13 turas: Navigatorių atotrūkis darosi bauginantis Visos

Sauliaus Čirbos nuotrauka

VRFS III lygos pirmenybėse rudens ratas dar tik įsibėgėja, o atstumas tarp varžybų lyderio ir persekiotojų vis auga. Po 13 turo kovų Navigatoriai nuo Ozo atsiplėšė solidžia 7 taškų persvara.

Nereikia būti dideliu ekspertu, kad suvoktum, jog šiemet fantastiškai atrodantys Navigatoriai tą pranašumą iki spalio pabaigos jei neišsaugos, tai bent neiššvaistys. O kitoms komandoms veikiausiai teks kovoti dėl likusių prizinių pozicijų.

Praėjusį savaitgalį III lygoje vyko penkerios rungtynės. Kaip jau rašėme anksčiau, vienos 13 rungtynės buvo atkeltos, jose Fanų stadione VGTU-Vilkai 0:2 pralaimėjo FKK Spartakui.

Ir nors pastarosios komandos vadovas ir kapitonas Igoris Krasinas neslėpė džiaugsmo dėl tokio sėkmingo rudens sesijos starto, pergalę jo ekipa užsitikrino tik pabaigoje - Karolio Džiovalo bei to paties I. Krasino įvarčiai krito per paskutines dešimt žaidimo minučių.

VGTU-Vilkai su FKK Spartaku praėjusį savaitgalį nežaidė, o lygoje judėjo kitos komandos.

Granitas - Navigatoriai 0:1 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
53' Modestas Bajoriūnas 0:1

Centrinis 13 turo mačas prasidėjo šeštadienio vidurdienį, skambant tradicinėms pamaldoms Naujosios Vilnios bažnyčioje.

Pastaraisiais metais tarp Granito ir Navigatorių VRFS varžybose nusistovėjo tam tikra priešprieša. Ir nors Naujosios Vilnios futbolininkai šiemet nežaidžia svajonių sezono, o labiau vargsta, lygos lyderiams sugebėjo užkurti "tikrą pirtį".

Iš jos Navigai išlindo sveiki - su pergale ir trimis taškais. Juos lėmė Modesto Bajoriūno puikus praslydimas pro du gynėjus ir tikslus smūgis į šeimininkų vartus antro kėlinio pradžioje.

O iki tol ir po to buvo ne vienas aštrus epizodas prie abiejų komandų vartų. Juos fiksavo VRFS operatorius:

Reikia pastebėti, kad rungtynių rezultatui ir žaidimo eigai svarbų vaidmenį suvaidino skirtingos abiejų komandų pajėgos. Granitas net į namų rungtynes sukrapštė vos tris keitimus, o Navigatorių susirinko visi dvidešimt.

"Trūko ir didesnio žaidėjų skaičiaus, ir kažkiek sėkmės, - pripažino žaidžiantysis Granito treneris Jevgenijus Rybakovas. - Bet atsižvelgiant į dabartines mūsų galimybes, sužaidėme tikrai gerai. Nors iniciatyva ir rungtynių kontrolė priklausė Navigatoriams."

Vien už gerą žaidimą taškų niekas neduoda. Ir Granito laukia sudėtingas ruduo. Medaliai tikriausiai jau pamirštami, o iki ketvirtosios vietos juos vis dar skiria 4 taškai.

Salininkai - AFK 0:1 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
72' Tomas Mikalauskas 0:1

Prėjusiame ture AFK pralaimėjo Ozui ir tai buvo rungtynės, kurias jie norėjo kuo greičiau pamiršti. Užsimiršti padėjo pergalė, pasiekta ne pačiame kokybiškiausiame Vilniaus stadione Dilgynėje, kurio aikštės būklę akcentuoja visos čia atvykstančios komandos.

Nors pergalė ir trys taškai pasiekti, rūpesčių ir nerimo komandos vadovui Edvardui Čyvui nesumažėjo.

"Dilgynės stadionas nemalonus futbolui. Smagu dėl iškovotų trijų taškų, tačiau pats žaidimas nesilaikant plano kelia nerimą. Visi žaidėjai viską lyg ir supranta, tačiau kirtus stadiono liniją, viską pamiršta. Tai yra jaunatviškumo požymiai", - tikino Edvardas.

Šiose rungtynėse viską nulėmė vienintelis Tomo Mikalausko įvartis po varžovų klaidos 72 min.

Prisiminti tą epizodą Salininkų treneriui Pranui Janušauskui iki šiol nemalonu: "Baisi klaida paprastoje situacijoje. Gynėjas susistabdė kamuolį, ir užmynė ant jo varydamasis. Puolėjas pakišo koją, laimėjo dvikovą ir "sušaudė" vartininką iš arti."

Po praleisto įvarčio salininkiečiai metėsi į priekį, bet įvarčio neįmušė. Tokiu būdu nutrūko jų trejų nepralaimėtų rungtynių serija, pasiekta pirmo rato pabaigoje. O rudens rate Salininkams tai buvo pirmosios rungtynės.

"Šį kartą trūko komandinio žaidimo atakuojant ir greitesnio judėjimo be kamuolio, įkirtimų. Prarasdavome daug kamuolių paprastose situacijose. Tačiau manau, kad bent taško buvome verti. Bet futbole kartais taip nutinka", - teigė P. Janušauskas.

Kaišiadorių Baltai - TEC 5:2 (1:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas - A. Pipiras.
14' Vytautas Žičius 0:1
15' Lukas Tatarūnas 1:1
52' Aivaras Klinkevičius 2:1
54' Ignas Špakauskas 3:1
59' Gabrielius Kupčiūnas 4:1
61' Kęstutis Sinkevičius 5:1
74' Ignas Griškonis 5:2

Baltai sugrįžo įspūdingai. Praėjusiame ture jie susirinko penkis įvarčius nuo Medžių, šiame ture įmušė tiek pat į TEC vartus.

Vis tik užtenka užmesti akį į rungtynių protokolą, kad suprastum tokio stambaus rezultato priežastis. Baltai turėjo šešis keitimus ir galėjo įvairiau varijuoti sudėtimi, o TEC'ų į Žiežmarius atvyko lygiai vienuolika.

"Šįkart pavyko surinkti pajėgesnę sudėtį. Ir keitimų turėjome daugiau. Abu kėlinius pradėjome didele sparta. Pirmąjį pritrūko tikslumo, o antrą sužaidėme tiksliai", - pasakojo Andrius Jankauskas iš Baltų komandos.

TEC atstovo Donato Stakausko komentaras buvo kupinas nusivylimo, bet tuo pačiu ir atlaidus: "Nesusirinkome. Paskutinės vasaros dienos, visi nori pasinaudoti galimybe pailsėti, pašvęsti ir t.t. Tačiau net ir tokia sudėtimi galėjome pričiupti varžovus. Nepvyko, o tam buvo priežasčių. Po lietaus aikštės būklė tapo labai prasta, prasta buvo ir mūsų pačių sportinė forma. Kartais ir kamuolys atšokdavo varžovams po kojomis taip, kad belikdavo tik įmušti."

Vis tik net ir tokiomis aplinkybėmis sudėtinga paaiškinti TEC komandos krachą antro kėlinio pradžioje, kai per dešimties minučių atkarpą vilniečiai praleido keturis įvarčius ir rezultatas iš 1:1 virto į 5:1.

"Pas mus žaidė 4-5 žmonės, kurie paprastai į kovą kyla po keitimo. Dabar jiems teko žaisti starte visas rungtynes, tad gal sutrukdė patirties stoka, nepripratimas prie aukštesnės žaidimo spartos", - svarstė TEC atstovas.

Visgi net atsilikdami 1:5, vilniečiai kovojo toliau ir spaudė kaišiadoriškius. Bet sukrapštė tik vieną įvartį ir pralaimėjo 2:5.

"Yra kaip yra. Pralaimėtos 6 taškų vertės rungtynės", - atsiduso Donatas.

Tai reiškia, kad TEC'ai lieka 10 vietoje su 11 taškų. Pergalės atveju jie būtų trimis taškais aplenkę Baltus, o dabar atsilieka nuo jų tomis pačiomis trimis "akimis".

Ozas - FK Medžiai 2:2 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
25' Grigorij Kisel 0:1
54' Audrius Bukovskis 0:2
70' Gediminas Skrockas 1:2
78' Domantas Savičius 2:2

"Truputi "abydna". Buvome verti daugiau", - po rungtynių ūkiškai konstatavo Medžių paskyra feisbuke.

Išleisti dviejų įvarčių pranašumą visada apmaudu.

Tačiau nemažiau "abydna" buvo ir Ozui, leidusiam Navigatoriams atitrūkti jau per 7 taškus.

"Jei mes kažko siekiame, visos rungtynės, kurios nesibaigia laimėtais 3 taškais, yra praradimais", - tvirtino Ozo vadovas Domantas Savičius.

Sužaidus beveik 70 minučių, žaliai balti buvo priekyje 2:0 ir jau galvojo apie pergalę. Deja, bet persvaros jiems išsaugoti nepavyko.

"Sužaidėme geras rungtynes ir turbūt buvome arčiau pergalės. Tačiau "turbūt" čia nesiskaito. Ozas stiprus varžovas ir norint jį įveikti, reikia idealiai sužaisti visas 90 minučių. Mums to padaryti nepavyksta", - aiškino Medžių treneris Paulius Glosas.

Ne vienos komandos vadovai sakė, kad vasarą rimtai pasistiprinę Medžiai finišuos viršutinėje lentelės dalyje. O prie ypatingos sėkmės gali netgi paklibinti prizines pozicijas.

Sėkmingo rudens rato tikisi ir pats Paulius: "Mūsų žaidimas ir nusiteikimas antrame rate yra geresni nei pirmame. Jaučiame pergalių badą ir tikiu, kad jų bus daugiau nei buvo pavasarį."

Priminsiu, kad pirmame rate Medžiai tenkinosi tik 3 pergalėmis.

Aktas - Elektrėnų Versmė 3:2 (3:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
5' Mindaugas Bičkovas 0:1
8' Paulius Sakalis 1:1
10' Paulius Sakalis 2:1
17' Andžejus Romeiko 3:1
31' Audrius Labanauskas 3:2

Linksmiausios 13 turo rungtynės įvyko sekmadienio vakarą Senvagėje, o abi komandos čia visus penkis įvarčius sumušė per pusę valandos. Ir po to aprimo.

Jau 5 min. Akto gynėjai įteikė dovaną varžovams, tuo pasinaudojęs Mindaugas Bičkovas vienu lietimu išvedė savo komandą į priekį.

Tuomet jau suspurdėjo Geniai, per dešimt minučių kamuolį į varžovų vartus siuntę tris kartus. Versmės žaidėjų teigimu, mušdamas trečią įvartį Andžejus Romeiko buvo aiškioje nuošalėje, tačiau teisėjų brigadai pasirodė kitaip.

Linksmybės tęsiasi toliau ir Elektrėnams parėmus iniciatyvą, 31 min. Audrius Labanauskas sušvelnino skirtumą (3:2).

Per likusį rungtynių laiką - pusantro kėlinio - daugiau įvarčių nebuvo įmušta. Tačiau tai nereiškia, kad vyravo nuobodus futbolas. Priešingai, aktyviai žaidusi Versmė surezgė ne vieną pavojingą išpuolį, bet turėtomis progomis nepasinaudojo.

Elektrėnų komandos vadovas Romas Ščiuka aiškino, kad sėkmės stoka ir prasta realizacija sutrukdė namo grįžti smagesnės nuotaikos: "Po tų trijų įvarčių varžovai daugiau progų realiai ir neturėjo, o mums įmušti niekaip nesisekė. Galiausiai dėl žaidėjų, kurie dieną dalyvavo kitame turnyre, nuovargio jėgos išseko. Aš manau, kad Aktui pasisekė, jog iškovojo tris taškus."

"Iš tiesų, su ta minimalia persvara rungtynių pabaigoje buvo šiek tiek neramu. Bet viskas baigėsi gerai", - pripažino Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Jis taip pat suteikė "kreditų" varžovams: "Smagi komanda. Aikštėje nemažai juda, pavojingai įkerta, kovoja gana agresyviai ir neduoda laisvai priimti kamuolio. Kovingi."

Keturioliktas turas (rugpjūčio 31 - rugsėjo 2 d.)

Tvarkaraštis sukrito taip, kad III lygos 14 ture bus tik vienos rungtynės, kuriose tarpusavyje susitiks pirmo šešeto komandos. Tokia dvikova vyks sekmadienio vakarą LFF stadione tarp AFK ir Akto klubų.

Praėjusiame ture Aktas įveikė Elektrėnus, tačiau savo žaidimu neįtikino. Ir jei Alternatyvaus klubo nariai susikaups bei sužais drausmingai, Geniams kils problemų. Tuo buvo galima įsitikinti gegužę, kai jie AFK įveikė kuklia persvara 1:0. O dar vienas kluptelėjimas Akto komandai iššauktų nereikalingų problemų, mat kol kas tvirtai atrodanti trečioji pozicija gali pradėti svyruoti.

Įdomus reginys nusimato penktadienį Ukmergėje tarp vietos FKK Spartako ir Granito, dabar užimančių atitinkamai 8 ir 7 vietas. Laimėjusi komanda išsaugos realias viltis pretenduoti į Top4. Papildomas FKK Spartako dirgiklis - noras atsirevanšuoti už apmaudžią nesėkmę namie prieš trečią Granito komandą SFL taurės aštuntfinalyje.

FKK Spartakas - Granitas. Penktadienis, 18.30. Ukmergės centrinis stadionas. 33/36/31 (1:1).

Elektrėnų Versmė - VGTU-Vilkai. Šeštadienis, 14.00. Fanų stadionas. 41/33/26 (2:1).

Ozas - TEC. Sekmadienis, 15.00. Panerio stadionas. 45/33/22 (2:0).

FK Medžiai - Salininkai. Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 48/31/21 (3:1).

AFK - Aktas. Sekmadienis, 18.00. LFF stadionas. 30/40/30 (1:1).

Navigatoriai - Kaišiadorių Baltai. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 70/20/10 (5:1).