13 turas: Nuo 0 iki 11 įvarčių per rungtynes Visos

III lygos 13-asis turas į vienvaldžio lyderio poziciją sugrąžino Naujosios Vilnios Granito komandą, o atstumas tarp 2 ir 3 vietų padidėjo jau iki 5 taškų.

Kai kuriose turo rungtynėse palijo įvarčiais. Vienose užfiksuotos nulinės lygiosios, tačiau būta mačų, per kuriuos krito net 7 ar 9 įvarčiai.

FKK SPARTAKAS - AVE. KO. 0:2 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
50' Viliam Novicki 0:1
55' Dmitrij Ovsejuk 0:2
90' pašalintas Artūras Grigenas (Ave. Ko.)

Vis dar sunkiai susitaikantys su techniniu pralaimėjimu Pabradės komandai Ave. Ko. futbolininkai sugebėjo susitelkti, nuvykti į Ukmergę gausia sudėtimi ir parsivežti pergalę.

"Tas Drausmės komiteto sprendimas mums suteikė papildomo sportinio pykčio. Kai nuvykau į Ukmergę, buvau maloniai nustebintas išvydęs, kiek žaidėjų apšilinėja. Reikia atsižvelgti į tai, kad mums nuo Kalvelių atstumas iki Ukmergės yra 100 km. Todėl esu dėkingas visiems atvykusiems žaidėjams. Jų buvo 19. Dar 4 atvykti negalėjo. Taigi, su mūsų sudėtimi viskas buvo gerai. Bet ir Spartakas turėjo padorią sudėtį", - pasakojo Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Kaip praneša ukmergesmedija.lt žurnalistai, pirmame kėlinyje gerokai aktyvesni buvo šeimininkai. Jie sukūrė daugiau progų pasižymėti, tačiau brendęs įvartis taip ir nesubrendo. Kad taip ir buvo, patvirtina abiejų pusių komentarai.

"Sekmadienį brangiai sumokėjome už neišnaudotas progas. Pirmame kėlinyje svečiai nieko nesukūrė, o mes progas švaistėme vieną po kitos", - sakė Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

"Po šių rungtynių savo vartininkui Edgarui Veličkai įteikčiau Levo Jašino vardo apdovanojimą", - neslėpė S. Lajevskis.

"Mūsų užduotis buvo palaikyti tempą ir presinguoti varžovus, - pasakojo jis. - Pirmame kėlinyje arčiau tikslo buvo Spartakas. O antrame kėlinyje mes juos pranokome dėl ilgesnio suolelio ir dažnų keitimų."

Ave. Ko. į priekį išsiveržė 50 min. Tuomet baudos smūgį tiesiai prieš vartus realizavo Viliamas Novickis. O po 5 minučių Dmitrijus Ovsejukas sukūrė įvartį šedevrą, kuris drąsiai pretenduotų į gražiausią sezono smūgį. Kairiame krašte trindamas kamuolį palei kampinio gairelę A. Šaveiko staiga paleido tokią bombą, kuri įlėkė į tolimą varžovų vartų devyniukę. Smūgio būta tokio stipraus, kad iš vartų iššokęs kamuolys nuriedėjo iki 11 m žymos. Žiūrovai iš pradžių nesuprato, kas įvyko ir manė, kad kamuolys atsimušė į virpsto ir skersinio sandūrą.

Tuomet Spartakas buvo priverstas atsiverti ir atakuoti, o Ave. Ko. rezgė pavojingus kontrišpuolius. Svečiai ne kartą galėjo padidinti rezultatą, tačiau trūko tikslumo arba trukdė vaikiškos klaidos. Kaip pvz. - atsidūrus dviese prieš vartininką sugebėta patekti į nuošalę.

"Svečiai labai puikiai kontratakavo. Jeigu ne šeimininkų vartininkas Nerijus Kačinskas, rezultatas galėjo būti ir triuškinantis. Rungtynių pabaigoje pavargę "Spartako" futbolininkai vangiai judėjo aikštėje", - informuoja ukmergesmedija.lt

"Rungtynės pavyko. Buvo ir pražangų, kietos kovos, abi komandos norėjo laimėti. Man Spartakas atrodo stipresnis, nei I rate ir manau, kad mūsų lygos grandams jie nebus dovanėle", - sakė Ave. Ko. treneris.

Po šios pergalės Ave. Ko. išliko 10 vietoje, tačiau nuo 5 pozicijos juos jau skiria tik 4 taškai.

"Tokios pergalės kaip Ukmergėje suteikia pasitikėjimo. Todėl į priekį žvelgiame su optimizmu", - sakė. S. Lajevskis.

FAKYRAI-AD MEN - SALININKAI 4:3 (2:2)
LEU stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
5' Gediminas Skrockas 1:0
8' Ervinas Zelenkevič 1:1
16' Raimondas Vilėniškis 2:1
39' Vilius Juozėnas 2:2
53' Kęstutis Jančiauskas 3:2
64' Eduardas Tučinskis 4:2
90' Pavelas Šarynskis 4:3

Prieš rungtynes ne tik aš, bet ir bet kuris tūlas SFL reikalų žinovas neabejojo, kad Fakyrai lengvai susitvarkys su Salininkais. Klausimas buvo, kiek įvarčių įmuš. Įmušė 4, tačiau praleido 3, tad rungtynės netapo lengvu pasivaikščiojimu.

"Į šias rungtynes susirinkome labai gausiai, kas leido varijuoti sudėtimi. Daug eksperimentavome, stebėjome, ką gali vienas ar kitas žaidėjas, todėl ir pergalė tokia", - aiškino Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas.

Gediminas Skrockas jau 5 min. iškilmingai pasveikino savo buvusią komandą. Naujasis Fakyras tradiciškai realizavo baudos smūgį. Bet netrukus sekė Fakyrų vartininko klaida ir tuo pasinaudojo Ervinas Zelenkevič (1:1). Iki pertraukos komandos apsikeitė įvarčiais - 2:2.

Salininkai bandė žaisti atsargiai, nuo gynybos ir laukti progų, bet antro kėlinio pradžioje ėmė ryškėti Fakyrų meistriškumas. Po Kęsto Jančiausko ir Eduardo Tučinskio taiklių šūvių jie pirmavo 4:2. Besibaigiant rungtynėms tiksliu tolimu smūgiu rezultatą dar sušvelnino Pavelas Šarynskis, bet tai buvo viskas.

"Pritrūko 10 minučių, kad išlygintume rezultatą", - kalbėjo Salininkai.

Tačiau K. Valantinas buvo šiek tiek kitokios nuomonės: "Realiai buvome stipresni nuo pradžios iki pabaigos. Su visa pagarba varžovams, jie prie mūsų vartų lankėsi 4,5 karto. Du įvarčius įmušė po grubių mūsų vartų sargo klaidų. Akivaizdu, kad jei leisime, tuos įvarčius muš bet kas."

Paprastai kritišku požiūriu garsėjantis Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas šį kartą įžvelgė šiek tiek optimizmo: "Per dvejas II rato rungtynes praleidome 7 įvarčius. Darome daug klaidų, kurios virsta įvarčiais. Būtina mažinti klaidų skaičių, o savo progų per rungtynes mes tikrai turėsime. Šį kartą žaidime jau buvo drausmė ir tai labai gerai."

AKTAS - PRELEGENTAI 0:0
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.

Sausra Nemenčinėje. Ją įtakojo negausios abiejų komandų pajėgos. Aktas tesurinko 11 žmonių, 1 iš jų rungtynes baigė pamušta koja. Prelegentų buvo 13-a. Aktui trūko Andžejaus Romeiko, Mindaugo Mikulskio ir Juozo Dūdėno, Prelegentuose nebuvo Edgaro Jankausko, Mindaugo Zurzos ir diskvalifikuoto Mindaugo Ponomariovo.

Prie tokių sudėčių Aktas atrodė šiek tiek pranašiau ir buvo arčiau sėkmės. Ypač antrame kėlinyje, bet tradiciškai nepasinaudojo dėkingomis situacijomis įmušti.

"Jų vartininkas buvo ant bangos, kokius tris gerus smūgius ištraukė, kartą gynėjai kamuolį nuo vartų linijos išnešė, dar kelis sykius mušėme virš vartų", - skaičiavo Akto vartininkas Tomašas Labul.

Jam pačiam darbo šiose rungtynėse daug nebuvo. Prelegentai sėkmingai palaikė kamuolį aikštės centre, bet aštresnių epizodų nesukurdavo, nes budriai žaidė Akto gynėjai.

Verta pažymėti, kad Geniai šį sezoną kaip reikiant stringa puolime - per 13 turų įmušė tik 16 kartų. Tai priešpaskutinis rodiklis lygoje.

"O kada mes blizgėjome puolime? - perklausė T. Labul. - Paskutinius 5 sezonus įvarčių daug mušti nesugebame. Jei vietas turnyro lentelėje dalintų pagal kamuolio kontrolę, tikriausiai būtume stipriai atsiplėšę nuo visų."

Taip ir vargsta Aktas šiemet. Jau 4-os sausos rungtynės. Šitaip nejučia ir praraja iki prizininkų trejeto vis didėja.

Na, o Prelegentai visgi nėra iš kelmo spirti. Tą jie įrodė antradienio vakarą LFF taurės III etapo akistatoje 5:3 įveikdami Kybartų "Sveikatos" kolektyvą. Prelegentai tapo vieninteliais SFL atstovais, patekusiais į LFF taurės IV etapą. Linkime pakartoti pernykštį žygdarbį.

KRUŠA-BASICA - SŽK PABRADĖ 9:2 (2:2)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
8' Remigijus Mielinis 0:1
9' Nikita Juščenko 1:1
17' Vilius Drevnickis 1:2
31' Giedrius Petryla 2:2
52' Martynas Narmontas 3:2
54' Darius Pupliauskas 4:2
65' Valdas Vitkauskas 5:2
70' Giedrius Petryla 6:2
73' Martynas Narmontas 7:2
75' Martynas Narmontas 8:2 (iš 11 m)
82' Sergejus Berezka 9:2

Tai rezultatas, labiau būdingas žemesniems SFL divizionams. Tačiau šį kartą užfiksuotas netgi III lygos turnyre.

Rungtynių pradžia Pabradės komandai nieko blogo nežadėjo. Priešingai - jie du kartus pirmavo. Netgi po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus, 2:2.

Tačiau antrame kėlinyje pabradiškių komanda subyrėjo į šipulius. Per 30 minučių Kruša pelnė 7 įvarčius ir nebeliko jokių klausimų.

"Pagrindinė tokio rezultato priežastis yra ta, kad Pabradės jaunimas neatlaikė fiziškai. Be to, jie žaidė per daug atvirą futbolą, ko pasekoje antrame kėlinyje mūsų saugams ir puolėjams atsirado didelės erdvės, ką puikiai išnaudojome", - pasakojo Krušos vadovas ir treneris Valius Bagdonas.

Jis taip pat išskyrė Krušos naujoką Martyną Narmontą, pasižymėjusį "hat-tricku": "Jis ne tik pelnė tris įvarčius, tačiau metodiškai nuvarė nuo kojų centrinius varžovų gynėjus ir puikiai asistavo krašto saugams."

Skausmingą Pabradės komandos pralaimėjimą iš dalies lėmė pagrindinių žaidėjų netektys.

"Žaidėme be 4 pagrindinių futbolininkų. Į aikštę žengė 3 traumuoti, tad normaliai kovojome iki 30 min., vėliau subyrėjome. Tačiau kitaip ir būti negalėjo, nes rungtyniavo ir keli komandos dubleriai, kurie vos prieš porą valandų baigė VII lygos rungtynes Rudaminoje. Turėjome rimtų bėdų su komplektacija, - teigė Pabradės treneris Grigorijus Kisel. - Kruša žaidė geriau. Tačiau jei turėtume visus žaidėjus, būtų galima pagalvoti apie lygiąsias".

Beje, Pabradė tą jau įrodė I rato rungtynėse namie, su Kruša sužaisdama 1:1.

"Šį kartą žaidėme ant nepalyginamai geresnės aikštės, nei Pabradėje. Tai leidžia žaidėjams žaisti futbolą, o ne galvoti apie tai, kaip suvaldyti kupstais šokinėjantį kamuolį", - pagrindinę tokių kontrastingų rezultatų priežastį nurodė V. Bagdonas.

TEC - OZAS 2:2 (2:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A. Radiušas.
34' Alvinas Dūdėnas 1:0
37' Alvinas Dūdėnas 2:0
56' Darius Baltiejus 2:1 (į savo vartus)
84' Deividas Paulauskas 2:2

Čia galite pamatyti, kaip TEC komanda neišsaugojo dviejų įvarčių pranašumo. Alvinas Dūdėnas pirmo kėlinio pabaigoje per 4 minučių intervalą pelnė du įvarčius. Bet 56 min. Darius Baltiejus tvirtu smūgiu į savąją devyniukę užmezgė intrigą, o likus žaisti 6 minutes Deividas Paulauskas į vartus nukreipė vartininko atmuštą kamuolį. 2:2.

Reikia pasakyti, kad šiose rungtynėse pasiteisino rizika iš Ozo pusės. Atsilikdami oranžiniai palaipsniui stiprino atakas, o nuo antro kėlinio vidurio ėmė žaisti trimis gynėjais. Tai padėjo išlyginti rezultatą.

"Nesame patenkinti tokia baigtimi, ypač kai turėjome apčiuopiamą persvarą ir progų "uždaryti" rungtynes pirmaujant 2:0 ar 2:1, - teigė TEC atstovas Donatas Stakauskas. - Pritrūko tikslumo išnaudojant progas, o vėliau - ir jėgų."

Domantas Savičius po tokios atomazgos buvo linksmesnis: "Atlošti du įvarčius per kėlinį yra gerai. Bet per kėlinį praleisti du ir dar tokius - blogai. Džiaugiamės, kad parodėme charakterį, bet reikia daryti išvadas, kad tokių momentų prie mūsų vartų daugiau nebūtų."

"Lygiosios yra dėsningas rezultatas, nes vienas kėlinys buvo mūsų, o kitas - varžovų. Nors tokiu rezultatu nėra patenkinta nė viena komanda", - pažymėjo Donatas.

OLIMPIJA - GRANITAS 0:1 (0:0)
Buivydiškių stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
57' Ruslanas Blinovas

13-asis turas baigėsi trečiadienio vakarą, kai Granitas iškovojo vieną sunkiausių sezono pergalių ir susigrąžino lyderio poziciją.

"Kova buvo visiškai lygi, daug progų nebuvo sukurta. Pirmame kėlinyje galėjome išsiveržti į priekį. Tačiau neišnaudojome dviejų puikių galimybių įmušti, kai buvome atsidūrę vienas prieš vartininką. Tuo metu varžovai nė pusprogės nesukūrė", - pasakojo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius.

Kaip ten bebūtų, vienintelį įvartį įmušė Granito futbolininkai, pasinaudoję varžovų gynėjų dovanėle. 57 min. po baudos smūgio Olimpijos gynėjai atmušė kamuolį tiesiai Ruslanui Blinovui po kojomis ir jis smūgiu nuo virpsto išvedė savo komandą į priekį.

"Po praleisto įvarčio ėmėme spausti varžovus, užgulėme jų vartus, tačiau nesugebėjome nieko sukurti. Ne veltui Granitas laikoma pajėgiausia III lygos komanda. Rungtynių baigtis apmaudi. Komandai pasakiau, kad buvome verti lygiųjų. Žaidėjai pareiškė, kad galėjome ir dėl pergalės kovoti. Tiesiog pritrūko patirties", - teigė Sigitas.

Priminsime, kad I rato rungtynėse Granitas gana lengvai sutvarkė visus reikalus su Olimpija (4:1), o šį kartą turėjo gerokai paprakaituoti.

"Po pirmųjų rungtynių padarėme tam tikras išvadas. Esmė ta, kad Granitas bando žaisti siųsdamas kamuolį "už kalnieriaus". Jei nepagauni spurtuojančio žaidėjo ir jei leidi atlikti tokį perdavimą - pavojus garantuotas. Pirmose rungtynėse taip praleidome tris įvarčius. Šį kartą sugebėjome su tuo susitvarkyti", - atskleidė Olimpijos strategas.

14 TURAS: Lyderiai testuos apatinį šešetą

III lygos 14 ture lyderių trejetas rungtyniaus prieš apatinio turnyro lentelės šešeto komandas. Veiksmas prasidės šeštadienį Naujojoje Vilnioje, kur Granitas priims Ukmergės Spartaką. Pastarieji gali pridaryti nemalonumų lyderiams, tačiau tuo pačiu ukmergiškiai susidurs su dilema. Jau pirmadienį laukia SFL Taurės ketvirtfinalis prieš Navigatorius, todėl šeštadienį persiplėšus gali nelikti jėgų kovai dėl vietos Taurės pusfinalyje.

Sekmadienio popietę Pabradėje viešės Fakyrai. Favoritas čia daugiau nei aiškus, ypač turint omenyje pabradiškių traumas. Tačiau nereikia pamiršti, kad aikštė Pabradėje nėra pačios geriausios kokybės ir kupstai bei šokinėjantis kamuolys gali įvesti savų korektyvų.

Ave. Ko. pagaliau sulaukė progos pakilti iš pavojingos 10 vietos. Tą jie galės padaryti žaisdami Nemenčinėje su TEC. "Mes labai laukiame rungtynių su Pabrade, bet reikia susikaupti ir artėjantiems mačams. TEC yra patyrusi komanda, mokanti žaisti ir kovoti iki pabaigos. Į šiuos varžovus žvelgiame su pagarba. Rungtynės bus sunkios, o pergalė abiem komandoms reikalinga kaip oras", - intrigavo Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Odinio kamuolio burtininkai iš Akto meistrų komandos puikiai mena I rato akistatą su Salininkais ir apmaudų pralaimėjimą 3:4 Dilgynėje. Šį kartą veiksmo vieta - taip pat Dilgynė. Aktas nemuša įvarčio jau tris žaidimo valandas, bet nemenka tikimybė, kad sausra nutrūks per dvikova su autsaideriais.

Bukčių Panerio stadione Ozas priims Krušos komandą, kurią gegužę Fabijoniškėse nugalėjo 2:0. Bus įdomu pamatyti, ar Ozo gynyba padarė tinkamas išvadas po klaidų mače su TEC; ir ko vertas Krušos puolimas žaidžiant su solidesniu nei Pabradė varžovu.

Turą tradiciškai uždarys Prelegentai, sekmadienio vakarą Fabijoniškėse priimsiantys Olimpiją. Pastaruoju metu Prelegentų rungtynių grafikas priminė NBA komandos kalendorių, todėl senukai sunkiai atlaiko tokį maratoną. Gera žinia jiems ta, kad grįžta diskvalifikaciją atlikęs Mindaugas Ponomariovas, kuris pavasario rate per rungtynes su Olimpija (1:1) įsuko kamuolį į vartus tiesiai nuo kampinio gairelės. Tačiau rungtynes praleis Linas Zareckas. Ne mažiau perkrautas buvo ir olimpiečių varžybų grafikas, teko žaisti LFF taurės turnyre, kurio III etape jie tik po baudinių serijos nusileido Gargždų komandai. Olimpijos treneris teigė, kad komandai jau stinga ne tik fizinių, bet ir moralinių jėgų. Tad sekmadienį bus įdomu išvysti, kurie yra šviežesni.