16 turas: FKK Spartakas kaip reikiant užsuko intrigą Visos

Ukmergės Spartakas kaip reikiant pasistengė, kad kova dėl nugalėtojų titulo III lygoje tęstųsi kuo ilgiau. Likus 6 turams iki varžybų pabaigos, trys pirmaujančios komandos išsdėsčiusios vieno taško intervalu.

16 ture retą pergalę šventė Divendos komanda, o Krušos krizė dar labiau pagilėjo.

Vienos turo rungtynės neįvyko. Ave.Ko. ir TEC dvikova dėl pirmosios komandos užimtumo atidėta rugsėjo 29 dienai.

Granitas - FKK Spartakas 0:1 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
53' Mindaugas Morkūnas 0:1

Atvažiavo Spartakas į Naująją Vilnią, pakovojo "iš dūšios" ir po techniško Mindaugo Morkūno įvarčio išsivežė pergalę 1:0. Kaip viskas vyko, pamatykite čia:

Po šios pergalės Spartako komanda feisbuke sulaukė daug sveikinimų. Savaime suprantama, visi nori, kad trijų komandų intriga kovoje dėl titulo išsilaikytų kuo ilgiau.

"Tikrai skambi pergalė. Granitas rimta komanda, turbūt visose III lygos rungtynėse būna favoritė ir šis mačas nebuvo išimtis, - pastebėjo Spartako kapitonas Igoris Krasinas. - Įveikėme Granitą susirinkusį turbūt stipriausios sudėties ir dar jų tvirtovėje."

Pergalė pareikalavo savo aukų - Ukmergės komandoje net penkiems žaidėjams buvo parodytos 5 geltonos kortelės.

"Jei nori kovoti prieš Granitą, privalai žaisti ant pražangos ribos. Beje, už pražangas gavome tik tris kortelės, kitos dvi - už kalbas ir kamuolio spyrimą po švilpuko. Taigi, kietumo ir grubumo atžvilgiu buvo lygios rungtynės", - teigė Spartako kapitonas.

Iki šio mačo Granitas buvo laimėjęs 10 mačų III lygoje iš eilės. O paskutinę nesėkmę pavasarį patyrė žaisdamas su tuo pačiu Spartaku Ukmergėje (0:3).

Šis faktas turėtų stebint žinant pernykštė abiejų komandų susitikimų istoriją - Granitas tuomet lygoje ir taurėje laimėjo visus tris tarpusavio mačus bendru santykiu 14:2.

"Pirmosiose rungtynėse Ukmergėje turėjome problemų ir su žaidėjų susirinkimų ir su vidine drausme. O dabar buvo apylygės rungtynės, - sakė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. Manau, nė viena komanda nenusipelnė pralaimėti. Tačiau varžovai išnaudojo progą, o mus momentais banaliai pritrūkdavo sėkmės."

Navigatoriai-LT Aqua - Olimpija 3:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Šimėnas.
38' Ernestas Bublevič 1:0
49' Oleg Kricun 1:1
55' Modestas Bajoriūnas (iš 11 m) 2:1
90' Valdemar Šaveiko 3:1
60' pašalintas Donatas Dromantas (Olimpija)

Po labai ilgos pertraukos (berods po 5 turų), palankiai susiklosčius aplinkybėms, Navigatoriai vėl tapo III lygos lyderiai.

Paklaustas, ar dėl to nepriklausytų alumi pavaišinti vyrukų iš Ukmergės, Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis šyptelėjo: "Gal ir reikėtų".

Tačiau jis pripažino, kad kova prieš Olimpiją buvo kieta ir atkakli. Tokia jau ta Olimpija - kai susitelkia, gali smaugti bet kurį varžovą.

Ilgai Navigai vargo su jais, kol pirmo kėlinio pabaigoje Ernestas Bublevičius atidarė rezultatą. Bet pačioje antro pradžioje Olegas Kricunas laimėjo dvikovą prieš gynėją ir gavęs progą, išlygino rezultatą.

Olimpijai pražūtinga tapo atkarpa sužaidus beveik valandą. Iš pradžių gynėjas baudos aikštelėje iš nugaros griovė varžovą, teisėjas skyrė 11 m baudinį, kurį realizavo Modestas Bajoriūnas (2:1). Po kelių minučių Olimpija liko grumtis mažumoje, kai po jų manymo neteisingai neskirto baudinio į Navigatorių vartus Donatas Dromantas teisėjui pateikė klausimų, peržengdamas visas etiketo ir mandagumo normas.

Aikštėje likus žaisti 11 prieš 10, Navigatoriams lengviau netapo. Priešingai - neturėdami ko prarasti olimpiečiai drąsiai kovojo ir atakavo. Tačiau lemiamu faktoriumi tapo meistriškumas. Besibaigiant mačui lyderiai surengė rezultatyvią kontrataką, o jos smaigalyje atsidūręs Valdemaras Šaveiko padėjo tašką - 3:1.

Po rungtynių Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius pripažino, jog varžovai tąkart buvo geresni: "Manau, kad padarėme viską ką galėjome. Aišku, tas pašalinimas buvo nereikalingas, nes Navigatoriai ir lygiomis sudėtimis žaidė geriau.

Mes stengėmės, kabinomės iš paskutiniųjų, bet kai kurie varžovų žaidėjai paprasčiausiai yra ne šio čempionato lygio. Juos galima sustabdyti kartą, kitą, bet galiausiai jie vis tiek suranda savo šansą. O mes ieškosime savų šansų, kituose turuose“

Beje, gal kas laimėjot prizą?

Divenda - Ozas 4:2 (2:1)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas - A.Jakubovskis.
10' Tautvydas Valkavičius 1:0
26' Domantas Savičius 1:1
44' Eligijus Lipskis 2:1
56' Eligijus Lipskis 3:1
61' Deivydas Venckus 3:2
89' Naglis Ramanauskas 4:2

Po šios nelauktos nesėkmės Ozas palaidojo paskutines viltis šiemet dar pakovoti dėl prizinių vietų. 12 taškų juos skiria iki pirmojo trejeto ir panaikinti tokį deficitą per 6 turus praktiškai neįmanoma.

"Tiesiog tą dieną laimėjo stipresnė komanda", - apie nesėkmingą išvyką į Kaišiadoris kalbėjo Ozo komandos vadovas Domantas Savičius.

Rungtynės Kaišiadoryse vyko neįprastomis sąlygomis - aplinkui aidint šūviams ir griaudint dirbtiniems sprogimams. Tą dieną šiame mieste vyko iš anksto suplanuotos karinės pratybos.

Prie tokių ekstremalių sąlygų greičiau apsipratę šeimininkai aktyviau pradėjo mačą ir jau pirmųjų 10 minučių buvo priekyje.

Ozas ginklų nesudėjo - kėlinio viduryje po kampinio kilus sumaiščiai, D.Savičius pirmasis suskubo prie kamuolio ir nukreipė jį į vartus.

Divendai labai nusisekė pirmo kėlinio pabaiga ir antro pradžia. Prieš pat pertrauką tolimu tiksliu smūgiu rezultatą persvėrė Eligijus Lipskis. O antrame kėlinyje komandoms nespėjus įsibėgėti, tas pats žaidėjas kontratakos metu padidino savo komandos pranašumą iki 3:1. Neilgai trukus Deivydas Venckus atgaivino svečių viltis iškovoti bent tašką. Tačiau Kaišiadorių ekipa rungtynių pabaigoje pelnė lemtingą įvartį ir triumfavo 4:2.

Po pergalės Divendos atstovai neslėpė teigiamų emocijų: "Ši pergalė visiems tiems, kas tiki, tikėjo ir tikės. Aš jau antro rato pradžioje sakiau, neiškrisim iš lygos, tai yra turėsime mažiausiai 9 vietą. Galite laikyti mane kvailiu, nevykėliu ar nesuprantančiu ką kalbu, bet aš tikiu.. Ir stengsimės įrodyti, kad mūsų vieta tikrai ne ten kur dabar esame!

Lyderiais negimstama, jais tampama. Jais tampama kaip ir bet kuo kitu – per sunkų darbą. Tai yra kaina, kurią privalu sumokėti, kad pasiektume šį tikslą, bet kokį tikslą."

Aktas - Kruša-Basica 4:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
16' Marius Linkevičius 1:0
59' Martynas Rumkis 2:0
74' Marius Ambotas 3:0
90' Marius Ambotas 4:0

Nedažnai Aktas laimi taip lengvai. Ir nedažnai muša 4 įvarčius. Šiemet - pirmą kartą, beje. Taigi, nerezultatyviausia pirmojo aštuoneto komanda turėjo smagų vakarą.

"Dabar rezultatas rodo, kad pergalė buvo lyg ir lengva. Tačiau prasileisk įvartį mačo pradžioje ir viskas pasisuks kitaip", - teigė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Geniai pradėjo ramiai ir neskubėdami. Taip ramiai, kad varžovai vienos iš pirmųjų savo atakos metu sudrebino vartų skersinį.

Šio perspėjimo Aktui pakako ir jie perėmė iniciatyvą. Jau 16 min. Marius Linkevičius įmušė pirmąjį įvartį, komandai suteikdamas ramumo, nors ir buvo akcentuojama, kad budrumo prarasti nereikėtų.

59 min. Martynas Rumkis įmušė įvartį gražuolį. Jis pasižymėjo smūgiu per save būdamas nugara į vartus. Vėliau Kruša turėjo išėjimą 1 prieš 1, bet juo nepasinaudojo. O trečiasis Akto įvartis (Marius Ambotas, 74 min.) galutinai juos pribaigė, gi Aktas po jo ramiai pabaigė rungtynes.

Taigi, Kruša toliau grimzta į dugną ir prieš akis - kova dėl išlikimo lygoje. Krušistai pralaimėjo 7 kartus iš eilės. O jei skaičiuosime tik rudens ratą - 5 pralaimėjimai bendru įvarčių santykiu 3:20.

"Situacija kiekvieną savaitę prastėja ir su ja komanda yra supažindinama, - atskleidė Krušos treneris Valius Bagdonas. - Visi supranta, kad nuo kito turo rungtynių kaina taps ypatinga. Bus liūdna, jei nepakeisime savo požiūrio ir nusiteikimo."

Antra vertus, dabartinę komandos situaciją Valius vertino pusiau filosofiškai: "Nėra ko verkti. Toks jau futbolas ir mėgėjų komandos gyvavimo ciklas. Stengsimės dantimis kabintis į III lygą. O ypatingas planas yra labai paprastas: normaliai susirinkti į rungtynes."

Fakyrai-AD MEN - Naujieji Verkiai 7:2 (3:0)
LEU stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
6' Gediminas Skrockas 1:0
33' Gediminas Paberžis 2:0
45' Tadas Švaikevičius 3:0
50' Aivydas Ruškys 4:0
55' Dariuš Jankovskij 4:1
65' Vitalijus Bajus 5:1
72' Nikalaj Marciulevič 6:1
74' Dariuš Jankovskij 6:2
86' Tadas Švaikevičius 7:2

Dar vieni, iki kaklo įbridę į pelkėtus krizės vandenis - Naujieji Verkiai. Antrą kartą šiemet patirtas pralaimėjimas rezultatu 2:7. Bet liūdnesnis šiai komandai kitas faktas - po lygiųjų Ukmergėje rugpjūtį ir planų apie kilimą aukštyn lentelėje, tai buvo jau ketvirtasis Naujųjų Verkių pralaimėjimas.

"Nėra ką pasakyti apie šias rungtynes. Krizė? Atrodo, kad taip", - sakė Ruslanas iš Naujųjų Verkių komandos.

O Fakyrai tęsia savo seriją. Tik smagesnę. Nepralaimėti penki mačai iš eilės, trijuose pastaruosiuose pavyko laimėti ir įmušti 14 kartų.

"Dabar mes mėgaujamės futbolu. Atrodėme labai gerai", - pasidžiaugė Fakyrų vadovas Kastytis.

Šiame mače iniciatyvos ėmėsi jaunesnioji Fakyrų karta. 5 iš 7 įvarčių pelnė 26-27 metų jaunuoliai Gediminas Skrockas, Gediminas Paberžis, Tadas Švaikevičius ir Aivydas Ruškys.

"Buvome tikslesni, stipresni ir greitesni. Rezultatas galėjo būti ir 14:2, - nejuokavo Kastytis. - Neišnaudojome daug progų. Atakavome išradingai, aikštės viduryje žaidėme užtikrintai, gynyboje - drausmingai."

17 turo anonsas

FKK Spartakas - Fakyrai-AD MEN

Penktadienis, 17.30. Ukmergės stadionas.

Pergalė Naujojoje Vilnioje Spartakui taps nieko nereiškiančia, jei 17 ture nepavyks įveikti Fakyrų. O reikalų tikrai bus - Fakyrai pastaruoju metu žaidžia taip, kaip visą praėjusį sezoną. Tiesa, čempionams (vis dar) sutrukdyti gali ne pats parankiausias metas skubėti į Ukmergę.

Pavasario rate Spartakas Fakyrams neprilygo 2:5 ir apie tas rungtynes jie nenori nieko girdėti. Vien ko verti du Fakyrų įvarčiai tiesiai nuo kampinio gairelės.

Prognozė. Spartakas nesustos pusiaukelėje. 2:1.

Ave.Ko. - Divenda

Sekmadienis, 11.00. Nemenčinės stadionas.

Atsikvėpę po seniūnijų žaidynių, Kalvelių futbolininkai Nemenčinėje priims autsaiderius. Autsaideriai praėjusiame ture nukovė Ozą ir viltingai prabilo apie ateities planus. Tačiau sekmadienį jiems būtina prabusti labai anksti ir leistis į toloką kelionę. Todėl sudėties komplektacijos klausimas bus labai aktualus.

Prieš keturis mėnesius Ave.Ko. Kaišiadoryse pasiekė įspūdingą pergalę: atsilikdami 0:1 ir žaisdami be pašalinto žaidėjo, antrame kėlinyje jie įmušė penkis įvarčius ir triumfavo 5:2.

Prognozė. Kaip besuktum, dabartinė padėtis lentelėje favoritais vis tiek leidžia laikyti Kalvelių komandą. 3:1.

Olimpija - Aktas

Sekmadienis, 16.00. Fabijoniškių stadionas.

Ar keturių pralaimėjimų serija pagaliau išjudins Olimpiją? Jei nesėkmės tęsis toliau, greitai nebeliks ką skaičiuoti iš varžovų, lentelėje esančių žemiau už juos.

Gegužę abi komandos gynybinio pobūdžio mače sužaidė taikiai, 0:0.

Prognozė. Gynyba dominuos ir šį kartą. Taip pat - taika. 1:1.

Kruša-Basica - Ozas

Sekmadienis, 18.15. Fabojoniškių stadionas.

Ozui šiemet belieka kovoti dėl 4-osios vietos, o Krušos laukia sunki kova dėl išlikimo. Sunku pasakyti, kada pasibaigs šios komandos nesėkmės. Viskas pačių žaidėjų rankose. Kaip sakė treneris - reikia nors kartą susirinkti ir pademonstruoti tai, ko labiausiai trūksta - kovingumą.

Pirmame rate, kai Kruša dar buvo kitokia, komandos žengė greta viena kitos. Ir tuomet Paneryje sunkią pergalę 2:1 išplėšė Ozas.

Prognozė. Oranžiniams - puiki proga pasitaisyti nuotaikas po nuotykių Kaišiadoryse. Jei niekas kardinaliai nepasikeis, tos nuotaikos bus geros. 0:3.

TEC - Granitas

Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

Lygioje kovoje su Spartaku kritęs Granitas į šį mačą važiuos piktas. Jei prarasi taškus - atsilikimas iki Navigatorių gali tapti toks, kurio nepanaikinsi per vieną turą. TEC yra nenuspėjama komanda, bet prieš favoritus ji visada susitelkia kovai.

Susitelkė ir pavasarį, tačiau tuomet triumfavo meistriškumas. Sumanią kontrataką panaudojęs Granitas namie laimėjo 4:1.

Prognozė. Bent valandą Granitui bus sunku. Toliau - turėtų savo pasiekti. 0:2.

Naujieji Verkiai - Navigatoriai-LT Aqua

Sekmadienis, 20.00. Fanų stadionas.

Bėdų pynę vyniojantys Naujieji Verkiai vargu ar gali daug ko tikėtis iš šio mačo. Navigai jau kelis turus įrodinėja, kad yra aiškiai pranašesni už daugelį III lygos komandų.

Tiesa, vilties Naujiesiems Verkiams gali teikti pirmoji komandų akistata LEU stadione. Viskas tada baigėsi 1:1, o Navigai tašką išplėšė tik paskutinę rungtynių minutę.

Prognozė. Labiausiai prognozuojamas turo mačas. 1:4.