16 turas: Nesustabdomoji Kruša (3 video) Visos

Kruša-Basica III lygos rudens rate demonstruoja pašėlusį tempą. 16 ture Kruša iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, patiesdama lyderio poziciją praradusį Granitą.

Po sunkios pergalės į pirmąją vietą išsiveržė Fakyrai, o Prelegentai patyrė dar vieną smūgį.

Vienos 16 turo rungtynės buvo sužaistos anksčiau. Prieš savaitę atkeltose rungtynėse SŽK Pabradė ir Aktas pasidalino po tašką - 2:2.

GRANITAS - KRUŠA BASICA 0:1 (0:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - A. Radiušas.
23' Giedrius Petryla (iš 11 m) 0:1

Antrąjį čempionato ratą Granitas pradėjo keturiomis sausomis pergalėmis, tačiau jos pasiektos prieš vidutiniokus arba autsaiderius. Tuo metu aukščiau stovinčios komandos, atrodo, jau išmoko žaisti prieš favoritus iš Naujosios Vilnios.

"Nenorėčiau sutikti, kad Granitas žaidžia silpniau, nei anksčiau. Galbūt jų varžovai labiau susikoncentruoja, nes pirmame rate daugelis komandų gavo gerą pamoką, kaip reikia žaisti futbolą aukštesniame lygyje. Todėl ir Granitui ėmė sektis truputį prasčiau, - svarstė Krušos vadovas Valius Bagdonas. - O mes šia pergale suteikėme III lygai dar daugiau intrigos."

Naujoje Vilnioje pirmame kėlinyje dominavo lygi kova, komandos apsikeitė tolimais, bet netiksliais smūgiais. Kruša neleido varžovams laisvai kontroliuoti kamuolio ir spausdavo juos nuo pat vartų.

Granito saugai aikštės centre pralaimėdavo nemažai mikrodvikovų, po kurių Krušai atsiverdavo galimybės kontratakuoti. Vieno kontrišpuolio metu gerą perdavimą gavęs Vaidotas Pranys įsiveržė į baudos aikštelę, ir paskui nespėję gynėjai jį sustabdė rankomis. 11 m baudinį tiksliai realizavo Giedrius Petryla - 0:1.

Po įvarčio vaizdas aikštėje nesikeitė, bet nė viena komanda stebuklų nedemonstravo. Antrame kėlinyje Kruša ėmė gintis šiek tiek giliau ir turėjo dvi puikias progas kontratakose padvigubinti rezultatą, bet Granito vartininkas net du kartus gelbėjo komandą išėjimuose vienas prieš vieną. Tuo metu Krušos gynyba dirbo kaip niekad patikimai (tą pažymėjo komandos vadovas) ir tai padėjo išsaugoti pergalingą rezultatą.

"Gynėjai "atsivežė" bereikalingą 11 m baudinį ir po to Kruša žaidė labai gerai, organizuotai, neleido mums sukurti nė vienos šimtaprocentės progos. O iš pusprogių, deja, įvartis nekrito. Tad varžovai laimėjo pelnytai", - konstatavo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

V. Bagdonas rungtynes apibendrino taip: "Buvome truputį greitesni ir tikslesni. Turėjome ilgesnį nei pirmame rate suolelį, todėl galėjome žaisti didesniu tempu. Vyravo kieta, bet korektiška kova. Teisėjams galima padėkoti už gerą darbą, o Granitui - už vyrišką kovą."

Po sėkmingų rungtynių serijos Krušai atsirado puiki galimybė kibti į kovą dėl trečiosios vietos su Ozu. "Blogas tas kareivis, kuris nesvajoja tapti generolu. Tikrai yra šansas pakovoti dėl bronzos ir apie tai kalbamės, - sakė V. Bagdonas. - Jei komanda į varžybas rinksis ir žais su tokiu pačiu užsidegimu, šią svajonę galime paversti realybe."

PRELEGENTAI - TEC 0:2 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.|
40' Ričard Jankovskij 0:1
87' Aurimas Tamulionis 0:2

Video santraukoje galima pamatyti, kad Prelegentų žaidėjai varžovams suteikdavo nemažai laisvės. Tačiau susiklausymo trūko ir TEC gynėjams, žaidžiant savo aikštės pusėje. Tos klaidos darė rungtynes gyvomis ir greitomis.

Abi komandos turėjo problemų su žaidėjų rinkimusi, todėl spragas aikštėje kamšė kitų pozicijų žaidėjais. Intriga rungtynėse laikėsi iki pat pabaigos, kai 87 min. Aurimas Tamulionis pats sau perdavė kamuolį nuo skersinio ir galva įgrūdo kamuolį į vartus. O iki tol Prelegentai turėjo ne vieną progą išlyginti rezultatą. Galėjo ir TEC padvigubinti.

"Antrame kėlinyje Prelegentai didino apsukas puolime, todėl mūsų gynėjams teko daug juodo darbo, ypač aikštės kraštuose, kai varžovai kartais turėjo kiekybinį pranašumą. Bet bandėme vienas kitam padėti, todėl tos progos nevirto įvarčiais, - prisiminė TEC atstovas Donatas Stakauskas. - O kai Prelegentai didino spaudimą, atvėrė spragas gynyboje. Ir jei mūsų puolėjai būtų sužaidę tiksliau ir ramiau, antrą įvartį galėjome įmušti anksčiau."

"Pačios rungtynės buvo gražios. E. Jankauskas dirigavo Prelegentų puolimui ir sukūrė nemažai gražių epizodų, bet nei jų jaunimas, nei M. Babravičius niekaip "neužsikabindavo" už kamuolio, - tęsė jis. - Tad šį kartą galima sakyti, kad vienas lauke ne karys. Matomai Prelegentai pavargo nuo didelio krūvio. Bet manau, kad dar atgaus jėgas ir pakovos dėl medalių."

Kad Prelegentai persivalgė futbolu, patvirtino ir šios komandos lyderio Mindaugo Ponomariovo pasakojimas: "Varžybų pastaruoju metu tikrai daug. Varome tiek respublikinėse veteranų pirmenybėse, tiek LFF taurėje, tiek III lygoje. Daug žaidėjų traumuoti, kas pakiša koją susirenkant, kitiems reikia dirbti savaitgaliais, tad į rungtynes nesusirenkame. O tam pačiam 11-tukui tikrai sunku tempti visais frontais, juk mūsų amžius nebe 20-25 metai.

Kas liečia kamuolio kontrolę, tikrai dauguma jaunų komandų laksto be jo, nes didžiąją dalį kamuolį kontroliuojame būtent mes, tačiau kol kas daug problemų su atakų užbaigimu. Tikimės greitai atsigauti."

FAKYRAI AD MEN - OLIMPIJA 2:1 (1:1)
LEU stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.
16' Donatas Dromantas 0:1
18' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:1
76' Vidas Kaušpadas 2:1

"Tikriausiai toks ir yra čempioniškas kelias, - po nesėkmės konstatavo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius. - Visas rungtynes spaudėme, kontroliavome padėtį, kūrėme progas, o Fakyrai tik atsimušinėjo ir kontratakavo. Tačiau vis tiek iš dviejų mūsų gynėjų klaidų jie išspaudė du įvarčius, o mes - tik vieną. Nors progų turėjome keleriopai daugiau. Bet kai nepataikai į tuščius vartus, negali nieko kaltinti, tik save."

Šį kartą sunkia pergale džiaugėsi ir Fakyrų komanda.

"Tikrai džiaugiamės, kadangi Olimpija turėjo daugiau progų. Tai buvo sunkiausios mūsų rungtynės. Olimpija yra bėganti, "lipanti" komanda, neleido lengvai kvėpuoti visoje aikštėje, kovėsi dėl kiekvieno kamuolio, - pasakojo vieną įvartį įmušęs Fakyras Gediminas Skrockas. - Mums trūko keturių pagrindinių žaidėjų, dar vienas pirmame kėlinyje patyrė traumą, tad tai irgi turėjo įtakos rungtynių eigai."

Olimpiečiai rungtynes pradėjo puikiai. 15 min. po puikaus Donato Dromanto šūvio į viršutinį vartų kampą jie išsiveržė į priekį. Bet po poros minučių jų gynėjas užsižaidė savoje baudos aikštelėje, prarado kamuolį ir prasižengė. 11 m baudinį realizavo ir rezultatą išlygino G. Skrockas. Pirmame kėlinyje olimpiečiai sukūrė dar du momentus, bet Tomo Staniūno bandymą atrėmė vartininkas, o Aidas Monkus šovė pro šalį.

Antrame kėlinyje Olimpija ir toliau švaistė progas, o tuo tarpu Fakyrai efektyviai išnaudojo savo patirtį. Likus žaisti 15 min. Vidas Kaušpadas pasinaudojo varžovų gynėjų atsainumu ir iš arti nukreipė sviedinį į vartus - 2:1.

"Pakeisti rezultatą mes jau nebeturėjome nei laiko, nei fizinių ir moralinių jėgų. Patys savo žaidimą vertiname gerai, dar labiau gaila taip pralaimėti. Atidavėme visas jėgas, deja šį kartą nepasisekė", - konstatavo Olimpijos prezidentas Šarūnas Beivydas.

Tik žaidimas, o ne rezultatas tenkino ir komandos trenerį: "Jei manęs kas nors paklaustų, ar Fakyrai nusipelnė pergalės, tai ranką prie širdies pridėjęs pasakyčiau, kad tikrai ne. Net lygiųjų nenusipelnė. Bet tai tik žodžiai, už juos taškų neduoda. Kita vertus, mes galime džiaugtis bent jau žaidimu. Antrame rate demonstruojame tikrai gerą žaidimą, gal net geriausią lygoje, bet rezultatai to neatspindi. Vis dėlto, matome, kad einame teisingu keliu. Jei pavyks išlaikyti komandos branduolį, tai kitais metais gal jau nebereikės svajoti apie medalius, o tik dėl jų kovoti".

SALININKAI - FKK SPARTAKAS 0:2 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - A. Jakubovskis.
11' Igoris Krasinas 0:1
90' Mindaugas Morkūnas 0:2

Jau tampa nelinksma tradicija Dilgynėje žaidusioms komandoms akcentuoti šio stadiono veją. Vieša paslaptis, kad Dilgynės aikštė apaugusi kupstais, tą galima matyti ir video santraukoje. Tačiau visos III lygos komandos čia sugebėjo iškovoti pergales. Sugebėjo ir Spartakas. Nors vargo ukmergiškiai turėjo.

"Stipresni buvome tik švieslentėje. Pirmame kėlinyje Salininkai atrodė solidžiau. Mes vis bandėme įžaisti kamuolį žemais perdavimais, bet dėl aikštės kokybės nieko neišėjo ir prireikė kėlinio, kad prisitaikytume prie tokių sąlygų", - teigė Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Pirmame kėlinyje ukmergiškiai galėjo turėti dviejų įvarčių persvarą, tačiau nerealizavo 11 m baudinio.

"Taip, progų švaistome per daug, žaidžiant su stipriomis komandomis tai būna didelė bėda, nes mus už tai skaudžiai baudžia", - sakė I. Krasinas.

Spartako kapitonui tai buvo vienos geresnių rungtynių - įvartis, "asistas" ir uždirbtas 11 m baudinys.

"Manau, kad buvo ir geresnių mano pasirodymų. Dėl traumuotų žaidėjų gausos teko žaisti puolime ir dažniau patekti į "kadrą". Įvarčiai nėra mano pagrindinė užduotis, bet visada malonu pasižymėti ir užaštrinti žaidimą", - kuklinosi Spartako kapitonas.

Na, o Salininkai patyrė 8 pralaimėjimą iš eilės. Šiai komandai belieka palinkėti vidinės stiprybės garbingai baigti sezoną.

AVE. KO. - OZAS 1:4 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - P. Malžinskas.
48' Deivydas Venckus 0:1
65' Deivydas Venckus 0:2
70' Giedrius Šablinskas 0:3
80' Albertas Šaveiko 1:3
84' Piotr Bevz 1:4

Po skaudaus pralaimėjimo Krušai 14-ame ture Ozas iškovojo antrą įtikinamą pergalę iš eilės, o Deivyas Venckus trečioje dvikovoje paeiliui užfiksavo "dublį". Iš viso jo sąskaitoje šį sezoną - 7 tikslūs smūgiai.

"Nenusipelnėme pralaimėjimo tokiu rezultatu. Matau tik vieną tokio pralaimėjimo priežastį, kuri susijusi su sudėtimi. Buvo diskvalifikuotas Viliamas Novickis, negalėjo padėti keli kiti pagrindinės sudėties žaidėjai, tarp jų ir Aleksandras Borovko. Turėjome tik du keitimus", - komentavo Ave. Ko treneris Sergejus Lajevskis.

Pirmame kėlinyje vyravo lygi kova. Abi komandos turėjo progų, bet pirmosios 45 minutės baigėsi degant rezultatui 0:0.

Antrame kėlinyje Ave. Ko. bėdos tik paūmėjo. Iškrito vidurio gynėjas, traumą patyrė vienas komandos lyderių Dmitrijus Ovsejukas ir Kalvelių ekipa liko be keitimų. Progą įmušti turėjo Andrejus Alfimovas, bet ja nepasinaudojo ir "sugrojo" nerašyta taisyklė "neįmuši tu - įmuš tau". Netrukus įmušė D. Venckus. Ilgesniu suoleliu disponavęs Ozas dominavo aikštėje ir mušė įvartį po įvarčio. Rezultatui esant 0:3, tolimu gražiu smūgiu iš 25 m pasižymėjo Ave. Ko. žaidėjas Albertas Šaveiko. Tačiau jėgų kurti sensaciją šeimininkams nebeliko.

"Jei nori kaip lygus su lygiu kovoti prieš Ozą, privalai žaisti optimalia sudėtimi. Tik tuomet gali tikėtis taškų", - konstatavo S. Lajevskis.

Ką Ozas? Gaila, bet informacijos bei komentarų iš Ozo spaudos tarnybos ir šį kartą nepavyko gauti. Lauksime geresnių laikų, gerbiami skaitytojai.

17 TURAS: Mūšiai užmiestyje

III lygos 17 ture visi susitikimai bus žaidžiami sekmadienį.

Stiprų pagreitį pagavusi Krušos komanda mėgins pratęsti pergalingą žygį link medalių 17 val. Naujojoje Vilnioje susitikdama su Prelegentais. Gegužę SFL taurės turnyre Kruša nukalė Prelegentus 4:0, bet po mėnesio III lygos varžybose turėjo pripažinti oponentų pranašumą 1:3. "Prelegentai mums yra neparanki komanda. Turėsime rasti kažkokių priešnuodžių", - artėjant būsimai dvikovai sakė Krušos vadovai. Prelegentai taip pat neprarado vilčių pakovoti dėl medalių ir tikisi sugrįžti į lenktynes. Ypač po neįvykusios išvykos į Ukmergę, kuri, anot liudininkų, buvo pirmoji per šio klubo gyvavimo 19-metį.

Jei ne Krušos pergalinga serija, centrinėmis 17 turo rungtynėmis laikyčiau Ave. Ko. ir SŽK Pabradės susirėmimą Nemenčinėje. O kas čia tokio - paklausite - žais 11 ir 10 vietas užimančios komandos. Ši dvikova nebūtų niekuo ypatinga, jei I rate neįvykusi dvikova... Tai buvo tikra saga. Vieni paprašė nukelti rungtynes. Kiti sutiko. Po to kol vieni derino laiką, kiti nerado, kada sužaisti. Galiausiai remiantis D.K. sprendimu Ave. Ko. buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0-3. Todėl Kalvelių komanda šios dvikovos laukė dar nuo liepos mėnesio.

"Aišku, jei pulsime varžovus kaip jautis raudoną skraistę, tai nieko gero neduos. Pirmiausiai komandoms reikia susitvarkyti su nervais. Ypač mums. Ir parodyti, kas stipresni aikštėje, o ne užkulisiniuose žaidimuose", - ramiai dėstė Ave. Ko. treneris S. Lajevskis.

Rungtynės Nemenčinėje prasidės sekmadienį 11 val., bet Ave. Ko. atstovas paneigė galimas sąmokslo teorijas: "Tokio rungtynių laiko paprašė dauguma žaidėjų. Be to, mums iki Nemenčinės važiuoti 50 km, o varžovams - 30 km".

III lygos lyderiais tapusių Fakyrų laukia nelengva kelionė į Ukmergę. I rate Fakyrai namie su Spartaku sužaidė lygiosiomis 1:1. O dabar juos dar slėgs ir lyderių statusas. Iš karto po šio mačo Paneryje susirems Ozas ir Granitas. Birželio kaitroje Naujoje Vilnioje komandos sužaidė lygiosiomis, 2:2. Dar kartą kluptelėti Granitas negali, nes Fakyrus paleis per tolį į priekį

Į III lygos tvarkaraštį vėl stuksena Akto geniai. Po nesėkmingų rungtynių atkarpos geltonai mėlyni cementavo mikroklimatą pajūryje ir žada su trenksmu grįžti mače su Olimpija. Kol kiti "kaposis" tarpusavyje, iš 9 vietos bent į 6-ąją tikisi pakilti TEC, žaisiantys su Salininkais.