14 turas: nutrūkusi Širvintų serija į vienvaldžius lyderius sugrąžino Medžius Visos

Rudens ratas III lygos pirmenybėse prasidėjo glaustesniu turu. A komandos-Margirio ir Elektrėnų Versmės bei VJFK Trakų ir FK Salininkų rungtynės buvo nukeltos, o FK Tera ir FC Vova sužais trečiadienį 21:30 val. Fanų stadione.

A diviziono turnyras prasidėjo pokyčiais. FK Medžiai 14 ture nelaimėjo, bet tapo vienvaldžiais lyderiais, nes dramatišku būdu nutrūko Širvintų/VGTU-Vilkų dešimties pergalių serija. O juos nubaudęs Granitas gali įnešti intrigos grūstyje, kuri stumdosi dėl medalių.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Granitas 1:4 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
27' Edgar Čičin 0:1
47' Edgar Čičin 0:2
60' Lukas Žukauskas (iš 11 m) 1:2
65' Darius Kazubovičius 1:3
75' Andrius Kondratovič 1:4

Viskas vyko taip, kaip pirmose tarpusavio rungtynėse – sako Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Prieš daugiau nei 100 dienų Senvagėje sezono atidarymo rungtynėse VGTU-Vilkai atrodė geresnė ir šviežesnė komanda, turėjo iniciatyvą, bet įvarčius mušė Granitas (2:0). Scenarijus pasikartojo – Granitas vėl kompaktiškai gynėsi ir laukė šansų.

J. Rybakovas teigė, kad taip žaisdami jie progų atakoje visada susikuria. Klausimas, kaip jas pavyksta išnaudoti. Šį kartą sekėsi puikiai.

Iki šio turo Širvintų komanda buvo iškovojusi 10 pergalių iš eilės, bet sekmadienį skaudžiai krito savo namų stadione.

VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas prisipažino, kad pavojaus signalų būta jau per ankstesnes rungtynes prieš Ukmergę, kurias šiaip taip pavyko laimėti 2:1. Tačiau komanda išvadų nepadarė, mieguistumas ir pasyvumas persikėlė į kitas rungtynes ir viskas baigėsi liūdnai.

Edgaras Čičin du kartus baudė šeimininkų gynybą ir antro kėlinio pradžioje svečiai jau buvo priekyje 2:0. Širvintos šiemet tik du kartus buvo atsidūrę situacijoje, kai turėjo dviejų įvarčių deficitą. Abu – per kovas su Granitu ir abu sykius neišsikapstė.

„Nors ir kontroliavome kamuolį, tačiau reikiamu momentu pritrūkdavo greičio, tikslumo – atsirado labai daug klaidų, žaidybinio broko. Granitas moka protingai žaisti, puikiai išnaudoja savo kozirius. Šiemet mes jiems antrą kartą pralošėme, vadinasi, išvadų nepadarėme, – pasakojo H. Kerušauskas. – Rezultatas neatspindi žaidimo. Bet yra kaip yra ir pralaimėjimas mūsų tikslų nekeičia. Tikiuosi, kad tai prabudins komandą ir susikoncentruosime tik į sekančias rungtynes.“

VGTU-Vilkų desperaciją šiose rungtynėse reziumavo Simo Mizeros paskutinę minutę gauta raudona kortelė.

Širvintų komandos 10 pergalių atkarpa III lygoje buvo įspūdinga, bet ne istorinė.

Du kartus 11 pergalių seriją lygoje fiksavo Fakyrai (2012 ir 2015 m.). O absoliutus rekordas priklauso TAIP komandai, 2013 m. birželio-spalio mėnesiais iškovojusiai net 16 pergalių paeiliui.

AFK – FK Navigatoriai 1:3 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
29' Marius Linkevičius 0:1
34' Eivinas Zagurskas 1:1
39' Marius Linkevičius 1:2
90' Daniel Gunevič 1:3

Šių komandų akistatos visuomet būna atkaklios, tačiau per keturis sezonus III lygoje AFK'ams įveikti Navigų dar nepavyko, o išimtimi netapo ir sekmadienio dvikova.

Šios rungtynės buvo aktyvesnės ir gyvesnės už tas, kurios prieš mėnesį pasibaigė lygiosiomis 1:1.

Sužaidus pusę valandos, pabiro įvarčiai. Marius Linkevičius suskubo prie atšokusio kamuolio ir nukreipė į jį į vartus. Po penkių minučių AFK atsakė gražiu Eivino Zagursko baudos smūgiu. Bet 39 min. savo žodį vėl tarė M. Linkevičius. Jis pasinaudojo varžovų gynybos klaida ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai.

Nors įpusėjus rungtynėms pirmavo, Navigatorių kapitonas Kęstas Maželis pirmame kėlinyje tikėjosi daugiau: „Pirmame kėlinyje nesugebėjome užsitikrinti pergalės, kai bent porą kartų nepasinaudojome išėjimais 1 prieš 1. O antrame leidome varžovams užpulti, patys vėl nepasinaudojome progomis ir tik galiausiai pabaigoje padėjome tašką.“

AFK antrame kėlinyje kelis kartus buvo labai rimtai užspaudę oponentus. Bet progų neišnaudojo, o pačioje pabaigoje praleido trečią įvartį.

„Manau, kad šį kartą buvome verti pergalės pagal susikurtų progų skaičių. Deja, jas sunkiai realizavome, bet gerai, kad viskas gerai baigėsi“, – reziumavo K. Maželis.

AFK treneris Darius Navikas pastebėjo, kad komanda sužaidė geriau nei prieš mėnesį su Navigatoriais, bet rezultatas šį kartą – neigiamas.

Tai buvo pirmas kartas šiemet, kai AFK'ai prasileido 3 įvarčius, bet reikia pažymėti, kad trečias krito pačioje pabaigoje, bandant lyginti rezultatą.

„Realiai „tikrus“ įvarčius prasileidome 2, o tai nėra kažkas neįtikėtino, nes Navigai yra gerai puolanti komanda. Bėda ta, kad prasileidome po grubių klaidų gynyboje. Navigatoriai buvo verti savo įvarčių, bet ir mes buvome verti įmušti daugiau, deja, progų realizacija toliau kiša koją. Ir tai neleido pasiimti taško, ar net visų trijų“, – samprotavo D. Navikas.

Po 14 turų AFK nuo lyderių trio atsilieka 7 taškais ir medalių viltys, atrodo, blėsta. Bet Darius rankų nenuleidžia: „Dar daug laiko ir visko gali nutikti. Į kiekvienas rungtynes kaip visada eisime kovoti dėl 3 taškų ir matysime.“

FK Medžiai – FKS Ukmergė 1:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
35' Giedrius Širvinskas 0:1
50' Danielius Šaputko 1:1

Kai III lygoje susitinka Medžiai ir Ukmergė, viskas būna žinoma iš anksto. Visada reikia spėti rezultatą 1:1 ir galėsite puikuotis orakulo gabumais.

Rezultatu 1:1 baigėsi keturios paskutinės tarpusavio akistatos. Vasarą Ukmergėje Medžiai įmušė pirmieji ir šeimininkams teko gelbėtis, o šį kartą jau Ukmergė neišlaikė persvaros.

Pirmas kėlinys Ukmergei ėjosi gerai, jie žaidė drausmingai ir solidžiai. Medžiai į Giedriaus Širvinsko įvartį išlyginamuoju smūgiu atsakė iš karto po pertraukos, bet vėliau svečiai turėjo progų vėl išsiveržti į priekį.

„Prie rezultato 1:1 turėjome dvi šimtaprocentes progas, bet trūko šaltakraujiškumo jas išnaudoti. Gaila, nes tokiose rungtynėse tai galėjo būti pergalingi momentai, – sakė FKS kapitonas Igoris Krasinas. – Medžiai irgi turėjo šansų, bet jie nebuvo tokie geri, kaip mūsų.“

O skirtingi sudėčių gyliai po pertraukos padiktavo ir žaidimo tempą.

Ukmergė atvyko tik su dviem keitimais ir nuo antro kėlinio vidurio jų tempas krito, žaidimas lėtėjo.

„Galima buvo laimėti šias rungtynes, bet buvo galima ir pralaimėti. Todėl išvykoje sužaisti lygiosiomis ir pasiimti tašką su lyderiais mums yra geras rezultatas“, – rungtynes apibendrino I. Krasinas.

FK Ozas – FK TEC 1:0 (0:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
52' Tadas Švaikevičius 1:0

Abejos šio sezono rungtynės tarp Ozo ir TEC buvo panašios kova ir emocijų gausa, abejose neišvengta raudonų kortelių. Tik vasarą komandos sužaidė įspūdingomis lygiosiomis 4:4, o šį kartą viską nulėmė vienintelis Ozo žaidėjo Tado Švaikevičiaus įvartis. 52 min. Tadas po žemo perdavimo iš gilumos įkirto į baudos aikštelę ir nuginklavo varžovų vartininką.

Rungtynių pabaigoje, nuo 84 min., Ozas žaidė mažumoje be už kalbas pašalinto Giedriaus Šablinsko, bet labai reikalingą pergalingą rezultatą išsaugojo.

Geras susirinkimas buvo tas faktorius, kuris turbūt pirmą kartą šiemet nulėmė teigiamą rezultatą Ozui. Įsivaizduokite – komanda sekmadienio mačui užregistravo net 22 žaidėjus. Kai kurie ir patys netikėjo tokiu gausiu susirinkimu, kol to nepamatė savo akimis.

Kai tiek žaidėjų, nereikia skylių kamšyti kitų grandžių žaidėjais, galima tikėtis solidesnio žaidimo.

„Rungtynės apylygės, mes gal kiek geriau laikėme kamuolį ir atakavome. Vartininkas savo darbą padarė, gynėjai irgi gerai pasirodė. Išnaudojome vieną progą iš trijų ir laimėjome“, – komentavo Gediminas Skrockas iš Ozo komandos.

XV turas (Rugsėjo 18-19 d.)

FKS Ukmergė – Elektrėnų Versmė. Šeštadienis, 17:00, Ukmergės centrinis stadionas. Liepos pabaigoje per išvyką į Elektrėnus Ukmergės futbolininkai parodė, kaip gerai įvaldę drausmingo futbolo ypatumus ir pavojingai kontratakuoja. Vienas rezultatyvus išpuolis ir Giedriaus Vaivados įvartis nulėmė minimalią jų pergalę. Ukmergėje lengviau tikrai nebus, kaip ir visiems. Juolab šeimininkams tai bus bene paskutinis šansas kabintis už tolstančio prizininkų traukinio vagono. Lygiosios čia netenkins nei vienų, bet nuo tokios baigties neapsidrausi. Prognozė: 1:1.

FK Granitas – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 14:00, Naujosios Vilnios stadionas. VRFS klasika dar nuo 2016-ųjų, kai abi komandos ėmė kovoti dėl titulo. Naujojoje Vilnioje jau nutiko ne viena įspūdinga abiejų komandų kaktomuša, bet keisčiausia, kad čia dažniausiai laimi Navigai, taip pademonstruodami, jog aikštės dangos skirtumai jų netrikdo. Prieš metus jie iš Granito tvirtovės išsivežė solidžią pergalę 3:1, kai trijų įvarčių persvarą susikrovė pirmame kėlinyje. Navigai dominuos, bet jiems reikia vengti žudikiškų granitiečių kontratakų. Prognozė: 1:3.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Medžiai. Sekmadienis, 14:00, Širvintų stadionas. Medžių analitikai tikrai bus parengę ką nors VGTU-Vilkams, bet į Širvintas jie keliauja ne pačiu tinkamiausiu metu. Vilkai po Granito antausio bus kitokie, labiau motyvuoti ir labiau aršesni. Ir tikrai sieks revanšo. Birželį Senvagėje Medžiai jiems leido kontroliuoti iniciatyvą ir kamuolį, bet patys po Justino Baltrimavičiaus dublio šypsojosi nuo ausies iki ausies – 2:0. Nuo tada prasidėjo dešimties VGTU-Vilkų pergalių serija. Prognozė: 2:0.

A komanda-Margiris – AFK. Sekmadienis, 16:45, Senvagės stadionas. Įprastais savaitgaliais Senvagės stadionas būna perkrautas, bet 15 ture čia A grupės komandos užsuks tik kartą. Margirio meistrai pasistengs įrodyti, kad nulinės lygiosios su AFK rugpjūtį tebuvo atsitiktinumas, o Gediminui Paberžiui nereikės kartoti, kad mirtinų progų buvo 10, o realizuota – 0. Iš tiesų, AFK'ams dar kartą išlaikyti sausus vartus kovoje su Margiriu prilygtų stebuklui, o patiems su pastarųjų savaičių realizacija tikėtis palankaus rezultato sunkiai įmanoma. Prognozė: 3:0.

FK TEC – FK Salininkai. Sekmadienis, 15:00, Senvagės stadionas. TEC'ams turbūt ilgai sapnavosi Dilgynės stadiono košmarai su penkiais praleistais įvarčiais per antrą kėlinį ir gniuždančiu pralaimėjimu 2:5. Stipresnės motyvacijos keršto siekiui nesugalvosi. Prognozė: 4:1.

FK Ozas – FK Tera. Sekmadienis, 17:50, Nemenčinės stadionas. Kai birželio 4 dieną Panerio stadione Tera nugalėjo 3:1, tai atrodė logiška ir normalu. Dabar Ozui belieka nagus graužti, kad jie vieninteliai, kol kas pralaimėję Terai. Situaciją reikės taisyti Nemenčinėje. Ir taisyti netraukiant į naktį, nes esant apniukusiam orui, ten temsta greitai ir mačo pabaigoje gali tekti „žabalinėti“. Prognozė: 3:2.

FC Vova – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18:30, Senvagės stadionas. Dvejas pastarąsias tarpusavio dvikovas laimėjo FC Vova, savo vartus išlaikiusi sausus (1:0 ir 2:0). Trakai dažnai varžovų gynybos ir neatrakina – šį sezoną taip nutiko 6 iš 13 rungtynių. Bet jei atrakina, dažniausiai būna gerai: visose rungtynėse, kur Trakai įmušė bent kartą, jie vidutiniškai rinko 1,57 taško. Prognozė: 3:2.