17 turas: Versmė sudėjo ginklus; Margiris pasiekė pilką, bet svarbią pergalę Visos

 

Spalis VRFS III lygoje prasidėjo labai reikšminga A komandos-Margirio pergale. Margiriečiai įveikė Medžius ir, jei toliau nebarstys taškų, ši pergalė gali tapti viso sezono lūžio tašku.

Keturis įvarčius praleidusi Versmė iki minimumo sumažino, arba beveik likvidavo savo perspektyvas laimėti medalius, tad realiai lygoje lieka keturi pretendentai.

B grupėje vis dar neaišku, kuri komanda su Salininkais ir Tera kris žemyn. Tokia nemaloni pareiga teks Ozui, TEC'ams arba Trakams.

 

FKS Ukmergė – AFK 4:1 (1:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
7' Gytis Vaivada 1:0
75' Giedrius Vaivada (11 m) 2:0
81' Žydrūnas Germanas 3:0
84' Giedrius Vaivada 4:0
87' Deividas Čereška 4:1

Ukmergė į šias rungtynes žengė po šešių, o  AFK – po penkių nelaimėtų mačų serijos. Bet negali sakyti, kad dėl to vyravo nenugalimas noras laimėti – abi komandos tiesiog sužaidė smagias rungtynes.

Retas atvejis, kai Ukmergei dėl užimtumo negalėjo padėti kapitonas Igoris Krasinas. Bet ir be jo aikštės šeimininkų komanda susitvarkė puikiai. O pergalės jiems labai reikėjo po ilgo nesėkmingo ruožo norint pakelti psichologinę ekipos būseną.

„Vienareikšmiškai – prasčiausios sezono rungtynės, o tą daugiausiai lėmė nusiteikimo stoka“, – neabejojo AFK treneris Darius Navikas.

Reikia suprasti AFK žaidėjus. Nusiteikti ir galvoti apie rungtynes buvo iš tiesų sudėtinga, kai tą patį šeštadienį po rungtynių buvo suplanuota komandos šventinė vakaronė sodyboje. Natūralu, kad mintys buvo kitur. Kitaip sunku paaiškinti faktą, kad AFK net žaisdami daugumoje mačo pabaigoje sugebėjo praleisti 3 įvarčius. Ir tik Deivido Čereškos garbės įvartis besibaigiant mačui tapo minimalia paguoda.

Šešis turus nelaimintiems AFK'ams dar lieka trys paskutiniai mačai – su Granitu, FK Medžiais ir VGTU-Vilkais.

„Nors ir nesiseka pastaruoju metu, bet į kiekvienas likusias rungtynes ir toliau eisime kovoti dėl 3 taškų“, – pažadėjo D. Navikas.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Navigatoriai 1:1 (0:0)
Širvintų miesto stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
62' Arnold Baulin 1:0
79' Paulius Sakalis 1:1

Nors pirmose rungtynėse Vilniuje nugalėjo 1:0, VGTU-Vilkai sakė, kad šį kartą namie patys žaidė kokybiškiau, tačiau viską gadino daug netikslumų ir broko.

Kitaip nei ankstesniuose namų mačuose, Širvintų futbolininkai patys iš karto ėmėsi iniciatyvos. Pirmame kėlinyje du kartus mušė įvartį, bet teisėjai fiksavo nuošales, kad ir šeimininkų komanda su tuo nesutiktų.

Tik sužaidus valandą VGTU-Vilkai išsiveržė į priekį, pasinaudoję varžovų gynėjų užmigimu. Kaip patys įmušė, labai panašiai ir praleido – po klaidos vidurio grandyje leido varžovams pabėgti ir Paulius Sakalis lygino rezultatą – 1:1.

Bet kokiu atveju, Širvintos turėjo idealią galimybę išplėšti pergalę, kai Navigų žaidėjai pražiopsotą varžovo įkirtimą baudos aikštelėje stabdė pražanga. Tačiau vilniečius gelbėjo vartininkas Tadas Simaitis, atrėmęs Luko Žukausko smūgį nuo 11 m žymos.

„Šiek tiek gaila dėl lygiųjų, nes turėjome šansą švęsti pergalę. Pirmas kėlinys vienareikšmiškai buvo mūsų, turėjome puikių progų, pelnėme du įvarčius, bet teisėjai fiksavo nuošalę. Manau, buvome šiek tiek apvogti“, – konstatavo VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

„Pirmas kėlinys, turbūt, buvo labiau VGTU-Vilkų, – pripažino Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis. – Bet antrame jau mes buvome geresni. Gera kova buvo, tik varžovams dovanų pridarėme. Bet rezultatas yra dėsningas.“

Sezonas pasiekė tokią stadiją, kai dėl aukščiausių vietų kovojančioms komandoms apmaudu dėl kiekvieno prarasto taško. Apmaudu ir VGTU-Vilkams, juolab neįmuštas baudinys 88 min.

„Tačiau bet kokiu atveju lygiosios vis tiek teigiamas rezultatas. Juk žaidėme prieš stiprų varžovą“, – mano H. Kerušauskas.

 

Elektrėnų Versmė – FK Granitas 2:4 (1:2)
Kaišiadorių centrinis stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
7' Žygimantas Kirsis 0:1
15' Edgar Čičin 0;2
34' Rolandas Gumbrys 1:2
57' Edgar Čičin 1:3
62' Vadim Paškevič 1:4
83' Rolandas Gumbrys 2:4

Su namų rungtynėmis Versmės komandai šiemet gavosi visiškas „pravalas“. Būta pralaimėjimo namų mače Širvintose, savame Elektrėnų SM stadione sėkmingiau pasirodyti trukdė prasta aikštė, o kai nesiseka, tai nesiseka ir kaimyniniuose Kaišiadoryse.

„Manau, kad iš kovos iš medalių jau galima trauktis, belieka garbingai užbaigti sezoną“, – konstatavo Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Jis sako, kad sekmadienį komanda nežaidė prastai. Susikūrė daug progų, bet vėlgi – realizacija buvo tragiška. Ne jų diena.

Granitas rudenį dėl prizų lyg ir nekovoja, bet tapo lyderių baudėjais – galima prisiminti triuškinamą pergalę Širvintose, lygiąsias su Navigatoriais, dabar įveikta Versmė.

„Labai gaila, bet šį kartą sužaidėme labai prastai gynyboje, o Granitas tuo puikiai pasinaudojo – 5 progos – 4 įvarčiai“, – teigė R. Ščiuka.

Gera realizacija padėjo granitiečiams tvirtai kontroliuoti situaciją rungtynėse. Po du įvarčius pelnę abiejų kėlinių pradžioje, jie varžovus laikė saugiu atstumu nuo savęs.

Antro kėlinio viduryje, rezultatui esant 1:4, Versmės žaidėjas Nikita Juščenko nerealizavo 11 m baudinio ir taip buvo prarasta reali galimybė pamėginti sugrįžti į rungtynes.

 

FK Medžiai – A komanda-Margiris 1:2 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
29' Marius Aukštolis 0:1
43' Gajus Kulbis 0:2
72' Vilius Zabarauskas (11 m) 1:2

Tik praėjusį savaitgalį A komandos-Margirio ekipa pirmą kartą sugebėjo įveikti Medžius. Pirmame rate jiems pralaimėjo 1:2, o pernai abu susitikimai pasibaigė lygiosiomis.

Nepaisant to, Medžių treneris Paulius Glosas po rungtynių citavo Jose Mourinho: „Geresnė komanda šį kartą pralaimėjo.“

Jei ankstesniuose tarpusavio mačuose dominuodavo ir atakuodavo Margiris, o retose kontratakose juos bausdavo Medžiai, tai šį kartą rungtynių vaizdas buvo priešingas.

„Traumų įtakoti susirinkome prastai, todėl pasirinkome pačių Medžių taktiką ir žaidėme antru numeriu. Atsitraukėme ir atidavėme iniciatyvą“, – atskleidė A komandos-Margirio atstovas Gediminas Paberžis.

Bet žaisti „antru numeriu“ jam nepatiko: „Nors sugaudėme ant kontratakų, buvo labai nefaina. Po rungtynių net nesijautėme pavargę, nes mažai judėjome aikštėje ir palikome mažiau jėgų. Net emocinio pakylėjimo nebuvo po tokios pergalės. Antifutbolo taktika, kuri davė rezultatą. Atrodo, užsidėjome pliusiuką, ir tiek.“

Pliusiuko kontūrai pradėjo ryškėti dar pirmoje rungtynių dalyje, kai sužaidus pusę valandos įmušė Marius Aukštolis, o prieš pat pertrauką pasižymėjo pastaruoju metu solidžiai žaidžiantis Gajus Kulbis – 0:2.

Antrame kėlinyje margiriečiai toliau žaidė atsitraukę, o Medžiai dar labiau suaktyvėjo. G. Paberžis sakė, kad Margiris galėjo mušti trečią ir uždaryti rungtynes, bet atsivežė 11 m baudinį, kurį realizavo Vilius Zabarauskas. Pabaigoje Medžiai visas pajėgas metė puolimui ir vartininkui Andriui Juzkiv veiklos nestigo.

„Iš tikrųjų, buvome geresni, tik kamuolys kaip užburtas nėjo į vartus. Margiris sukūrė pusantros progos, įmušė 2 įvarčius, mes neįmušėme 5-6 mirtinų progų, – skaičiavo P. Glosas. – Puikiai pasirodydavo jų vartininkas, arba mums pritrūkdavo tikslumo.“

Labai norėjosi laimėti, o ir lygiosios butu tenkinusios – sakė Medžių treneris.

Nes tas pralaimėjimas stipriai keičia jų situaciją, kadangi Medžiai nebėra faktiniai lygos lyderiai. Pirmą poziciją gali perimti Margiris, jei atidėtose rungtynėse įveiks Versmę. Su šita komanda ateinančiame ture žais Medžiai, o A komanda Pilaitėje priims Širvintas.

G. Paberžis vylėsi, kad traumų virtinė pagaliau aplenks ir į rikiuotę sugrįš pagrindiniai žaidėjai. Nes su vienu pilnaverčiu keitimu sunku žaisti įprastą futbolą ir tenka nusižengti savo žaidimo filosofijos principams.

 

FK Salininkai – Tera 4:1 (1:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
26' Vytautas Velička 0:1
28' Daniel Bardovskij 1:1
71' Donatas Naumovas 2:1
86' Pavelas Šarynskis 3:1
88' Daniel Bardovskij 4:1

Antras savaitgalis iš eilės, kai Tera pirmoji pelno įvartį, bet vėliau praleidžia keturis ir pralaimi rungtynes.

Negali sakyti, kad ir Salininkai Dilgynės stadione spindėjo visu ryškumu. Sezono pabaigos nuovargis, priblėsusi motyvacija, žlugusios viltys išlikti III lygoje irgi vedė prie sunkaus sudėties susirinkimo ir dar sunkesnio įsibėgėjimo rungtynėse.

Tik po Vytauto Veličkos įvarčio Salininkai stipriau suspurdėjo ir netrukus atsakė išlyginamuoju. Bet kaip sakė salininkiečių treneris Pranas Janušauskas – noras viską atlikti kuo greičiau lėmė skubėjimo iššauktas klaidas ir žaidimo broką.

„Kai antrame kėlinyje jau pavargome ir viską darėme lėčiau, atsirado tikslesnis žaidimas“, – pastebėjo Pranas.

Bet svarbiu momentu tapo Teros žaidėjo Ginto Ignatavičiaus raudona kortelė – jis jau 53 min. buvo pašalintas iš aikštės už paskutinės vilties pražangą.

Salininkai anksti įgijo kiekybinį pranašumą, bet ilgai jo negalėjo konvertuoti į įvarčius. Net 71 min. įmušus Donatui Naumovui nebuvo ramu, nes greiti Teros žaidėjai savo kontratakomis grasino pridaryti nemalonumų Dilgynės stadiono šeimininkams.

Ir vis dėl to paskutiniai du įvarčiai 86 bei 88 minutėmis įtvirtino Salininkų pranašumą iki 4:1, leido pasidžiaugti trečia sezono pergale ir pakilti iš turnyro lentelės apačios. Į ją nugulė Tera.

 

FK TEC – VJFK Trakai 0:2
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Po dviejų pergalių rugsėjo viduryje atrodė, kad TEC'ai eina teisingu keliu ir išsikapstys kovoje dėl išlikimo III lygoje. Bet po pralaimėjimo tiesioginiam varžovui padėtis komplikuojasi.

Dabar TEC nepakanka vien tik įveikti Terą – reikia, kad Ozas per du likusius mačus neiškovotų dviejų pergalių.

VJFK Trakų situacija užtikrintai kontroliuojama – reikia poros taškelių per likusius du turus, o gal net ir tiek gali neprireikti.

Birželio mėnesį Dilgynės aikštėje Trakai klupo prieš TEC 0:2, o 17 ture Senvagėje varžovams revanšavosi analogišku rezultatu.

„Labai svarbi pergalė mums. Žaidėme neblogai, bet ir TEC tose rungtynėse buvo geri. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse mums teko gelbėtis pasitelkiant net 5 jaunesnius žaidėjus. O šį kartą buvome neblogai surinkę savo pagrindą“, – pagrindinį skirtumą įvardino VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

 

XVIII turas (Spalio 10-11 d.)

FK Ozas – FC Vova. Sekmadienis, 14:45, Panerio stadionas. Ozas ir Vova turėjo žaisti praėjusį sekmadienį. Bet rungtynių laikas iš pradžių netiko vieniems, po to – kitiems, tad priimtas saliamoniškas sprendimas nusikelti dvikovą dar savaitei. Paneryje bus gyvas futbolas – Ozui reikia pergalės, arba vežti paletę alaus Terai tikintis, kad anie atims taškų iš TEC. Taigi, spręsdami savo reikalus, oranžiniai pirmiau žiūrės į varžovų, o ne į savo vartus. Prognozė: 5:3.

VJFK Trakai – FK Salininkai. Sekmadienis, 15:00, Trakų stadionas. Į istorinį miestą Salininkai važiuos tikėdamiesi atsitiesti už pralaimėjimą 0:1 paskutinėmis mačo minutėmis vasarą, bet ir Trakai nenusiteikę dovanų dalinti. Rungtynių esmė Trakų komandai labai paprasta ir aiški – pergalė garantuoja išlikimą III lygoje, 10 vietą ir ramybę prieš paskutinį sezono turą. Prognozė: 4:3.

FK TEC – FK Tera. Sekmadienis, 15:00, Senvagės stadionas. Neteisinga teigti, kad TEC vien pralaimėjimu Trakams komplikavo sau padėtį – per daug apmaudžių kluptelėjimų ar paleistų rungtynių pasitaikė viso sezono metu. Bent jau Terą pirmoje dvikovoje Nemenčinėje nugalėjo užtikrintai – 4:1. Ir pajėgūs tai pakartoti. Prognozė: 3:0.

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 16:45, Senvagės stadionas. Nors Versmės vadovas deklaruoja su komanda dėl medalių jau nekovojantis, tai neatims noro pagadinti lyderių reikalus. Ypač žaidžiant su principiniu varžovu tapusiais Medžiais, ir ypač – po skaudaus pralaimėjimo namų mače Širvintose 1:6. Iš kitos pusės, Medžiai šiemet ne tik pranašiau atrodo aikštėse, bet visada renka platesnę ir labiau subalansuotą sudėtį, kas ir tampa esminiu pranašumu prieš rinkimosi bėdų turinčius oponentus. Prognozė: 3:1.

A komanda-Margiris – Širvintos/VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 17:00, Pilaitės stadionas. Peršasi išvada, kad VGTU-Vilkams naudingiau rungtyniauti išvykose, nei namų stadione. Kitaip sunku paaiškinti faktą, kad namie per paskutines 3 rungtynes jie surinko 1 tašką. Bet būtent Širvintose Vilkai nuskausmino Margirį 3:1. Tada netgi Gediminas Paberžis be išlygų pripažino: logiškas, dėsningas pralaimėjimas ir nėra kuo pasiteisinti. Vilniuje jis pažadėjo kitokį scenarijų. Kaip tą scenarijų kurti seksis – daug priklausys nuo Margirio lyderių sveikatos būklės, ar kai kuriems neteks žaisti viena koja. Nes jauni, greiti ir energingi varžovai ne tie, su kuriais pasitaupytum jėgas. Prognozė: 0:1.

AFK – FK Granitas. Sekmadienis, 18:30, Senvagės stadionas. Pagal turnyrinę situaciją atrodytų draugiško pobūdžio mačas, tačiau Granitas neabejotinai bus 100-procentinės koncentracijos. Į A grupės turnyrą atėję gerai praleisti laiką, granitiečiai prisirankiojo svarbių taškų. Ir jei sekmadienį nukaus AFK, o kitą savaitę – Ukmergę taip visai nepastebimai iš pasyvių stebėtojų gali tapti rimtais pretendentais į medalius. Prognozė: 1:3.

FK Navigatoriai – FKS Ukmergė. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas. Trimis raudonomis kortelėmis pasižymėjęs pirmasis mačas Ukmergėje baigėsi ir trimis įvarčiais – tada 2:1 laimėjo Navigai. Iš Širvintų sprukę su svarbiu tašku Navigatoriai supranta, kad Margirio ir VGTU-Vilkų akistatoje abi komandos pergalės nelaimės. Todėl pirmadienį laimėk savo kovą – ir greičiausiai sugrįši į trejetą. Prognozė: 2:0.