11 turas: Pavasario rato nugalėtojas - Granitas Visos

VRFS III lygos pirmasis pirmenybių ratas baigėsi. Baigėsi taip, kad galima konstatuoti: rudens ratui liko nemenka intriga.

Lyderio poziciją išsaugojo Naujosios Vilnios Granito futbolininkai. Tačiau nuo jų tik trimis taškais atsilieka Fakyrai ir Prelegentai, kol kas nieko neprarado ir Ozo komanda.

FKK SPARTAKAS - SŽK PABRADĖ 3:1 (1:0)

Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.

1' Giedrius Širvinskas 1:0

58' Dmitrij Jestremskij 1:1

79' Žydrūnas Keblas 2:1

83' Gytis Vaivada 3:1

Prieš rungtynes ukmergiškiai turėjo nemažai pagrindo nerimauti, mat dėl įvairių priežasčių jie neteko pusės pagrindo. Tačiau tokiu ekstremaliu epizodu komanda susikaupė ir ratą pabaigė taip reikalinga pergale.

"Žaisdami prasčiausias šio sezono rungtynes sugebėjome išpešti labai gerą rezultatą. Neturėjome daug žaidėjų - 4 pagrindo nariai traumuoti, 2 buvo suspenduoti, vienam prieš pat rungtynes gimė sūnus, o dar kitas atostogauja. Teko žaisti labai neįprasta sudėtimi, pusė žaidėjų rungtyniavo net ne savo pozicijose. Tačiau džiaugiuosi, kad tokiu sunkiu momentu susirinkome ir sukovojome", - pažymėjo Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Šeimininkams viskas prasidėjo kaip iš natų. Jau 1 min. po tolimo perdavimo pats I. Krasinas galva numetė kamuolį Giedriui Širvinskui, kuris atsidūręs vienas prieš vartininką proga pasinaudojo - 1:0.

Ir toliau Spartakas kūrė progas ir pusproges, bet persvaros padvigubinti nesisekė. Po to atsigavo ir Pabradė, priminusi, kad taip pat moka atakuoti. Aikštėje vyravo kieta kova, o kėlinio pabaigoje komandos ėmė laukti pertraukos.

Antrasis kėlinys prasidėjo ryžtingu Pabradės žaidimu. Kelis kartus svečiams ginantis šyptelėjo sėkmė, o 58 min. jie po Dmitrijaus Jestremskio smūgio išlygino rezultatą.

"Po išlyginamojo įvarčio svečiai atgijo ir perėmė iniciatyvą. Jau rodėsi, kad parklupdys mus, bet nežinia kokio stebuklo dėka mes įjungėme 7 pavarą (paprastai Spartakas turi šešias - red.) ir palaikomi savo žiūrovų vėl išsiveržėme į priekį, kai po Tomo Aliubavičiaus tolimo perdavimo Žydrūnas Keblas pelnė įvartį", - prisiminė I. Krasinas.

Dar kelios minutės ir Ukmergės stadionas suošė dar kartą. Po pirmojo įvarčio autoriaus G. Širvinsko prasiveržimo ir kamuolio atmetimo Gytis Vaivada "sušaudė" varžovų vartininką - 3:1. Po šio epizodo svečiai palūžo, o šeimininkai iškovojo sunkią, bet itin svarbią pergalę.

Po rungtynių nuotaikos Pabradės stovykloje, suprantama, nebuvo geriausios. "Tai buvo dramos žanro rungtynės. Bent du įvarčius praleidome, kai gynėjai nesugebėjo išmušti kamuolio. Patys susirinkome neblogai. Du kartus buvome išėję 1 prieš 1, bet progų neišnaudojome. Tikrai nežaidėme prasčiau, o rezultatas neatspindi rungtynių eigos. Bet yra kaip yra. Dabar ilsėsimės ir lauksime rudens rato", - kalbėjo Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

AVE. KO. - SALININKAI 3:2 (1:1)

Nemenčinės stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.

17' Dmitrij Ovsejuk 1:0

36' Jurij Račko 1:1

50' Dmitrij Ovsejuk 2:1 (iš 11 m)

55' Dmitrij Ovsejuk 3:1

56' Artūras Žarnovskis 3:2

"Šiemet sėkmė nuo mūsų nusisuko visiškai. Žaidimas yra, bet nėra rezultato. Geriau jau būtų atvirkščiai. Kiek turėjome progų šiose rungtynėse - sunku pasakyti. Reikėjo bent trečdalį išnaudoti", - nusivylęs kalbėjo Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas.

Turbūt dar apmaudžiau jam yra ir dėl to, kad varžovai praėjusį sekmadienį nesurinko stipriausios savo kapelos. "Kadangi rungtynes turėjo praleisti Aleksandras Borovko, išėjo taip, kad neturėjome dviejų vidurio gynėjų. Apskritai nebuvo penkių žaidėjų, kurie vaidina ne paskutinį vaidmenį. Teko pasitikėti atsarginiais ir ačiū jiems, kad nepavedė", - teigė Ave. Ko. komandos treneris Sergejus Lajevskis.

Įvarčių grafą rungtynėse pradėjo Ave. Ko. 17 min. po baudos smūgio Salininkų vartininkas kamuolį atmušė, bet niekas iš gynėjų neišvalė ir kamuolį gavęs Dmitrijus Ovsejukas pelnė įvartį.

Po įvarčio Ave. Ko. kiek atsitraukė, o Salininkai palaipsniui perėmė iniciatyvą ir dar iki pertraukos išlygino rezultatą. 36 min. po perdavimo iš krašto Jurijus Račko susistabdė kamuolį ir nukreipė jį į vartus, taip atidarydamas savo įvarčių sąskaitą šiemet.

Antras kėlinys prasidėjo aktyviomis Ave. Ko. atakomis ir 50 min. Valdemarą Šaveiko pargriovė vartininkas. 11 m baudinys. Vartininkui pavyksta atspėti D. Ovsejuko smūgio kryptį, tačiau kamuolys prasprūsta po pažastimi į vartus. Dar po penkių minučių D. Ovsejukas įregistravo "hat-tricką" ir Ave. Ko. jau priekyje 3:1.

Atsakomajame išpuolyje Salininkų komandos žaidėjas Artūras Žarnovskis muša į viršutinį vartų kampą ir jau tik 3:2. O tada salininkiečiai pasiryžo nenuleisti rankų ir surengė varžovų vartų šturmą. Kiek progų turėjo - ir patys nesuskaičiavo. Tačiau rezultatas išliko nepakitęs.

"Paskutines 10 minučių mums šypsojosi fortūna. Salininkai galėjo įmušti tris kartus. Tačiau taip pat galime prisiminti ankstesnes mūsų rungtynes prieš daugelį komandų, kai patys neįmušdavome, o pralaimėdavome pačioje pabaigoje", - pažymėjo S. Lajevskis.

Abiem komandoms šios rungtynės buvo svarbios turnyrine prasme. Laimėję Ave. Ko. išliko dešimti, bet atotrūkį nuo Salininkų padidino iki 4 taškų.

"Tai buvo šešių taškų vertės rungtynės, kurias mes pralaimėjome. Gal skambės banaliai, bet visos II rato rungtynės mums bus tik labai svarbios, gal net išgyvenimo. Realybė tokia, kad šis pralaimėjimas mus stumia ant bedugnės krašto", - konstatavo P. Janušauskas.

"Sutinku, kad ši dvikova buvo verta šešių taškų, tačiau mūsų komanda negalvoja, kaip išlikti III lygoje. Ateis rudens ratas ir manau, kad mes tikrai kovosime dėl daug aukštesnių vietų", - neabejojo S. Lajevskis.

OZAS - FAKYRAI-AD MEN 1:0 (0:0)

Panerio stadionas. Teisėjas - S. Melnikovas.

60' Evaldas Lukaševičius 1:0

88' pašalintas Vidmantas Veikalas (Fakyrai)

Ozas kyla į šturmą. Komanda, kuri buvo nepelnytai nuvertinta kai kurių pseudoekspertų, I ratą pabaigė gražia pergale ir iki 3 taškų priartėjo prie prizininkų trejeto.

Kai 7 ture oranžiniai pralaimėjo Ave. Ko., pareiškė: blogiau žaisti nebegalime. Tuomet susiėmė ir per likusias 4 rungtynes surinko 7 taškus. Bet reikia atkreipti dėmesį, kad 3 iš 4 mačų žaisti su lyderiais.

"20 taškų iš 33 galimų ir tai neturėtų liūdinti prisiminus praėjusius metus. Tačiau buvo rungtynių, kur barstėme taškus. Ir jei juos būtume surinkę - būtume labiau patenkinti. O dabar - daugmaž gerai. Gegužė buvo sunkus mėnuo, kai praradome taškus žaisdami su Pabrade ir Ave. Ko, taip pat pralaimėjome Prelegentams, nors buvome verti taško. Šios trejos rungtynės neleido mums dabar stovėti aukščiau", - sakė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Pernai per dvejas Ozo ir Fakyrų dvikovas buvo pelnyta 11 įvarčių. Šį kartą nugalėtoją lėmė vienintelis Evaldo Lukaševičiaus įvartis 60 min.

"Susitiko vienodo pajėgumo komandos, o nugalėjo Ozas. Pelnytai. Mes nerealizavome savų progų, nes jų vartininkas stebuklingai gelbėjo komandą. Ozas turėjo kelis momentus ir vieną įmušė. Sunku įžvelgti ką nors teigiamo po pralaimėjimo", - rungtynes apibūdino Fakyrų atstovas Mindaugas Kasperūnas.

Stebuklus daręs vartininkas Rolandas Šarapajevas kalbėjo taip: "Išmokome žaisti su Fakyrais, žinome, kaip tai reikia daryti. Jie daug nervinasi, kalba ir taip išeikvoja daug energijos. Mes susikaupę dirbame ir pasiekiame rezultatą."

D. Savičiaus komentaras apie rungtynes: "Įtempta, gera kova, gal tik teisėjas galėjo aistras nuraminti. Iki įvarčio dominavo Fakyrai. Po įvarčio mes ėmėme tvarkingai žaisti nuo vidurio. Eilinį kartą pagelbėjo meistriškumas. Turėjome progų ir galėjome laimėti 2:0."

TEC - OLIMPIJA 3:1 (0:1)

Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.

13' Andrius Monkus 0:1

50' Vaidotas Pranys 1:1

64' Ričard Jankovskij 2:1

82' Ugnius Juozaitis 3:1

63' pašalintas Titas Kviliūnas (Olimpija)

81' pašalintas Marco Rosello (Olimpija)

TEC pagaliau turi pagrindo džiaugtis, nes po ilgos nesėkmių serijos šiai komandai šyptelėjo fortūna. TEC'ai per paskutinius 7 turus buvo pralaimėję 6 kartus ir visus juos - 1 įvarčio skirtumu.

Taigi rungtynės buvo, kaip pasakojo jų dalyviai, atkaklios ir kietos, su vyriška kova. Žodžiu, teisėjas leido žaidėjams pilnai išsikrauti prieš išeinant atostogų.

Rungtynių pradžioje komandos keitėsi abipusiais išpuoliais bet pirmai įmušti pavyko Olimpijai po firminės atakos kraštu. Aikštės viduryje įvyko atsikirtimas, tuomet sekė kontrataka kraštu, įmetimas į baudos aikštelę įkirtusiam Andriui Mondkui, smūgis - įvartis.

Visos įdomybės vyko po pertraukos. Prasidėjus antram kėliniui, TEC kėlė kampinių seriją prie varžovų vartų. Po trečio pakėlimo Vaidotas Pranys vienu lietimu sugrūdo kamuolį į vartų tinklą. Pažadinta Olimpija surengė kelias aštrias atakas, bet savo tvirtovę užtikrintai gynė TEC vartininkas Maksas.

63 minutė. Ričardas Jankovskis prasimeta kamuolį tarp Olimpijos gynėjų ir skuba į pasimatymą su vartininku. Titas Kviliūnas pasimatymui prieštarauja, griebia varžovą už korpuso ir verčia ant žemės. Raudona kortelė ir 11 m baudinys. R. Jankovskio bandymas realizuoti baudinį nebuvo vykęs - kamuolį atrėmė vartininkas, bet pats Ričardas savo smūgį ir pataisė - 2:1.

81 minutė. Jėgų apleisti Olimpijos gynėjai klysta poziciškai. Laurynas Juknys bando galva prasimesti kamuolį į priekį, o Marco Rosello mėgindamas tą kamuolį išmušti, įspiria varžovui. Raudona kortelė M. Rosello ir baudos smūgis. "Nustebome išvydę raudoną kortelę, bet teisėjas paaiškino, kad smūgis koja į petį, krūtinę, galvą yra labai pavojinga pražanga, todėl toks epizodas vertinamas raudona kortele", - po rungtynių sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Aurimo Baubkaus baudos smūgį vartininkas atrėmė, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs Ugnius Juozaitis deda tašką rungtynėse - 3:1. Rezultatas galėjo būti dar didesnis, nes devyniese likę olimpiečiai nustojo priešintis, tačiau TEC savomis progomis nepasinaudojo - tai virpstas, tai paskubėjimas.

Ką Olimpija? Paprastai puikia komunikacija pasižyminčios komandos atstovai šį kartą tylėjo. Kaip patys tarstelėjo - rankos nebekilo ką nors rašyti apie tokias nesėkmingas rungtynes.

"Mano manymu, Olimpija yra gerai sukomplektuota, labai greitus krašto saugus ir puolėjus turinti komanda. Vargo su jais turėjome labai daug. Tik šį kartą visos jų atakos sustodavo ties 16 m linija, nebent bandydavo kažką kurti individualiomis pastangomis. Bet mes tokius epizodus neutralizuodavome", - sakė D. Stakauskas.

GRANITAS - PRELEGENTAI 2:2 (0:0)

Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.

48' Erik Sinkevič 1:0

50' Erik Sinkevič 2:0

60' Vydmantas Kuzmickas 2:1

71' Andrius Mangevičius 2:2

81' pašalintas Mindaugas Ponomariovas (Prelegentai)

Spauskite nuorodą ir pamatysite kelias abiejų komandų auksines galimybes įmušti pirmame kėlinyje, Eriko Sinkevičiaus dublį iš karto po pertraukos, Prelegentų greitą come-backą ir to paties E. Sinkevičiaus nerealizuotą 11 m baudinį bei prarastą galimybę pelnyti hat-tricką.

"Žaidimas buvo permainingas, progų turėjo abi komandos. Jie neišnaudojo kelių šimtaprocenčių galimybių, kai mus gelbėjo vartininkas. Džiugina, kad pralaiminėdami išlyginome rezultatą", - sakė Prelegentų žaidėjas Mindaugas Ponomariovas.

Gegužę Prelegentai buvo įkritę į nedidelę duobę, kai per 3 rungtynių atkarpą surinko 1 tašką. Bet ratą baigė pakelta galva, su Fakyrais dalindamiesi 2-3 vietomis.

"Labai smagu, kad esame Top 3. Stengsimės jame ir išlikti. Nežiūrint į amžių ir trumpą atsarginių suoliuką, kovingumas yra pagrindinis mūsų komandos variklis. To neatimsi", - pažymėjo Mindaugas.

Lygiosios tenkino ir Granito komandą. Tik vieną pralaimėjimą pavasario rate patyrę III lygos naujokai išsaugojo pirmąją poziciją ir rudens ratą pradės kaip favoritai.

"Nepralaimėjome, todėl neleidome priartėti varžovams. Tačiau žinant rungtynių eigą ir progas, privalėjome pasiimti tris taškus. I rate buvo ir teigiamų ir neigiamų dalykų, tačiau jei esame pirmi, viską reikia vertinti teigiamai", - svarstė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

O pabaigai - šaukštas deguto. Naujoji Vilnia turi neblogą stadioną, čia susirenka daug žiūrovų, tačiau ne visuomet vyksta futbolo šventė - kai kurios komandos skundžiasi čia kuriama prasta atmosfera. Tą šį kartą akcentavo ir Prelegentai.

"Visa SFL struktūra buvo kuriama tam, kad mėgėjų futbole neliktų vietos "duosiu į snukį" ir t.t. Bet š... Vilniaus futbolas vėl įgauna savo išskirtinį veidą", - piktinosi ilgametis Prelegentų narys Linas Zareckas.

.........................................

Pirmame čempionato rate jau kaip ir viskas. Liko nesužaistos tik vienos 8 turo rungtynės tarp SŽK Pabradės ir Ave. Ko. Iš pradžių komandos ketino susitikti liepos 6-ąją, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių dvikova nukelta rugpjūčio 8 dienai.