3 turas: ESFA-Versmės minusas, "žabalinėjimas" Senvagėje ir meistriškumo pamokos Visos

Nuo tada, kai LFF taurės varžybose buvo leidžiama ir skatinama dalyvauti visoms mėgėjų komandoms, kiekvieną pavasarį su dideliu smalsumu sekame, kaip einasi reikalai mūsų lygos komandoms.

Šiemet LFF taurės šešioliktfinalyje turime net penkis III lygos atstovus. Dabar jau aišku, kad mažiausiai vienas garantuotai bus ir aštuntfinalyje, nes Navigatoriai trečiadienį 8:0 nupūtė Trivarčio komandą.

Intriguojančiame mače penktadienį 21.30 val. BFA arenoje Granitas susitiks su Vilties komanda iš II lygos. Sekmadienį 20.00 val. FC Vova Pilaitėje priims Marijampolė City komandą iš I lygos.

Antrus metus iš eilės burtai FK Ataką suvedė su Riterių klubu. Pernai Ataka pralaimėjo 1:5, o dabar, sekmadienį 18.00 val., Pilaitėje žada rimtesnį pasipriešinimą.

"Po pernykštės akistatos išmokome pamokas ir būsime geriau pasirengę. Norime labiau pasikandžioti ir tikiuosi, antras kartas nemeluos", - tvirtino Atakos vadovas Aivaras Meškinis.

Gyvenimo rungtynės laukia AFK. Jų varžovas - daugkartinis Lietuvos čempionas Vilniaus Žalgiris. Istorinė dvikova vyks sekmadienį 18.30 val. LFF stadione.

AFK vadovas Darius Navikas prisipažino, kad prieš burtus norėjo įkandamo varžovo iš III ar II lygų, su kuriuo galėtų pakovoti dėl vietos aštuntfinalyje. O jei ne - tuomet duokit jiems Žalgirį iš karto! Likimas buvo dosnus.

"Reakcijos komandoje po burtų paprastos, buvo daug juoko ir bajeriukų. Tikimės, kad sekmadienį nebus problemų susirenkant ir susirinks daug žiūrovų, taip padarydami šventę", - vylėsi Darius.

O dabar - prie VRFS III lygos reikalų. Čia savo varžovams meistriškumo pamokų nepagailėjo VGTU-Vilkai ir FK Ataka, Granitas išlaikė pergalingą ritmą, o Elektrėnų Versmė vis dar lieka be taškų.

FK Navigatoriai - ESFA-Versmė 1:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
58' Dariuš Jankovskij 1:0

Jokio įvarčių fejerverko, kaip mėgino prognozuoti apžvalgininkas. Bet rungtynės buvo labai gyvos ir daug galimybių įmušti sukūrė abi komandos.

Viską nulėmė vienintelis Dariušo Jankovskij įvartis vienu lietimu sužaidus beveik valandą. Rungtynių pabaigoje Elektrėnų pastangas išlyginti rezultatą apsunkino Emilijaus Šinkūno sprendimas rankomis stabdyti pabėgantį varžovą ir už tai gauta antra geltona kortelė.

Darbinė Navigatorių pergalė, momentais lydima ir sėkmės. Bet jos reikia tokio pobūdžio rungtynėse, kai viską nulemia vienintelis įvartis.

Navigatorių vadovo Kęstučio Maželio komentaras po šio mačo buvo labiau filosofinis: "Varžovai buvo su savo progomis, mes - su savo. Kaip pasibaigs rungtynės pas juos - nežinau, bet taip pat nežinau, kaip antrą kartą su AFK sužaisime. Mėgėjų futbolas. Pirmadienį įridenome 1, jie - 0. Vadinasi, šį kartą buvome geresni."

Elektrėnai kol kas tampa nelaimingiausia šio sezono III lygos komanda. Versmė patyrė tris pralaimėjimus iš eilės ir visus - minimaliu skirtumu lygioje kovoje.

Nors tokia sezono pradžia gali gniuždyti psichologiškai, Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka išlieka pozityvus: "Sėkmė dar ne mūsų pusėje, bet šie pralaimėjimai komandai "per galvą" dar neduoda. Žaidėme prieš stipriausias komandas ir niekuo joms neusileidome, o antrame rate namie prieš juos jau galėsime siekti revanšo.

Vyrai galvų nenuleidžia. Svarbiausia, kad negautume traumų ir mes tikrai įsižaisime. Sezonas ilgas ir tikrai žada būti įdomus."

Geležinis Vilkas - Širvintos/VGTU-Vilkai 0:5 (0:0)
Kariškių stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
52' Aurimas Tamaliūnas 0:1
65' Martynas Jokubauskas 0:2
68' Paulius Keliotis 0:3
83' Jokūbas Bulka 0:4
85' Ignas Modėjis 0:5

Tai, kad šiemet susilpnėjęs Geležinis Vilkas bus tarp III lygos autsaiderių - nebuvo sudėtinga išprognozuoti. Bet panašėja, kad šios komandos laukia labai sunkus sezonas kovojant bent dėl kelių taškų.

Turo anonse aprašytos praėjusio sezono komandų tarpusavio kovų akistatos žadėjo Širvintų Vilkų stiprų pasirodymą. Tačiau VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas sakė, kad jokio papildomo "trigerio" nebuvo. Tiesiog Širvintos surinko geriausią savo sudėtį, su kuria galėtų duoti kovą bet kuriam III lygos favoritui ar lyderiui.

Su tokia sudėtimi svečiai dominavo pirmame kėlinyje, bet oponentų vartų atrakinti nesugebėjo.

Situacija pasikeitė, kai antro kėlinio pradžioje pasižymėjo Aurimas Tamaliūnas. Pirmasis įvartis nuėmė širvintiškių susikaustymą ir žaidime atsirado daugiau laisvumo. Tuomet Geležinis Vilkas pabandė atakuoti ir lyginti rezultatą, o VGTU-Vilkams atsivėrė erdvių puolime ir jie tuo puikiai naudojosi per pusvalandį uždarydami rungtynes.

"Nemanau, kad revanšo siekis už praėjusį sezoną buvo pagrindinė mūsų motyvacija. Esame atsinaujinę ir ne visi žaidėjai žino, kas buvo praėjusiais metais. Siekiame pergalių kiekvienose rungtynėse ir tą pavyko padaryti pirmadienį", - teigė VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius.

O Geležiniam Vilkui lieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti. Galbūt pavyks atimti taškų iš lyderių ir taip pakoreguoti komandų išsidėstymą?

FK Ataka - VJFK Trakai 4:0 (1:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
43' Danielius Zybartas 1:0
59' Danielius Zybartas 2:0
77' Danielius Zybartas 3:0
86' Motiejus Jankauskas (iš 11 m) 4:0

Meistriškumas ir patirtis paėmė viršų prieš jaunystę. Tokia būtų pagrindinė šių rungtynių dedukcija.

Trakų komandai jėgų priešintis užteko tik vienam kėliniui. Antrame jau išryškėjo aiškus FK Atakos dominavimas, o įvarčių sąskaitą III lygoje atsidaręs Danielius Zybartas rungtynes baigė su "hat-tricku".

Aivaras Meškinis šias rungtynes praleido dėl diksvalifikacijos, todėl komandai aktyviai vadovavo nuo šoninės linijos.

Labai sunku nebuvo.

"Atlikome tam tikrus sudėties pakeitimus, rotaciją, įtraukėme jaunimo. Šiek tiek prireikė laiko apsiprasti vieniems su kitais, įsižaisti. Todėl užtruko, kol įmušėme. Bet jau pirmo kėlinio pabaigoje buvo matyti, kad Trakai pavargo ir išsisėmė. O po to jau viskas buvo mūsų rankose", - sakė A. Meškinis.

Reikia pasakyti, kad Pilaitėje susitiko komandos, kurios visai nesitreniruoja, arba tą daro tik epizodiškai ir nepilnais pajėgumais. Akivaizdu, kad didesnius rezervus turi Atakos komanda.

Su tuo sutinka ir VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas: "Tiesa ta, kad mums jėgų užteko vienam kėliniui. Turėjome tik kelis keitimus, bet ir tie subyrėjo, o mums žaidžiant be treniruočių, pritrūko jėgų."

Ryškus Atakos komandos privalumas, kad jie turi daugiau futbolo žmonių - žaidėjų, kurie prieš kelerius metus žaidė II, III lygose ar tame pačiame SFL. Kitaip tariant - ne "žali" naujokai.

"Jie turi futbolo pagrindus, supratimą, tik reikia šiek tiek apsišlifuoti, apsiprasti ir atnaujinti įgūdžius. Nors nesitreniruojame, bet šitame niuanse yra ir privalumas - sukyla didesnis futbolo alkis", - pažymėjo A. Meškinis.

FK Granitas - FK Tera 2:0 (1:0)
BFA arena. Teisėjas - A. Gutovskis.
25' Darius Kazubovičius 1:0
85' Žygimantas Kirsis 2:0

Du pastarųjų sezonų Granito lyderiai ištempė komandą į dar vieną sunkią pergalę.

Šį kartą Granitas turėjo keitimų, nereikėjo visiems arti po 90 minučių, bet iš Teros sulaukė aktyvaus pasipriešinimo.

"Buvo apylygės rungtynės, žaidimas daugiausiai vyko aikštės centre dėl iniciatyvos, - pasakojo Teros žaidėjas Liudvikas Velička. - Progų turėjo abi komandos, bet Granito žaidėjai savo atakose sužaidė tiksliau, todėl pelnytai nugalėjo."

Granitas kol kas nežaidžia efektingai, bet renkasi pergales. Visus tris laimėjimus jie pasiekė mušdami ne daugiau nei 2 įvarčių, bet kol kas ir patys nepraleido nė vieno. 3 pergalės iš eilės - gera "pagalvė" prieš šį mėnesį laukiančias akistatas su Navigatoriais, AFK, Medžiais.

FK Medžiai - AFK 1:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
19' Audrius Bukovskis 1:0
42' Arnoldas Kunigėlis 1:1

Labai lygus mačas buvo sužaistas praėjusios savaitės viduryje. Senvagėje susikibo Medžiai ir AFK. Rungtynių sąlygos buvo ekstremalios: vakare stipriai atvėso, pylė šaltas lietus, o galimybes orientuotis aikštėje sunkino Senvagės stadiono pusiau veikiantys prožektoriukai, kurių apšvietimu pavadinti neprisiverčiau.

Nekreipdami dėmesio į orą, AFK'ai labai energingai pradėjo rungtynes ir užspaudė varžovus, ieškodami greito įvarčio. Medžiai nė kiek nesutriko, ir rodės, tikėjosi tokių pirmųjų minučių. Jie be streso atsimušinėjo, šlapioje aikštėje nebandė įžaidinėti kamuolio nuo vartų, o siųsdavo ilgais į priekį.

AFK spaudimas po trečdalio kėlinio nuslūgo ir žaidimas išsilygino, į priekį patraukė pirminį šturmą atmušę Medžiai. Berods antra konstruktyvi jų ataka baigėsi kelių tikslių perdavimų kombinacija ir Audriaus Bukovskio įvarčiu.

Išlaikę persvarą, Medžiai prieš antrą kėlinį turėtų psichologinį pranašumą, bet prasileido išlyginamąjį įvartį prieš pat pertrauką. Senvagės prietemoje vartininkas siekdamas aukšto kamuolio šiek tiek nesusikalbėjo su saviškiais, o tada įvyko kontaktas su AFK žaidėju Arnoldu Kunigėliu - būtent nuo jo kamuolys atsidūrė vartuose, o teisėjai įvartį įskaitė.

"Jų įvartis labai abejotinas, nes buvo pražanga prieš mūsų vartininką jo aikštelėje", - įsitikinęs Medžių treneris Paulius Glosas.

AFK atstovai šio epizodo neakcentavo.

Antrame kėlinyje žaidimas vyko su AFK teritoriniu pranašumu, Medžiai laikėsi savo aikštės pusėje, bet atsakydavo pavojingais kontrišpuoliais. Ir turėjo gerų progų rezultatui persverti.

AFK situaciją 75 min. apsunkino Vilmanto Bingelio gauta raudona kortelė. Ir nominalūs mačo svečiai AFK galėtų džiaugtis išsaugoję tašką, nes pačioje dvikovos pabaigoje Medžiai neišnaudojo labai geros galimybės.

"Dar vienos lygiosios, dar viena varžovų raudona kortelė ir dar vienos rungtynės, kai nesumušame savo progų, - apgailestavo P. Glosas. - Šį kartą progų turėjome daugiau nei žaisdami su Ataka. Lygios rungtynės, bet galėjome jas laimėti."

"Viskas galėjo pasisukti ir į vieną, ir į kitą pusę. Pradžioje dominavome mes, vėliau žaidimas apsilygino, o pabaigoje Medžiai galėjo išplėšti pergalę. Lygiosios, dėl kurių nei labai džiūgaujame, nei esame stipriai nusiminę", - reziumavo AFK vadovas Darius Navikas.

KETVIRTAS TURAS (gegužės 6-10 d.)

ESFA-Versmė - FK Medžiai

Šeštadienis, 13.00, Elektrėnų SM stadionas.

h2h. Per paskutinius tris sezonus ir 7 tarpusavio dvikovas komandas pasidalino po 3 pergales, vienas mačas baigėsi lygiosiomis. Tai nutiko pernai VRFS taurės ketvirtfinalyje, o Medžiai po to nugalėjo baudinių serijoje. Paskutinė akistata sužaista spalį SFL taurės pusfinalyje Širvintose ir tuomet 2:1 nugalėjo Elektrėnai.

Tema. Kurie laimės pirmieji? Versmė sezoną pradėjo trimis pralaimėjimais ir tai vienareikšmiškai blogiausias jų startas per visus šešis žaidimo III lygoje sezonus. Medžiai irgi neblizga - dvejos lygiosios per du turus. Tačiau rezultatai neatspindi komandų demonstruojamo žaidimo ir šeštadienį žiūrovai Elektrėnuose gali tikėtis gero produkto.

Prognozė. Pirmosios pergalės abiem pusėms teks palaukti. Lygiosios 1:1.

Geležinis Vilkas - FK Tera

Sekmadienis, 18.30, Kariškių stadionas.

h2h. 2022 m. sezono įžanga virtusiame VRFS taurės ketvirtfinalyje Geležinis Vilkas triuškino varžovus 5:0. Kita dvikova lygoje baigėsi lygiosiomis 1:1, o rudens rate jau karaliavo Tera - 6:3.

Tema. Nesinori Geležinio Vilko sezono piešti tamsiomis spalvomis, bet tvarkaraštis sufleruoja, kad palankesnės progos pelnyti taškų pirmame rate gali ir nepasitaikyti. Tera pavojinga komanda, bet ne visada susirenkanti į rungtynes ir tai gali būti šansas kariškiams.

Prognozė. Daug įvarčių ir rezultatyvi svečių pergalė 3:4.

Širvintos/VGTU-Vilkai - FK Ataka

Trečiadienis, 20.00, Širvintų stadionas.

h2h. Pirmoji komandų tarpusavio dvikova didžiojo futbolo aikštėje.

Tema. Rimtų išbandymų metas Atakos komandai. Abi pergales Ataka pasiėmė prieš komandas, nelaikomas favoritėmis - Vovą ir Trakus. Gegužė taps rimtų išbandymų mėnesiu lygos naujokams. Viena po kitos einančios išvykos į Širvintas ir Elektrėnus, vėliau laukiantis testas su Navigatoriais atskleis tikrąjį Atakos komandos potencialą.

Prognozė. Jei vėl susirinks optimalia sudėtimi, VGTU-Vilkai savo stadione turės rungtynių favorito statusą - 2:1.

Granitas - Navigatoriai

Rungtynių vieta ir laikas dar nepatvirtinti.

h2h. Mūsų atmintyje gyvas epinis 2016 metų sezono finišas, kai abi komandos surinko po lygiai taškų, o auksinėse rungtynėse triumfavo Granitas. Nuo to laiko tarp abiejų komandų užsimezgė kažkokia kibirkštėlė, sveika priešprieša, kiekvienam tarpusavio susitikimui suteikianti šarmo. Daug šarmo buvo praėjusios vasaros pabaigoje Naujojoje Vilnioje: Navigų comebackas per keturias minutes, įvartis iš aikštės centro ir efektinga Granito pergalė 3:2. Dar po poros savaičių granitiečiai Senvagės stadione parbloškė varžovus 3:0.

Tema. Nuojauta sako, kad šiemet galime matyti kažką panašaus, kas buvo 2016-aisiais. Atjaunėję ir sustiprėję Navigatoriai apie savo ambicijas garsiai nekalba, bet kol kas matome, kad jie yra konkurencingi. Ir nepilnomis apsukomis judantį Granitą gali laisvai bausti. Klausimas, kokia bus Granito forma po LFF taurės šešioliktfinalio mūšio. O Navigatorių pergalė turnyro lentelėje užkurtų maksimalią intrigą.

Prognozė. Jei apžvalgininkas laikosi teorijos, kad tai bus Navigatorių sugrįžimo sezonas, kitokia prognozė neįmanoma - 1:2.