22 turas: Granitas stipriausias. Ir taškas Visos

VRFS III lygos sezonas baigėsi nuostabia drama ir intriga. Išsipildė VRFS direktoriaus lūkesčiai. Diskutuodamas socialiniame tinkle jis išreiškė viltį, kad sezoną būtų gražu pabaigti auksinėmis papildomomis rungtynėmis. Taip ir atsitiko.

Praėjusią savaitę III lygoje nutiko daug įdomių dalykų. Auksinę galimybę turėję Navigatoriai mynė ant Fakyrų grėblio, tačiau vis tiek gavo pakartotinį šansą papildomose rungtynėse dėl aukso. Nepavyko ir tąkart. Todėl pirmą kartą III lygos nugalėtojais tapo Naujosios Vilnios Granito komanda, pernykštį vicečempionų titulą iškeitusi į tauresnės prabos apdovanojimus. Taigi, kaip viskas vyko...

AUKSO TRILOGIJA. PIRMOJI DALIS

Aktas - Granitas 1:2 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
5' Marius Ambotas 1:0
10' Erik Sinkevič 1:1
26' Žygimantas Kirsis 1:2

Trijų dalių III lygos Aukso karštligės serialas prasidėjo dar sekmadienį.

Situacija buvo tokia, kad Granitas nebuvo savo padėties šeimininkas. Tačiau Naujosios Vilnios komanda privalėjo įveikti sau neparankų varžovą Aktą ir kitą vakarą tikėtis Fakyrų paslaugos.

Kad geniai nėra parankūs Granitui, patvirtino neseni tarpusavio susitikimai. Pernai Aktas įveikė Granitą ne tik III lygoje bet ir SFL Taurės finalo rungtynėse. Pridarė problemų ir šių metų pirmame rate, kai granitiečiai išplėšė sunkią pergalę 2:1. O čia rungtynės - iš "būtinai laimėti" kategorijos.

"Po pralaimėjimo Navigatoriams lyg ir buvome susitaikę, kad pirmoji vieta nuplaukė. Tačiau tuomet negalėjome būti tikri ir dėl antrosios vietos. Tad privalėjome susikaupti ir sezoną baigti pergalingai", - komandoje prieš rungtynes tvyrojusias nuotaikas perteikė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Ir šios rungtynės prasidėjo ne pagal Granito numatytą scenarijų. Jau 5 min. tikslus Mariaus Amboto smūgis išvedė geltonai mėlynus genius į priekį.

Tačiau svečiai nepasimetė ir labai greitai atsitiesė po Eriko Sinkevičiaus įvarčio, o kėlinio viduryje Žygimantas Kirsis rezultatą persvėrė.

"Manau, kad šiose rungtynėse turėjome visas galimybes iškovoti taškų. Pirmavome, bet iššvaistėme pranašumą, o atsilikdami 1:2 nerealizavome 11 m baudinio", - vėliau pasakys Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Šios rungtynės gavosi gero lygio. Vyravo aukšta žaidimo sparta, netrūko pavojingų epizodų prie abiejų komandų vartų. Tik per likusį laiką jais nepasinaudojo nei vieni, nei kiti.

"Objektyvumo dėlei reikia pasakyti, kad Granitas tų progų sukūrė daugiau. Mūsų vidurio gynėjų žaidimas šlubavo, o varžovai viduryje įžaisdavo kamuolį ir keliais perdavimais pabėgdavo nuo mūsiškių", - atkreipė dėmesį Nerijus.

"Rungtynės gavosi sunkios, nes turėjome šimtaprocenčių progų įmušti ir 3, ir 4 įvartį. Bet daugiau neįmušėme, o Aktas neturėjo ko prarasti ir atakavo. Tačiau apsigynėme", - sakė Jevgenijus.

Viskas taip ir baigėsi - kuklia Granito pergale - ir liko laukti lemtingo pirmadienio vakaro.

AUKSO TRILOGIJA. ANTROJI DALIS

Navigatoriai-LT Aqua - Fakyrai-AD MEN 0:0
Senvagės stadionas. Teisėjas - V.Paulauskas.
Pašalintas - Arnoldas Gasperovič (53' Navigatoriai).

O pirmadienio vakaras lėmė, kad III lygos sezonas tęsis toliau. Namų teisėmis čia žaidę Navigatoriai nesugebėjo įveikti Fakyrų ir turnyro lentelėje susilygino su Granitu.

Reikėtų pastebėti, kad antrame kėlinyje Fakyrai turėjo porą progų įteikti auksinę dovaną Granitui. O kai rungtynių pabaigoje dešiniame krašte vienas prieš vartininką iššoko Gediminas Skrockas, turbūt ne vieno Navigatoriaus širdis atsidūrė kulnuose. Tačiau Gediminas nesėkmingai tvarkėsi su kamuoliu.

G.Skrockas atidaryti Fakyrų įvarčių sąskaitą galėjo ir anksčiau, bet dėkingoje situacijoje nepataikė į vartus.

Apskritai šiose rungtynėse daugiau vyravo atakos bandant smūgiuoti iš toli. Ir tokį žaidimą tiksliai apibūdino Navigatorių spaudos tarnyba: "Rungtynės be pavojingų momentų, su daug smūgių iš toli ir Fakyrų persvara aikštės viduryje, tačiau vartininkai parodė savo meistriškumą ir todėl rezultatas 0:0, kas abiem komandoms yra labai nebūdinga."

Paklaustas, kurių galų stengėsi dėl Granito, Fakyrų vadovas Kastytis Valantinas atšovė, kad niekas jo komandai alaus taip ir nepasiūlė. O surimtėjęs pridūrė, kad kiekviena komanda, norinti laimėti lygą, privalo demonstruoti čempionišką charakterį. Visiškai teisingai.

"Apmaudu, kad dėl traumų, ligų ir darbų trūko grupės komandos narių. Bet žaidėme geru režimu ir manau, kad buvome truputį stipresni. Neįmušėme, kas per mūsų klubo istoriją itin retas reiškinys (gal 5 kartai per 10 metų)", - kalbėjo Kastytis.

Ir taip aukso reikalų sprendimas buvo atidėtas iki savaitės vidurio - ketvirtadienio. Žinoma, toje pačioje Senvagėje.

AUKSO TRILOGIJA. TREČIOJI DALIS

Granitas - Navigatoriai-LT Aqua 2:1 (1:1)
Senvagės stadionas.
27' Žygimantas Kirsis 1:0
39' Kęstutis Maželis 1:1
71' Edgar Čičin 2:1

Ketvirtadienį penkias dienas trukęs įtemptas serialas baigėsi Granito komandos triumfu. Sezono superfinale apsilankęs SFL operatorius užfiksavo tokius auksinio mūšio epizodus:

Po to, kai prieš porą savaičių Navigatoriai Naujojoje Vilnioje nušlavė Granitą 3:0, šių rungtynių rezultatas ir eiga atrodo netikėti.

Tačiau šį kartą Senvagėje Navigatoriai atrodė sunkesni ir vangesni, o Granito žaidėjai - staigesni, aštresni ir labiau degantys noru laimėti. Į priekį juos varė ir būrys gerbėjų, atkeliavusių iš Naujosios Vilnios.

Rungtynių pradžioje porą aštresnių atakų surengė Navigai, bet 27 min. nuostabų baudos smūgį įsuko Žygimantas Kirsis. Smūgis, į kurį buvo įdėta daug meistriškumo. Kiek vėliau sumaištyje prie vartų kamuolį į tinklą įgrūdo Kęstutis Maželis, bet lemtingu tapo Edgaro Čičino smūgis į devyniukę likus žaisti 20 minučių.

Kalbėdamas apie komandos pasikeitusį nusiteikimą ir kovingumą, Granito atstovas J.Rybakovas teigė: "Šį kartą buvo daugiau noro ir charakterio, visi atidirbo gerai, ėjo į dvikovas, žaidė kietai. Stengėmės nesinervinti, o palaikyti vienas kitą. To labai trūko anksčiau namie pralaimėtose rungtynėse prieš Spartaką ir Navigatorius."

Žinoma, jis išskyrė ir savų žiūrovų palaikymą.

"Mažiausiai 50 žmonių, o gal ir daugiau atvažiavo palaikyti tokiu oru. Tai reikėjo ir dėl jų pasistengti", - teigė Jevgenijus.

Navigatorių vadovas K.Maželis nepritarė subjektyviai nuomonei, kad superfinalo rungtynėse jo komanda atrodė silpnesnė: "Nepasakyčiau. Buvo gera kova, tik Granitas geriau pasiruošė taktiškai, geriau atliko namų darbus. Žinoma, pralaimėti niekada nesmagu. Bet mes stengėmės ir kovojome, tik šį kartą nepavyko."

Antrosios vietos medalius ir vicečempionų taurę Navigatoriai priėmė su šypsenomis veiduose. Per daug niekas nesisielojo.

"Mes jaučiame palaikymą ir esame laimingi futbolo romantikai. Visi lyg šeima, kurioje būna visko. Turbūt dėl to ir mylime futbolą.

Gyvenimas po šių rungtynių tęsiasi toliau, mes ir toliau žaisime futbolą. Tikrai labai didžiuojuosi savo komanda ir dėkoju jai už visą sezoną", - sentimentaliai ir nuoširdžiai kalbėjo K.Maželis.

Pralaimėtas sezono superfinalas Navigatorių nesugniuždė. Jie netgi pakalbino Italijos futbolo legendą Antonio Conte, kuris mielai sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie SFL futbolą:

IR KITI 22 TURO NUOTYKIAI

Olimpija - FKK Spartakas 1:2 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
18' Martynas Gaidys 1:0
43' Tomas Bielickas 1:1
90+1' Mindaugas Morkūnas 1:2

Prieš šias rungtynes Spartakui dar ruseno nedidelės viltys išplėšti antrąją vietą, bet tam reikėjo plataus Fortūnos šypsnio. Savo darbą ukmergiškiai atliko - šiaip ne taip įveikė Olimpiją, tačiau jų medžiotas Granitas rungtynėse prieš Aktą nepralaimėjo.

"Kai likus 3 turams iki sezono pabaigos užsitikrinome 3 vietą, iš karto pasakiau komandai, kad turime padaryti viską, kas priklauso nuo mūsų, ir tuomet tikėtis varžovų dovanėlių. Pavyko pusė plano. Į antrąją vietą neįšokome, bet dėl to visai nesigailime", - tvirtino Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Olimpijai šios rungtynės puikiai simbolizavo visą sezoną. Įvartis, pranašumas, prarasta iniciatyva ir - pralaimėjimas.

"Gera pastaba. Šios rungtynės tarsi viso sezono atspindys, ypač rudens rato, kuomet komanda vis labiau ir labiau byrėjo, jau nekalbant apie pačius rezultatus", - pažymėjo Olimpijos vadovas Šarūnas Beivydas.

Patys olimpiečiai suskaičiavo nelinksmus savo skaičius. Per paskutines 4 rungtynes jie pirmieji pelnydavo įvartį, bet paskutinieji praleisdavo. Ir nauda iš to skurdi - tik 1 taškas.

Tačiau Šarūnas pasidžiaugė, kad sezonas bent jau baigtas pusėtina nata: "Paskutines rungtynes sužaidėme neblogai ir buvome pakankamai vieningi, ko trūko visą sezoną. Net patys pasidžiaugėme, kad po eilinio pralaimėjimo nesusipykome ir aikštę palikome kiek įmanoma geros nuotaikos."

Dar geresnės nuotaikos aikštę paliko Spartakas, išsiskirstęs su nekantrumu laukti turbūt smagiausio klubo istorijoje sezono uždarymo.

Kruša-Basica - TEC 2:3 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A.Radiušas.
10' Edvinas Ščiupokas 1:0
55' Alvinas Dūdėnas 1:1
58' Ričard Jankovskij 1:2
82' Vytautas Žičius 1:3
84' Edvinas Ščiupokas 2:3

Į paskutines sezono rungtynes komandos susirinko turėdamos skirtingus tikslus. Kruša tikėjosi trinktelėti durimis ir pabandyti pakilti iš paskutinės vietos. TEC žinojo, kad pergalė leistų jiems sezoną baigti 4 vietoje.

Savo tikslus įgyvendinti pavyko TEC, kurie III lygoje užėmė aukščiausią vietą per savo komandos istoriją.

Visgi TEC'ams nelabai sekėsi stabdyti Krušos jaunuolio Edvino Ščiupoko, įvarčiais prabilusio tik paskutiniame ture.

Kaip pasakojo TEC atstovai, pirmame kėlinyje buvo galima įtarti, kad komandos mintys ne aikštėje, o kažkur po to numatytame posezoniniame aptarime. Todėl jau 10 min. E.Ščiupokas pasinaudojo varžovų taktiniu broku ir išvedė Krušą į priekį. Vėliau TEC sudegino auksinę progą, kai 11 m baudinio nerealizavo Ričardas Jankovskis - kamuolį ištraukė Krušos vartininkas.

Per pertrauką nusiraminę, TEC'ai į antrą kėlinį išėjo kitokie. Ir to nusiteikimo vaisių ilgai laukti neteko. Du greiti įvarčiai leido jiems persverti rezultatą ir kontroliuoti situaciją.

Rungtynių pabaigoje komandos apsikeitė įvarčiais, o nugalėtojais aikštę paliko TEC - 2:3. Paskutinėmis minutėmis neturėdama ko prarasti Kruša atakavo, tačiau rezultato nepakeitė.

Kruša antrame sezono rate nelaimėjo nė vienų rungtynių ir po paskutinio turo komandos treneris Valius Bagdonas tvirtai nusprendė palikti savo postą.

"Kaip ir kiekvienoje komandoje už prastą žaidimą atsakingas yra treneris. Jo funkcijas atlikau aš ir po tokio prasto pasirodymo 2016-ųjų atsakomybė tenka man. Kadangi rezultatai prasti, trenerio kėdę aš palieku ir estafetę perleidžiu komandos prezidentui Remigijui Mieliniui", - atskleidė Valius.

Ozas - Ave.Ko. 2:1
Panerio stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
Įvarčiai - ???

Ilgai žengęs 4-oje pozicijoje, Ozas po nesėkmingos sezono pabaigos išsaugojo bent 5-ąją vietą, kai paskutinėse rungtynėse įveikė Ave.Ko. ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją. O tuo pačiu ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmame rate rezultatu 2:4.

"Manau, kad apatinėje lentelės dalyje esančias komandas privalome įveikti visada" - įsitikinęs Ozo vadovas Domantas Savičius.

Bet šios rungtynės jo komandai gavosi ypatingai sunkios. Teko remtis ir Ozo Tapyrų nariais, iš viso teturėjo porą keitimų, o mačą oranžiniai baigė tik devyniese.

Tačiau Ave.Ko. šia aplinkybe pasinaudoti nesugebėjo.

"Jausmas buvo toks, tarsi patys turime mažiau keitimų ir turime gintis, kad nepervargtume, - stebėjosi Ave.Ko. treneris Pavelas Pristavka. - Ozas nugalėjo pelnytai, nes mes nežaidėme o stovėjome. Ne tik stovėjome, bet atrodė, kad dar ir kiekvienas prie savęs po 5 kg svarmenų prisitvirtinęs."

Antra vertus, ši nesėkmė Ave.Ko. komandai neturėjo jokios įtakos. Dar prieš 22 turą buvo aišku, kad Kalvelių reprezentantai liks devinti.

Divenda - Naujieji Verkiai 3:0 - be kovos

O dar dvi komandos paskutiniame, 22 ture nežaidė apskritai. Kaišiadoryse neįvyko mačas tarp vietos Divendos ir Naujųjų Verkių.

Vasaros pabaigoje nenuvykę į mačą Ukmergėje, kaišiadoriškiai šį sykį patys sulaukė tokios pačios "kiaulės".

Reikalai Naujųjų Verkių komandos stovykloje buvo tokie, kad jie planavo vykti į išvyką, tačiau išvakarėse penktadienį suvokė, kad šeštadienio dieną kelionei į Kaišiadoris nesurinks tinkamo žmonių kiekio.

"Dėl ankstyvo rungtynių laiko keli žmonės pranešė, kad negalės atvažiuoti. Tiesiog nusprendėme, kad geriau apskritai nevažiuoti, nei žaisti aštuoniese ar devyniese", - paaiškino Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius.

Taigi, III lygos sezoną Divenda pabaigė "popierine" pergale ir trimis taškais, kurie leido pakilti į 10 vietą ir aplenkti Olimpiją.

ANONSAS

Sezonas dar nesibaigė. Sekmadienį visi laukiami LFF stadione, kur 15 val. prasidės mūšis dėl SFL Taurės tarp Fakyrų ir Navigatorių. Šeštadienį mūsų puslapio skiltyje "Carlsberg taurė" pasirodys šio finalo anonsas.

O kitą savaitę pakviesime skaityti išsamią III lygos sezono apžvalgą su komandų vadovų įžvalgomis.