19 turas: Fakyrai laimėjo nervų karą Visos

III lygos 19 turas neaptirpdė Fakyrų 4 taškų pranašumo prieš Granitą. Tačiau trūko nedaug. Rungtynėse su Kruša Fakyrai atsiliko ir tik vėliau perlaužė dvikovos eigą.

Granitas namie pasiekė lengvą pergalę. Pralaimėjusi Kruša beveik atsisveikino su viltimis laimėti bronzą, nes Ozas ėmė tolti. Tuo metu Prelegentų ir Ave. Ko. rungtynėse buvo įmušta net 15 (Penkiolika) įvarčių.

KRUŠA-BASICA - FAKYRAI AD MEN 1:3 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A. Radiuš
20' Giedrius Pavilionis 1:0
42' Mantas Skipitis 1:1
53' Mantas Skipitis 1:2
58' Nikalaj Marciulevič 1:3

Kruša ir Fakyrai yra gerus santykius palaikančios komandos, tačiau kai susitinka aikštėje - visos draugystės išnyksta. Tuo buvo galima įsitikinti saulėtą sekmadienio popietę Fabijoniškėse. Ten vyko kietoka vyriška kova, kartais ir su regbio elementais. 9 geltonos kortelės - taip iškalbingas faktas.

Rungtynės prasidėjo nuo išsamių ir emocingų kalbų. Monologais labiau išsiskyrė Fakyrai. Ypač aktyvus šiuo klausimu buvo vienas buvęs futbolininkas, turėjęs ką pasakyti ne tik teisėjams ir varžovams, bet ir jų suoleliui bei net saviems.

Krušai buvo liepta atsitraukti ir varžovus pasitikti jau savo aikštės pusėje. Pradžioje tai pasiteisino. Fakyrai klysdavo, o Kruša stengėsi greitai kontratakuoti. 20 min. po perdavimo į baudos aikštelę pora žaidėjų prašoko kamuolį ir Giedrius Pavilionis nestipriu smūgiu nukreipė jį į vartus.

Po dešimties minučių Krušai atsirado šansas padvigubinti rezultatą 11 m baudiniu. Tačiau Fakyrų vartininkas Valdas Jakimavičius (nuotraukoje) laimėjo mikrodvikovą su Dariumi Pupliausku.

Pirmame kėlinyje Fakyrai aikštės viduryje darė nemažai techninio broko, nesusirinkdavo kamuolių ir neretai "atsikirsdavo", bet Krušai nepavykdavo tuo pasinaudoti. O kėlinio pabaigoje Fakyrai išlygino rezultatą. Po sėkmingos atakos kraštu Mantas Skipitis iš arti įkrapštė kamuolį į vartus ir nubaudė komandą, kuriai atstovavo daugelį sezonų.

Antrasis kėlinys prasidėjo gražiu M. Skipičio įvarčiu beveik iš nulinio kampo. "Žaidžiam taip, lyg rezultatas būtų 0:0", - ragino Fakyrų treneris.

Fakyrai žaidė toliau. 58 min. Krušos gynėjai nepasaugojo Nikolajaus Marciulevičiaus ir jis po kampinio galva įsmeigė trečiąjį įvartį.

Po šio įvarčio rungtynes buvo galima baigti. Kruša sutriko, o kai vėl atgavo kvapą, Fakyrai jau buvo persigrupavę, ir neskubėdami ramiai sulaukė pergalingos rungtynių pabaigos.

Būtina pažymėti, kad Fakyrai šią pergalę pasiekė be savo lyderio Gedimino Skrocko. Dėl kojos raumens traumos šis sezonas jam jau baigtas.

GRANITAS - SŽK PABRADĖ 5:1 (2:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
3' Sergejus Makrovas 1:0
39' Žygimantas Kirsis 2:0
48' Vilius Drevnickis 2:1
75' Žygimantas Kirsis (iš 11 m) 3:1
76' Pavel Jurevič 4:1
78' Erik Sinkevič 5:1

Keturių įvarčių skirtumu Granitas pergalę iškovojo jau penktą kartą šį sezoną.

Toks rezultatas nuvylė Pabradės komandos trenerį Grigorijų Kisel: "Maniau, kad blogiau būti negali. Pasirodo, gali. Šias rungtynes žaidėme tikriausiai jauniausia sudėtimi per visą sezoną. Rungtynes baigė vos 4 pagrindo žaidėjai. Tačiau jaunimas sužaidė šauniai ir parodė kovingumo pavyzdį senbuviams. Juos gyrė ir Granito žaidėjai."

Iki antro kėlinio vidurio rezultatas dar buvo 2:1, tačiau tuomet Granitas viena po kito sumušė tris įvarčius ir išsprendė rungtynių likimą.

"Kai praleidi tris įvarčius per tris minutes, tai tik parodo koncentracijos ir profesionalumo stoką", - pažymėjo G. Kisel.

Nepaisant užtikrintos pergalės, Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas nebuvo patenkintas žaidimu: "Didžiąją rungtynių dalį žaidėme prastai, nes dauguma manė, kad Pabradės jaunimą apžais viena koja. Tik protarpiais padidinus tempą ar sužaidus geresnė kombinaciją sukurdavome momentus. Pabradė turėjo daugiau noro žaisti, bet trumpas suolelis neleido jiems pakovoti dėl taškų."

Granito komandoje per 2 rungtynes 3 įvarčius pelnė Žygimantas Kirsis. Geriausias III lygos gegužės žaidėjas vėl pretenduoja į rezultatyviausio žaidėjo titulą.

"Žygimantas buvo išvykęs ir antrame rate nežaidė, grįžo tik prieš kelias savaites. Apskritai turime daug traumuotų žaidėjų. Du pagrindinės sudėties nariai seniai iškrito iki sezono pabaigos. Dažniausiai žaidžiame be 4-5 pagrindo žaidėjų", - sakė Jevgenijus.

Granitas dar nepraranda vilčių pakovoti dėl titulo, tačiau vien savo jėgų nepakaks. Reikia, kad Fakyrai prarastų taškų. Galbūt granitiečiai kaip nors specialiai motyvuos būsimuosius Fakyrų varžovus Ozą ir Prelegentus?

"Abejoju. Nelabai kas mėgsta "Vileiką". Greičiau kitos komandos bus motyvuotos dėl to, kad mes nieko nelaimėtume", - nusijuokė J. Rybakovas.

OZAS - SALININKAI 3:1 (2:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
16' Deividas Paulauskas 1:0
22' Vitalijus Zablockis 2:0
71' Deividas Paulauskas 3:0
74' Vilius Juozėnas (iš 11 m) 3:1

Paklaustas, kodėl "tik tokia" pergalė, Ozo vadovas Domantas Savičius atsakė, kad didesnės ir nesitikėjo: "Nors Salininkai yra aiškiai nukraujavę, tai vis dar komanda, su kuria reikia skaitytis. Kruša prieš juos pergalingą įvartį įmušė tik paskutinėmis minutėmis. Todėl negali sakyti, kad tai silpna komanda."

Be to, Ozas žaidė be dviejų pagrindo žaidėjų - suspenduotų Aurimo Martinkos ir Manto Giedraičio.

"Rezultatas normalus - pagrindinis tikslas buvo trys taškai. Jegų netaupėme. Nebėra kur taupyti - sezono pabaiga ir reikia laimėti kiekvienas rungtynes, kad užsitikrintume 3 vietą", - pridūrė Domantas.

O Salininkai su savomis problemomis. Komandos vadovas Pranas Janušauskas teigė, kad šį kartą neturėjo viso sudėties pagrindo: "Labai išretėjome prieš rungtynes. Jaunimas kol kas nėra mūsų paspirtis. Šį kartą atakose neturėjome nė vieno greito ir aštraus žaidėjo, fiziškai atrodėme silpniau, todėl pelnyta ir logiška Ozo pergalė."

Jis pasigedo ir aštresnio komandos žaidimo puolime: "Atakoje, skirtingai nei praėjusiose rungtynėse, nieko ypatingo nesukūrėme. Kartą įmušė Jurij Račko, bet teisėjai užfiksavo nuošalę. O be 11 m baudinio, bene pavojingiausia proga buvo gynėjo prisijungimas į ataką ir smūgis į apatinį kampą, kurį atrėmė vartininkas."

AVE. KO. - PRELEGENTAI 12:3 (4:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - S. Melnikovas.
10' Ernestas Pristavko 1:0
20' Andrejus Alfimovas 2:0
28' Albertas Šaveiko 3:0
40' Vydmantas Kuzmickas 3:1
45' Aleksandras Borovko 4:1
49' Mindaugas Bičkovas 4:2
52' Rimantas Skirmantas (į savo vartus) 5:2
57' Aleksandr Borovko 6:2
65' Albertas Šaveiko 7:2
70' Andrejus Alfimovas 8:2
75' Mindaugas Ponomoriovas (iš 11 m) 8:3
78' Albertas Šaveiko 9:3
80' Rimantas Skirmantas (į savo vartus) 10:3
87' Albertas Šaveiko 11:3
90' Viliam Novicki 12:3

Gali būti, kad šių rungtynių aprašymas bus trumpesnis už statistikos blokelį.

Kuomet Prelegentai prieš dvi savaites 1:8 pralaimėjo Krušai, visi kilstelėjome antakius. Tačiau pasirodo, kad gali būti ir dar blogiau.

"Ką čia ir bepasakyti, yra kaip yra. Tikriausiai pastaruoju metu futbolo mums buvo per daug. Dėl traumų nesusirinkome, buvome pavargę, žaidime jautėsi chaosas ir nuovargis", - sakė Prelegentų žaidėjas Mindaugas Ponomoriovas. Rungtynes jie pradėjo tik devyniese, o vartuose stovėjo traumuotas aikštės žaidėjas, kurio judesiai buvo riboti.

"Nors jie rungtynes pradėjo mažumoje, jau 10 min. žaidė pilna sudėtimi. Ir ji nebuvo prasta. Mes taip pat turėjome bėdų. Nebuvo pagrindinio vartininko, dviejų vidurio saugų ir pagrindinių puolėjų - Valdemaro Šaveiko ir Dmitrijaus Ovsejuko", - pasakojo Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

"Manau tokį rezultatą lėmė psichologinis varžovų nusiteikimas. Rezultatui esant 4:2 jie dar kovojo iš visų jėgų ir galvojo apie pergalę, stengėsi. Tačiau po to praleido penktą įvartį ir sustojo. Prasidėjo vidiniai nesutarimai ir t.t.", - pridūrė jis.

Anot S. Lajevskio, pagal progas įmušti šiame mače rezultatas galėjo būti ir 16:6. Tiesiog komandoms nelabai sekėsi realizuoti puikias galimybes.

Neeilinėse rungtynėse Ave. Ko. ekipoje pokeriu pasižymėjo Albertas Šaveiko, po dublį pelnė Andrejus Alfimovas ir Alesandras Borovko.

Aukščiausio SFL diviziono įvarčių rekordas priklauso Navigatoriams. 2010 metais jie 14:0 sutriuškino Mažąją Statybą.

TEC - AKTAS 1:4 (0:3)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
5' Juozas Dūdėnas 0:1
9' Tadas Diržininkas 0:2
19' Vaidas Garšvinskas 0:3
72' Juozas Dūdėnas 0:4
88' Alvinas Dūdėnas 1:4

Prieš šias rungtynes būriau, kad laimės ta komanda, kuri turės daugiau motyvacijos ir noro žaisti. Akivaizdu, kad žaisti labiau norėjo Aktas. Geniai meistriškai pasinaudojo vaikiškomis varžovų klaidomis ir per 20 minučių sumušė 3 įvarčius. Ypač gražus buvo trečiasis Vaido Garšvinsko smūgis, kurį patys galite peržiūrėti.

"Sekmadienį susirinkome gausiai ir galbūt motyvacijos netrūko, tačiau nuotaikos nebuvo kovinės. Susirinkus paaiškėjo, kad vieni po gerų balių, kiti po darbų, treti po sportiškų savaitgalių ir t.t. Pirmosiomis minutėmis darėme klaidas lygioje vietoje, todėl pradžia dėsninga. O po tokios pradžios sugrįžimui į rungtynes psichologinių jėgų jau nebeturėjome", - sakė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Po galingos pradžios Aktui nebuvo sunku išlaikyti rezultatą. Rungtynių pabaigoje abu Dūdėnai apsikeitė skirtingo tipo įvarčiais ir galutinis rezultatas - 1:4.

"Aktas žaidė puikiai. Jų spaudimas iš karto davė rezultatų. Matyti, kad komanda įgavusi labai gerą formą", - pažymėjo Donatas.

Kokios Akto pergalės priežastys?

"Pagerėjo situacija puolime. Atakoje atsirado aštrumas, išnaudojame progas, juntamas tarpusavio geresnis susiklausymas. Dėl to ir rezultatai gerėja ir mikroklimatas geresnis", - nurodė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Jei geniai būtų taip įsismarkavę keliomis savaitėmis anksčiau, dar galėjo kibti į kovą dėl bronzos su Ozu ir Kruša. Dabar visas jėgas ir viltis teks sutelkti į SFL Taurės finalą.

"Taurės finalas maždaug po mėnesio. Dar toli", - perspėjo Nerijus.

FKK SPARTAKAS - OLIMPIJA 2:1 (2:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
5' Julius Butkus 1:0
35' Giedrius Širvinskas 2:0
75' Tomas Staniūnas 2:1

Sprendžiant iš aplinkybių, Olimpija sezoną jau baigė. Ukmergėje nebuvo nei komandos vadovų, nei trenerio, nei aštriaplunksnio apžvalgininko. Patys žaidėjai nuvažiavo ir sužaidė.

Olimpiečiai savo įvartį įmušė, bet šį kartą praleido du.

Spartako neišmušė iš vėžių išvakarėse žaistos Ukmergės rajono mažojo futbolo pirmenybių rungtynės ir po jų vykusi turnyro uždarymo šventė.

"Po nesėkmingai pasibaigusių praėjusio turo rungtynių, FKK "Spartakas" kapitonas Igoris Krasinas pažadėjo, kad paskutines namų varžybas komanda šiame sezone laimės bet kokia kaina. Su džiaugsmu galime konstatuoti - duotą pažadą pavyko įvykdyti", - tokią žinią skelbė Ukmergės žiniasklaida.

Jau pirmame kėlinyje Spartakas įgijo dviejų įvarčių persvarą. Teigiama, kad pasižymėti galėjo ir po traumos vis tvirčiau besijaučiantis Laurynas Liausas, bet šį kartą įmušti jam nepavyko.

Likus žaisti 15 min. Tomas Staniūnas sušvelnino rezultatą, bet per paskutines minutes Spartakas sužaidė ramiai ir neleido Olimpijai pagalvoti apie lygiąsias.

Tai buvo paskutinės Spartako rungtynės namie šį sezoną. Po jų Ukmergės stadione tvyrojo šventinė atmosfera - nuolatiniai Spartako palaikytojai plojo komandai ir skandavo "ačiū".

"Miesto pirmenybių pabaigą paminėjome tinkamai, bet saikingai. Norėjosi ir su Olimpija sėkmingai sužaisti. Tad savaitgalis išėjo labai geras, - sakė I. Krasinas. - Dabar mums svarbiausia Taurės varžybos, bet ir čempionate sieksime dar pelnyti taškų ir išlikti viduriuke."

20 turas: Fakyrų kelyje - Ozas

III lygos 20-asis turas prasidės šeštadienį, įdomiausiu turo maču Fabijoniškėse tarp Fakyrų ir Ozo komandų. Dar viena Fakyrų pergalė visiškai priartintų juos prie čempionų titulo. Kad lengva nebus, byloja ir I rato rungtynės, kuomet Ozas laimėjo 1:0. Granito žaidėjai neslepia, kad sunku tikėtis kitų komandų pagalbos. Tačiau optimizmo jiems gali įpūsti Ozo ekipos pasiryžimas kuo anksčiau užsitikrinti bronzos medalius.

Granitas tuo metu Fabuose susitiks su paskutiniu metu gerokai apspardytais Prelegentais. Numatyti šioje dvikoje ką nors iš anksto sudėtinga. Gal Prelegentai patirs dar vieną sutriuškinimą, o gal mobilizuosis ir parodys ko iš tiesų verti? Pirmame rate Naujojoje Vilnioje rungtynės baigėsi 2:2.

Neliūdna turėtų būti ir Granito tvirtovėje Naujojoje Vilnioje, kur Aktas šeimininkų teisėmis žais prieš Krušą. Tai bus kova dėl 4 pozicijos. Kelialapio į Europos lygą ji negarantuoja, bet 4 vieta visada aukščiau už 5-ąją. Abi komandos pastaruoju metu demonstravo gerą formą, todėl galime tikėtis kokybiško futbolo. Aktas kartu su Taurės pusfinaliu laimėjo keturis kartus iš eilės, įmušė 14 įvarčių. Kruša buvo laimėjusi 6 kartus paeiliui, kol paskutiniame ture ją pristabdė Fakyrai.

Nepaisant nesėkmių serijos, kovingumo neprarandantys Salininkai mėgins nutraukti nuo gegužės besitęsiančią nesėkmių seriją per rungtynes su Ave. Ko. Ir pastarosios komandos treneris S. Lajevskis puikiai suvokia, kad lengva nebus: "Bus labai, labai sunkus mačas. Mums vis dar reikia įrodinėti, kad esame verti žaisti III lygoje."

Namų sezoną užbaigusio Ukmergės Spartako šį kartą laukia ekspedicija į pietryčius, kur Pabradėje susitiks su vietos komanda. Be abejo, Spartakas visą dėmesį skirs Taurės pusfinalio kovai su Granitu penktadienį, tad neaišku, kiek jėgų ir žmogiškųjų resursų jiems liks sekmadienio išvykai. Turbūt atkreipėte dėmesį, kad Pabradė vis dar nesužaidusi atidėtų rungtynių su Prelegentais. Pabradiškiai sako, kad varžovams vis netinka jų siūlomas laikas. Galbūt rungtynės apskritai neįvyks?

Dar vienose rungtynėse Buivydiškėse pasižais Olimpija ir TEC. Pasižais dėl to, kad abi jau iš inercijos užbaiginėja sezoną, nepuoselėdamos vilčių pakovoti dėl aukštesnių pozicijų. I rate Fabijoniškėse TEC pirmi praleido įvartį, bet po to atsakė trim tiksliais smūgiais ir nugalėjo 3:1.