugalėtas lyg per treniruotę. Ir jei galėjo kilti abejonių, kad Setaltui pritrūks žaidybinio ritmo ir praktikos – tai be jokio pagrindo.

„Tai, kad tą laikotarpį nejudėjome, dar nereiškia, kad „per negaliu“ negalima aplošti Spartako“, – pažymėjo G. Skrockas.

 

Turo motyvacija: Mostiškės ir Eišiškės

Tokia pati tiesa, kaip kad „kamuolys apvalus“ yra ta, kad sezono finiše daugeliui komandų pritrūksta noro, motyvacijos stengtis ir rinktis į rungtynes. Ypač toms, kurios nekovoja dėl aukštų pozicijų. Tą matome ir šiose I lygos pirmenybėse.

Tačiau to pasakyti negalima apie Mostiškių-Tonitros komandą, kurios neišmušė iš vėžių vasarį patirti keturi pralaimėjimai pirmojo ketverto komandoms.

Iš pradžių Mostiškės 7:6 nurungė Eišiškes, o po to 8:6 nugalėjo Pabradės komandą.

Abejos rungtynės vyko Nemenčinės gimnazijos salėje, kurią dėl nestandartinių matmenų daugelis varžovų vertina neigiamai.

„Joks čia privalumas ta salė. Tiesiog gaunasi toks pasišaudymas iš abiejų komandų, kuris su tiek įvarčių žiūrovams turėtų patikti“, – atšovė Mostiškių ekipos vadovas Igoris Gulbickis.

Po dviejų pergalių iš eilės Mostiškės kyla į 6-ą lentelės vietą. Tai yra geriausia, kad jie gali pasiekti per likusią sezono stadiją.

„Laimėjome prieš mūsų kalibro komandas. Nusiteikimo ir noro žaisti netrūko. Problema ta, kad visą sezoną neturėjome aiškios ir konkrečios sudėties, tai apie susižaidimą nėra net ko kalbėti, – pasakojo I. Gulbickis. – Salės sezonas į pabaigą ir jau norisi jį greičiau pabaigti, nes prasideda veteranų varžybos.“

Kaip meteoritas į Vilniaus taurės pusfinalį įskriejęs International Vilnius staigiai „sudegė“ I lygos varžybų atmosferoje.

Pastarosiomis savaitėmis buvo susidurta su sudėties problemomis, o paskutinis pralaimėjimas – 4:5 Eišiškėms – tarsi simboliškai atspindėjo tą nesėkmingą mėnesį.

Tiesa, Širvintose vykusiame mače vilniečiai mano, kad neturėjo pralaimėti.

„Reikėjo išnaudoti savo susikurtas progas ir viskas būtų gerai. Progų tiek, kiek per visą antrąjį ratą“, – tvirtino Internationalo atstovas Valerijus Krasockis.

Eišiškių Naujai Bangai tai irgi buvo antroji pergalė iš eilės. Ir – dėmesio dėmesio – pirmasis laimėjimas žaidžiant svečiuose per du sezonus šioje lygoje!

„Pagaliau pavyko pralaužti ledus. Nuotaikos labai geros. Visi komandos nariai yra kovotojai, kiekvienas iš jų visada palaikomas sėkmės ar nesėkmės atveju“, – teigė Naujos Bangos atstovas Lukašas Beržanskis.

Šis sezonas jiems daug geresnis. Pernai per 16 turų surinko 4 taškus ir liko paskutiniai. Šiemet po 15 rungtynių turi 10 taškų ir potencialiai dar gali kovoti dėl 7-8 vietų.

„Situacija ir nuotaikos komandoje geros, todėl gaila, kad sezonas jau eina į pabaigą. Bet tikimės, kad pratęsime pergalių seriją ir pabaigsime sezoną dar puikesne nata“, – vylėsi L. Beržanskis.

 

Turo skaičius: 8

Tokią pralaimėjimų seriją nuo sausio mėnesio pabaigos fiksuoja SFK Novovileisk komanda, pralaiminti visiems iš eilės.

Per šią 8 nesėkmių seriją Naujosios Vilnios komanda praleido 77 įvarčius (vid. 9.6).

Praėjusią savaitę Novovileisk gavo Vilnius TECH kirtį – 3:10. Pastaruoju metu kentėję dėl prasto susirinkimo, šį kartą SFK į rungtynes atėjo gausiai kaip senais gerais laikais. Tačiau jėgų pakako tik kėliniui, po kurio rezultatas buvo 2:3. O po pertraukos Vilnius TECH komanda atsuko įvarčių kranelį.

„Tiesiog TECH buvo geresni ir taškas. Matosi, kad jų treniruotės nenueina veltui, – konstatavo Novovileisk komandos vadovas Marekas Rasinskis. – O mes esame beveik be treniruočių. Žaidžiame gana chaotiškai ir mažose aikštėse daug sunkiau kažką sukuriame.“

 

Vilniaus taurė

Sekmadienį paaiškėjo ir VRFS futsal taurės finalo dalyviai. Dėl antrojo šio trofėjaus susikaus pernai finale žaidęs Setaltas ir turnyro naujokė FK Tera.

Pusfinalyje Setaltas 8:1 susitvarkė su Internationalu, o visus toliau stebinanti FK Tera savo rungtynes su Spartaku baigė lygiosiomis, bet geriau mušė baudinius.

Vilniaus taurės finalo tiksli data paaiškės artimiausiu metu.

 

17 turo rungtynės

FK Pabradė – VDA Futsal. Antradienis, 19:15, Pabradės salė.
Vilnius TECH – FK Spartakas, Antradienis, 21:15, VGTU salė.
Setaltas – Aktas. Trečiadienis, 20:30, Širvintų SC salė.
Mostiškės/Tonitra – International Vilnius. Ketvirtadienis, 20:00, Nemenčinės salė.
Eišiškės/Nauja Banga – SFK Novovileisk. Penktadienis, 21:15, Eišiškių SM salė.