17 turas: Ozo dovana Fakyrams Visos

VRFS III lygoje po 17 turo plačiausiai švietė Fakyrų šypsenos. Jie patys laimėjo Ukmergėje ir pasinaudoję netikėtu Granito pralaimėjimu, susikrovė 4 taškų persvarą.

Dar vieną įspūdingą pergalę šventė Kruša, šį kartą sudraskiusi Prelegentų gynybą. Į pergalės kelią grįžo Aktas, o Ave. Ko. negrįžo - jiems dar ilgokai teks pabūti 10 pozicijoje.

KRUŠA BASICA - PRELEGENTAI 8:1 (2:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.
8' Giedrius Petryla 1:0
28' Vaidotas Pranys 2:0
56' Vaidotas Pranys 3:0
66' Vydmantas Kuzmickas 3:1
67' Vaidotas Pranys 4:1
72' Vaidotas Pranys 5:1
78' Valentas Mitkus 6:1
85' Giedrius Petryla 7:1
87' Valentas Mitkus 8:1

Sakoma, kad lietus lyja, sniegas sninga, o kruša - kruša... Sekmadienį Krušos žaidėjai pasistengė, kad Prelegentams tai būtų vienas juodžiausių vakarų per 20-uosius klubo gyvavimo metus.

Krušos atstovas Valius Bagdonas priminė, kad komandos istorijoje buvo tik dvi stambesnės pergalės. Lygiai prieš 10 metų, 2005-ųjų rugsėjį 12:0 buvo atmatuota Vovai, o užpernai 9:0 nukautos Skaidiškės.

"Mes ir patys nesitikėjome, kad taip gausis, nes su Prelegentais žaisti visada sunku, net jei jų mažiau susirenka, - sakė Valius. - Nežinau, kokia pagrindinė tokios pergalės priežastis. Manau, kad Prelegentai "paslydo" ant I rato rezultato, kai pralaimėjome jiems 1:3, ir neįvertino mūsų. Labai neužtikrintai sužaidė jų vartininkai ir gynėjai. III lygoje greičiai didesni, nei veteranų 35+ pirmenybėse, kur jie yra lyderiai."

Būtų galima spėti, kad Prelegentai nesurinko sudėties į šias rungtynes. Tačiau ne - jie turėjo 6-7 keitimus.

"Leidome pažaisti visiems atėjusiems, nes varžybų maratonas tęsiasi, jėgos senka, o traumos vis primena apie save, - pasakojo Prelegentų saugas Mindaugas Ponomariovas. - Prasileidome porą įvarčių po klaidų, patys neišnaudojome progų ir sustojome, ko pasekoje toks gėdingas rezultatas. Labai nesmagu, bet kartais taip nutinka."

Įdomiausia tai, kad Kruša pati neturėjo net 6 pagrindinės sudėties žaidėjų. Vienuoliktuko nariams prisijungti prie komandos sutrukdė vestuvės, medaus mėnuo, iškvietimas į minifutbolo rinktinę ir ligos, todėl tokia pergalė juodai baltiems yra dar malonesnė.

Nors Kruša per pusvalandį įmušė du įvarčius, rungtynių pradžia ir eiga tikrai nežadėjo tokios baigties. Prelegentai taip pat puolė grėsmingai, atliko kelis baudos smūgius, kėlė 5-6 kampinius, o viename epizode svečių puolėjas iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Po pertraukos Prelegentai padidino spaudimą, tačiau neįvertino Giedriaus Petrylos, Vaidoto Pranio ir Valento Mitkaus greičio savybių, todėl buvo skaudžiai nubausti.

V. Pranys šiame mače atliko "pokerį" - įmušė 4 įvarčius.

"Nesistengiame specialiai žaisti per V. Pranį. Jis yra tikras puolėjas, jaučiantis, kur gali būti perduotas kamuolys ir puikiai išnaudojantis saugų sukuriamas progas. Neblogai sužaidė gynėjai ir atraminiai saugai, griaudami atakas. Išskirčiau G. Petrylą. Be pelnytų 2 įvarčių jis dar atliko 3 "asistus", po kurių kitiems belikdavo paridenti kamuolį į vartus. Po 4 įvarčio Prelegentai nuleido rankas ir užbaiginėjo rungtynes", - reziumavo V. Bagdonas.

Į III lygos apdovanojimus jau nepretenduojantys Prelegentai sakė, kad pagrindinį dėmesį skirs LFF Taurės varžyboms. Kaip tik čia antradienį V etape jie susitiko su I lygos ekipa Panevėžiu. Prioritetai pasiteisino LFF stadione vykęs mačas baigėsi Prelegentų triumfu 3:1. Aštuntfinalyje Prelegentai žais antrus metus iš eilės!

OZAS - GRANITAS 3:1 (3:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
2' Deividas Paulauskas 1:0
21' Deividas Paulauskas 2:0
23' Mantas Giedraitis 3:0
75' Jevgenijus Rybakovas 3:1

Štai taip Granitas pralaimėjo antras rungtynes iš eilės. Naujosios Vilnios komanda siaubingai pradėjo rungtynes Paneryje. Grubias klaidas gynyboje Ozo žaidėjai vertė įvarčiais ir sužaidus pusę pirmo kėlinio, buvo priekyje 3:0.

"Pirmą įvartį praleidome, kai gynėjas prašoko kamuolį pervertindamas savo jėgas. Antrą įvartį man sunku net paaiškinti", - stebėjosi ir pats Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Net ir atsilikdamas 0:3, Granitas dar įpūtė intrigos. 75 min. rezultatą sušvelnino pats J. Rybakovas, o rungtynių pabaigoje svečiai neišnaudojo dar kelių progų.

"Nemanau, kad sekmadienį žaidėme prastai. Kaip visada, tik tos klaidos gynyboje. Per visas rungtynes sukūrėme daugiau progų įmušti, ne visi pavojingi epizodai užfiksuoti video santraukoje. Antrame kėlinyje Ozas apskritai per aikštės vidurį nepereidavo, tik išmušinėjo kamuolį į priekį. Nepasisekė", - sakė J. Rybakovas.

Turi ką pasakyti jis ir apie teisėjų darbą: "Teisėjavimas buvo įdomus. Kritinių teisėjo klaidų nebuvo, galbūt rezultatui esant 1:0, turėjo skirti baudinį į Ozo vartus. Tačiau įstrigo tai, kad varžovai kiekvieną mūsų ataką stabdė pražangomis, o kortelių už tai negaudavo."

Po dviejų pralaimėjimų serijos Granitas nusmuko į 2 vietą ir dabar nuo Fakyrų atsilieka jau 4 taškais. Nors granitiečiai nebe padėties šeimininkai, jie vis dar tikisi intriguojančio čempionato finišo.

"Krušai pralaimėjome pagal žaidimą, o su Ozu tiesiog nepasisekė. Taip kartais nutinka. Jokios krizės apraiškų komandoje neįžvelgiu. Reikia susikaupti ir žaisti toliau. Fakyrų dar laukia kovos su Kruša ir tuo pačiu Ozu, tad ir jie gali prarasti taškų", - pridūrė Jevgenijus.

FKK SPARTAKAS - FAKYRAI AD MEN 1:3 (1:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - V. Gomolko.
16' Eduardas Tučinskis (iš 11 m) 0:1
35' Igoris Krasinas 1:1
65' Rimas Klišys 1:2
82' Nikalajus Marciulevičius 1:3

Fakyrai galėjo gana anksti išsiveržti į priekį, bet po baudos smūgio rungtynių pradžioje kamuolys surado Spartako vartų skersinį. Kita pražanga ginatis ukmergiškiams nesibaigė taip gerai - skirtas 11 m baudinys. Šeimininkų komandos vartininkas Nerijus Kačinskas lietė Eduardo Tučinskio smūgiuotą kamuolį, bet nuo įvarčio neišgelbėjo.

Po praleisto įvarčio Ukmergės komanda nesutriko ir dar iki pertraukos sugebėjo išlyginti rezultatą. 35 min. po sumaišties svečių baudos aikštelėje kamuolys priešais tuščius vartus atiteko Igoriui Krasinui ir Spartako kapitonas neklydo - 1:1.

Antrame kėlinyje toliau vyravo apylygė kova, tačiau viską nulėmė patirtis ir meistriškumas. 65 min. po Vidmanto Veikalo perdavimo galva pasižymėjo Rimas Klišys (1:2), o besibaigiant mačui Nikalajus Marciulevičius tiksliai smūgiavo varžovų vartininko atremtą kamuolį (1:3).

Paklaustas, ar ukmergiškia šiame mače, kaip ir pavasarį, galėjo pakovoti bent dėl lygiųjų, I. Krasinas atsakė tvirtai: "Žinoma. Žaidėme gerai, abi komandos turėjo progų. Dėsningas rezultatas būtų 1:1 ar 2:2, bet varžovai turi labai gerą sudėtį, daug prityrusių žaidėjų, kurie išnaudojo mūsų klaidas. Antras Fakyrų įvartis buvo lemtingas. Iki jo galėjome įmušti ir mes. Koją pakišo nuovargis. Dėl to praradome koncentraciją, leidome atlikti perdavimą, niekas neuždengė aukščiausio Fakyro ir prasileidome tą įvartį. Norisi tikėti, kad bent pralaimėjome būsimiems čempionams."

Spartako kapitonas liko nusivylęs rezultatu, bet ne žaidimu: "Mums trūko ir 4 pagrindo žaidėjų, tačiau jaunimas vis labiau pasitiki savo jėgomis, nebūna tik "dėl skaičiaus" ir priverčia varžovų gynėjus vargti. Šį kartą savo komandai už kovingumą rašyčiau dešimtuką."

Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas apgailestavo dėl rungtynių pradžioje neišnaudotų progų, kurios galėjo pakeisti mačo eigą kita linkme.

Kaip ten bebūtų, Fakyrai nestabdo. Rudens rate - jau 6 pergalė iš eilės ir 19 įvarčių.

"Visi komandos naujokai yra stiprus ir ženklus papildymas. Kai keitimai lygiaverčiai ir rungtynės einasi kitaip. Svarbiausia, kad žaidžia komanda, esame vienas mechanizmas. Tuomet ir varžovams sunkiau. Be to, padedami, paragindami pozityviai vieni kitus akivaizdžiai gauname kitą rezultatą", - vardino K. Valantinas.

OLIMPIJA - AKTAS 1:3 (0:2)
Buivydiškių stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
19' Donatas Zykus 0:1
36' Andžejus Romeiko 0:2
58' Vaidas Garšvinskas 0:3
90' Robert Šuškevič 1:3

Oficialu - Olimpijos viltys pakovoti dėl trečiosios vietos žlugo. Nors tos viltys ir taip nebuvo didelės, bet jas galutinai užgesino Fakyrai ir Aktas.

"Nori, nenori, bet tenka konstatuoti - prisišnekėjome. Kalbos apie gerą Olimpijos žaidimą, kokybišką futbolą ir visai šio nuostabaus reiškinio neatspindinčius rezultatus sugrįžo bumerangu", - atsiduso Olimpijos apžvalgininkas.

Olimpijos koziriai buvo pamaišyti dar prieš mačą, kai traumą apšilimo metu patyrė vartininkas Arūnas Juškevičius. Į vartus teko stoti aikštės žaidėjui. Nežinia, ar tai turėjo lemiamą įtaką, bet Aktas pirmame kėlinyje pelnė du įvarčius ir tvirtai perėmė mačo kontrolę į savo rankas bei kojas.

"Mes tikėjomės aktyvesnio Olimpijos žaidimo, nes pastaruoju metu jie gerai atrodė. Buvome pasiruošę žaisti antru numeriu, bet gana nesunkiai gavosi palaikyti kamuolį. Taip pat neužtikrintai žaidė varžovų gynyba ir vartininkas, tad mūsų priekinė linija lyg žvėris pajuto kraują ir su dviguba energija atakavo, neleido varžovams laisvai žaisti su kamuoliu, o jie ir klydo", - pasakojo Akto strategas Nerijus Jakučionis.

Trečias įvartis į šeimininkų vartus geniams visiškai atpalaidavo raumenis. Tuo metu prasidėjo keitimai, kurie išbalansavo žaidimą. Tai leido olimpiečiams pelnyti garbės įvartį. Tiesa, antruoju mėginimu, nes besibaigiant mačui jie nerealizavo 11 m baudinio ir tik po to pasižymėjo Robertas Šuškevičius.

Olimpijos vadovas Šarūnas Beivydas po pralaimėjimo kaltų neieškojo: "Sakyti, kad pralaimėjome, nes vartuose stovėjo aikštės žaidėjas, būtų netikslu. Tiesiog Aktas žaidė daug geriau, jie labiau norėjo pergalės, o mes buvome kažkokie apsnūdę, vangūs. Varžovai dominavo beveik visas rungtynes, gal tik jų pabaigoje kiek atleido vadžias. Bet nugalėjo pelnytai."

AVE. KO. - SŽK PABRADĖ 1:1 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
7' Grigorij Kisel 0:1
65' Valdemar Šaveiko 1:1

Kartais iš didelio debesies būna nedidelis lietus. Ave. Ko. ir Pabradės akistata žadėjo būti nuožmi, bet rungtynės, atsižvelgiant į priešistorę, gavosi gana korektiškos, net be įspėjimų.

Nors kortelių, anot Ave. Ko. trenerio Sergejaus Lajevskio, būti galėjo: "Varžovai nusipelnė kelių įspėjimų. Už smūgius per kojas, neetišką elgesį, kai 20-metis siunčia 35-metį ant trijų raidžių. Toks elgesys nedaro garbės jų komandai. Nors ką norėti, jei Pabradės komandos vadovas ant suolo elgiasi panašiai ir toleruoja tai. Gal jiems tai priimtina."

Kadangi taškai labai reikalingi abiem komandoms, aikštėje užvirė lygi ir atkakli kova. Ave. Ko. į Nemenčinę atvažiavo be keturių pagrindo žaidėjų. Pabradei daugiau mažiau pavyko surinkti svarbiausius žaidėjus, juos papildė jaunimas. Svečiams pavyko anksti pasižymėti - 7 min. įmušė komandos vadovas Grigorijus Kisel. Po baudos smūgio kamuolys atsimušė į žemę ir įskriejo į vartus. Tokia pradžia kuriam laikui išmušė iš vėžių Ave. Ko. komandą. Iki pertraukos įmušti dar galėjo ir vieni ir kiti. Vaizdas aikštėje pasikeitė po pertraukos.

"Gal varžovai ir nenorės sutikti, bet antrame kėlinyje išryškėjo mūsų pranašumas. Ir jis augo su kiekviena minute. Kėlinio viduryje efektingu smūgiu pažeme rezultatą išlygino Valdemaras Šaveiko. Mūsų pranašumas piką pasiekė per paskutines 10 minučių. Galėjome įmušti ir nugalėti, bet kaip visuomet, pavedė realizacija", - tvirtino S. Lajevskis.

G. Kisel į tai pažvelgė kiek kitaip: "Gaila, kad nepavyko pasiekti pergalės ir kilti iš pavojingos zonos. Žinoma, Ave. Ko. norėjo revanšo, bet pagal žaidimą rezultatas dėsningas. Pirmas kėlinys buvo mūsų, antras - jų."

Po šio turo situacija nepasikeitė - Pabradė liko 11 vietoje, Ave. Ko. - 10-ti, ir pretenduoja žaisti išlikimo rungtynes po sezono.

"Situacija, žinoma, sudėtinga. Esame dešimti, o prieš akis dvikova su Granitu, kuris tikrai nenorės pralaimėti trečią kartą iš eilės. Po to laukia nenuspėjami Prelegentai. Stengsimės sezoną baigti garbingai. Žaidimas III lygoje visai komandai suteikia labai daug naudingos patirties", - teigė Ave. Ko. treneris.

TEC - SALININKAI 3:1 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
33' Tomaš Korkut 0:1
65' Eimantas Norkūnas 1:1
72' Alvinas Dūdėnas 2:1
87' Ričard Jankovskij 3:1

Daugiau nei akivaizdu, kas buvo šios poros favoritas. Tačiau netikėta tai, kad Salininkai pirmieji pelnė įvartį ir pirmavo iki antro kėlinio vidurio.

"Rungtynės gavosi nervingos, nes patys jas tokias susikūrėme. Aikštės viduryje nežaidėme taip kaip turėtume - darėme daug atsikirtimų bei perdavimų tikslumas buvo gana prastas. Ko pasekoje vis nesugebėdavome susikurti gerų progų įvarčiui pasiekti", - problemas dėstė TEC komandos atstovas Aurimas Baubkus.

Įvartį TEC'ai praleido po eilinio atsikirtimo aikštės viduryje. Gynėjai nespėjo sugaudyti varžovų ir vienas prieš vartininką iššokęs Tomaš Korkut 33 min. išvedė Salininkus į priekį.

"Per pertrauką nusiraminome bei žaidėme tą patį žaidimą. II kėlinyje broko buvo mažiau, dėl to susikūrėme keletą dėkingų progų. Teisingumo dėlei reikėtų paminėti, kad II kėl. prieš mums pelnant įvartį Salininkai įmušė 2 įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę", - pasakojo Aurimas.

Antro kėlinio viduryje rezultatą po kampinio išlyginti pavyko Eimantui Norkūnui. Įkvėpti šeimininkai po to tik didino spaudimą ir rungtynes baigė dviem pergalingais įvarčiais.

Tuo metu Salininkų žaidėjai mačo pabaigoje atrodė pavargę ir nieko pavojingo suregzti atakose jau nesugebėjo.

18 TURAS: M. Kasperūnas prieš Fakyrus

III lygos 18 turas bus tolygiai pasiskirstęs į dvi dienas: trys mačai vyks šeštadienį priešpiet, trys - sekmadienį popiet.

Turą pradės Pabradės ir Olimpijos mačas šeštadienį 12 val. Olimpiečiai dar neseniai savo vizijose regėjo Top-3, o dabar jiems tenka dairytis ir atgal: nuo 10 vietos atotrūkis nėra didžiulis - 7 taškai. Visgi Olimpijai tai gera proga prisiminti pergalės skonį, nors lengva nebus - pirmame rate autsaideriams jie pralaimėjo 0:1.

Tuo pat metu Naujojoje Vilnioje grumsis Granitas ir Ave. Ko. Dar vienas kluptelėjimas granitiečiams galėtų reikšti kovos dėl aukso pabaigą. Kaip sakė Ave. Ko. treneris, ši komanda tikrai nenorės pralaimėti trečią kartą iš eilės. Juolab savo aikštėje.

Aktas vyksta į gerai pažįstamą Ukmergę, ir ten šeimininkų statusu susitiks su FKK Spartaku. Birželį spartakiečiai nebuvo svetingi - įveikė genius 1:0. Beje, prieš tai vykusiose dvejose tarpusavio dvikovose Aktas atskaičiavo Ukmergei po 6 įvarčius.

Sekmadienis prasidės Salininkų ir Krušos dvikova Dilgynėje. Naivu tikėtis, kad Salininkai savo 9 pralaimėjimų seriją nutrauks būtent šį kartą. Krušos forma pastaruoju metu tiesiog bauginanti - 5 pergalės iš eilės ir 24 pelnyti įvarčiai.

Net 6 kartus iš eilės laimėję Fakyrai savame LEU stadione priims TEC komandą. Pirmame rate komandų akistata buvo įdomi. Fakyrai pirmavo 4:0, o laimėjo tik 4:3. Tada savo įvartį įmušė ir Mindaugas Kasperūnas. Po to nutarė, kad reikia pakeisti aplinką ir dabar jis - jau TEC žaidėjas.

Turo pabaigai - Fabijoniškėse vyksianti senų varžovų Prelegentų ir Ozo akistata. Prognozuoti čia ką nors neįmanoma. Jei Prelegentai III lygoje rinktųsi ir nusiteiktų taip, kaip LFF Taurės varžyboms, ne 7 vietoje sėdėtų. Labiau tikėtina, kad žais paprastas, eilines SFL rungtynes. Tokiu būdu Ozui atsirastų šansas išlaikyti atstumą nuo besivejančios Krušos.