4 turas: Čempionų deficitas - jau 8 taškai Visos

Praėjusių metų III lygos nugalėtojams Fakyrams-AD MEN vis sunkiau sekasi įvažiuoti į 2016-ųjų pirmenybes. Po 4 turų jie net 8 taškais atsilieka nuo naujųjų visa griaunančių lyderių Navigatorių.

Ir toliau sėkmingai rungtyniauja FKK Spartakas bei Olimpija, o vienintelė be taškų liekanti ekipa yra Ave. Ko.

Navigatoriai-LT Aqua - Kruša-Basica 7:1 (3:1).
Senvagės stadionas. Teisėjas - V.Gomolko.
5' Daniel Padron de los Riscos 1:0
10' Ernestas Bublevič 2:0
21' Ernestas Bublevič 3:0
40' Nikita Juščenko 3:1
54' Modestas Bajoriūnas 4:1
75' Tomas Savickas 5:1
80' Tomas Savickas 6:1
86' Tomas Savickas 7:1
48' pašalintas Darius Miečius (Kruša-Basica)
70' pašalintas Nikita Juščenko (Kruša-Basica)

Navigatoriams šis mačas buvo principinis, nes jie su Kruša treniravosi žiemą Sportimoje ir dabar norėjo jiems įrodyti savo pranašumą. Trenerio Andriaus Sriubo taktiniai sumanymai ir puikus jų išpildymas leido mėgautis puikia pergale.

Trys puikūs greiti įvarčiai išvedė Navigatorius į priekį 3:0. Vėliau Nikita Juščenko atkūrė intrigą, tačiau dvi Krušos žaidėjų raudonos kortelės antrame kėlinyje palaidojo šios komandos viltis ir nulėmė skaudų pralaimėjimą 1:7.

"Raudonos kortelės žaidybinės, du kartus buvome nubausti už paskutinės vilties pražangas. Nors dėl pirmosios turiu daug abejonių, vaizdo įraše matosi, kad abu žaidėjai vienas kitą laikydami rankomis kovoja dėl pozicijos. Bet teisėjai nusprendė kitaip. Pralaimėjome stipresnei komandai su labai ilgu atsarginių suolu ir atlaikyti tokį jų tempą sunku visoms komandos", - pripažino Krušos treneris Valius Bagdonas.

Štai taip Navigatoriai žaidžia vis solidžiau, iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės ir pirmauja III lygoje. Vienas Navigatorių lyderių Rytis Davidovičius sako, kad sėkmę lemia "gera banga" ir puiki vidinė atmosfera: "Jaučiame, kad pagavome gerą bangą ir siekiame ant jos plaukti kaip galima ilgiau. Žaidėjai į rungtynes renkasi gerai, treneris kokybiškai vadovauja komandai, atmosfera puiki, pasiruošimas buvo geras, visi kiekvieną savaitę palaikome formą, po kiekvienų rungtynių apdovanojame geriausius, švenčiame gimtadienius, ateina sirgaliai - visa tai lemia rezultatą aikštėje."

"Keturios pergalės iš eilės gerai, bet žinome, kad galime ir dar geriau. Mūsų ilgiausia pergalių serija yra 13-a iš eilės. Visgi, mes gyvename ne statistikomis, bet tik artimiausiomis rungtynėmis. Nekeliame sau tikslų iškovoti pirmos ar dar kokios vietos - siekiame laimėti kiekvienas rungtynes, o jeigu tai pavyks, užimsime gerą vietą bet kokiu atveju", - pridūrė Rytis.

Aktas - Ozas 1:1 (0:0).
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
52' Domantas Savičius 0:1
66' Vaidas Garšvinskas 1:1

Abi komandos pirmame kėlinyje apsikeitė keliomis progomis, o visi svarbiausi įvykiai vyko po pertraukos. 52 min. Ozo vadovas Domantas Savičius po kampinio šoko aukščiausiai ir galva nukreipė kamuolį į vartus. 66 min. po Ozo gynėjų klaidelės Vaidui Garšvinskui pavyko paguldyti vartininką ir išlyginti rezultatą. Mačo pabaigoje aktyvesni buvo geniai, bet rezultatas išliko nepakitęs - 1:1.

"Aktas gera komanda, galėjo rungtynės baigtis visaip. Būtume patenkinti, jei būtume per pirmus keturis turus surinkę 7 taškus. Turime 5 ir lieka iki galo nepadaryto darbo jausmas", - pasakojo D.Savičius. -"Birželis bus įdomus ir reikšmingas."

Akto komanda taip pat tikėjosi pergalės. Jų treneris Nerijus Jakučionis pateikė savo požiūrį apie rungtynes: "Viskas su Ozu vyko taip kaip ir tikėjomės. Planavome, kad jie žais išeidami į greitą ataką bei žaidimą statys ilgais perdavimais į priekį. Todėl komandai buvo duota užduotis nedaryti didelių tarpų, labiau koncentruotai gintis savo pusėje. Šiek tiek daugiau kontroliavome kamuolį, gana sėkmingai pavykdavo apsiginti nuo greitų Ozo atakų. Tačiau savo progų neišnaudojome, nors jų turėjome. Ypatingai dėkingas buvo V.Garšvinsko momentas, deja...

Antrame kėlinyje gana greitai gavome įvartį po kampinio. Žaidimas visiškai išsibalansavo, prasidėjo visiškai atviras futbolas, tiek vieni, tiek kiti bandydavo greitai ir pavojingai atakuoti. Toks chaosas aikštėje nepatiko. Padarėme keletą perstumdymų, kažkiek atgavome savo žaidimo ritmą. Po V.Garšvinsko įvarčio situacija psichologiškai tapo ramesnė. Antroje antro kėlinio pusėje kurpėm kurpėm atakas, bet pergalingo įvarčio pasiekti taip ir nepavyko, tai perlaikytas kamuolys, tai netikslus perdavimas ar smūgis..."

Antrame kėlinyje, dar iki išlyginamojo įvarčio, Aktas pelnė įvartį, kurio teisėjai neįskaitė dėl nuošalės (epizode 1:25). Genių manymu, tos nuošalės nebuvo.

Fakyrai-AD MEN - Olimpija 2:2 (0:1).
LEU stadionas. Teisėjas - V.Paulauskas.
21' Pavel Rudnev 0:1
62' Aurimas Dambrauskas 1:1 (į savo vartus)
68' Pavel Rudnev 1:2
89' Vidas Kaušpadas 2:2
45' pašalintas Vilius Jurgis Stakutis (Fakyrai)

Olimpija turėjo puikias sąlygas pasiimti ketvirtą pergalę. Bet čempionų charakterį pademonstravę Fakyrai to padaryti neleido. Atkaklios ir kovingos rungtynės LEU aikštėje baigėsi taikiai, 2:2. Po pirmų 45 min. Olimpija pirmavo 1:0 ir turėjo kiekybinę persvarą, kai prieš pat pertrauką iš aikštės buvo pašalintas ant varžovo užmynęs Vilius Jurgis Stakutis.

Antrame kėlinyje Olimpijos vartininkas Aurimas Dambrauskas ne tik įsimetė kamuolį į savo vartus, bet ir kelis kartus fantastiškai gelbėjo komandą bei atrėmė 11 m baudinį (82 min.), kuri mušė Eduardas Tučinskis. Iki 89 min. Olimpija pirmavo 2:1, bet galingai antroje dalyje žaidę mažumoje likę Fakyrai išplėšė lygiąsias. Tą po E.Tučinskio perdavimo padarė Vidas Kaušpadas.

Po rungtynių Olimpijos treneris Sigitas Aleknavičius pagal geriausias Atlanto stratego Konstantino Sarsanijos tradicijas, nevyniodamas į vatą nusakė paleistos pergalės priežastis.

"Patys esame kalti (pyp). Antrame kėlinyje (pyp) žaidėme išsigandę (pyp), bijojome palaikyti kamuolį (pyp), bijojome eiti į dvikovas (pyp pyp), žaidėme (pyp) padrikai ir primityviai (pyp). Atrodė, kad ne mes, o Fakyrai turi kiekybinę persvarą (pyp). Jie buvo greitesni, kietesni, piktesni (pyp pyp pyp). O mes (daug pypsikų...).... Turėjome žaisti protingiau, išnaudoti kraštus, vidurio liniją, bet iš tos baimės tik spyrėme į priekį ir tikėjomės, kad ten puolėjai susitvarkys. O varžovai parodė, kaip reikia žaisti futbolą", - karštą tiradą užbaigė Sigis.

Tuo metu Fakyrų vadovas Kastytis Valantinas gyrė varžovus ir darnų ir drausmingą žaidimą. O pats juokavo, kad žaisti mažumoje jo komandai sekasi geriau, nei esant lygių sudėčių.

"Dalinai tikėjomės ir kito rezultato. Pradėjome tikrai gerai, 30 min. užtikrintai valdėme žaidimą, deja, klaida ir įvartis, reikia perdėlioti turinį. Toliau dar linksmiau - raudona kortelė, mano vertinimu, iš dangaus, kur niekas net nesuprato kas ir kaip. Paaiškinimas buvo gan miglotas, palieku tai jauno teisejo sprendimui, kaip ir eilę kitų nelabai suprantamų.

Na, ir II kėl 10-iese puikiai sužaidėme. Olimpija gynėsi, šauniai kontratakavo, ypatingas pagyrimas Olimpijos vartininkui, kuris neskaitant atremto 11 m baudinio, savo komandą dar nuo 3-4 100% įvartinių progų išgelbėjo", - vertino rungtynes Kastytis.

Divenda - TEC 3:1 (1:1).
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas - D.Petraška.
27' Gvidas Juška 1:0
35' Arminas Mosteika 1:1
51' Aurimas Pukevičius 2:1
89' Tautvydas Valkavičius 3:1

Kaišiadorių komandos vadovas Mindaugas Zigutis lengviau atsikvėpė po pirmosios pergalės ir pažymėjo, kad galutinis rezultatas galėjo būti didesnis šeimininkų naudai.

"Tiek mes, tiek TEC žaidėme ne stipriausių sudėčių. Pas mus trūko 4 traumuotų žaidėjų ir vartininko. Gerai, kas gerai baigiasi. Šie taškai mums labai reikalingi, galbūt sunkiu metu tai padės įgauti daugiau pasitikėjimo", - svarstė Mindaugas.

Žaidėjų trūkumą akcentavo ir TEC atstovas Donatas Stakauskas. Tad paklaustas, ar tik nebuvo taip, kad vilniečiai neįvertino varžovų, jis atsakė neigiamai: "Anaiptol. Tiesiog eilinis šeštadienis, kuris pusei komandos netinkamas. Dar prisidėjo ir traumos. Man ir vėl teko stoti į vartus, o mūsų sudėtis labiau priminė trečią vienuoliktuką. Bet visi suprato, kad bus rimta kova ir tam ruošėsi. Buvome perspėti apie sunkią vietinės aikštės būklę, kuri po lietaus primena linguojančią pelkę. Ilgai pratinomės prie jos, o vieną įvartį praleidau paslydęs ir suklupęs. Dažnai kritinėjome ir slidinėjome."

"Rungtynės buvo kovingos. Nors atrodė, kad kontroliuojame žaidimą, vietiniai, raginami įkaitusių fanų, vis rasdavo kelių link mūsų vartų", - prisiminė jis.

Divenda tų kelių rado jau pirmo kėlinio viduryje. Kai vartuose stovėjęs D.Stakauskas nesusikalbėjo su gynėju ir Gvidas Juška netrukdomas nukreipė kamuolį į tuščius vartus. TEC spustelėjo varžovus ir po dešimties minučių Arminas Mosteika išlygino rezultatą.

Antrame kėlinyje po kaišiadoriškio Aurimo Pukevičiaus smūgio TEC vartininkas paslydo ir suklupo ir šeimininkai išsiveržė į priekį. TEC vėl spustelėjo ir iš toli gerai pramušė Kęstutis Panka - Divendą gelbėjo vartininkas. Vos apsigynusi Divendos komanda judėdavo į kontrpuolimą ir ten taip pat kūrė progas. Bet puikiai savo vartuose stovėjo TEC vartų sargas. Galiausiai, besibaigiant mačui jis praleido kuriozinį įvartį. Po eilės rikošetų ir Tautvydo Valkavičiaus smūgio kamuolys kelia į vartus surado tarp vartininko kojų.

"Tai būtų metų kuriozinis įvartis, bet sekasi stipresniems. Turbūt tokia tą dieną buvo vietinė komanda. Jaučiamės praradę tris taškus, bet patys esame kalti. Sekmadienis renkamės kur kas geriau ir vartininką turime", - apibendrino D.Stakauskas.

Granitas - Naujieji Verkiai 7:2 (2:1).
Fanų stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
28' Vladimiras Zadneprovskis 0:1
29' Žygimantas Kirsis 1:1
42' Žygimantas Kirsis 2:1
48' Valdemaras Voiničius 2:2
63' Erikas Sinkevičius 3:2
68' Erikas Sinkevičius 4:2
85' Žygimantas Kirsis 5:2
87' Žygimantas Kirsis 6:2
90' Žygimantas Kirsis 7:2

Naujiesiems Verkiams po gerų rungtynių vėl seka prastos. Sezoną pradėję lygiosiomis su FKK Spartaku, antrame ture jie 1:6 neatsilaikė prieš TEC. Po to 4:2 įveikė Ave.Ko., o dabar vėl penkių įvarčių buvo sutriuškinti Granito.

"Antras pralaimėjimas su daug praleistų įvarčių, bet čia jau buvo kova. Kaip tik norėčiau padėkoti vyrams, nes iki 63 min. rezultatas buvo lygus ir tuomet du praleisti įvarčiai perlaužė mačo eigą", - pasakojo Naujųjų Verkių vadovas Ruslandas Sidorovičius.

Dėl prastos komandos komplektacijos šioms rungtynėms jam pačiam teko eiti į aikštę ir užkrėsti ekipos draugus kovingumu.

"Rezultatas 2:7 yra daugokai. Bet jei turėtume dar 2-3 žaidėjus, tempą galėtume išlaikyti visas 90 minučių. Deja", - apgailestavo Ruslanas.

Granito vadovas Jevgenijus Rybakovas pasidžiaugė, kad šį kartą jo komanda turėjo net tris keitimus ir tai padėjo įrodyti savo pranašumą.

"Bet vis tiek sugebėjome patys sau apsunkinti rungtynes. Iš pradžių vartininkas atidavė kamuolį jų puolėjui. Vėliau persvėrėme rezultatą, tačiau tik prasidėjo antras kėlinys, vėl klaida - pražanga ir išlyginamasis įvartis po standarto. Bet nepasimetėme, įmušėme dar du įvarčius ir Naujeji Verkiai praktiškai nustojo žaisti", - pasakojo jis.

Mačo pabaigoje tris įvarčius pelnęs Granito puolėjas Žygimantas Kirsis aikštę paliko net su 5 tiksliais smūgiais.

"Pasakysiu standartiškai - Ž.Kirsio karjeros mačai dar ateityje", - savo puolėjo neliaupsino J.Rybakovas.

Ave.Ko. - FKK Spartakas 2:3 (2:2).
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
5' Laurynas Liausas 0:1
15' Žydrūnas Keblas 0:2
22' Jurij Muravskij 1:2
43' Viliam Novicki 2:2
52' Žydrūnas Keblas 2:3

Šios rungtynės FKK Spartako komandai prasidėjo idealiai. Du Lauryno Liauso ir Žydrūno Keblo įvarčiai jiems leido jau 15 min. pirmauti 2:0. Tačiau kėlinio viduryje Jurijus Muravskis po kampinio sušvelnino santykį ir Ave.Ko. ėmė spausti varžovus. Spaudimas vaisių davė kėlinio pabaigoje. Kol Spartako gynėjai svarstė ar varžovų atakos metu kamuolys kirto galinę liniją, Ave.Ko. sužaidė iki galo, atliko perdavimą arčiau vartų ir Viliamas Novickis išlygino rezultatą.

Netrukus prasidėjusi pertrauka buvo naudingesnė Ukmergės futbolininkams. Jiems reikėjo atsikvėpti per permąstyti savo veiksmus. Antrą kėlinį svečiai vėl pradėjo labai užtikrintai ir 52 min. Žydrūnas Keblas iššokęs vienas prieš vartininką persvėrė rezultatą - 2:3. Iki mačo pabaigos FKK Spartakas turėjo dar kelias progas rezultatą padidinti, bet su realizacija šiai komandai yra prastai.

"Mūsų rungtynių pradžia buvo tokia puiki, kad vienu metu atrodė, jog sutriuškinsime varžovus. Bet vėliau pridarėme kvailų klaidų, po kurių prasileidome patys ir prasidėjo sąmyšis. Po to jau reikėjo kovoti iš visų jėgų dėl trijų taškų. Pagrindinė bėda išlieka realizacija. Jei jos nepagerinsime - stipriai degsime", - įsitikinęs Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Reikėtų pažymėti ir tai, kad Ave. Ko ir vėl turėjo tik vieną keitimą.

"Nepaisant to, rungtynės pavyko gerai, kovojome, atsilikdami 0:2 išlyginome rezultatą. Bet toliau - kaip visada: pritrūko keitimų ir šviežių jėgų, pavargome ir pralaimėjome dėl nuovargio", - pažymėjo Ave.Ko. treneris Pavelas Pristavka.

Jis ir vėl akcentavo prastą savo komandos narių susirinkimą: "Sveikinu FKK Spartaką. Jie šaunuoliai. Nepaisant tolimos kelionės, turėjo daugiau keitimų. Tai daug ką pasako apie komandos požiūrį ir nusiteikimą. Norėčiau tai matyti ir mūsų komandoje. Mane, kaip trenerį, žaidimas tenkina. Trūksta papildomų žaidėjų. Duok mums 3-4 keitimus ir žaidimas ir rezultatai bus visiškai kitokie. Patys tai suprantame ir ant savęs pykstame. Supykti reikia, nes liekame vienintelė komanda be taškų. Ne tokio sezono starto tikėjomės. Tačiau Ave.Ko. gali kovoti su visais. Tiesiog reikia pašalinti tas problemas."

V turo anonsas

FKK Spartakas - Granitas

Šeštadienis, 15.00. Ukmergės stadionas.

Praėjusiais metais Granitas laimėjo prieš Spartaką trejas rungtynes lygoje ir taurėje bendru santykiu 14:2. Tačiau šį kartą, atsižvelgiant į turnyro padėtį, jie nebėra favoritais. Pagrindinė granitiečių problema šiemet - nuolatinis keitimų kiekis. Kelių svarbių žaidėjų šeštadienį stigs ir FKK Spartakui, bet jie nekeis savo nuostatos žaisti šeštadienį. Vis tik Spartakas namie gali išlikti nepralaimėjęs. 32/40/28.

Olimpija - Navigatoriai-LT Aqua

Sekmadienis, 14.00. Fabijoniškių stadionas.

Lauko aikštėje komandos nesimatė nuo 2014-ųjų sezono, kai viena dvikova baigėsi 1:1, o kitoje triumfavo Olimpija 3:0. Skamba netikėtai, bet tai bus lyderių dvikova. O pergalės atveju Navigatoriai ims krautis saugų pranašumą prieš persekiotojus. 30/37/33.

Ozas - Divenda

Sekmadienis, 16.00. Panerio stadionas.

Kaišiadorių komanda po pergalės prieš TEC viliasi įgauti taip reikiamo pasitikėjimo savo jėgomis. Ozo sezono pradžia buvo tokia, kokios ir tikėtasi. Oranžiniai bus mačo favoritais, bet nereikėtų pamiršti, kad pernai Carlsberg taurės turnyre jie Divendą įveikė tik po 11 m baudinių serijos. 51/29/20.

Naujieji Verkiai - Fakyrai AD MEN

Sekmadienis, 16.00. Fabijoniškių stadionas.

Nepastebimai prabėgo penktadalis sezono ir Fakyrams jau būtina pradėti skinti pergales, nes ne tik pirmoji vieta "nuplauks", bet ir prizinis trejetas. Dar prisimename mistinis 2014-ųjų sezono rungtynes Fanuose, kai Verkiai triumfavo 7:4. Nesurinkus keitimų, Naujiesiems Verkiams šį sykį bus sunku kovoti net dėl lygiųjų. 22/32/46.

Kruša-Basica - Aktas

Sekmadienis, 18.15. Fabijoniškių stadionas.

Iš Krušos sezono pradžioje tikėjomės daugiau. Kol kas stipriai šlubuoja komandos gynyba, praleidžianti 3,5 įvarčio. Prasčiau ginasi tik Naujieji Verkiai (4,0). Ne visuomet Kruša turi užtektinai keitimų, o šį kartą jiems nepadės ir du diskvalifikuoti žaidėjai. Pernai III lygoje abi komandos neišsiaiškino, kuri pajėgesnė - 1:1 ir 2:2. Šį kartą vėl lygiosios? 31/38/31.

TEC - Ave.Ko.

Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

Abiejų komandų problemos žinomos iki skausmo. TEC solidžiai sužaidžia tik tuomet, kai susirenka svarbiausi žaidėjai. Sekmadienis jiems geriausia proga susirinkti. Ave.Ko. potencialo dar nematėme. Tiksliau jį žinome - tikėtis taškų galima tik turint daugiau nei 1-2 keitimus. 41/30/29.