15 turas: Titanų kova? Navigatoriai mums melavo Visos

Įsibėgėjantis rudens ratas III lygoje jėgų pusiausvyros nekeičia. 15 ture pergales iškovojo visas lyderių trejetas. Tik Navigatoriai laimėjo lengviau, o Granitui ir FKK Spartakui teko pasistengti.

Praėjusį savaitgalį antausį gavo Aktas, o Krušos rezultatai jos gerbėjus toliau varo į neviltį.

Naujieji Verkiai - Granitas 1:2 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
8' Žygimantas Kirsis 0:1
18' Dariuš Jankovskij 1:1
72' Andžej Falčik 1:2

III lygos lyderiai Granito futbolininkai po kelių triuškinamų pergalių serijos vėl sugrįžo prie sunkios ir atkaklios kovos. Liudininkų teigimu, pirmadienio vakarą Fabijoniškėse buvo gera ir atkakli kova, visas 90 minučių žaidimas vyko aukšta sparta nepaisant to, kad Naujieji Verkiai turėjo tik vieną keitimą.

"Deja, negalėjome susirinkti visi, nes turime nemažai traumuotų žaidėjų. Nepaisant to, vyko gera kova ir už ją norisi padėkoti visiems", - sakė Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius.

Rungtynės prasidėjo Granito dominavimu ir III lygos snaiperis Žygimantas Kirsis jau 8 min. svečius išvedė į priekį. Naujosios Vilnios komanda turėjo ir daugiau progų, tačiau pražiopsojo varžovų ataką, po kurios rezultatą išlygino Dariušas Jankovskis.

"Išėjo sunkios rungtynės, bet dėl to esame patys kalti. Mačo pradžia mums buvo gera. Turėjome daug progų, galėjome įmušti tris įvarčius ir manau, kad viskas būtų tuo pasibaigę, - tvirtino Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas. - Bet po to varžovai įsižaidė ir išlygino rezultatą."

Antrame kėlinyje Fabuose vyko smagus žaidimas. Kamuolys neužsibūdavo aikštės viduryje, abi komandos tuoj pat jį pristatydavo į varžovų teritoriją. Lygiosios netenkino nei vienų, nei kitų, tad buvo kovojama tik dėl pergalės.

Ją išplėšti pavyko Granitui - lemtingu tapo Andžejaus Falčiko tikslus smūgis 72 min.

"Už savo kovingumą Naujieji Verkiai nusipelnė taškų, tačiau realių progų pasižymėti daugiau sukūrėme mes", - pabrėžė J.Rybakovas.

Naujieji Verkiai pastaruoju metu buvo linksniuoti dėl drausmės pažeidimų. Štai praėjusią savaitę Sergejus Viliavinas po incidento su komandos draugu buvo diskvalifikuotas iki sezono pabaigos.

"Kalbant apie komandos mikroklimatą... Savo problemas stengiamės spręsti viduje, o ne kalbėti viešai. Tik pasakysiu, kad nebuvo viskas taip baisu, kaip paskelbta Drausmės komiteto nuosprendyje. O mes kovosime ir toliau", - tvirtino R.Sidorovičius.

Kruša-Basica - Navigatoriai-LT Aqua 0:3 (0:2)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
16' Daniel Gunevič 0:1
17' Ričardas Kulis 0:2
75' Ričardas Kulis (iš 11 m) 0:3

Šias rungtynes savo apsilankymu pagerbė ir lygos metraštininkas. Kaip nepagerbs, kai Navigatoriai praėjusią savaitę tokią reklamą paskelbė:

Aplankyti stadioną Naujojoje Vilnioje magėjo ir dėl kitos priežasties.

2:4, 0:4, 1:5 - tokie buvo Krušos rezultatai čempionato rudens rate. Nejaugi Kruša tokia beviltiška? Gal ne beviltiška, tačiau nieko kvapą gniaužiančio sekmadienį ji taip ir neparodė.

Mačo pradžioje Kruša surezgė kelis išpuolius kraštais, bet svečiai greitai su tuo susitvarkė ir perėmė iniciatyvą. Pirmosiomis minutėmis Navigatoriai išsiskyrė kalbomis - daug žaidėjų turėjo savo nuomonę įvairiais einamaisiais klausimais.

Pritilus kalboms, prasidėjo dominavimas. Iš pradžių Krušos vartininkas nepavojingame epizode atmušė kamuolį prieš save, bet atbėgęs Navigatorių žaidėjas nepataikė į vartus.

Antro šanso Navigatoriai nepraleido. Dešiniame krašte buvo sužaista puiki sienelė ir į priekį išvestas Danielius Gunevičius tiksliu smūgiu nuo tolimojo virpsto išvedė saviškius į priekį. Po poros minučių Navigai vėl surengė labai panašią ataką - vėl perdavimas į plotą, greitas spurtas ir atakos smaigalyje atsidūręs Ričardas Kulis didina skirtumą - 0:2.

Vėliau salotiniai turėjo dar porą neblogų galimybių, bet jomis nepasinaudojo. Buvo matyti, kad Navigatoriai aikštėje yra šviežesni ir greitesni, vos jie panaudodavo presingą, Krušai iš karto tekdavo atsisveikinti su kamuoliu.

Kruša? Protarpiais palaikydavo kamuolį, tačiau dažniausiai atakų užuomazgos baigdavosi kirtus vidurio liniją. Buvo keli bandymai smūgiuoti iš toli, buvo Donato Gražulio klaida gynyboje, tačiau netikėtą galimybę gavęs Darius Pupliauskas neišsilaikė ant kojų.

Taigi, vaizdas visiškai nepriminė Titanų dvikovos. Aikštėje buvo vienas titanas.

Per pertrauką gretimoje bažnyčioje užgrojo vargonai, kunigas užtraukė giesmę, ir tai matyt suvirpino Krušos žaidėjų sielas. Antrą kėlinį jie pradėjo energingai ir kurį laiką "lipo". Prie to prisidėjo ir chaosas Navigatorių žaidime - nuolatinis skubėjimas į priekį stačia galva, nenoras palaikyti kamuolį. Perėmę kamuolį aikštės viduryje Navigai dažnai akimirkai įgydavo kiekybinį pranašumą, tačiau šio faktoriaus efektyviai neišnaudodavo. Kaip ten bebūtų, jų kontratakos buvo pavojingesnės už pozicinį Krušos puolimą.

Pirmą gerą progą Kruša sukūrė tik sužaidus valandą. Tačiau iš baudos aikštelės smūgiuotas kamuolys pataikė į vartininką.

Buvo aišku, kad tai rungtynės iki sekančio įvarčio - įmušus šeimininkams aistros dar labiau užvirtų, pasižymėjus svečiams - viskas baigtųsi.

Taip ir nutiko. Likus žaisti apie 15 min., antrame kėlinyje Krušos vartus gynęs Kazimieras Motiekaitis pargriovė į pasimatymą su juo atskubėjusį varžovų žaidėją. Ričardas Kulis realizavo 11 m baudinį (0:3) ir visi klausimai tame mače buvo išspręsti.

Trumpas Navigatorių aptarimas apie rungtynes:

FKK Spartakas - Ave.Ko. 1:0 (0:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D.Petraška.
63' Tomas Bielickas 1:0

"Vis dar nepagauname to žaidimo ritmo, kurį turėjome prieš atostogas, tačiau progresas jau yra ir pergalė tikrai pelnyta", - po rungtynių sakė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

O rungtynės prasidėjo įnirtingai, niekas negalvojo apie jokią žvalgybą. Kamuolys nuo vienos galinės linijos prie kitos "vaikščiojo" lyg krepšinyje, o komandos kūrė vieną pavojingą progą po kitos. Spartakas sudegino kelias puikias progas, savo ruožtu Ave.Ko. pataikė ir į virpstą, ir į skersinį.

Spartakas stengėsi laikyti kamuolį ant žemės ir kontroliuoti aikštės vidurį. Tas pavyko neblogai, tik nebuvo kam atlikti tikslaus paskutinio perdavimo ar smūgio į vartus. Ave.Ko. žaidė paprasčiau - tolimais aukštais perdavimais, tačiau puolėjų kvalifikacija leido naudotis tokia taktika.

Pirmame kėlinyje niekas įvarčių taip ir nepelnė, o antrame vaizdas išliko panašus. Šeimininkai kaitaliojo žaidėjus ir stengėsi turėti iniciatyvą. Kėlinio viduryje nutiko epizodas, nulėmęs dvikovos baigtį. 63 min. po kelių perdavimų Tomas Bielickas buvo išvestas 1 prieš 1 su vartininku ir įspyrė pirmąjį įvartį - 1:0.

"Įmušę nepadarėme tos pačios taktinės klaidos, kaip ankstesnėse rungtynėse su TEC ir nesulindome į savo aikštės pusę. Toliau žaidėme savo futbolą ir išsaugojome persvarą, - reziumavo I.Krasinas. - Ave.Ko. paliko gera įspūdį, tai kovinga komanda, todėl ši svarbi pergalė labai maloni."

Ave.Ko. atstovui Pavelui Pristavkai po šios nesėkmės liko tik skaičiuoti nerealizuotas progas: "Išnaudok savo momentą - ir viskas būtų kitaip. Deja, du virpstai, trys išėjimai vienas prieš vartininką - ir jokio rezultato. Galėjome ir laimėti. Visi buvo nusiteikę pergalei, nors Spartakas ir yra trejetuke, žinojome - su jais galime kovoti. Šiaip komanda esu patenkintas, visi stengėsi."

Jis tvirtino, kad ši nesėkmė komandos moralės tikrai nepaveiks.

Beje, tai buvo pirmosios rungtynės šį sezoną, kai Ave.Ko. III lygoje nepelnė įvarčio.

"Čia jau patys esame kalti, nes turėjome labai gerų progų. Spartakas taip pat yra mažiausiai praleidžianti įvarčių komanda ir šį faktą žinojome dar prieš rungtynes. Jų gynyba stipri. Liekame vienintelė komanda be lygiųjų, bet tikslai nesikeičia - jokių lygiųjų rungtynėse, visuomet kova tik dėl pergalės", - tvirtino P.Pristavka.

Ozas - Aktas 4:1 (1:1)
Panerio stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
6' Deividas Paulauskas 1:0
23' Piotr Bevz 1:1
52' Deividas Paulauskas 2:1
59' Domantas Savičius 3:1
79' Deivydas Venckus 4:1

Šių komandų rungtynės, kaip ne kartą yra buvę, vyko nervingai, su grubumo elementais ir "šnekamojo pobūdžio".

Anksti Ozas pelnė įvartį, kai greito išpuolio metu suklydo Akto gynėjas ir Deividas Paulauskas nukreipė kamuolį į vartus. Bet kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus, kai įvartį į savo vartus įmušė Piotras Bevzas.

Kaip ir pirmo kėlinio pradžioje, taip ir pirmosiomis antro minutėmis vėl įmušė D.Paulauskas, persverdamas rezultatą - 2:1. "Epizodas ginčytinas, nes manome, kad buvo nuošalė", - pažymėjo geniai.

Vėliau dar viena Akto klaida gynyboje kainavo trečią įvartį. Neturėdami ko prarasti, Akto žaidėjai bandė atakuoti didesnėmis pajėgomis, tačiau apnuogino užnugarį ir 79 min. kontratakos metu Deivydas Venckus padėjo tašką rungtynėse - 4:1.

Į šias rungtynes Akto geniai lėkė tiesiai iš pajūrio. Juodkrantėje jie dalyvavo tradiciniame turnyre, o jau sekmadienį skubėjo namo žaisti III lygos rungtynių. Kai kurie ir liko pajūry.

"Gali būti, kad Juodkrantė jiems pakenkė. Aktas atrodė prasčiau nei mūsų matytuose mačuose su Navigatoriais ir Fakyrais, - svarstė Ozo vadovas Domantas Savičius. - Mes savo ruožtu nežaisdami geriausio savo mačo pakankamai gerai išnaudojome progas ir gynėmės."

Olimpija - Fakyrai-AD MEN 1:2 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
13' Vilius Jurgis Stakutis 0:1
60' Benas Tamošiūnas 1:1
62' Vaidas Kondratovič 1:2
Pašalintas - Vilius Jurgis Stakutis (Fakyrai' 73)

Olimpija pralaimėjo trečią kartą iš eilės, bet vaizdas šį sykį buvo džiugesnis, nei prieš savaitę žaidžiant su Granitu. Vaizdas toks:

"Paskutiniu metu buvome visiškai atleidę vadžias, žaidėme be jokios drausmės, chaotiškai ir dėl to buvome skaudžiai baudžiami. Šį kartą mūsų žaidimas buvo geriau organizuotas", - pažymėjo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius.

Tačiau jis prabilo apie egzistuojančią komandos problemą - Olimpija turi belekiek techniškų ir kūrybingų žaidėjų, tačiau nėra kam efektingai užbaigti atakų. Nėra ir viskas.

"Trūksta puolėjų indėlio, tinkamų užbėgimų, atsidengimų. O be to, kai ilgai kombinuoji, suki kamuolį viduryje, jį perėmę varžovai gali surengti žudančias kontratakas. Ir tai yra dar viena rimta problema“, - teigė Olimpijos treneris.

Sekmadienį komandas pjovė rugsėjui nebūdingas 27 laipsnių karštis, todėl žaidėjams aikštėje teko palikti nemažai jėgų. Vyresni Fakyrai pasirinko kontratakų taktiką ir ji pasiteisino.

"Gynyboje sužaidėme drausmingai, viduryje atsakingai, bet priekyje kaip visad nerūpestingai. Dėl vykusio Vilniaus maratono neturėjome dalies komandos, bet ir buvusieji šauniai atliko savo darbą, - pasakojo Fakyrų vadovas Kastytis Valantinas. - Per visas rungtynes gal tik kokias 5 minutes skyrėme pasiaiškinti kuris aikštėje geresnis. Beje, tuo metu ir gavome įvartį. O kas išmano taisykles aiškiai pasakys, kad ten buvo nuošalė."

Epizodas ten labai įdomus, galite pasižiūrėti patys nuo 2:05 min. Nuošalės taisyklė apibrėžia, kad "Žaidėjas (ar keli žaidėjai) yra nuošalėje tada, jeigu jis yra arčiau priešininkų vartų nei kamuolys ir antras arčiausiai savo vartų esantis besiginančios komandos žaidėjas.". Bet pirmas besiginantis žaidėjas nebūtinai turi būti vartininkas. Ir šis niuansas neretai visus suklaidina.

Tiek to, Fakyrai vis tiek laimėjo.

Olimpija vis tiek pralaimėjo ir lentelėje yra jau 9-a. Bet ten užsibūti nežada.

"Kad ir kaip juokingai skamba mūsų pastarųjų pasiekimų kontekste, bet mes tikai žaidžiame gražų futbolą. Tik rezultatai kol kas to neatspindi. Tačiau aš neabejoju, kad netrukus atsiras ir taškai. Aišku, nesakau, kad štai jau artimiausiose rungtynėse su Navigatoriais imsime pergalę. Bet galiu pažadėti, kad tikrai žaisime futbolą ir su mumis lengva nebus niekam“, - ryžtingai kalbėjo Olimpijos treneris.

TEC - Divenda 3:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - V.Paulauskas.
34' Ričard Jankovskij 1:0
42' Kiril Abaškin 2:0
50' Aivaras Klinkevičius (iš 11 m) 2:1
74' Aurimas Baubkus 3:1

Į šias rungtynes TEC susirinko ypač gausiai. Jei tikėti mačo protokolu - net 20 galvų. Teigiama, kad suveikė motyvacinė priemonė pavadinimu "alus". Kiti gi norėjo pagaliau išvysti žaidžiantį vieną komandos vadovų Aurimą Baubkų. Po traumos Aurimas sugrįžo įvarčiu prisidėdamas prie komandos pergalės. Bet apie viską iš pradžių.

Porą keitimų turėjusi Divenda nuo pradžių atsitraukė į gynybą ir rėmėsi kontratakomis, todėl šeimininkams nebuvo lengva.

TEC atakavo dažniau, troško pagaliau įmušti, bet šalto proto nebuvimas lėmė chaosiuką puolime. Tuo metu Divenda surengė gerą kontrataką, žaidėjas apsivedė vartininką, tačiau atleido kamuolį ir gynėjai sugebėjo ištaisyti, ką buvo pridirbę.

TEC'ų vargai puolime baigėsi sužaidus pusę valandos. Tuomet baudos smūgiu iš 22 metrų į apatinį vartų kampą kamuolį nukreipė Ričardas Jankovskis. Išsiveržę į priekį šeimininkai atsigavo ir po kelių minučių Kirilas Abaškinas uždarė perdavimą iš krašto - 2:0.

"Jei kėlinys būtų trūkęs dar bent 10 minučių, būtume pribaigę varžovus, bet švilpukas išgelbėjo svečius, o mus užmigdė", - sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Taigi, prasidėjus antram kėliniui, TEC gynėjas "atsivežė" 11 m baudinį. Jį realizavo Aivaras Klinkevičius, suteikdamas savo komandai vilties (2:1). Divenda kurį laiką spustelėjo, tačiau jėgų trūkumas pasireiškė akivaizdžiai. O 74 min. TEC surengė lemtingą ataką: po D.Stakausko perdavimo vienas prieš vartininką atsidūręs A.Baubkus taip vainikavo savo sugrįžimą į futbolą - 3:1.

"Su šiuo įvarčiu rungtynių baigtis buvo nulemta ir tik mūsų prasta realizacija neleido padidinti rezultato. Per likusias minutes varžovai jau neturėjo jėgų ką nors pakeisti", - reziumavo D.Stakauskas.

Divendos atstovui Mindaugui Zigučiui šį kartą teko pripažinti, kad varžovai buvo pasirengę geriau.

"Turėjome kelias progeles, bet TEC atrodė solidžiau, žaidė drausmingiau ir turėjo ilgesnį lygiaverčių žaidėjų suolelį. Mums trūko kelių žaidėjų, bet tai nėra pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Visos komandos už mus pasiruošusius fiziškai geriau. Galvų nenuleisime - kovosime toliau", - sakė Mindaugas.

16 turo anonsas

Granitas - FKK Spartakas

Šeštadienis, 16.00. Naujosios Vilnios stadionas.

Mačas, kuris didžia dalimi gali nulemti, ar Spartakas šiemet bus pajėgus kovoti dėl aukso medalių. Spartakui rugsėjo antroji pusė apskritai bus karšta - po to dar laukia Fakyrai ir Navigatoriai.

Pavasario rate Ukmergės komanda sutriuškino Granitą 3:0. "Kaip susirinkome, toks ir rezultatas", - po tos nesėkmingos išvykos kalbėjo Granito treneriai. Galima neabejoti, kad namie jie susirinks ir šeštadienį Naujojoje Vilnioje bus smagi šventė.

Prognozė. Titanų mūšis baigsis sunkia šeimininkų pergale 2:1.

Divenda - Ozas

Šeštadienis, 18.00. Kaišiadorių stadionas.

Jei Spartakas kris Ukmergėje, o Ozas laimės Kiašiadoryse, intrigėlė kovoje dėl 3 vietos gali dar rusenti. O kad oranžiniai gali ir turi laimėti Kaišiadoryse, abejonių nekyla - ir pats Divendos vadovas tvirtina, kad jo komandai koją kiša prastesnis fizinis pasirengimas.

Gegužę Paneryje Ozas nugalėjo 2:0, nors abu įvarčius pelnė tik po pertraukos, o antrąjį - 85 min.

Prognozė. Tokiu pačiu rezultatu Ozas laimės ir šį kartą. 0:2

Fakyrai-AD MEN - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 16.30. LEU stadionas.

Nors Fakyrai turi gerą galimybę iškovoti SFL taurę, komandos vadovas atkakliai kartoja, kad jam svarbiausios - kiekvienos artimiausios rungtynės. Svarbios ir Naujiesiems Verkiams, kurie pirmadienį metė rimtą kovą Granitui, bet liko kapstytis 11 vietoje.

Prieš beveik keturis mėnesius Fabuose Naujieji Verkiai triumfavo 2:1, sugebėję persverti rezultatą atsilikdami. Tada Fakyrai patys buvo kalti, nes rezultatui esant 0:0, galėjo įmušti kokius tris įvarčius.

Šį kartą komandos pasidalins po tašką - 2:2.

Aktas - Kruša-Basica

Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

Dar vienas duobėje esančios Krušos bandymas sugrįžti į pergalių, ar bent taškų kelią. Jiems būtų naudingiau su Aktu žaisti prieš savaitę. Dabar gi geniai bus pailsėję ir pergrupavę jėgas po Juokdrantės šturmo.

Gegužę Fabuose buvo keistokos rungtynės, kuomet Kruša nugalėjo 1:0, gynybos širdyje žaisdama su keliais į penktą dešimtį įkopusiais vaikinais. Geniai puolime tada atrodė tragiškai.

Prognozė. Šį kartą Aktas įmuš. Ir gal net laimės 2:1.

Navigatoriai-LT Aqua - Olimpija

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Po pažintinės ekskursijos į Naująją Vilnią, Navigatoriai pirmadienį Senvagėje priims olimpiečius. Nors Olimpiją pastaruoju metu talžo visi, šios komandos treneris optimizmo nepraranda ir kalba, kad jau tuoj tuoj bus pradėti rinkti taškai. Gal ne 16 ture, bet tuoj.

Pavasario rato mače Olimpija vos neatėmė taškų iš Navigatorių, tačiau per paskutines penkias minutes praleido du įvarčius ir pralaimėjo 0:2.

Prognozė. Olimpija priešinsis kokį pusantro kėlinio, bet vėliau išryškės geresnis Navigatorių fizinis ir taktinis pasirengimas - 3:1.

Ave.Ko. - TEC

Rugsėjo 29 d. (ketvirtadienis), 20.00. Senvagės stadionas.

Dėl finalinių seniūnijų žaidynių varžybų Ave.Ko. paprašė šias 16 turo rungtynes nukelti rugsėjo 29 dienai. TEC'ai neprieštaravo.

Gegužę tarpusavio mače taip pat Senvagėje Ave.Ko. futbolininkai pademonstravo kovingumą ir charakterį, kai atsilikdami 0:2 sugebėjo nugalėti 3:2.

Prognozė. Iki šio mačo abi komandos turės po vienas rungtynes, todėl spėlioti ką nors būtų sunku. Panašu, kad gali būti rezultatyvus mačas.