VRFS III lyga: Kodėl stringa praėjusio sezono lyderiai? (Savaitės apžvalga) Visos

Pastarosios dienos VRFS III lygoje buvo labai intensyvios, nes net savaitės viduryje žaisti atidėti mačai.

Šeštadienį Ukmergėje FKK Spartako ir FK Medžių akistata prasidės 10–asis turas, o iki šiol sužaistos 51 iš 132 pirmenybių rungtynių (39 proc.). Po šios sezono atkarpos galima įžvelgti tam tikras tendencijas. O jos tokios, kad 2018 metų pirmenybių prizininkai kol kas žaidžia gerokai prasčiau, nei visi laukė ir tikėjosi.

Elektrėnų Versmė – FKK Spartakas 2:1 (0:1)
Kauno NFA stadionas. Teisėjas – S. Karka.
26' Laurynas Liausas (iš 11 m) 0:1
58' Edvinas Mučinis 1:1
84' Julius Dranginis 2:1

Versmės atstovų pareiškimas, kad trečiadienio vakarą jie iškovojo fantastinę pergalę taikliai atspindi šio mačo įtampą ir eigą.

Pirmo kėlinio viduryje elektrėniškius ištiko bėda – Vytautas Zemleckas už „paskutinės vilties“ pražangą prieš save išvydo raudoną kortelę ir dar į šeimininkų vartus buvo skirtas 11 m baudinys.

Nors pasaulinėje futbolo praktikoje vadinamoji „dvigubos bausmės“ metodika taikoma vis rečiau (o kai kur apskritai rekomenduojama atšaukti), šį kartą arbitras nusprendė, kad pražanga buvo pernelyg šiurkšti.

Ukmergiškis Laurynas Liausas 11 m baudinį realizavo ir išvedė FKK Spartaką į priekį.

Visi koziriai atsidūrė svečių rankose, tačiau vėlesni įvykiai antrame kėlinyje parodė apie didelę Versmės žaidėjų valią bei užsispyrimą.

58 min. Edvinas Mučinis baudos smūgiu išlygino rezutatą. Net žaisdami mažumoje, šeimininkai neatsitraukė ir siekė antro įvarčio. Jį pavyko įmušti 84 min., pasižymėjus Juliui Dranginiui. Šis įvartis tapo pergalingu – 2:1.

Tokiu būdu FKK Spartakas patyrė skaudų pralaimėjimą, bet jų kapitonas Igoris Krasinas kaip visuomet išliko pragmatiškas: „Pralaimėjimai visada yra nemalonūs, bet nereikia to per daug imti į širdį.“

Kai šiemet į FKK Spartaką sugrįžo Tomas Bielickas, atrodė, kad ir ši komanda sugrįš tarp III lygos medalininkų. Tačiau kol kas jiems reikalai klojasi sudėtingai.

„Prastų rezultatų priežasčių paprastai būna ne viena. Bet pagrindinė yra žaidėjai. Pilna sudėtimi turbūt žaidėme tik kartą. O norint laimėti šioje lygoje prieš visus reikia kovoti pilna sudėtimi ir pajėgumu, – įsitikinęs I. Krasinas. – Galima lįsti į detales, bet niekas nuo to nepasikeis. Taip buvo ir bus, juk mes esame mėgėjai.“

Granitas – VJFK Trakai 2:0 (1:0)
Naujosios Vilnios stadions. Teisėjas – A. Gutovskis.
14' Darius Kazubovičius (iš 11 m) 1:0
50' Žygimantas Kirsis 2:0

Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas ne kartą ir ne du yra pasakęs auksinę tiesą: „Kai susirenkame, galime kovoti su visais. Kai atvyksta 12 žaidėjų ir trys jų iš jaunimo komandos – apie pergales kalbėti nėra prasmės.“

Granitas šiemet renkasi. Jiems reguliariai padeda Sergejus Makrovas su Žygimantu Kirsiu ir rezultatai matyti.

Granitiečiai nepralaimi jau daugiau kaip mėnesį, stipriai pagerino puolimą ir palengva užkopė iki antrosios vietos lygoje.

Mače su Trakais Naujosios Vilnios komandai labai padėjo ankstyvas 11 m baudinys, kurį realizavo Darius Kazubovičius. Antrame kėlinyje rezultatą padvigubino Ž. Kirsis. O kai 60 min. iš aikštės buvo išvytas trakiškis Igoris Čaplijevskis tapo aišku, kad šeimininkai pergalės tą vakarą neišleis.

Ir tai buvo penktas mačas iš eilės, kai debiutantai VJFK Trakai liko be pergalės.

FK Medžiai – VJFK Trakai 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
25' Danielius Vaitkus 1:0
65' Giedrius Lekandra 2:0

Dar iki nesėkmingos išvykos į Naująją Vilnią VJFK Trakai apsilankė Senvagėje, kur mače su FK Medžiais nebuvo globojami fortūnos bei pralaimėjo tuo pačiu rezultatu 0:2.

„Galbūt dėl to, kad komandoje neturime nei vieno Jono, sėkmė šiandien smarkiai nusisuko nuo mūsų“, – šmaikštavo komandos atstovai.

Neturi Jonų ir FK Medžiai. Bet jie jau tapo nauja ir tvirta jėga III lygoje. Jie pirmauja turnyre, vis dar išlieka nepralaimėję, tačiau kažin, ar tai galima vadinti dideliu netikėtumu? Savo potencialą Medžiai įrodė praėjusio sezono antrame rate, o šiemet iš karto startavo galingai.

Šį sezoną žaliai balti pasižymi turbūt geriausiu susirinkimu, yra stipriai motyvuoti, todėl demonstruoja gerus rezultatus ir nemedinį futbolą.

Pats Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas minėjo, kad būtent ilgas atsarginių suolas yra vienas didžiausių šios komandos privalumų.

Medžių moto yra paprastas ir iki skausmo girdėtas – eiti žingsnis po žingsnio ir žiūrėti į kiekvienas artimiausias rungtynes.

Kol kas pavyksta puikiai: 21 taškai iš 27 galimų ir situacijos kontrolė.

Navigatoriai – Advoco–A komanda 5:4 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
20' Aivydas Ruškys 1:0
49' Ernestas Bublevič 2:0
52' Modestas Bajoriūnas 3:0
53' Modestas Bajoriūnas 4:0
56' Artūras Sukristovas 4:1
61' Ernestas Gerasimovas 4:2
70' Arnoldas Kunigėlis 4:3
71' Tomas Žukauskas 4:4
73' Ričardas Kulis 5:4

Čempionai Navigatoriai Jonines pažymėjo sudalyvaudami linksmame futbolo šou. Ir jei tai būtų A lygos rungtynės, neabejotinai visi kalbėtų apie lažybų reikalus.

Nuo 4:0 prisižaisti iki 4:4 dar reikia sugebėti. Navigų laimei, Ričardo Kulio tikslus smūgis padėjo išplėšti smagius tris taškus.

Bet kokiu atveju, Advokatai nusipelno didžiausių pagyrimų už kovingumą, kurį pademonstravo žaisdami be keitimų.

„Žaidėme ne darbo dieną, bet neturėjome nė vieno keitimo ir penkių pagrindinės sudėties narių. Tačiau noriu padėkoti tam besikovusiam vienuoliktukui. Tokiomis sąlygomis atsiliekant 0:4 rasti savyje jėgų įmušti 4 įvarčius į čempionų vartus yra kažkas tokio“, – pažymėjo vienas Advoco vadovų Artūras Krasnoložskis.

Jam buvo apmaudoka, kad nepavyko iškovoti bent taško, tačiau įžvelgė ir pozityvių dalykų. Vienas jų – kovingumas.

Vis tik vidinės kadrinės problemos lemia, kad Advoco nelaimi pusantro mėnesio, o per pastaruosius 6 mačus surinko tik 2 taškus.

„Šioje duobėje esame ne tiek dėl prasto žaidimo, kiek dėl nesusirinkimo. Jau ketvirtos rungtynės, kai neturime pilnaverčių keitimų, labiausiai – dėl traumų. Aš manau, kad po pirmo rato ši problema bus išspręsta. O dabartinė užimama 7 pozicija lentelėje yra per žema, turėtume rikiuotis aukščiau“, – neabejojo A. Krasnoložskis.

Kaišiadorių Baltai – Navigatoriai 2:0 (0:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
82' Eligijus Lipskis 1:0
83' Lukas Tatarūnas 2:0

Pakartoti bent panašaus spektaklio Navigatoriams po poros dienų Žiežmariuose nepavyko. Tikėtina, kad visus fortūnos pagalbos resursus jie iššvaistė dar Senvagėje.

Šį kartą sėkmė šypsojosi Baltams. Du įvarčiai paskutinėmis rungtynių akimirkomis leido džiaugtis pergale prieš čempionus.

Navigatorių feisbuką vis dažniau „papuošia“ tokio tipo vizualai:

Pernai Navigai visus varžovus daužė į šipulius ir pirmenybių nugalėtojų titulą užsitikrino dar tuomet, kai žmonės lauke trumpomis rankovėmis vaikščiojo.

Kažko panašaus laukėme ir šiemet, bet jau po 9 turų jie turi 3 pralaimėjimus. Tris kartus daugiau, nei pernai.

Paklaustas, ar tokia situacija nekelia nerimo, Navigatorių vadovas ir lyderis Kęstutis Maželis šyptelėjo: „Daug kas kelia nerimą. Bet pirmame rate nieko čia labai nepakeisi. O artėjant antram ratu, reikės pasidaryti išvadas ir labiau susitelkti kovai, nes dabar atrodome labai sunkiai ir taškus barstome nesikuklindami.“

K. Maželis mintimis taip pat sugrįžo į balandžio mėnesį: „Juk sezono pradžioje sakiau, kad šiemet viskas bus kitaip ir visų laukia labai įdomus sezonas.“

Apie Ozą ir Aktą

Pernai Navigatoriai žaidė taip, kad likusios komandos kovojo tik dėl sidabro.

Antrąją vietą po ilgos pertraukos užėmė Aktas. Sunku patikėti, kad šiemet Geniai po 8 rungtynių teturi 3 taškus ir vienintelę pergalę, iškovotą dar 2 ture Nemenčinėje.

Didelė Akto problema yra ne motyvacijos stoka, o prastas rinkimasis. Komanda dažniausiai sukrapšto vos porą keitimų, aikštėje žaidžia veteranai, kurie sunkiai spėja paskui oponentų jaunuolius. Tad tokie ir rezultatai, o sezonas kol kas eina į nuostolius.

„Nežinau, kaip bus, – paklaustas, ar komanda gali atsispirti nuo dugno, sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis. – Galbūt antrame rate pavyks rinktis geriau ir tuomet pradėsime normaliai žaisti.“

Lygiai to paties tikisi ir Ozas, pernai likęs trečias. O šiemet sulošęs vos porą padorių mačų. Starte, kai 5:0 sumindė Aktą ir prieš tris savaites, kuomet 2:1 nugalėjo Navigatorius.

„Viskas čia labai paprasta. Daugumą mačų žaidžiame praktiškai antra sudėtimi ir su dviem keitimais. Kam traumos, kam vestuvės su bernvakariais, kam atostogos. Va ir bendras vaizdas lentelėje", – atviravo vienas Ozo lyderių Gediminas Skrockas.

Pergalės prieš Aktą bei Navigus pasiektos būtent tada, kai Oranžiniai susirinko optimaliai. Kitais atvejais dar galima kalbėti apie neišnaudotas progas.

Posakis „bus matyti“ tinka ir Ozui. O kol kas reikia kaip įmanoma geriau pabaigti pirmą turnyro ratą.

Dešimtas turas (birželio 29 – liepos 1 d.)

FKK Spartakas – FK Medžiai. Šeštadienis, 19.00, Ukmergės centrinis stadionas. Tradiciškai šeštadieniais varžovus namie priimantis FKK Spartakas sutinka lygos lyderius FK Medžius. Namie spartakiečiai šiemet laimėjo 2 iš 3 mačų, bet artimiausiame prireiks visų žaidėjų pagalbos, nes lyderiai, tikėtina, atvyks su 5–6 keitimais. Prognozė: pirmo Medžių pralaimėjimo nebus, 2:3.

AFK – Navigatoriai. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. Jeigu Navigai patirtų jau ketvirtą pralaimėjimą šiemet, pernelyg nustebti dėl to nereikėtų. Todėl, kad AFK šiemet gali tapti didžiausiu atradimu ir siurprizu. Pernai likę devinti, dabar jie žengia trejetuke ir pagal surinktų taškų sumą (16) greitai artėja prie pernykščio rezultato (23). „Žinoma, mes esame patenkinti savo rezultatais, tačiau ir apetitas kyla bevalgant“, – sako AFK vadovas Gediminas Sinkevičius. Po prastų rungtynių su Granitu (1:4), AFK'ai atsitiesė kovoje su Baltais (4:1) ir grįžo į Top–3. „Džiaugiamės, kad Žiežmariuose pavyko pasiekti svarbią pergalę, kuri vėl sustiprino pasitikėjimą savimi. Nekantriai laukiame sekmadienio dvikovos su Navigatoriais, kurie šiemet atrodo šiek tiek išsibalansavę. Sieksime įveikti čempionus, laukia bekompromisė kova“, – teigė G. Sinkevičius. Prognozė: kova bus tikrai bekompromisė, 2:2.

Aktas – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 18.15, Senvagės stadionas. Įdomu, ar Aktas jau laukia vasaros pertraukos, ar dar pasistengs padidinti taškų skaičių. Baltai šiemet taipogi nespindi, todėl reikėtų pamėginti mobilizuoti visus svarbius žaidėjus ir atkurti pasitikėjimą savimi. Prognozė: 2:1.

VJFK Trakai – SK Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 19.00, Trakų naujas stadionas. Penkis turus nelaimėję ir du įvarčio neįmušę Trakai degs noru nutraukti juodą seriją. Pernai trakiškiai namie Nemenčinę nukovė 5:3. Sekmadienį juos tenkintų bet kokia pergalė. Prognozė: 2:0.

Advoco–A komanda – Ozas. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškės. Advokatai III lygoje nelaimėjo dar ilgiau – 6 turus – bet komandos atstovas A. Krasnoložskis sako, kad paskutinėse dvejose pirmo rato rungtynėse tikslas bus laimėti. Paprastai įveikti Ozą jiems būtų ypač sunku. Bet žinant Ozo bėdas – kodėl gi ne. Prognozė: po tašką, 3:3.

Elektrėnų Versmė – Granitas. Pirmadienis, 19.30, Žiežmarių stadionas. Skaičiuojant prarastus taškus, mažiau už kitus varžovus rungtynių sužaidusi Versmė yra pretendentė ne tik į medalius, bet ir į titulą. Todėl pirmadienį elektrėniškiams bus labai svarbu laimėti. Įprastai Granitas į tolimesnes išvykas, ypač darbo dieną, susirenka sunkiai. Todėl favoritų statusas tenka šeimininkams. Prognozė: 3:1.