10 turas: Lyderiai ir vėl skynė pergalės Visos

III lygos 10 ture staigmenų nebuvo. Visos pirmaujančios komandos į savo sąskaitą įsirašė po tris taškus. Kiek nustebino Prelegentai, į Ave. Ko. vartus įmušę net 6 įvarčius.

Nuo lyderio trio stengiasi neatsilikti ir Ozas bei Aktas. Jų pergalės leidžia išlaikyti kovinį atstumą kovoje dėl medalių prieš rudens ratą.

SŽK PABRADĖ - GRANITAS 1:3 (1:0)

Pabradės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.

15' Andžej Falčik 0:1

36' Artur Dubinovič 0:2

70' Jaroslav Cemnolonskij 1:2

80' Erik Sinkevič 1:3

III lygos lyderis Granitas pasiekė dar vieną darbinę pergalę. Pabradėje jie kontroliavo situaciją visas rungtynes ir pelnytai nugalėjo.

"Granitas atvyko pergalės ir tai labai aiškiai matėsi nuo pirmųjų minučių. Pirmame kėlinyje jiems pralaimėjome aikštės vidurį, o granitiečiai žaidė labai gerą futbolą. Ką turėjo, tą išnaudojo, o mes savo progų, deja nerealizavome", - apie rungtynes pasakojo Pabradės komandos treneris Grigorijus Kisel.

Turėdamas dviejų įvarčių pranašumą, Granitas antrame kėlinyje žaidė ramiau ir varžovams atidavė aikštės vidurį. Pabradiškiai tai pajutę, ėmė žaisti aktyviau, kurti progas.

Kėlinio viduryje tašką rungtynėse galėjo padėti Granito lyderis Žygimantas Kirsis. Tačiau jam nepavyko realizuoti 11 m baudinio. O po penkių minučių intrigėlę atkūrė Jaroslavas Cemnolonskis, pasižymėjęs tolimu smūgiu. Vis tik greitai viską į vietas sustatė Eriko Sinkevičiaus įvartis - 1:3.

"Jie turi gerą komandą, todėl pelnytai laimėjo", - pripažino G. Kisel.

Granito futbolininkas Jevgenijus Rybakovas apie rungtynes papasakojo taip: "Išvykoje prieš Pabradę visuomet labai sunku žaisti, o šį kartą dar žaidėme be tikro vartininko. Tačiau žaidėme drausmingai ir daug darbo vartininkas neturėjo, todėl žaidėjas tikriausiai vartuose užsnūdo ir iš labai toli smūgiuotą kamuolį atmušė į vartus. Tačiau atakuodami turėjome daugiau progų ir galėjome įmušti daugiau."

PRELEGENTAI - AVE. KO. 6:4 (4:2)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.

4' Valdemar Šaveiko 0:1

6' Marius Babravičius 1:1

11' Arūnas Pukelevičius (iš 11 m) 2:1

19' Vydmantas Kuzmickas 3:1

33' Mindaugas Zurza 4:1

41' Dmitrij Ovsejuk 4:2

47' Valdemar Šaveiko 4:3

80' Tomas Mickevičius 5:3

85' Marek Novosielskij 5:4

87' Marius Babravičius 6:4

Abiejų komandų gynėjai, o kartais ir vartininkai darė daug žaidybinio broko, o puolėjai tuo puikiai naudojosi. Todėl ir turėjome situaciją, kai vien pirmame kėlinyje žiūrovai galėjo pasimėgauti net šešiais įvarčiais. Dar keturiais - po pertraukos.

"Visų pirma, tai buvo įdomu susidurti su tokia komanda, kaip Prelegentai. Mūsų jauniems vaikinams prestižo reikalas pasivaržyti su tokiu varžovu. Ką čia slėpti - norėjosi įveikti juos. Bet pirmąsias 30 minučių mano gynėjai sužaidė prasčiausią atkarpą šiame čempionate. Tačiau ir puolėjai žaidė gerai, bet ne puikiai. Video siužete matyti trys momentai, kur turėjome įmušti. Jei būtume juos realizavę - būtų puiku", - pasakojo Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Ave. Ko. komandą vis tik reikia pagirti už tai, kad atsilikdami 1:4 grąžino intrigą į rungtynes ir vos neišlygino rezultato santykiui esant 3:4.

Ave. Ko. taip pat priklauso gražiausias rungtynių ir turbūt viso turo įvartis, kai 85 min. priėmęs perdavimą nuo aikštės vidurio, Marekas Novosielskis stovėdamas nugara į vartus sugebėjo galva nuginkluoti oponentų vartininką. Ave. Ko. trenerio manymu, toks įvartis papuoštų ir A lygos rungtynes. Pritariame.

"Jei kalbėti apie pačias rungtynes, tai pirmi įmušėme, o po to praleidome keturis per tą juodą pusvalandį. Turbūt varžovai tuo metu pamanė, kad darbas jau padarytas. Mes susikaupėme, perstatėme gynėjus ir dar pirmame kėlinyje grąžinome intrigą, o antro pradžioje įmušėme dar kartą. Bet A. Grigenas spyrė į debesis ir netrukus praleidome ir penktą. O pagal tradiciją - rungtynių pabaigoje varžovai mums įmušė dar kartą", - komentavo S. Lajevskis.

"Išvada būtų tokia: patirtis aplošė jaunystę. Ačiū Prelegentams už gerą pamoką ir gražias rungtynes. Jos žiūrovams turėjo patikti", - pridūrė jis.

SALININKAI - OZAS 1:3 (0:0)

Dilgynės stadionas. Teisėjas - K. Guobys.

52' Giedrius Šablinskas 0:1

54' Deividas Paulauskas 0:2

75' Anton Zuj 0:3

88' Gediminas Skrockas 1:3 (iš 11 m)

"Sužaidėme 10 rungtynių ir pasiekėme tik dvi pergales. Sakykime, kad kol kas nesiseka. Nes žaidimas prieš Ozą tarsi ir buvo, bet įvarčiai nebekrenta. Prasileidžiame daug, o patys nebemušame", - svarstė Salininkų vadovas.

Puikią progą pirmame kėlinyje turėjo Salininkų puolėjas Jurij Račko, bet atsidūręs vienas prieš vartininką, jo neapžaidė. Paprastai Jura tokias progas išnaudoja.

Salininkai šiemet garsėja kaip komanda, sugebanti trumpam pamesti koncentraciją. Nedaug, tik trumpam, tačiau tų kelių minučių atkarpa būna labai skausminga. Taip nutiko ir šį kartą. 52 min. po kampinio kilusiose grumtynėse prie vartų Giedrius Šablinskas sugebėjo įstumti kamuolį į vartus. Vos po poros minučių dar neatsigavusius Salininkus į kitą nokdauną siunčia Deividas Paulauskas ir jau - 0:2.

75 min. Antonas Zujus pasinaudojo vartininko klaida ir rezultatas tapo 3:0. Salininkiečiai baltos vėliavos nekėlė, intensyviai atakavo, tačiau pavyko išpešti tik 11 m baudinį, kurį realizavo Gediminas Skrockas. Galutinis rezultatas - 1:3 šeimininkų ne naudai.

Po rungtynių salininkiečiai sakė, kad rungtynės galėjo ir galbūt privalėjo baigtis lygiosiomis. Bet tam sutrukdė žemiški vargai - puolėjai neišnaudojo savo progų, o vartininkas reikiamu metu "nepatraukė" komandos. Tiesa, tą patį vartininką ir nurodė kaip vieną geriausių rungtynių žaidėjų. Ozo atstovai sakė, kad lietingu oru drėgnoje aikštėje greičiau "vaikščiojęs" kamuolys geriau klausė jų. Nors ir teturėjo oranžiniai vieną keitimą.

AKTAS - TEC 2:1 (0:1)

Nemenčinės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.

30' Artūras Bubokas 0:1

81' Tadas Diržininkas 1:1

88' Andžejus Romeiko 2:1

Štai taip sunkiai Aktui pavyko nutraukti 6 nelaimėtų rungtynių seriją III lygoje.

Rungtynės prasidėjo Akto dominavimu, geniai ilgiau kontroliavo kamuolį, o TEC ieškojo landų jų gynyboje po kontratakų. Sykį TEC vartininkas Audrius Dilys meistrišku šuoliu gelbėjo savo komandą, o sužaidus pusę valandos, TEC'ai atsidūrė priekyje. Jiems pavyko ideali ataka 5-6 perdavimais ir toks kamuolio pasidalinimas baigėsi Artūro Buboko tiksliu smūgiu į vartus.

"Po įvarčio Aktas stabtelėjo, o mes galėjome ir beveik uždaryti rungtynes. Laurynas Juknys perėmė kamuolį iš gynėjų ir išbėgo vienas prieš vieną, bet jo smūgį atrėmė Tomašas Labulis", - epizodą, galėjusį tapti lemiamu, prisiminė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Antrame kėlinyje Aktas ėjo va bank ir gynyboje paliko tris žaidėjus, taip stiprindamas puolimą.

"Akcentavome saviškiams, kad nieko neįvyko ir turim kantriai žaisti toliau. Bet vis niekaip nepavykdavo užbaigti atakų įvarčiu. Padarėme keleta keitimų bei likus 15 min. iki rungtynių pabaigos pradėjome žaisti trim gynėjais perstumdami viena gynėją į priekį", - pasakojo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Kas nerizikuoja, ir šampano negeria. TEC surengė kelias grėsmingas kontratakas, tačiau Vaidotas Pranys ir Paulius Lekeravičius iššvaistė turėtas progas. O 81 min. Tadas Diržininkas kone su kamuoliu įbėgo į vartus, taip išlygindamas rezultatą. Likus porai minučių, po kampinio smūgiu galva pasižymėjo ir Andžejus Romeiko - 2:1.

Per likusias minutes geniams beliko išlaikyti rezultatą palaikant kamuolį, ką jie ir sėkmingai padarė.

Nors pagaliau laimėjo, Akto treneris nėra pilnai patenkintas komandos žaidimu: "Kažkaip išsibalansavę esam. Per daug kalbų tarpusavyje, kažkiek turim traumuotų, kai kurie padarė pertrauką žaidime dėl darbų ar kitų priežasčių, dėl ko žaidžiam kiekvienas varžybas besikeičiančia sudėtimi. Dėl šių priežasčių ir "pametėm" savo žaidimą. Prieš varžybas aptarėm taisytinas vietas, kaip turim žaisti ir to plano gana neblogai laikėmės. Nors tas džiugina, kad ratą užbaigėm trim taškais."

Dar daugiau problemų yra TEC stovykloje - per paskutinius 8 turus patirti net 7 pralaimėjimai.

"Mano nuomone, turime problemų su psichologija. Sezono pradžiai lūkesčiai buvo tikrai didesni, bet papuolėme į nesėkmingą ruožą, tada sekė 2 apmaudūs pralaimėjimai taurėje ir tai išbalansavo komandą.

Žaidimu komanda, sakyčiau žaidžia visai gerai, bet rungtynių pabaigoje pritrūksta to nugalėtojų mentaliteto, kuris padėtų išlaikyti persvarą arba leistų prisijaukinti fortūną, kurios mums irgi labai trūksta", - reziumavo TEC atstovas Aurimas Baubkus.

OLIMPIJA - FKK SPARTAKAS 1:0 (0:0)

Buivydiškių stadionas. Teisėjas - V. Paulauskas.

90' Tomas Staniūnas 1:0

77' pašalintas Stepas Šiaulytis (Olimpija)

87' pašalintas Kostas Fijalkauskas (Spartakas)

Šių rungtynių apžvalgą vertėtų pradėti Olimpijos apžvalgininko žodžiais: "Fortūnos šypsnis - toks ir ne kitoks pavadinimas prašosi prie šių rungtynių aprašymo. Sekmadienį Buivydiškėse viešėjęs Spartakas iš Ukmergės turėjo savo rankose ir kojose visus kozirius, bet pergalę pasiėmė Olimpija. Nors visa šios dvikovos logika žadėjo priešingą baigtį. Bet kartais futbolas ir logika smarkiai prasilenkia."

"Sakykim, kad fortūna mums gražino skolą už prieš tai buvusias rungtynes su Pabrade, - po mačo konstatavo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius. - Tada mes neišnaudojome 11 m baudinio ir apmaudžiai pralaimėjome. O šį kartą nepasisekė Spartakui. Nes pagal žaidimą jie bent 85 min. iš 90 buvo pranašesni."

Olimpiečiai išskyrė nuo pirmų minučių labai aktyviai žaidusius Ukmergės komandos krašto saugus ir jų aštrius reidus. Spartako dominavimas tęsėsi toliau, o antrame kėlinyje svečiai galutinai užspaudė šeimininkus. Ir kėlinio viduryje teisėjai diskutuotinoje situacijoje į Olimpijos vartus skyrė 11 m baudinį. Bet auksinę proga ukmergiškiai nepasinaudojo - baudinį neutralizavo Olimpijos vartininkas Arūnas Juškevičius.

77 min. Olimpija liko mažumoje, kai už nuoširdžius pokalbius su teisėjais antrą geltoną kortelę gavo Stepas Šiaulytis. Atrodė, kiekybinę persvarą įgijęs Spartakas tuoj tuoj pramuš oponentų gynybą, bet 87 min. ir jie liko dešimtiese - antrąja geltona kortele už varžovo stumtelėjimą buvo nubaustas Kostas Fijalkauskas.

"O tada prasidėjo, - intrigavo Olimpijos treneris. - Net nežinau iš kur pas vyrus buvo tiek jėgų, bet per likusias kelias minutes mes surengėme daugiau atakų, nei per visas rungtynes. Dabar jau Spartakas visa komanda stovėjo prie vartų ir atsimušinėjo. Bet neatsimušė".

Lemtingą 90 minutę Deividas Maciulis po prasiveržimo kraštu atliko perdavimą prie vartų, o čia Tomas Staniūnas priėmė kamuolį, pasitaisė ir įmušė trijų taškų vertą įvartį.

"Spartakas tikrai nusipelnė pergalės, ar bent jau lygiųjų. Bet šį kartą sėkmė buvo mūsų pusėje", - pripažino Olimpijos strategas S.Aleknavičius.

Spartakui šį kartą teko nuryti karčią piliulę ir pripažinti vieną reikšmingą faktą. "Įsitikinome, kaip mums reikalingas puolėjas. Nes iškristus Laurynui Liausui, puolime likome bedančiai. Saugai atliko didelį darbą, bet truputį pritrūko. Pats neįmušiau 11 m baudinio. Kitoje dvikovoje priimsime Pabradę. Pilnos sudėties būtume dvikovos favoritais, o dabar dėl praradimų abiejų komandų šansai bus lygūs, o gal svečių naudai", - nerimavo Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

FAKYRAI-AD MEN - KRUŠA-BASICA 1:0 (0:0)

LEU stadionas. Teisėjas - A. Radiušas.

55' Ričardas Čiepa

Istoriškai giminingų komandų derbis buvo toks koks ir turėjo būti - su atkaklia įnirtinga kova, bei vieno įvarčio persvara. Pergalę Fakyrams nulėmė Ričardo Čiepos tikslus smūgis 55 min.

Fakyrai jau ketvirtą kartą šį sezoną varžovus įveikė minimaliu vieno įvarčio skirtumu.

"Pritarčiau mūsų klubo vadovui - kam mušti daug įvarčių, jei užtenka įmušti vienu daugiau už varžovus. Jėgų išnaudojome tiek, kiek reikėjo pergalei pasiekti", - sakė Fakyrų žaidėjas Vitalijus Bajus. Pažymėtina, kad jo komanda pergalę pasiekė be dviejų svarbių suspenduotų žaidėjų - Aurimo Šarapajevo bei Eduardo Tučinskio.

Rungtynes mačiusiųjų teigimu, Krušai kažkiek nepasisekė, nes progų šiame mače jie turėjo užtektinai.

"Aš pats prisijungiau tik rungtynių pabaigoje, bet mačiau šimtaprocentę mūsų progą. Deja, neišnaudotą ir grubų Krušos žaidimą, - teigė Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas. - Kaip žinia, mums trūko dviejų pagrindo žaidėjų. Deja, vis dar daug traumuotų, o be to, stinga dar drausmės."

Krušai tai buvo paskutinės I rato rungtynės. Trys dienos iki šio mačo jie Nemenčinėje sužaidė atidėtas kito turo rungtynes su Aktu. Lygiosios - 1:1. 44 min. Juozas Dūdėnas išvedė Aktą į priekį, bet likus žaisti 6 minutes, rezultatą išlygino Martynas Rašinskas. Tai buvo ketvirtasis jo įvartis čempionate.

11 TURAS: Desertas Naujojoje Vilnioje

Vienuoliktame ture mūsų laukia viena įdomiausių viso rato dvikovų: Granitas prieš Prelegentus. Jaunystė ir energija - prieš patirtį ir mąstymą. Ant kortos stovi nemažai: pergalės atveju Granitas karūnuojamas pavasario rato nugalėtoju ir ramiai lauke rudens. Prelegentų sėkmės atveju mažų mažiausiai turime dvivaldystę, arba į priekį praleidžiame Fakyrus. Centrinė dvikova Naujosios Vilnios stadione įvyks antradienį. Žada būti ramus ir gaivus oras, 21 C šilumos.

Daug intrigos žada būti ir Ozo bei Fakyrų akistatoje sekmadienį Paneryje. Fakyrai visą pirmą ratą barškėjo, klibėjo, bet sugebėjo išlikti konkurencingi lyderiams. Fakyrai prisimena paskutinę viešnagę Paneryje prieš devynis mėnesius ir rezultatą 0:4. Ozas žinoma nepamiršo prieš tryliką mėnesių vykusios akistatos ir rezultato 2:5. Bus įdomu.

Ukmergės Spartaką užgriuvusios ligos ir traumos atėjo pačiu tinkamiausiu metu. Jei tik tokiems kataklizmams gali būti tinkamas metas. Atkentėk sukandus dantis dvikovą su Pabrade ir galėsi pusantro mėnesio lopytis žaizdas. Bet tik kentėti nesinori - ukmergiškiams norėsis laimėti ir atsiplėšti nuo autsaiderių. Prie Spartako netekčių prisidėjo suspenduoti Kostas Fijalkauskas ir Dainius Tuškevičius. Savo ruožtu Pabradė jau ėmė taškus iš Akto, Ozo, todėl į Ukmergę vyks ne piknikauti.

Ave. Ko. sieks įrodyti, kad turi tvirtas velykas ir kad Prelegentų skaudi pamoka jų iš vėžių neišmušė. Varžovas "reabilitacijai" labai palankus - Salininkai. Palanki proga prisiminti pergalės skonį yra ir TEC komandai - jų oponentas be dviejų žaidėjų (Deivydo Maciulio ir Šarūno Šiaulyčio) žaisianti Olimpijos komanda. Šį kartą olimpiečiams vien fortūna pasikliauti nederėtų.