18 turas: Lyderius toliau skiria 4 taškai Visos

VRFS III lygos sezono finiše - viskas labai panašiai, kaip ir A lygoje. Jei turnyro lyderis iki paskutinio turo nebarstys taškų, net paskutiniame mače pralaimėjęs persekiotojui, vis tiek taptų turnyro nugalėtoju.

Iki sezono pabaigos likus 4 turams, Fakyrai išlaiko 4 taškų pranašumą prieš Granitą. Praėjusiame ture abu lyderiai trijų įvarčių persvara pranoko savo varžovus.

FAKYRAI AD MEN - TEC 3:0 (1:0)
LEU stadionas. Teisėjas - S. Melnikovas.
12' Gediminas Skrockas 1:0
58' Gediminas Skrockas 2:0
66' Romas Kurec 3:0

Fakyrai praėjusį sekmadienį LEU stadione pratęsė savo įspūdingą pergalių seriją. Rudens rate jie laimėjo visas 7 žaistas rungtynes.

"Rungtynės nusisekė neblogai, kadangi buvome sutarę iš karto spausti varžovus jų aikštės pusėje. Krito ankstyvas įvartis ir tai leido mums perimti žaidimo kontrolę bei tempą", - pasakojo Fakyrų lyderis Gediminas Skrockas.

Jis tapo neabejotinai geriausiu šio mačo žaidėju. 12 min. gavęs varžovų gynėjų dovanėlę, G. Skrockas tolimu smūgiu pergudravo varžovų vartininką. TEC pirmame kėlinyje irgi turėjo progų, bet patikimai žaidė Fakyrų vartininkas. Šeimininkams tuo tarpu atakose stigo tikslesnio žaidimo.

Antras kėlinys prasidėjo labai panašiai, kaip ir pirmas - ankstyvu įvarčiu. 58 min. G. Skrockas krašte perėmė kamuolį ir pabėgęs nuo gynėjų, įmušė į tolimą vartų kampą. Po šio epizodo TEC jėgos ėmė sekti ir po kelių minučių jie praleido trečią įvartį - G. Skrockas atliko perdavimą Romui Kurec ir šis iš arti padėjo tašką rungtynėse - 3:0.

"LEU stadione atrodėme sunkiai, negalėjome žaisti žaidimo, kurį esame pripratę žaisti ant dirbtinės dangos. Tuo pačiu trūko daugiau greičio, nes tokią komandą, kuri turi tiek patyrusių žaidėjų, šiai dienai buvome nepajėgus apžaisti", - pripažino TEC atstovas Aurimas Baubkus.

"Laimėjome, nes neleidome jiems užvaldyti aikštės vidurio, greitai ir kartais gan kietokai stabdėme TEC atakas. O savo šansus išnaudojome gerai, nors jų ir nebuvo daug", - teigė G. Skrockas.

Jis taip pat pažymėjo, kad artėjanti sezono atomazgos įtampa taip pat daro savo: "Rungtynes pradėjome karštomis galvomis, per daug bambame. Tik įvartis nuramina emocijas. Kai sezono pabaiga, visos rungtynės svarbios, todėl ir emocijos darosi vis karštesnės."

A. Baubkus šį kartą turėjo pastabų ir teisėjavimui: "Atskirai norėčiau paminėti aikštės teisėjo darbą, kuris nekontroliavo rungtynių bei baudos aikštelėje leido užsiimti imtynių veiksmas. Pats viską puikiai matė, bet tiesiog neturėjo drąsos švilpti. Deja, tai buvo pirmas kartas šiame sezone, kai teisėjo darbo įvertinome neigiamai."

GRANITAS - AVE. KO. 3:0 (2:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
16' Andžej Falčik 1:0
36' Erik Sinkevič 2:0
75' Žygimantas Kirsis 3:0

Granitas šį kartą nekartojo ankstesnių klaidų, neprarado brangiai kainuojančios koncentracijos ir sugrįžo į pergalingą kelią.

Tiesa, pasak Granito žaidėjo Jevgenijaus Rybakovo, ne viskas ėjosi lyg iš pypkės: "Bandėme žaisti sau įprastą žaidim. Sukūrėme daugiau progų ir atrodėme geriau. Tačiau jei Ave. Ko. būtų realizavę savo susikurtas progas, galėjo pakeisti mačo eigą. Bet tais epizodais mus gelbėjo vartininkas."

"Yra logiškas paaiškinimas tokio rezultato. Granitas šiuo metu aiškiai pajėgesnis. Su tokia sudėtimi ir žaidėjų meistriškumu jie galėtų ir privalėtų žaisti II lygoje", - įsitikinęs Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Anot jo, granitiečiai demonstravo gražų, kombinacinį futbolą, žaidė trumpais perdavimais ir jau pirmame kėlinyje įgijo dviejų įvarčių pranašumą.

"Negaliu sakyti, kad mūsų žaidime viskas buvo tik blogai. Visi žaidėjai stengėsi ir sukūrėme momentų. Vien Valdemaras Šaveiko du kartus buvo išėjęs vienas prieš vartininką. Jei būtų įmušęs pirmą kartą, rezultatas taptų lygus ir mums atsirastų galimybė kontratakuoti", - svarstė S. Lajevskis.

"Šiaip ar taip, Granitas nusipelnė pergalės. Pirmame kėlinyje praleidome du įvarčius, bet žaidimas buvo lygus. Antrame jau varžovai valdė padėtį ir pelnytai nugalėjo. Pergalę je paėmė meistriškumu", - pridūrė Ave. Ko. treneris, su komanda III lygoje ir toliau balansuojantis ant pavojingos ribos.

SALININKAI - KRUŠA BASICA 1:2 (1:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
44' Vilius Juozėnas 1:0
54' Vaidotas Pranys 1:1
88' Vaidotas Pranys 1:2

Salininkai nusipelno pagarbos. Komanda yra beviltiška III lygos autsaiderė, tačiau nepraranda kovingumo ir sugeba pakutenti nervus stipriesiems. Be abejo, ir ne be tam tikrų aplinkybių pagalbos.

"Išlindome pro rakto skylutę. Dilgynės aikštės kokybė komandų pajėgumą sulygina iki minimumo. Pasuotis toje aikštėje neįmanoma. Tik mušk į priekį ir bėk, galbūt pasiseks. Taip ir žaidėme du kėlinius", - neslėpė Krušos komandos atstovas Valius Bagdonas.

Tokiame spirdale Krušai buvo nelengva adaptuotis prie aikštės, o Dilgynėje nuolat žaidžiantys Salininkai pirmame kėlinyje atrodė kiek pranašiau ir prieš pat pertrauką išsiveržė į priekį po Viliaus Juozėno tikslaus smūgio.

Sunku pasakyti, kaip viskas būtų susiklostę, jei ne greitas išlyginamasis Krušos įvartis. Pastaruoju metu žvėriškai atrodantis Vaidotas Pranys 54 min. tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Sunkiai, bet Krušai pavyko pratęsti pergalių seriją iki 6. Likus žaisti 2 minutes, svečiai įmušė šiek tiek kuriozinį įvartį. Giedrius Petryla prasiveržė kraštu ir bandė atlikti, kaip pats sakė, pasą į kojas, tačiau gavosi V. Praniui į galvą, smūgis ir įvartis - 1:2.

Įvartį paskutinėmis dvikovos minutėmis salininkiečiai praleido jau trečiame ture iš eilės.

"Blogiausia, kad neišsaugojome net taškelio. Antrose rungtynėse iš eilės pirmavome, bet pralaimėjome. Gaila, kad ir fizine forma neblizgame. Aišku, tai kiekvieno asmeninis reikalas", - apgailestavo Salininkų vadovas.

Dilgynėje krito trys įvarčiai, tačiau, pasak V. Bagdono, jų galėjo būti tris kartus daugiau: "Salininkai be savo įvarčio turėjo dar kokias 3 galimybes įmušti. Vieną kartą mus išgelbėjo virpstas. Pagal 100-procentes progas tai 5:5, bet dėl aikštės specifikos tik kelios buvo realizuotos".

AKTAS - FKK SPARTAKAS 2:1 (1:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
40' Petras Lukošius 1:0
79' Tomas Aliubavičius 1:1
88' Vaidas Garšvinskas 2:1

Ukmergės stadione šeimininkų teisėmis žaidęs Aktas pasinaudojo namų sienų pranašumu...

"Lemtingais momentais pritrūko tikslumo ir šaltakraujiškumo. Gaila, kad šį sezoną namų aikštė ne tokia laiminga kaip ankščiau ir čia mums sunkiai sekasi. Nors Ukmergėje žaidžiame gal net geriau nei išvykose", - spaudos konferencijoje apgaileistavo Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Jis pažymėjo, kad viena iš pagrindinių nesėkmių priežasčių - trumpokas atsarginių žaidėjų suolelis. Tai pakišo koją ir praėjusį šeštadienį. O rečiau rungtyniaujantys ukmergiškiai aikštėje greitai gauna "pompą". Štai ir visa paslaptis.

Šiaip jau derėtų pastebėti, kad bent šį kartą Spartako vadovai patys ir kalti. Jie paprašė rungtynes žaisti šeštadienį ir vis tiek nesurinko stipriausių. Optimalios sudėties neturėjo ir Aktas - į Ukmergę nuskrido tik 13 genių.

"Sužaidėme du skirtingus kėlinius, - tradiciniu apibrėžimu savo pasakojimą apie rungtynes pradėjo Akto vartininkas Tomašas Labul. - Jei pirmame kėlinyje turėjome kamuolio kontrolę ir įvartį įmušėme, laikėme visas žaidimo gijas, tai antrame kėlinyje futbolo jau nebežaidėme. Spartakiečiai stipriai paspaudė, mes gi atsimušinėjome be jokių minčių atakuoti."

Geniai stengėsi išsaugoti minimalią persvarą, tačiau 79 min. Tomui Aliubavičiui pavyko išlyginti rezultatą. O tada netikėtai šeimininkai nutarė, kad taško pakaks ir atsitraukė. Aktas to ir telaukė. Atsikvėpę vilniečiai perėmė iniciatyvą ir sugebėjo išplėšti pergalę po labai tikslaus Vaido Garšvinsko smūgio.

"Aktas visai nenustebino. Kad ir kokioje formoj bebūtų, kad ir kokios sudėties atvažiuotų, kad ir kaip bežaistų, vis tiek sugeba išplėšti tuos tris taškelius", - stebėjosi I. Krasinas.

Aktas ir netvirtino, kad šį kartą nusipelnė tų trijų taškų. "Atsižvelgiant į žaidimą, jei rungtynės būtų pasibaigusios lygiosiomis, stipriai neliūdėtume. Bet lygiai taip pat buvome verti lygiųjų I rate, bet tada rungtynių pabaigoje sugebėjo laimėti ukmergiškiai", - prisiminė T. Labul, sau ir varžovams palinkėjęs šiemet susitikti dar kartą. Jau SFL Taurės finale.

SŽK PABRADĖ - OLIMPIJA 0:3 (0:0)
Pabradės stadionas. Teisėjas - A. Pipiras.
60' Andrius Monkus 0:1
85' Marek Alijev 0:2
88' Armandas Fedorovičius 0:3

Tai buvo antra pagal stambumą Olimpijos pergalė šį sezoną. Tikra atgaiva komandai, kuri rudens rate iki šiol per rungtynes vidutiniškai pelnydavo tik po 1 įvartį. Tvirta pergalė Pabradėje olimpiečius iš karto kilstelėjo į 6-ąją poziciją iš 9-osios.

Pergalė svarbi dar ir tuo, kad I rate Olimpija Dilgynėje (!) neatsilaikė prieš Pabradę pralaimėdama 0:1.

"Tada mes žaidėme labai primityviai, galvojome, kad puldami stačia galva pralaušime jų gynybines užtvaras ir juos sutriuškinsime. O kai to padaryti nepavyko, palūžome ir sustojome. Šį kartą nusprendėme pakeisti taktiką. Ir sprendimas pasiteisino 100 procentų", - po pergalingos išvykos į Pabradę konstatavo Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius.

Kokios permainos lėmė pergalę? Ogi elementarios: žaidimas nuo gynybos, antru numeriu ir kontratakos. "Toks ir buvo planas, - patvirtino Sigis. - Jie laikė kamuolį, stumdė jį savo aikštės pusėje, o mes laukėme jų klaidos bei galimybės kontratakuoti. Pirmame kėlinyje gal buvome šiek tiek pasyvoki, bet antrame pradėjome aktyviau presinguoti, išprovokavome varžovų klaidas ir jomis pasinaudojome."

Nors trys skirtingi olimpiečiai Pabradėje pelnė po įvartį, rezultatas galėjo būti stambesnis.

"Progų turėjome ir daugiau, realiai galėjo būti 6-7 įvarčiai. Tuo metu varžovai ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, bet praktiškai jokios naudos iš tos kontrolės neturėjo. Tiesa, buvo keli standartai, po kurių mūsų baudos aikštelėje kilo šioks toks gaisras, bet mums pavyko tuos gaisrus užgesinti", - sakė S.Aleknavičius.

19 turas: Fakyrams prasideda "Play-Off'ai"

Lygoje pirmaujantys Fakyrai yra savo paties likimo kalviai - laimėjus 3 iš 4 likusių rungtynių jie užsitikrintų pirmąją vietą. Tačiau lyderių laukia ypač įtempta sezono pabaiga. Paskutiniuose turuose varžovų pavadinimai kalba už save: Kruša, Ozas, Prelegentai ir Granitas. Todėl kiekvienos likusios rungtynės bus tarsi atkrintamosios varžybos. Šią seriją Fakyrai pradės su gerai pažįstama Kruša, kuri pralaimėjimo skonio nepatyrė nuo birželio. Veiksmo vieta - Fabijoniškės, laikas - sekmadienis, 16:15 val.

O tuo tarpu Granitui tenka apsišarvuoti kantrybe ir pirmiausiai patiems skinti pergales. Šeštadienį namie granitiečiai priims Pabradę, kurią per Jonines nugalėjo 3:1. Šį kartą neturėtų būti sudėtinga įsirašyti dar tris taškus.

Taip pat didelių problemų neturėtų kilti ir dėl trečiosios vietos kovojančiam Ozui, kuris Panery pasitiks Salininkus. Komandą, pralaimėjusią 13 kartų paeiliui. Nebent oranžiniai dar nebus atsigavę po nokauto SFL taurės pusfinalyje.

Senokai, o tiksliau nuo birželio III lygoje pergalės "nečiupinėjo" Prelegentai. Šį kartą jie vyksta į Nemenčinę ir žais su Ave. Ko. komanda, kurią prieš trejetą mėnesių nukovė neeiliniu rezultatu 6:4. "Prelegentai yra nenuspėjami ir neprognozuojami. Gali sužaisti klasiškai, o gali... Manau, viskas priklausys nuo to, kokia sudėtimi varžovai susirinks", - absoliučią tiesą pasakė Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Kova dėl pozicijos vyks Ukmergėje, tarp vietos Spartako ir Olimpijos kolektyvų. Situacija tokia, kad pergalės atveju Olimpija dar kibs į kovą dėl 5 vietos, o pralaimėjusi 6 poziciją užleistų tam pačiam Spartakui. Abiejų ekipų nariai prognozavo, kad kovos turėtų būti vyriškos. Tiesa, Olimpijos treneris nerimavo, kad jo žaidėjams gali pristigti motyvacijos - juk kova dėl medalių baigta, o didelio skirtumo - 5 ar 9 vieta - nėra. Motyvacijos tikrai netrūks Spartakui. Tai paskutinės lygos rungtynės Ukmergėje, ir ne itin sėkmingą namų sezoną norėsis pabaigti smagia gaida.

Turą užbaigs TEC ir Akto susitikimas Fabijoniškėse. Ir čia viskas aišku - nė vieniems, nei kitiems medaliais nekvepia, todėl daug kas priklausys nuo motyvacijos. Birželį 2:1 stipresni buvo geniai, įmušę abu įvarčius per paskutines dešimt rungtynių minučių.