18 turas: Persekiotojų vaidmenyje Navigatorius keičia FKK Spartakas Visos

Šiemetinė VRFS III lyga nenuspėjama niekaip. Prieš 2-3 savaites rodėsi, kad situacija jau stabilizuojasi ir ryškėja medalininkai, tačiau labai greitai viskas vėl pasikeitė.

Viršūnėje Ozas išliko, bet juos dabar persekioja ne į penktą poziciją nukritę Navigatoriai, o atsigavęs FKK Spartakas. Savo reikalų čia turi ir Aktas. Žodžiu, spalis III lygoje bus nuostabus.

Rotalis - TEC 0:1 (0:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A.Pipiras.
54' Laurynas Juknys 0:1

TEC'ai iškovojo dar vieną pergalę, nors šis keturių turų pergalingas spurtas gali būti per vėlai, norint sugriebti medalius. Bet bandyti verta.

Šį kartą TEC'ai minimalia persvara nukovė Rotalį, kuriam tradiciškai nesisekė realizuoti susikurtų progų.

Adekvačiai įvertinę abiejų komandų galimybes, TEC futbolininkai pasirinko taktiką žaisti antru numeriu, perleisdami iniciatyvą Rotaliui. Pastarieji dominavo, tačiau iki įvarčio taip ir nepriėjo.

Nominalūs svečiai bandė kontratakuoti, tačiau iš to irgi nieko neišspaudė. Tik antrame kėlinyje, pasak TEC atstovo Aurimo Baubkaus, buvo atliktos kelios teisingos korekcijos priekyje, kas leido žaidėjams dažniau apsilankyti Rotalio aikštės pusėje.

"Žaidimo plano nekeitėme, nes žinojome, kad mums įmušus pirmiems, varžovai dar labiau mesis į priekį ir mums atsivers papildomų progų", - aiškino A.Baubkus.

O įmušė TEC'ai labai netikėtai. Po pražangos Rotalio žaidėjams tingiai pradėjus statyti sienelę, Laurynas Juknys nelaukė teisėjo švilpuko (nes to ir nebuvo reikalaujama) bei įleido kamuolį į tuščius vartus - 0:1.

Po to jau buvo linksmiau. Rotalis ėmė stipriau spausti, atakuoti ir rungtynių pabaigoje turėjo kelias progas rezultatą išlyginti. Tačiau ir TEC pavojingai kontratakavo bei galėjo padidinti savo pranašumą. Bet viskas baigėsi rezultatu 0:1.

Na, o paskutinėmis minutėmis įvyko tai, ko sąvoka "Fair Play" niekaip nepavadinsi. Rotalis mačą baigė be pašalintųjų Arnoldo Gerasimovo ir Edgaro Čičino.

Nepatiko TEC atstovams ir jų varžovų elgesys bei kalbos stadione.

"Noriu pabrėžti, kad į rungtynes ateina žaidėjai su šeimomis, mažais vaikais. Taip, kaip mes elgiamės aikštėje ar šalia jos - esame pavyzdys tiems mažiesiems. Ir matant smūgį varžovui ar masinius susistumdymus noro žaisti pačiam nelieka", - sakė A.Baubkus.

FKK Spartakas - FK Medžiai 3:2 (1:1)
Ukmergės centrinis. Teisėjas - D.Ramanauskas.
24' Laurynas Liausas 1:0
40' Justinas Baltrimavičius 1:1
64' Tomas Bielickas 2:1
74' Laurynas Liausas 3:1
84' Justinas Baltrimavičius 3:2

Pagaliau VRFS TV apsilankė ir toliausiame III lygos taške Ukmergėje. Su apsilankymu operatorius pataikė į dešimtuką ir užfiksavo kovingas rungtynes iki pat pabaigos.

Ukmergėje krito penki įvarčiai, o dvi puikias tolimas bombas iššovė "Medis" Justinas Baltrimavičius.

"Tikėjomės neabejotinai sunkių rungtynių, tokios jos ir buvo. Visi matėme, kokią formą pastaruoju metu demonstruoja Medžiai, žinome kelis jų žaidėjus, tad buvo akivaizdu, kad laukia sunki kova", - pasakojo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Ir vėl tam tikro atgarsio sulaukė teisėjų darbas, aptarinėtas socialinėje erdvėje. Paprastai žmonių su švilpuku darbu nebūna patenkintos svečių komandos, tačiau šį kartą nusiskundimų turėjo ir patys šeimininkai.

"Rungtynės buvo kietos ir kibios, o toks žaidimas pavojingas teisėjui, kurio klaida gali pridaryti daug bėdų. Pats nevengiu diskusijų su teisėjais, bet po rungtynių jų darbo nekomentuoju. Tačiau ne aš vienas pastebėjau, kad kartais mūsų lygos teisėjai jaučiasi svarbiausiomis personomis aikštėje. Tai neteisinga", - atkreipė dėmesį I.Krasinas, iškalbingai pridūręs: "Žaidėjai irgi supranta futbolo taisykles..."

Teisėjai teisėjais, bet FKK Spartakas po poros sėkmingų turų įsitaisė antroje vietoje ir realiai grasina Ozui.

"Vadovaujamės nuostata, kad kiekvienos artėjančios rungtynės yra svarbiausios", - teigė I.Krasinas. Paklaustas apie komandos galimybes pirmą kartą triumfuoti III lygoje, jis išsisukinėjo: "Apie galimybes net negalvojame. Viskas juk paprasta - užimta vieta priklausys tik nuo mūsų pačių žaidimo."

Granitas - Aktas 0:1 (0:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
45' Mindaugas Mikulskis 0:1

Šiuo metu užimama Akto komandos trečioji vieta tikrai stebina. Bet Genių pergalės Naujoje Vilnioje prieš pernykščius čempionus anaiptol nederėtų laikyti staigmena.

Aktas ir anksčiau yra pridaręs sunkumų Granitui, visada kaudavosi iki pabaigos, o 2015-ųjų SFL Taurės finale patiesė Granitą, kai tokio varianto net nelabai kas svarstė...

18 ture Aktas tą pergalę svečiuose plėšte išplėšė. Geriausia gynyba III lygoje pasižymintis Granitas ir šiame mače žaidė drausmingai bei protingai, varžovams leido sukurti gal porą progų, bet Aktui pakako ir tiek.

Pirmame kėlinyje komandos žaidė aktyviai, aikštės viduryje kamuolio neužlaikydavo ir judėdavo į priekį, nors pavojingesnes progas suskaičiuoti buvo galima ant vienos rankos pirštų. Tiesa, šeimininkai sykį patikrino vartų skersinį.

Atrodė, kad pirmas kėlinys baigsis be įvarčių, bet paskutinėmis jo akimirkomis tiksliu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo Mindaugas Mikulskis - 0:1.

Tad antras kėlinys prasidėjo Granito atakomis. Ypač aktyvios jos buvo pirmosiomis minutėmis - kampinių, smūgių serija, bet vartininkas Aurimas Pilkauskas atsilaikė.

Kiek vėliau Aktas atsitiesė ir perkėlė žaidimą į aikštės vidurį, vis tik mačo pabaigoje klampioje aikštėje Geniams ėmė stigti jėgų. Granitas surengė dar vieną vartų šturmą, dar kartą pataikė į skersinį, bet Aktas atsilaikė ir išsivežė tris be galo svarbius taškus.

Po tokios dvikovos baigties Granito vadovas Jevgenijus Rybakovas neslėpė nusivylimo: "Pralaimėjimo nebuvome verti. Gerai gynėmės, be klaidų, ir beveik neleidome jiems nieko sukurti. Bet praleidome paskutinę kėlinio minutę, kai vartininkas nepamatė smūgio momento vaizdo. Turiu pripažinti, kad ir puolime stebuklų nerodėme, bet savo progų turėjome."

Geniai gi nesipūtė ir nebandė tikinti, kad tą sekmadienio vidudienį buvo stipresni.

"Vertinant rungtynių eigą tenka pripažinti, kad ir dėl lygiųjų nelabai pyktume, turbūt tai būtų dėsningesnis rezultatas. Bet pakovojome iš širdies, o ir sėkmė šį kartą buvo mūsų pusėję", - pasakojo Akto apžvalgininkas, pasidžiaugęs didesniu nei anksčiau komandos kovingumu.

SŽK Pabradė - Naujieji Verkiai - 3:0 be kovos

Vienos rungtynės 18 ture nebuvo sužaistos. Ir nebus. Krizę išgyvenanti Naujųjų Verkių komanda nesurinko sudėties ir pranešė varžovams, kad į Pabradę atvažiuoti nesugebės.

Pagal varžybų reglamentą, SŽK Pabradės komandai įskaityta techninė pergalė rezultatu 3:0.

Ironiška, bet Pabradės futbolininkams rudens rate tai buvo pirmoji "pergalė" namie per penkerias rungtynes...

Nerealas - Ave.Ko. 2:2 (1:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
43' Aringas Streckis 1:0
48' Nikita Tichonovas 1:1
61' Vydmantas Kuzmickas 2:1
80' Vaidas Lileika 2:2

Nerealas du kartus pirmavo, bet du kartus paleisdavo persvarą ir turėjo tenkintis lygiosiomis. Abi komandos III lygoje šiuo metu užima 9 ir 10 vietas, tad lygiosios netenkino ne vienų, nei kitų, nors abiejų atstovai pripažino, kad šis rezultatas yra dėsningas.

Tiesa, keblesnė šiuo metu Ave.Ko. komandos padėtis, kuri užima 10-ąją vietą ir rudens rate kol kas laimėjo tik kartą.

"Rezultatas yra dėsningas, bet mūsų jis tikrai netenkina. Kovojome dėl pergalės, bet praradome svarbius taškus", - atsiduso Ave.Ko. vadovas Viliamas Novickis.

Pasak jo, kovojant dėl išlikimo III lygoje būtina kiekvienose rungtynėse žaisti taip, tarsi jos būtų paskutinės.

Tikrai ne geresnės nuotaikos vyrauja Nerealo komandos stovykloje.

"Šios rungtynės parodė viso rudens rato mūsų veidą. Žaidimas buvo gal ir patrauklus, kontroliavome rungtynių eigą, ilgiau laikėme kamuolį, tačiau pagrindine problema išlieka prasta realizacija. Progų turbūt turėjome daugiau kaip niekada anksčiau, bet paversti jas įvarčiais - neįveikiama problema. Aišku, nedžiugino ir kvailos klaidos ginantis", - pasakojo Nerealo futbolininkas Haroldas Kerušauskas.

Vienu iš lygos favoritu laikytas Nerealas rudens rate per 7 turus sukrapštė vos 4 taškus ir vietoje kovos dėl medalių, dabar tenka grumtis dėl išlikimo.

"Galima kaltinti daug ką, bet faktas, kad antrame rate esame ne ta komanda, kuri pradėjo sezoną. "Ant popieriaus" gerai atrodyti neužtenka, kaip ir neužtenka gerai individualiai žaisti. Futbolas - taktinis ir komandinis sportas. Šito ir pasigendame savo žaidime", - problemas ekipoje nurodė H.Kerušauskas.

Navigatoriai - Ozas 1:3 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
38' Artūras Žarnovskis 0:1
49' Modestas Bajoriūnas 1:1
57' Deivydas Venckus 1:2
69' Gediminas Skrockas 1:3

Centrinės 18 turo rungtynės sužaistos pirmadienio vakarą Senvagės aikštėje, kur Navigai priėmė Ozą. Priėmimas buvo nesėkmingas.

"Liūdna, labai skaudus pralaimėjimas. Mūsų dabar laukia įtempta kova dėl medalių", - pripažino Navigatorių štabas.

Prasileidus apmaudų įvartį po standarto, Navigams teko spausti. Po pertraukos Modestas Bajoriūnas išlygino rezultatą, bet į tai Ozas atsakė dviem tolimais "gražuoliais", kuriuos įkalė Deivydas Venckus ir Gediminas Skrockas.

Pasidžiaugęs vykusiu revanšu, G.Skrockas šias rungtynes prilygino finalui, kuriame visi kaunasi iki pat pabaigos.

Kalbėdamas apie esminio mačo pralaimėjimo priežastis, Navigų vadovas Kęstutis Maželis visa tai vertino pragmatiškai: "Manau, kad Ozui tiesiog geriau sekėsi tą vakarą. Bet juk sekasi stipriausiems."

Visgi ne tik sėkmės stoka lėmė, kad Navigatoriai pralaimėjo trejas iš eilės rungtynes Medžiams, FKK Spartakui bei Ozui ir ilgesingai pamojavo aukso medaliams.

"Niekas komandoje nosies nenukabina. Nors ir apmaudu, bet priimame tokią realybę. Sėkmės Ozui kovojant dėl titulo, o mes stengsimės rinkti taškus ir sieksime medalių", - teigė K.Maželis.

19 turo anonsas

Artėjančiame ture Ozas gali žengti labai platų žingsnį lyg nugalėtojų titulo, arba gali nutikti taip, kad lygoje prieš paskutines kovas gims dvivaldystė. Oras šaltas, bet futbolo savaitgalis bus karštas.

Naujieji Verkiai - Nerealas

Penktadienis, 20.00. Fabijoniškės.

Nesusirinkę ir nenuvykę į Pabradę, Naujieji Verkiai mėgins griebtis paskutinio šiaudo kovoje dėl išlikimo. Birželį jie įveikė Nerealą 2:1, bet antrą kartą tai padaryti bus sunku.

Nerealo gretose vyksta vidinės motyvacijos paieškos. Komandos vadovai apeliuoja į daugumos žaidėjų požiūrį ir į tai, kad jie vangiai renkasi. Ką gi, sezonas nerealiesiems į nuostolius, dabar belieka išsaugoti vietą SFL elite prieš kitų metų iššūkius.

Prognozė. 0:3 (ne techninė pergalė).

TEC - Granitas

Šeštadienis, 11.00. Fanų stadionas.

Savo savaitgalį TEC'ai nusprendė pradėti rytiniu futbolu. Ir gana rimtu futbolu, nes pergalė paliktų teorinių vilčių siekti medalių. "Šansai tik teoriniai, nes prireiks didelės sėkmės. Sezono finiše turėsime visų Top4 komandų egzaminą. Reikės sunkiai dirbti", - situaciją apibendrino TEC.

Sunkaus darbo jiems prireiks, mat Granito gynyba šiemet III lygoje - granitinė (tik 18 praleistų). Tiesa, birželį namie Granitas nuo TEC'ų prasileido du įvarčius (1:2).

Prognozė. Čempionai pasieks revanšą. 1:2

Ozas - FKK Spartakas

Sekmadienis, 12.15. Fabijoniškių stadionas.

Kadangi tokiu oru ir tokiu metu žaisti Panerio dumble tampa sudėtinga, Ozas šį mačą perkėlė ant Fabijoniškių VFM dirbtinės dangos aikštės. Pergalė prieš ukmergiškius Ozui suteiktų solidų 6 taškų "buferį" ir stipriai priartintų prie titulo. Lygiosios būtų irgi ne pati blogiausia išeitis.

FKK Spartakui pergalė leistų pavyti lyderį, o tai iššauktų puikią šio sezono atomazgą. Tačiau FKK Spartako vadovas I.Krasinas tokiais apmąstymais savęs neapkrauna: "Šios rungtynės mums tiek pat svarbios, kiek ir praėjusios su Medžiais. Žiūrėsime, kokius žaidėjus surinksime, kaip klijuosis žaidimas. Daug faktorių lems rezultatą."

Intriguojančiame mače komandos versis be kelių svarbių atlikėjų - Ozui nepadės Giedrius Šablinskas ir Aurimas Radavičius, Spartakui - Laurynas Liausas.

Prognozė. Intriga nužudyta nebus - 1:1.

Ave.Ko. - Rotalis

Sekmadienis, 13.00. Nemenčinės stadionas.

"Jei nenugalėsime Rotalio, mūsų padėtis bus labai sunki. Todėl privalome laimėti šias rungtynes, nes kito kelio nebėra", - tikino Ave.Ko. vadovas Viliamas Novickis.

Pareiškimas drąsus, tačiau nepamirškime, kad Rotalis šiemet pralaimėjo 10 kartų. Be to, jie versis net be trijų savo žaidėjų - Edgaro Čičin, Arnoldo Gerasimovo ir Dainiaus Riškaus.

Prognozė. Manykime, kad Rotalis pagaliau mobilizuosis. 1:3.

FK Medžiai - SŽK Pabradė

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Praėjusiame ture treniruotę vietoje rungtynių turėjusi Pabradės komanda dabar vyks į Vilnių pas Medžius. Šitie bus pikti, nes prisimena vasarą gautą pamoką Pabradėje (1:4).

Tiesa, revanšo Medžiai sieks be Tomo Žiaugros ir legendinio Dmitrijaus Raksos. Antra vertus, žaliai baltų sudėties diapazonas ir taip pakankamai didelis.

Prognozė. Rudenį Pabradė žaidžia pernelyg nestabiliai, kad Medžiai negalėtų pasiekti revanšo. 3:1.

Navigatoriai - Aktas

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Viskas susidėliojo taip, kad Akto nenugalėję Navigatoriai rimtai rizikuotų šiemet likti be medalių. Po trijų pralaimėjimų iš eilės Navigai norės pagaliau pasidžiaugti pergale. Ir lengva tikrai nebus. Aktas pastaruoju metu pasiekė savo piką, mėgaujasi ir žaidimu, ir kovingumu.

"Kokius 4-5 sezonus paeiliui tokiu metu būdavo klausimų, ar neaplenks mūsų iškritimo zonoje esančios komandos, o šiai dienai mes tuos klausimus esame išsprendę ir žiūrime į priekį", - pasidžiaugė Geniai.

Prognozė. Nepaisant optimizmo, tikriausiai laukia pirmojo rato scenarijus. 2:1.