16 turas: Ozas atitrūko nelaimėjęs, Rotalis toliau laukia geresnių laikų Visos

Rudens ratas VRFS III lygos pirmenybėse įpusėjo, o turnyre ir toliau pirmauja Ozo komanda. 16 ture Ozas turėjo tenkintis tik 1 tašku. Nepaisant to, oranžiniai dar labaiau padidino atotrūkį prieš netikėtą nesėkmių patyrusius Navigatorius.

Praėjusį savaitgalį vienos rungtynės neįvyko. Kol Drausmės komitetas nagrinėjo Naujųjų Verkių komandos veiksmus, jų dvikova su Ave.Ko. buvo atidėta vėlesniam laikui. Drausmės komitetas taip pat priėmė šiuos sprendimus: "- FK N.Verkiai žaidėjai V.Ivaško ir O.Dunovskij suspenduojami trejoms rungtynėms. FK N.Verkiai žaidėjas D.Jankovskij suspenduojamas penkerioms rungtynėms. Komandos vadovai R.Sidorovičius ir D.Sidorovičius trejas rungtynes negalės būti komandos techninėje zonoje. FK N.Verkiai skiriama bendra 140 eur bauda ir paskutinis griežtas įspėjimas (sąlyginė diskvalifikacija). DK nutarė, kad pasikartojus panašaus pobūdžio incidentui, FK N.Verkiai komanda automatiškai bus pašalinta iš VRFS pirmenybių."

Granitas - FKK Spartakas 2:0 (2:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
25' Maksim Afanasjev 1:0
34' Edvardas Jočis 2:0

Rungtynės Naujojoje Vilnioje lėmė, kad į III lygos nugalėtojų titulą lieka jau tik du pretendentai. FKK Spartakas patyrė pralaimėjimą po keturių mėnesių pertraukos ir dabar koncentruosis į kovą dėl antrosios arba trečiosios vietos.

Nors Granitas pastaruoju metu nesirenka gausiai, Spartakui labai trūko kelių patyrusių žaidėjų, tarp kurių žaisti negalėjo ir suspenduotas gynybos ramstis Artūras Rasimavičius.

Prie to galima pridėti ir klampią, įmirkusią Naujosios Vilnios stadiono veją. Žinoma, sąlygos vienodos abiem komandoms, bet šeimininkai tokiomis aplinkybėmis aikštėje apsiprato greičiau.

Granito taktika dažniausiai buvo paprasta, siunčiant tolimus kamuolius į priekį, kur neblogai tvarkėsi Sergejus Makrovas, mokantis žaisti nugara į vartus. Dvi Spartako klaidos sužaidus pusvalandį, ir Granitas pelnė du lemtingus įvarčius.

Po pertraukos ukmergiškiai atakavo daug, nuolat lankėsi varžovų vartų pusėje, bet Granitas apsigynė. Sykį juos gelbėjo virpstas.

"Granitas tiesiog pasirinko kontratakų taktiką ir laukė mūsų komandos klaidų. Abi komandos buvo labai panašaus pajėgumo, tik poroje epizodų neperskaitėme žaidimo, praradome koncentraciją ir prasileidome įvarčius. Dabar belieka pasveikinti varžovus su pergale", - reziumavo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Tragedija FKK Spartakui neįvyko - su 29 taškais jie ir toliau yra treti. Tik tiek, kad Granitas priartėjo koviniu atstumu (27 tšk.). Kaip ir dėl aukso, kova dėl bronzos spalį bus įnirtinga.

SŽK Pabradė - TEC 0:1 (0:1)
Pabradės stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
19' Domantas Gegevičius 0:1

Kad TEC'ai sugrįžo į buvusį ritmą - tvirtinti dar anksti. Tačiau bent jau pradėjo skinti pergales prieš varžovus, kuriuos privalo nugalėti.

Šiemet ruduo toks, kad natūralios dangos aikštės kenčia kaip niekada anksčiau. Spartakas nesidžiaugė aikšte Naujojoje Vilnioje, bet dar prastesnė veja buvo Pabradėje - ne tik klampi ir sunki, bet nusėta kupstais. Todėl abiem komandoms teko pamiršti bandymus kombinuoti ir žaisti stiliumi "spirk - bėk". Kamuolys ant žemės buvo laikomas nebent tada, kai varžovo aplinkui nebuvo keliolikos metrų spinduliu.

Tokiame purvo mūšyje viską nulėmė vienintelis įvartis pirmo kėlinio viduryje. Domantas Gegevičius pasinaudojo apmaudžia vartininko klaida bei nukreipė kamuolį į vartus - 0:1.

Viskas taip ir nuslinko iki rungtynių pabaigos, kurioje neatlaikė šeimininkų komandos žaidėjo Viliaus Drevnicko nervai. Per trumpą laiką jis susirinko dvi korteles ir praleis 17 turą.

Šeimininkai šiame mače atrodė nykokai. Netgi jie patys atvirai prisipažino, kad nesukūrė nieko, kas galėjo padėti išlyginti rezultatą. TEC turėjo galimybių įtvirtinti savo pranašumą, bet šį sykį "praslydo" su vienu įvarčiu.

"Pergalių mums reikėjo kaip oro, jos suteikia pasitikėjimo. Tačiau žvelgdami į turnyro lentelę ramybės dar nejaučiame. Manome, kad arši kova čia vyks iki paskutinių turų", - prognozavo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Aršesnė kova laukia Pabradės komandos, kuri nusileido į 9 poziciją. Rudenį jiems fatališkai nesiseka namie - per 4 rungtynes savoje aikštėje pelnytas vos 1 taškas.

"Šito priežastis labai paprasta. Ne visi žaidėjai yra tokios formos, kokią buvo pasiekę pavasarį. Kai nustoji bėgioti ir treniruotis, komandos praktiškai nelieka. Ir ne visi žaidžia taip entuziastingai, kaip sezono pradžioje. Prie nesėkmių taip pat prisideda traumos, kortelės bei solidarumo stoka komandoje", - nelinksmai pasakojo Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Nerealas - Aktas 2:1 (2:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
24' Tadas Šilkauskas 1:0
28' Tadas Šilkauskas 2:0
62' Andžejus Romeiko 2:1

Pagaliau šventė nerealiuose namuose - sušuko Nerealo žaidėjai. Iki tos šventės jie ėjo mėnesį, pakeliui patirdami keturis pralaimėjimus iš eilės, bet sugebėdami išsaugoti kantrybę.

"Pergalė tiesiog išvargta. Bet kitaip būti jau ir negalėjo. Prieš žengdami į aikštę su vyrais pakalbėjome, kad mums turi būti gėda už tuos rezultatus, kuriuos demonstruojame antrame rate. Pokalbis padėjo", - pasakojo Nerealo futbolininkas Vilius Paulauskas.

"Bent jau taško buvome verti" - įsitikinę Akto atstovai.

"Laimėjome, bet viskas galėjo pasibaigti ir blogiau, nes Aktas turėjo ne vieną progą po standartinių padėčių ir kampinių, - išsisukinėti nebandė V.Paulauskas. - Daug progų turėjo abi komandos, bet jų nerealizavo gal dėl koncentracijos stokos, ar kitų dalykų. Fortūna tą dieną stadione neaplankė nei vienų, nei kitų."

Geniai pradėjo aktyviau, bet pirmo kėlinio viduryje išmušė Tado Šilkausko šlovės akimirkos. Tadas du kartus pabėgo nuo varžovų gynėjų ir per 5 minučių intervalą įmušė du panašius įvarčius - 2:0.

Po pertraukos Aktas atakavo dažniau ir smarkiau. Gerai jiems sekėsi po standartų, kai pavykdavo laimėti mikrodvikovas ir pavojingai smūgiuoti. Andžejus Romeiko kelis kartus prisitaikė ir galiausiai 62 min. įnešė kamuolį į vartus - 2:1.

O per likusį laiką vyko aktyvus futbolas, įmušti galėjo abi komandos. Neįmušė nė viena ir Nerealas džiaugėsi ilgai laukta pergale. Aktas pralaimėjo ir atitolo nuo lyderių trejeto.

Ozas - Rotalis 1:1 (0:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
55' Anton Zuj 1:0
81' Arnold Želtuchin 1:1

Sena futbolo tiesa byloja: jei negali laimėti rungtynių - pasistenk jų nepralaimėti. Šiuo lozungu pasinaudojo Ozo komanda, namie priėmusi pavojingą (nežiūrint užimamos pozicijos lentelėje) Rotalio ekipą. O kaip vėliau paaiškėjo, šios lygiosios oranžiniams netgi padėjo sutvirtinti pirmosios vietos poziciją.

"Manau, kad abi komandos gali jaustis panašiai: arba praradusios 2 taškus, arba iškovojusios 1", - svarstė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Vis tik jis pripažino Rotalio dominavimą pirmame kėlinyje, per kurį svečiai turėjo 3-4 realias progas įmušti. Bet solidžiai stovėjo Ozo vartininkas, o ir patys Rotalio žaidėjai nepasižymėjo tikslumu.

Antrame kėlinyje Ozas po truputį įsižaidė. Ir 55 min. po perdavimo iš krašto Antonas Zujus galva įspraudė kamuolį į vartus - 1:0. Ramybė ir tvarkingas žaidimas artino šeimininkus prie pergalės, tačiau koncentracijos visą kėlinį išlaikyti nepavyko - 81 min. Arnoldas Želtuchinas rezultatą išlygino.

"Rotalis gera komanda, tikrai nesuprantama, kaip jie kapstosi lentelės dugne", - stebėjosi D.Savičius.

"Jei jau varžovai taip kalba, vadinasi, tai yra tiesa, - sakė Rotalio treneris Nerijus Kuzmickas. - Kas nutiko? Nieko, ta pati bėda - realizacija pavedė. Per rungtynes mes realizuojame vos 15 proc. sukurtų progų. Ir praėjusį sekmadienį tris kartus pataikėme į "štangą", du kartus neįmušėme į tuščius vartus. Jau 20 min. rezultatas galėjo būti 3:0 mūsų naudai. Patys Ozo žaidėjai stebėjosi: Kaip čia taip..."

Realizacija, pasak trenerio, tobulinama bendrose treniruotėse, o Rotalio kolektyvas renkasi tik į rungtynes. Žaidėjai patyrę, bet neva atsidūrę vienas prieš vieną, pasimeta, nes neturi įgūdžių, kurie suteikiami treniruotėse.

O nerengti bendrų treniruočių Rotalio komanda nutarė bendru nutarimu.

"Taip nusprendė patys. Dabar žaidėjai išlepę, kažkam prastas oras trukdo, kažkam kiti reikalai. Tikrai maniau, kad viskas bus paprasčiau. Tačiau pasirodo, ne pavardės žaidžia, - prisipažino N.Kuzmickas. - Kiam sezonui ruošimės rimčiau. Žiemą dalyvausime 7x7 turnyre, pajudėsime, kad 2018-ųjų sezone tokie dalykai nesikartotų."

Tačiau jei ir toliau taip seksis, 2018-ųjų sezoną Rotaliui gali tekti pasitikti SFL A divizione (aka IV lyga)...

"Tokia galimybė net nesvarstytina. Rungtynių eiga rodo, kad galėjome aplošti visus lygos lyderius. Su Navigatoriais apskritai keisti dalykai dėjosi. Pirmaujame, pašalina jų žaidėją, jie aikštės vidurio nepereina ir ten viskas 5:0 turėjo baigtis. Bet po to kažkaip sustojame ir viską paleidžiame.

Apie iškritimą į žemesnę lygą aš nė negalvoju ir nemanau, kad mums kils bėdų išlikti III lygoje. Dabar prasidės rungtynių serija su silpnesniais varžovais, tai pergalių prisirinksime. Šį rudenį dar pasieksime ir tokį rezultatą, kaip 6:0 ar 7:0. Ir kai jis bus užfiksuotas, žinokite, kad savo realizaciją mums pavyko pakelti iki 50 proc.", - optimizmu tryško N.Kuzmickas.

Navigatoriai - FK Medžiai 0:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
46' Justinas Baltrimavičius 0:1
78' Dainius Jagminas 0:2

16-asis turas baigėsi tradicinėmis Navigatorių rungtynėmis pirmadienio vakarą. Ir tradiciškai jas lydėjo nenutrūkstamas lietus. Šį kartą - ir su žvarbiu rudenišku vėju, kuris nepadarytų gėdos net lapkričio mėnesio pabaigai.

Šių rungtynių baigtis neabejotinai pradžiugino Ozą. Tai leido jiems padidinti savo atotrūkį prieš Navigatorius iki 5 taškų.

"Nieko gero. Nesužaidėme kaip mokame ir kaip reikia, prasileidome kontratakas ir pralaimėjome. Patys kalti", - tokie buvo pirmieji Navigatorių vadovo Kęstučio Maželio žodžiai pralaimėjus.

Navigatoriai du kartus įmušė, tačiau tie įvarčiai buvo atšaukti dėl nuošalių.

"Pralaimėjimo faktorių galima prigalvoti daug, bet esmė - mūsų pačių klaidelės. Laimėti visada smagu, bet reikia mokėti ir pralaimėti", - samprotavo Kęstutis.

Reikia pažymėti, kad FK Medžiai šiame mače nieko stebuklingo nepademonstravo, bet juk genialumas ir slypi paprastume. Kantrybė ir savojo šanso laukimas nulėmė jų sėkmę. Pirmosiomis antro kėlinio sundėmis jie nurūko į kontrataką, kurią tiksliu smūgiu pabaigė Justinas Baltrimavičius. 78 min. rezultatą tolimu tiksliu smūgiu padvigubino Dainius Jagminas - 0:2.

"Prieš Navigatorius žaisti pirmu numeriu mums nėra jokių šansų. Todėl rinkomės tokią taktiką, - paaiškino FK Medžių strategas Paulius Glosas. - Navigatoriai viena pajėgiausių lygos komandų ir turbūt tikėjosi lengvesnio mačo. Mes pagaliau turėjome pajėgią sudėtį ir kovėmės dėl kiekvieno aikštės centimetro. Džiaugiuosi už vyrus, jie atidavė visas jėgas, sukovojo 100 proc. ir pelnytai laimėjo."

17 turo anonsas

Naujasis turas startuoja jau penktadienio vakarą, o pagrindiniai įvykiai tradiciškai vyks sekmadienį. Šį savaitgalį sinoptikai žada puikų orą, todėl futbolininkams neturėtų tekti klampoti įmirkusiose aikštėse

Naujieji Verkiai - FK Medžiai

Penktadienis, 20.00. Fabijoniškės.

Pagaliau Naujiesiems Verkiams duota žalia šviesa tolesniems žaidimams III lygos pirmenybėse. Tačiau šį turą jie pasitinka su trimis diskvalifikacijomis. Šiai komandai tai rimtas smūgis. Medžiams nepadės Modestas Petrauskas. Bet žinant, kiek žaidėjų savo dispozicijoje turi P.Glosas, tai neturėt tapti rimta problema.

Pavasario rate Medžiams teko paplušėti, kol įrodė savo pranašumą prieš Naujuosius Verkius - 2:1.

Prognozė. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją ir komandų formą, mačo favoritas aiškus. 1:3

FKK Spartakas - Navigatoriai

Šeštadienis, 13.00. Ukmergės stadionas.

Vienas iš kertinių viso antro rato mačų. FKK Spartakas gali laimėti rungtynes ir taip Navigatorius ištraukti iš kovos dėl aukso bei įtraukti į varžytuves dėl sidabro. Istoriškai Navigatorių vizitai Ukmergėje nebūdavo derlingi. Pernai jie čia krito 0:4 po kontraversiškų arbitro sprendimų. Užpernai buvo sumušti 1:4. 2013-aisiais pralaimėjo 1:2. Žodžiu, nelabai ką yra pozityvaus prisiminti. Netgi Senvagėje gegužę nepavyko varžovų patiesti - 3:3. Maža to, Navigatoriai tąkart džiaugėsi tašku, nes sugebėjo išsigelbėti atsilikdami 0:3.

Šios aplinkybės byloja, kad Ukmergės futbolo tifozių laukia smagus šeštadienis. O FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas varžovus pasitinka liaupsėmis: "Navigai - tai organizacija, kurią aš asmeniškai labai gerbiu. Bet draugystes teks pamiršti porai valandų ir aikštėje palikti visas jėgas, kad įveiktume būsimus čempionus. Dirbti su sudėties rinkimo procesu pradėjome dar pirmadienį."

Prognozė. Kova čia bus rimta. Nedrąsiai prognozuosiu, kad Navigai nutrauks Ukmergės prakeiksmą. 0:1.

Ave.Ko. - SŽK Pabradė

Sekmadienis, 14.30. Nemenčinės stadionas.

Mūšis dėl 9-osios vietos, o potencialiai - ir dėl vietos išsaugojimo III lygoje. Abi komandos šiuo metu išgyvena ne geriausius laikus. Sudėtingesnis periodas Pabradės komandai, apie kurios pagrindines problemas treneris G.Kisel atviravo 16 turo apžvalgoje.

Pirmame rate Pabradės futbolininkai namie nušlavė varžovus net 5:1, tačiau dabar pakartoti tokį pasirodymą atrodo nerealu.

Rungtynes praleidžia nemažai suspenduotųjų. Kalvelių komanda versis be Vaido Lileikos, Nemenčinės - be Aleksandro Podnebesnovo ir Viliaus Drevnickio.

Prognozė. Ave.Ko. pasinaudos varžovų krize ir suprastėjusia forma. 3:2.

Ozas - Granitas

Sekmadienis, 17.00. Panerio stadionas.

Dar vienas itin svarbus 17 turo mačas. Akistata "Ozas prieš Granitą" visuomet žada įdomų ir atkaklų susirėmimą, ką patvirtina pavasarinė dvikova Naujoje Vilnioje, pasibaigusi minimaliu šeimininkų triumfu.

Įtakos šio mačo tėkmei gali turėti ir šeštadienio įvykiai Ukmergėje. Jei ten būtų lygiosios, tai gali Ozui sumažinti įtampą ir leisti žaisti atsipalaidavus, nesijaudinant dėl būtinybės nugalėti.

Sekmadienį Ozui nepadės Mantas Giedraitis, Granite po diskvalifikacijos grįžta Jevgenijus Rybakovas.

Prognozė. Lygiosios 1:1.

Aktas - Rotalis

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Aktas turi dvigubai daugiau taškų už Rotalį, bet būsimuosius turo varžovus vadina kietu riešutu. Ir ne be reikalo, nes pirmame rate to riešuto perskelti nepavyko - 2:4.

"Ką Rotalis iki šiol veikia priešpaskutinėje vietoje, mums iki šiol mistika", - stebėjosi geniai.

Apie tą mistiką nemažai kalbėjo Rotalio treneris N.Kuzmickas. Prieš 17 turą jis sako, kad nuo šiol tokių "šposų" arba nebus, arba bus mažiau: "Sunku nusakyti, kaip mums nesiseka šiemet. Varžovai dažniausiai atsišaudo ir įmuša tokius įvarčius, kurių nepakartotų net už 1000 eurų paskatinimą. Tiesa paprasta - norint laimėti reikia mušti pirmiems. O aklai puldamas nieko nepasieksi. Bet vis tiek mūsų puolimas "praraus". Pergalės bus ir šią seriją pradėsime nuo rungtynių su Aktu."

Prognozė. Tebūnie pirmoji Rotalio pergalė rudeniniame rate. 0:2.

TEC - Nerealas

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

Tuo nuotykiai Senvagės aikštėje nesibaigs. Savaitgalį čia pabaigs TEC ir Nerealo susitikimas, kuriame bus varžomasi dėl 7 pozicijos. TEC šiuo metu yra laimėję du kartus iš eilės, Nerealas sugrįžo į pergalės kelią po keturių nesėkmių iš eilės. Vasaros pradžioje Fanuose abi komandos pasidalino po tašką - 1:1.

Prognozė. Didesni resursai įžvelgiami Nerealo stovykloje. 1:2