17 turs: Granitas vėl viršūnėje, Olimpija neria į dugną Visos

Neilgai Navigatoriai mėgavosi pirmąja vieta III lygoje. 17 ture jie netikėtai kluptelėjo mače su Naujaisiais Verkiais ir į viršūnę sugrįžo Granitas, išplėšęs dramatišką pergalę Senvagėje.

Įdomūs dalykai vyksta lentelės apačioje. Tokiems lygos mohikanams kaip Olimpija ir Kruša pradeda šviestis iškritimo į IV lygą perspektyva.

TEC - Granitas 1:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - Gediminas Macevičius.
43' Pavel Svirskij 0:1
72' Vytautas Žičius 1:1
90' Andžej Falčik 1:2

Ramus ir rudeniškai gaivus sekmadienio vakaras Senvagės stadione, laikrodis rodo beveik 22 val. TEC ir Granito mače rezultatas 1:1, teisėjas jau dairosi į laikrodį, ruošdamasis skelbti mačo pabaigą. TEC jaučia, kad šiame mače gali išspausti daugiau ir eina į ataką. Tačiau praranda kamuolį ties varžovų baudos aikštele, Granitas surezga kontrataką, kuri pasibaigia pergalingu Andžejaus Falčiko įvarčiu. Netrukus nuaidi finalinis švilpukas - 1:2.

"Labai apmaudu taip pralaimėti, tas atsikirtimas buvo skaudus. Protingiau būtų buvę paskutinę minutę neatakuoti, bet tą akimirką jautėme, kad galime laimėti ir atrodė, kad trūksta nedaug", - prisipažino TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Jis pasakojo, kad tojoje lemtingoje atakoje Granitas sužaidė idealiai. Perdavimo iš krašto per plauką vos neblokavo gynėjas. Baudos aikštelėje kamuolį priėmęs Sergejus Makrovas tuoj pat buvo uždengtas, bet pastebėjo atbėgantį A.Falčiką, kuris sekundės dalimi aplenkė TEC gynėjus.

Pačios rungtynės buvo kovingos, o pirmas kėlinys vyko atsargiai. Tik jo pabaigoje Granito žaidėjui Pavelui Svirskiui baudos smūgiu pavyko pramušti sienelę ir vartininką.

Po pertraukos žaidimas tapo įdomesnis, svečiai atidavė iniciatyvą šeimininkams, o jie ją mielai priėmė. Po kelių nepavykusių TEC bandymų rezultatą 72 min. išlygino vienas prieš vartininką iššokęs Vytautas Žičius.

Nuo tos akimirkos futbolas buvo dar atviresnis ir abi komandos stengėsi išplėšti pergalę. O tada atėjo lemtingoji paskutinė minutė.

Tikėjimas ir kova iki galo. Šie faktoriai nulėmė sudėtingą Naujosios Vilnios komandos pergalę.

"Pirmą kėlinį žaidėme neblogai, kontroliavome rungtynes, tik priekyje trūko paskutinio perdavimo. Galbūt tai lėmė ir tai, kad nebuvo išvykusio Žygimanto Kirsio. Antrame kėlinyje paleidome rungtynes. Atrodėme prastai, bet nusišypsojo sėkmė", - kalbėjo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Naujieji Verkiai - Navigatoriai-LT Aqua 2:2 (1:2)
Fanų stadionas. Teisėjas - Artiomas Gutovskis.
3' Ernestas Bublevič 0:1
10' Kęstutis Maželis 0:2
21' Viktor Bartaševič 1:2
70' Vladimir Zadneprovskij 2:2

Navigatoriai jau praėjusiame ture tvirtino, kad sužaidė labai prastai, bet įveikti Olimpiją sugebėjo. O šį kartą išplėšti trijų taškų nepavyko.

Šis mačas Navigams prasidėjo kaip pagal užsakymą. 3 min. įmušė gynėjų klaida pasinaudojęs Ernetas Bublevič, 10 min. po kampinio kamuolį į vartus nukreipė Kęstutis Maželis ir - 0:2.

Kokiais 9 iš 10 atvejų Navigatoriai pirmaudami 2:0 rungtynių nepaleidžia. Bet šį kartą buvo kitaip, tas 1 atvejis iš 10. Dar prieš praleisdami antrą įvartį Naujieji Verkiai priminė apie save, pataikydami į virpstą. Net ir atsilikdami 0:2, jie nepasidavė ir ėmė spausti varžovus. Pirmo kėlinio viduryje Viktoras Bartaševičius po standarto sušvelnino skirtumą - 1:2.

Antrame kėlinyje dominavo Naujieji Verkiai. Po Vladimiro Zadneprovskio įvarčio jie sugebėjo ištempti lygiąsias, nors tą sekmadienio vakarą rezultatas galėjo būti ir kitoks.

"Nesuklysiu pasakęs, kad beveik visą antrą kėlinį žaidėme jų aikštės pusėje ir sukūrėme nemažai gerų momentų - buvo keli virpstai ir skersiniai, puikiai žaidė ir Navigatorių vartininkas. Lygiosios ir prarasti taškai", - rungtynes reziumavo Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius.

Antrame rate Naujieji Verkiai dar nelaimėjo, bet tokiomis rungtynėmis įrodė, kad verti būti aukščiau, nei 10-oji vieta.

"Mūsų komanda pajėgi įveikti bet ką. tik didžiausia problema - prasta progų realizacija ir sėkmės trūkumas, - tvirtino Ruslanas. - Buvo daug rungtynių, kur mums įmušus reikiamu metu rezultatai galėjo būti kitokie. Bet čia yra futbolas."

Taigi, Navigatoriams yra apie ką pamąstyti. Daug nesuderintų veiksmų gynyboje, pozicinę kovą pralaimėję saugai ir sportinio pykčio trūkumas.

"Buvome nepasiruošę ir viskas. Galbūt patekome į duobę. Su Olimpija taip pat žaidėme prastai, - svarstė ekipos vadovas K.Maželis. - Finišo tiesioji parodys, kaip yra iš tiesų."

Likus 5 turams iki sezono pabaigos, turnyro lentelėje susidarė visiškai nenuspėjama situacija. Trys komandos toliau pretenduoja į titulą. Siūlome įdomią Navigatorių analizę, kuri padės susivokti, kas mūsų laukia artimiausius penkis savaitgalius.

FKK Spartakas - Fakyrai-AD MEN 1:1 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - Jurijus Paškovskis.
26' Eduardas Tučinskis (iš 11 m) 0:1
58' Tomas Bielickas 1:1

Visa Vilniaus futbolo bendruomenė pastarosiomis dienomis aptarinėje Fakyrai-MRU komandos subyrėjimą ir pasitraukimą iš II lygos Rytų zonos pirmenybių. Dabar beliko III lyga, o joje Fakyrai-AD MEN pratęsė savo nepralaimimų rungtynių seriją iki 7.

Laikai turi savybę keistis ir prieš šią dvikovą favoritų laikytas Spartakas, ko ankstesniuose komandų mačuose niekada nebūdavo.

"Per mūsų dvikovų istoriją Spartakas atrodė geriausiai, bet laimėti turėjome daugiau galimybių. Patikrinome skersinį, turėjome dar porą progų", - įsitikinęs Fakyrų vadovas Kastytis Valantinas.

"Lygiosios nėra geras, bet ne blogiausias variantas. Dėsningas rezultatas", - savo nuomonę dėstė Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Pirmame kėlinyje pranašiau žaidė ir rungtynių tempą diktavo Fakyrai. Šeimininkai buvo susikaustę ir nervingi. Todėl kėlinio viduryje Fakyrai dėsningai uždirbo baudinį, o jį realizavo Eduaras Tučinskis - 0:1.

Antrame kėlinyje Spartakas atrodė daug linksmiau, paspaudė varžovus ir laukti išlyginamojo įvarčio ilgai neteko. 58 min. po baudos smūgio kamuolys atšoko rikošetu, o pirmas prie jo suskubęs Spartako lyderis Tomas Bielickas įgrūdo į vartus - 1:1.

Šeimininkų teigimu, vėliau jie turėjo galimybių persverti rezultatą, nors tą patį galėjo padaryti ir pavojingai kontratakavę svečiai. Bet viskas baigėsi lygiosiomis.

"Ukmergės vyrai įmušė po mums nesėkmingo rikošeto ir per rungtynes realiai turėjo tik vieną 100-procentę progą. Kaip komandai su čempioniškomis ambicijomis - mažai", - pastebėjo Fakyrų vadovas.

Tuo metu Fakyrai šią savaitę žengė istorinį žingsnį. Jie pirmą kartą pateko į SFL taurės varžybų finalą. pusfinalyje LFF stadione 2:1 įveikę AFK komandą iš B diviziono.

Kruša-Basica - Ozas 1:8 (0:2)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - Darius Petraška.
16' Deivydas Venckus 0:1
43' Deividas Paulauskas 0:2
59' Deividas Paulauskas 0:3
62' Domantas Savičius 0:4
64' Deividas Paulauskas 0:5
74' Darius Miečius 1:5
80' Nerijus Malinauskas 1:6
82' Anton Zuj 1:7
85' Jurij Pantiuchin 1:8

Kažką pasakoti apie tokias rungtynes nėra didelės prasmės. Fabuose Ozas turėjo mažiau keitimų, tačiau žaidė neabejotinai pranašiau.

Kruša iš karto ginklų nesudėjo ir pirmame kėlinyje dar priešinosi. Bet palūžo antrame kėlinyje po trečiojo praleisto įvarčio. Tuomet aikštėje metėme absoliutų vienos komandos dominavimą ir įvarčių krušą.

"Tai buvo ne lengviausias šio sezono mačas, o sėkmingiausias", - sakė Ozo vadovas.

Ir dar - rezultatyviausias. Šį sezoną Ozas net tris kartus mušė po 4 įvarčius - į Fakyrų, TEC ir Akto vartus. Pernai oranžiniai įsūdė 6 įvarčius Pabradei, o 8 kartus III lygoje paskutinį sykį mušė 2014-ųjų gegužę mače su Užupiu (8:0).

Krušos popieriai prasti. Rudens rate pralaimėti visi šeši mačai, įvarčių santykis - 4:28.

Viskas krypsta link to, kad Kruša tiesiausiu keliu artėja prie A diviziono, kuriame paskutinį kartą svečiavosi tolimais 2012 metais. Teigiamas dalykas yra tas, kad su visais pagrindiniai konkurentais kovoje dėl išlikimo dar teks susitikti aikštėje. Taigi, situacija pataisoma.

Olimpija - Aktas 0:6 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - Justinas Zagurskas.
6' Martynas Rumkis 0:1
81' Lukas Blažys 0:2
82' Marius Linkevičius 0:3
85' Marius Linkevičius 0:4
87' Marius Linkevičius 0:5
88' Donatas Zykus 0:6

Fabijoniškių stadiono vartų tinklams praėjusį sekmadienį sudūlyti tikrai negrėsė. Per keturių valandų futbolo šou čia buvo primušta 15 įvarčių.

Olimpija tarsi lenkytniauja su Kruša - kurie ilgesnę pralaimėjimų seriją užfiksuos ir kurie praleis daugiau įvarčių. Ar kas nors dar pamena, kad Olimpija šį III lygos sezoną pradėjo trimis pergalėmis iš eilės?

"Artėjame prie snukiadaužio", - komandos nuotaikas apibūdino redakcijai pavardės atskleisti nenorėjęs vienas olimpietis.

Išretėjusi gynybos grandis ir pagrindinio vartininko nebuvimas buvo tos priežastys, kodėl į Olimpijos vartus sukrito šešetukas.

Komandos treneris Sigitas Aleknavičius taip paaiškino tok rezultatą: "Iš tiesų, šiose rungtynėse nebuvo pagrindinio vartininko Aurimo, tad į vartus stojo Tadas Želnys. Jei nekreipsime dėmesio į tą pirmą įvartį, kuris jau 6 min. įkrito į vartus po standarto, didesnių gaisrų lyg ir nebuvo. Tačiau kai 75 min. dėl traumos aikštę paliko vidurio gynėjas Aidas Monkus mūsų gynyboje atsivėrė milžiniška skylė. Ir jos jau niekas nebeužkimšo".

Tačiau būtina pabrėžti, kad Olimpija nebuvo talžoma visas rungtynes. Ankstyvas Martyno Rumkio įvartis leido Aktui pasikelti nuotaiką ir psichologinę būseną. Geniai nuolat bandė neįprastais sprendimai patikrinti netradicinį Olimpijos vartininką, tik apčiuopiamos naudos tai nedavė.

Olimpiečiai iki pat 80 minutės kovojo kaip lygūs su lygiais ir galvojo apie geriausią susitikimo baigtį. Sunku buvo ir Aktui.

"Rungtynės buvo intensyvios, jauni ir fiziškai stiprūs varžovai davė kovą, buvo nemažai žaidimo ir į kaulą. Visa laimė, kad neprasileidom įvarčio, nes tokioje apylygėje kovoje tas galėjo pakreipti varžybas kita linkme, - pasakojo Akto treneris Nerijus Jakučionis. - Tačiau kai Lukas Blažys pelnė taip reikalingą antrą įvartį, varžovai subyrėjo."

Subyrėjo Olimpija siaubingai. Penki praleisti per 10 minučių ir Akto žaidėjo Mariaus Linkevičiaus "hat-trickas" per 6 minutes.

Ave.Ko. - Divenda 2:1 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - Donatas Šimėnas.
16' Gintaras Stankevičius 0:1
77' Saulius Jankauskas (į savo vartus)
79' Ernestas Velička
86' pašalintas Gintaras Stankevičius (Divenda)

Prieš kelias savaites Ave.Ko. paskelbė konkursą naujam klubo logotipui sukurti. Ir netrukus gavo norimą rezultatą. Naujame herbe matyti klubo įkūrimo metai ir Kalvelių miestelio simbolis - šio tūkstantmečio pradžioje pastatyta Dievo Gailestingumo bažnyčia. Tik ką tos trys žvaigždės fone reiškia, nelabai aišku.

Su nauju herbu Ave.Ko. sugrįžo į pergalių kelią, iš kurio buvo išklydusi 16 ture Ukmergėje.

"Vyrams prieš rungtynes pasakiau, kad Divenda yra pavojinga komanda nepaisant to, kad tik 11 vietoje. Jie gali kovoti ir laimėti, tą įrodė įveikdami ne bet ką, o patį Ozą. Todėl žaidėjus perspėjau, kad neįvertinus varžovų skaudžiai nudegsime", - sakė Ave.Ko. treneris Pavelas Pristavka.

Vos taip ir nenutiko.

Nemenčinėje Gintaras Stankevičius 16 minutę išvedė Kaišiadorių komandą į priekį. Ave.Ko. ekipai žaidimas nesiklijavo. Jie darė daug broko, "lygioje vietoje" prarasdavo kamuolį, o puolime sulaukė progos, ją paleisdavo vėjais. Ave.Ko. įsigudrino nerealizuoti net 11 m baudinio.

Antrame kėlinyje situacija ilgai nesikeitė, kol Ave.Ko. ėmėsi netradicinio, bet pasiteisinusio taktinio sprendimo - gynėją Ernestą Veličką perstūmė į puolimą.

"Jis, kapitonas, pasakė puolėjams, kad negali žiūrėti, kaip jie žaidžia. Nutarėme surizikuoti ir tai pasiteisino. Galima sakyti, kad kapitonas vienas laimėjo rungtynes", - pasiteisinusia rizika džiaugėsi P.Pristavka.

Kai rezultatui tapus 2:1 po kelių minučių antrą geltoną kortelę gavo Divendos žaidėjas G.Stankevičius ir mačo baigtis buvo išspręsta.

"Nežinau kaip, bet antrame kėlinyje subyrėjome. Ave.Ko. nerodė kažko, dėl ko būtų verti pergalės. Bet nugalėtojai neteisiami. Mums nepasisekė ir tiek", - komentavo Divendos gynėjas Mindaugas Žigutis.

"Šiuo atveju nesvarbu kaip žaidi, svarbu trys taškai, - atkirto P.Pristavka. - Ilgai mums nesisekė, bet panikos žaidime nebuvo. Suveikė charakteris, kovingumas iki galo. Divenda paliko neblogą įspūdį, jei dar patampys nervus ne vienai lygos komandai."

Ketvirtadienį Ave.Ko. sužaidė dar vienas rungtynes III lygoje. Tai buvo atidėta 16 turo dvikova Senvagėje su TEC. Pasak Pavelo, šis mačas buvo "must win" statuso.

Tačiau nei laimėti, nei pelnyti taško Ave.Ko. nepavyko. TEC'ai atsitiesė po šalto dušo mače su Granitu ir nugalėjo 3:2. Dabar abi komandos yra surinkusios po 21 tašką ir III lygoje dalinasi 7-8 vietomis.

18 turo anonsas

Granitas - Ave.Ko.

Šeštadienis, 16.00. Naujosios Vilnios stadionas.

Trejos rungtynės per savaitę. Tokiu tempu tenka žaisti Kalvelių komandai. "Reikės daug energijos, valios ir ryžto. Mače su Granitu norisi, kad žaidėjai nebūtų susikaustę ir galvotų, kad nėra nenugalimų komandų. Spartakas tą įrodė, mėginsime įrodyti ir mes. Aišku, jie kovoja dėl titulo, todėl Naujojoje Vilnioje mūsų laukia pragaras. Bet nuo to tik geriau - pamatysime, iš ko esame nulipdyti", - prieš būsimą kovą kalbėjo Ave.Ko. treneris Pavelas.

Pirmo rato susitikimas Ave.Ko. buvo beviltiškas - jie pralaimėjo 1:8. "Mėginsime parodyti, kad tai buvo nesusipratimas", - tvirtino Pavelas.

Prognozė. Šeimininkus tenkins tik pergalė ir antrą kartą klupti namie jie nebus nusiteikę. 3:1.

Divenda - Kruša-Basica

Sekmadienis, 16.00. Kiašiadorių stadionas.

Žūtbūtinių rungtynių dėl išlikimo ciklą Kruša pradeda nuo viešnagės Kaišiadoryse. Šis mačas galiausiai atsakys į klausimą, ar Kruša verta III lygos. Lygiai tas pats ir su Divendos komanda - jai tik trys taškai paliktų ne tik teorines viltis kovoti dėl 9 vietos.

Birželį Naujoje Vilnioje abi komandos turėjo problemų su progų realizacija - 0:0.

Prognozė. Kaišiadoriškiai dabar geresnėje psichologinėje būklėje ir bus labiau motyvuoti. 2:1.

Ozas - Olimpija

Sekmadienis, 17.00. Panerio stadionas.

"Nieko gero iš šitų rungtynių nelaukiu ir nesitikiu. Tai, kaip mes dabar žaidžiame, tikrai nesuteikia pagrindo viltims įveikti Ozą. Mums svarbiausios dvikovos prasidės nuo 19 turo", - tiesiai šviesiai pareiškė Olimpijos treneris Sigitas. Aišku, Ozo komandos toks pareiškimas neturėtų užmigdyti.

Birželio mėnesį Fabuose Ozas išplėšė pergalę 1:0. Vasaros pradžioje palengva ir prasidėjo olimpiečių sunkmetis.

Prognozė. Jei Olimpija vėl be vartininko, tai 4:0. Jei su - 1:0.

Aktas - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

4 kartus per 2 turus pasižymėjęs Akto saugas Marius Linkevičius prisirinko kortelių ir praleis šį susitikimą. Bet paskutiniai turai įrodė, kad Akto komandoje įmušti yra kam ir be Mariaus. Svarbu - nepraleisti, o Naujieji Verkiai - tai ne Kruša ar Olimpija, nepaisant užimamos pozicijos.

Vasaros pradžioje Fabijoniškėse visiškai lygi komandų dvikova pasibaigė 1:1.

Prognozė. Netradicinė - pirmoji Naujųjų Verkių pergalė rudens rate. 1:2.

Navigatoriai-LT Aqua - FKK Spartakas

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Lengvai savaitės pradžiai - III lygos lyderių dvikova. Pirmame rate Ukmergėje Navigatoriai skaudžiai krito 0:4, ir po tokio pralaimėjimo kaltino netgi teisėją. Apie tą išvyką jie jau pamiršo ir dabar turi rimtesnių rūpesčių - suremontuoti pastaruoju metu stringantį komandos žaidimą.

Prognozė. Kur du pešasi, Granitas laimi. 1:1.

Fakyrai-AD MEN -TEC

Trečiadienis, 20.30. LFF stadionas.

III lygos sezonas Fakyrams "nepaėjo", bet užtat į SFL taurės finalą patekta. O prieš jį galima praktikuotis čempionate. Kovoti yra dėl ko ir čia - antrame sezono rate Fakyrai dar nepralaimėjo. Turės dėl ko kovoti ir TEC - pergalės atveju Fakyrai ir 6-oji vieta priartės iki 1 taško. Pralaimėjus nutols iki 7...

Birželį šių komandų mačas baigėsi įspūdinga TEC pergale 3:0. "Labiau norėjome laimėti" - tąkart sakė TEC'ai.

Prognozė. Nuojauta kužda, kad išvysime labai daug įvarčių. 4:3.