2 turas: Dvi komandos startavo nieko neslėpdamos Visos

III lygos pirmenybes dviem tvirtomis pergalėmis pradėjo Navigatorių ir Akto komandos.

Tokia Navigatorių pradžia nieko nestebina, jie iš anksto laikyti III lygos favoritais. Navigams konkurenciją iš karto bando sudaryti žiemos transferų rinkoje gerai padirbėjęs ir solidžiai pasistiprinęs Aktas.

Po dviejų turų anksti daryti toli siekiančias išvadas, bet antras sezono mėnuo padės iškristalizuoti jėgų santykį tarp komandų.

FKK Spartakas - VGTU-Vilkai 0:1 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
32' Erikas Milašauskas 0:1

Vykdami į Ukmergę, VGTU-Vilkai tikėjosi išbandyti puikiai prižiūrėto Ukmergės centrinio stadiono teikiamus malonumus. Tačiau šį kartą teko žaisti rezervinėje aikštėje. Vis gi nuotaiką svečiams praskaidrino pergalė ir trys taškai.

Vilniečiai dominavo mače, bet nepasinaudojo keliomis palankiomis progomis pirmame kėlinyje. Maža to, Spartakas galėjo išsiveržti į priekį. Deja, Laurynas Liausas nerealizavo 11 m baudinio.

O po kelių minučių įvartį įmušė Vilkai - Erikas Milašauskas atidarė savo įvarčių sąskaitą šį sezoną.

Tuo metu neatrodė, kad rezultatas išliks nepakitęs, tačiau nutiko būtent taip. VGTU komanda turėjo iniciatyvą, bet sukurtomis progomis padidinti persvarą nepasinaudojo.

"Mūsų pergalė, atsižvelgiant į rungtynių eigą, yra dėsninga, - tikino VGTU vadovas Haroldas Kerušauskas. - Tiesiog šiai dienai mes geriau pasirengę sezonui. Spartakas akivaizdžiai nukraujavęs, nors neabejoju, kad dar ne vienam varžovui pasiūlys gerą kovą."

FKK Spartakas sužaidė geriau nei pirmame ture, kai 0:4 krito prieš Aktą. Šį kartą praleido mažiau įvarčių, patys galėjo įmušti, bet vargu ar tai gali džiuginti?

"Būtų teisinga pripažinti, kad VGTU kur kas geriau pasiruošę šiam sezonui. Jie žaidė geriau, kontroliavo ir kamuolį, ir rungtynių eigą", - pripažino FKK Spartako treneris Benas Terekas.

Akivaizdu, kad Ukmergės komandai reikia laiko. Tačiau varžovai laukti nelinkę, žaisti bei rinkti taškus būtina dabar, nes po to bus vėlu.

"Privalome įsivažiuoti ir būti labiau konkurencingi. Aš manau, kad taip bus ir gal jau trečiame ture žaidžiant su Granitu, - optimistiškai kalbėjo Benas. - Esame išalkę ir įvarčių, ir taškų. Nes dabartinis -1 lentelėje neskaniai atrodo. Visomis prasmėmis."

Elektrėnų Versmė - Aktas 2:8 (1:2)
Fanų stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
22' Tadas Diržininkas 0:1
28' Erikas Grigaitis 1:1
35' Mantas Jarmalavičius 1:2
52' Andžejus Romeiko 1:3
62' Paulius Sakalis 1:4
71' Andžejus Romeiko 1:5
75' Paulius Sakalis 1:6
76' Andžejus Romeiko 1:7
78' Paulius Sakalis 1:8
87' Audrius Plytnikas 2:8

Elektrėnų Versmės debiutas III lygoje kol kas sunkokas. Kad naujokai pralaimės Aktui buvo galima numatyti, bet kad tokiu rezultatu - tikrai ne.

Versmė gali pasiguosti nebent tuo, kad šį kartą žaista buvo dar ne savo gimtajame stadione Elektrėnuose.

"Nei aš, nei aikštėje buvę žaidėjai negali paaiškinti, kas mums nutiko. Po lygaus pirmo kėlinio - visiška tragedija, katastrofa antrame", - stebėjosi Versmės treneris Romas Ščiuka.

Dar įdomesnę detalę atskleidė Akto treneris Nerijus Jakučionis. Tą dieną jo žaidėjai rinkosi labai vangiai, todėl teko skubiai iškviesti kelis veteranus, kad susidarytų bent trys keitimai. Bet žaidimo kokybė nuo to nenukentėjo.

O rungtynių pradžia ir didžioji pirmo kėlinio dalis buvo lygi. Abi komandos lygiomis dalimis klydo ir darė broko, sunkiai bandė prisitaikyti prie Fanų sintetikos.

Vis tik geltonai mėlyni efektyviau pasinaudojo oponentų klaidomis ir po pirmo kėlinio pirmavo tik 2:1.

Ir tada prasidėjo. Elektrėniškiai neišsirinkdavo ginamųjų, nesugebėdavo "išnešti" kamuolio ir Paulius Sakalis su Andžejumi Romeiko užsuko tokią karuselę, kad galva susisuko net protokolą pildžiusiam teisėjui.

Užteko pusvalandžio, kad Paulius ir Andžejus įspraustų po "hat-tricką". Kai tą padarė, dar vieną garbės įvartį leido pelnyti ir varžovams.

"Pajutę, kad varžovai leidžia mums žaisti ir kurti, pradėjome mušti įvarčius, tada ir pasileidome į priekį. Vėliau tik mėgavomės žaidimu", - sakė N. Jakučionis.

Aprimus nusivylimui, Romas Ščiuka pabandė išanalizuoti šio fiasko priežastis: "Mus turbūt sugniuždė 4-as įvartis, kai gynėjas nesėkmingai bandė galva numesti kamuolį vartininkui ir varžovų puolėjas tuo pasinaudojo. Tuomet per 16 minučių prasileidome dar 4 įvarčius ir buvome sutriuškinti nepadoriu rezultatu.

30 minučių antrame kėlinyje nebuvo žaidimo nei aikštės viduryje, nei gynyboje. Žaidėjai grubiai klydo, priėmė neteisingus sprendimus. Belieka tikėtis, kad jau kitoms rungtynėms padarysime reikiamas išvadas."

O Aktas šiemet stebina. Daug kokybės jiems pridėjo P. Sakalio persikėlimas į komandą. Su jo atėjimu Akto puolimas tapo daug efektyvesnis, pagerėjo ir realizacija.

TEC - Kaišiadorių Baltai 1:4 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - S. Melnikovas.
27' Igoris Špakauskas 0:1
62' Aivaras Klinkevičius 0:2
73' Aivaras Klinkevičius 0:3
75' Aivaras Klinkevičius 0:4
87' Vytautas Žičius 1:4

Stipriai šį sezoną stringa ir TEC komanda. Prieš Baltus patirtas pralaimėjimas (ir gana beviltiškas) stebina žinant koks komplikuotas buvo kaišiadoriškių pasirengimas sezonui.

TEC atstovas Donatas Stakauskas teigė, kad tokiam žaidimui paaiškinti yra objektyvių priežasčių. Tačiau teisintis Donatas nenorėjo ir apie savo ekipos pasirodymą kirto tiesiai šviesiai: "Sužaidėme, matyt, vienas prasčiausių rungtynių per 3-4 sezonus. Techninį broką darė visi žaidėjai. Perdavimų tikslumas siekė 10, gal 20 proc. Progų realizacija irgi verta gailesčio. Komandai trūksta tos liepsnelės, kuri yra ant krūtinių rėmėjų logotipe. Žaidimo forma tokia, kad jos vieta būtų Ž divizione."

Tuo metu Baltai sujudėjo solidžiai ir jau iš karto išsiskyrė aktyvumu bei kovingumu. Į priekį jie išsiveržė, kai pelnė įvartį po kampinio.

Antrame kėlinyje mėgindami lyginti rezultatą, TEC'ai apnuogino užnugarį. Kaišiadorių komanda meistriškai tuo naudojosi ir per antrą kėlinį pelnė tris įvarčius.

Nors oficialiame protokole "hat-trickas" įrašytas Aivarui Klinkevičiui, patys Baltai pažymi, jog "hat-tricku" pasidabino ne jis, o Ignas Špakauskas, šiame mače puolime žaidęs eksperimentiniais sumetimais kamšant sudėties spragas.

Baltų komandos atstovas Andrius Jankauskas akcentavo, kad solidžią pergalę nulėmė aktyvi taktika ir sprendimas nuolat spausti savo varžovus. O šiems mėginant perimti mačo kontrolę, kontratakos buvo vystomos visomis kryptimis.

Visgi Andrius pridūrė, kad Kaišiadorių ekipos sudėtis ir toliau neišvengiamai rotuosis, tad jų žaidimo braižas bei taktika taip pat nebus pastovūs. Nuo to tik sunkiau varžovams.

Tuo metu TEC komandai reikia nusiraminti ir atrasti vidinę harmonija, nes sezonas tik prasidėjo.

"Galbūt kelių savaičių bėgyje imsime žaisti solidžiau, nes esame tos pačios sudėties komanda, kaip ir pernai. Tikiuosi, kad tai nutiks kuo greičiau", - kalbėjo D. Stakauskas.

AFK - Salininkai 2:0 (1:0)
LFF stadionas. Teisėjas - K. Sidorov.
43' Aurimas Tamaliūnas 1:0
63' Tomas Mikalauskas 2:0
Pašalintas - Kęstutis Balčiūnas (Salininkai, 53)

AFK futbolininkai padarė reikiamas išvadas po 1 ture Ozo komandos skelto antausio. Ir jau kitose rungtynėse "savame" LFF stadione 2:0 nukovė Salininkus. Pergalė istorinė, nes pirmoji žaidžiant III lygoje.

"Pirmas turas mums leido suprasti, į kokią "mėsmalę" patekome ir kad čia visai kitas žaidimo lygis", - pripažino AFK vadovas Edvaras Čyvas.

Jo įsitikinimu, ne ką lengvesnis buvo ir šis mačas prieš Salininkus, kurie pasižymėjo kieta kova, nebuvo linkę nusileisti.

Apskritai šiame mače kovos netrūko. O AFK užduotis palengvino antro kėlinio pradžioje Salininkų gauta raudona kortelė - nervai neatlaikė Kęstučiui Balčiūnui.

"Teisėjas leido žaisti kietą futbolą. Mes padarėme klaidą, kad pradėjome žaisti su teisėju, o ne su varžovais. Dėl to ir nukentėjome. Nesame vaikai ir turėtume žinoti taisykles bei galimas pasekmes", - ant saviškių pyktelėjo Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Pasak jo, varžovai efektingai realizavo sukurtas progas, o salininkiečiams sėkmės labai trūko.

"Stringame. Sėkmė taip pat ne mūsų pusėje, bet ji šypsosi stipresniems. Komandoje turime pasikeitimų, todėl reikia apsišarvuoti kantrybe laukiant geresnių rezultatų. O ir divizionas aukštesnis nei pernai", - pasakojo P. Janušauskas.

Reikia pažymėti, kad abiejų komandų treneriai po rungtynių daugiau kalbėjo apie broką ir taisytinus dalykus.

Štai ir AFK - laimėjo, bet E. Čyvas jau nerimastingai žvalgėsi į ateitį: "Mums dar reikia laiko adaptuotis III lygoje tiek fiziškai, tiek psichologiškai, ir galų gale suprasti, kad čia reikia kovoti dėl kiekvienos smulkmenos. Ne visi žaidėjai kol kas persijungė į aukštesnę pavarą. Pergalė pasiekta, smagu, bet nereikia jos sureikšminti, nes prieš akis pats Aktas."

FK Medžia - Ozas 1:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
59' Gediminas Skrockas 0:1
69' Eduard Grudinskij 1:1

Medžiai yra ta komanda, kuri III lygai visuomet suteikia daug gyvybiškumo. Jie visada sugeba pagadinti nervus lyderiams ir kovose su jais prisirenka taškų, nors patys nėra laikomi pretendentais į aukščiausias pozicijas.

Ir šį kartą žaliai balti privertė patirti pirmuosius nuostolius praėjusio sezono nugalėtojus.

"Rezultatas geras. Aišku, iš džiaugsmo nešokinėjame, bet taip pat ir neliūdime", - santūriai lygiąsias vertino Medžių treneris Paulius Glosas.

Tie patys Medžiai sau įprastoje bei mieloje aikštėje rungtynes pradėjo nykokai. Jiems prireikė laiko įsivažiuoti, tad gali tik pasidžiaugti, jog oranžiniai per tą laiką neužklupo jų.

Rimtesni reikalai laukė po pertraukos, tuomet įvarčius mušė pripažinti III lygos vilkai. Sužaidus valandą pasižymėjo Ozo snaiperis Gediminas Skrockas, bet po dešimties minučių pusiausvyrą atstatė Eduardas Grudinskis (1:1).

"Džiaugiuosi, kad mūsų komanda nesubyrėjo po praleisto įvarčio, atsilaikė, išlygino rezultatą ir turėjo dar gerų progų", - pažymėjo P. Glosas, taip pat išskyręs solidų saviškių vartininko Aurimo Dambrausko pasirodymą.

Ozo stovykloje tragedijos dėl šio rezultato niekas nedarė.

"Medžiai buvo gerai susirinkę ir žaidė solidžiai, kaip ir tikėjomės, - sakė čempionų vadovas Domantas Savičius. - Mums kažko pritrūko. Nerealizavome kelių progelių, patys prasileidome keistą įvartį. Nežinau, ar galima teigti, kad praradome 2 taškus, nes nebuvome tiek geresni kaip prieš AFK. Trijų taškų nebuvome verti, bet du būtų teisinga..."

Taigi, reziumuojant galima pasakyti, kad šis mačas galėjo baigtis visaip. Bet, kaip madinga sakyti, "komandos išsiskyrė taikiai."

Navigatoriai - Granitas 5:2 (3:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
32' Saulius Vaiginas 1:0
34' Gražvydas Mikulėnas 2:0
43' Gražvydas Mikulėnas (iš 11 m) 3:0
48' Edgaras Lukoševičius 4:0
53' Edvardas Pšelenskis 5:0
67' Viktor Frizel (iš 11 m) 5:1
70' Edvardas Jočis 5:2

Antrą turą pabaigė savotiškas mini-derbis, dviejų pajėgiausių pastarojo meto III lygos komandų akistata. Tai turėjo tapti savotiška vyšnia ant torto. Bet netapo.

Kur kas geriau sezonui pasirengę ir susižaidę Navigatoriai žaismingai sudorojo varžovus ir pasiekė galbūt efektyviausią pergalę per tarpusavio susitikimų istoriją.

Kova čia mezgėsi tik pirmą pusvalandį. Vėliau išryškėjo aiškus salotinių dominavimas. Nesužaidus nė valandos, jie jau buvo priekyje 5:0 ir stadione buvo galima gesinti šviesas.

"Smagios ir kovingos rungtynės, o rezultatas dėsningas. Mes žaidėme geriau, ypač pirmoje mačo dalyje", - pareiškė įvarčiu prie pergalės prisidėjęs Saulius Vaiginas.

Pirmaudami 5:0, Navigai šiek tiek atleido vadeles ir varžovai sušvelnino santykį iki 5:2.

Granito žaidžiančiojo trenerio Jevgenijaus Rybakovo komentaras buvo trumpas, bet aiškus: "Atsižvelgus į ribotą mūsų pasirengimo sezonui procesą, šiuo metu nesame reikiamų fizinių kondicijų, kad sugebėtume konkuruoti su pajėgiausiomis lygos komandomis."

Trečias turas (gegužės 5-7 d.)

Lyga įsibėgėja ir Mamos dienos savaitgalį pasitiks trečią turą. Visi jo įvykiai apsisuks per šeštadienį ir sekmadienį.

Svarbiausio turo mačo nominacija šį kartą atitenka Akto ir AFK susirėmimui sekmadienį Senvagės stadione. Aktas dar niekada nebuvo pradėjęs sezono 12 įvarčių fejerverku per 2 turus. Pasismaginę su FKK Spartaku ir Versme, dabar jie egzaminuos Alternatyvų futbolo klubą - įdomius III lygos naujokus, kurių realų potencialą vertinti dar sunku.

Kaip ten bebūtų, AFK vadovas Edvardas Čyvas kruopščiai rengė komandą būsimai kovai su III lygos senbuviais ir ieškojo galimybių jų pavojingiausiems ginklams neutralizuoti.

"Stebėjome keletą jų rungtynių. Tai protingą ir solidų futbolą žaidžianti komanda, turinti lyderių puolime, solidžiai kontroliuojanti kamuolį, kokybiškai besiginanti. Tačiau, kaip ir visos komandos, taip ir jie, turi kažkokių minusiukių. Bandysime juos atrasti. Pasiruošim žaidybinį planą ir stengsimės įkąsti potencialiems favoritams", - artėjant 3 turui, intrigavo E. Čyvas.

TEC - Ozas. Šeštadienis, 16.10. Fanų stadionas. 14/23/63.

Granitas - FKK Spartakas. Šeštadienis, 20.00. Fabijoniškių stadionas. 40/33/27.

Kaišiadorių Baltai - Navigatoriai. Sekmadienis, 17.00. Žiežmarių stadionas. 27/32/41.