5 turas: Lyderiai muša iš žaidimo, Prelegentai - iš kampinio Visos

Aiškumo VRFS III lygos turnyro lentelėje įpusėjus I ratui ne ką daugiau. Po 5 turų net trys komandos pirmavo surinkusios po 12 taškų - Granitas, Ozas ir Fakyrai. O trečiadienį prieš šios solidžios kompanijos galėjo prisidėti Aktas, žaidęs atkeltas 7 turo rungtynes. Galėjo, bet neprisidėjo.

Tuo metu turnyro lentelėje tarp lyderių ir persekiotojų ima formuotis plyšys. Mat Prelegentai ir kitos jiems kompaniją palaikančios ekipos atsilieka jau dviejų pergalių atstumu.

AKTAS - SALININKAI 3:4 (1:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
3' P. Šarynskis 0:1
22' G. Skrockas 0:2
32' L. Blažys 1:2
50' G. Skrockas (iš 11 m) 1:3
56' V. Stefanovičius 1:4
58' D. Zykus 2:4
77' M. Mikulskis (iš 11 m) 3:4

Praėjusį sekmadienį Salininkai buvo oficialiai pripažinti neparankia komanda Aktui. Aktas negali įveikti Salininkų jau 5 rungtynes iš eilės. Savotiška likimo ironija, kad kaip tik prieš šį mačą Akto treneris džiaugėsi pagerėjusia komandos gynyba. Ir še tau - per nepilną rungtynių valandą buvo praleisti 4 įvarčiai.

"Taip, Salininkai ne iš tų komandų, prieš kurias mes laimime. Ir nesakyčiau, kad žaidėme prastai. Bet kai varžovai surengia 5 kontratakas ir įmuša 4 įvarčius, tai jau nesėkmė", - sakė Akto vartininkas Tomašas Labul.

Jo komandai rungtynės prasidėjo nesėkmingai. Jau 3 min. geniai susipainiojo organizuodami dirbtinę nuošalę, ir nuo gynėjų pabėgęs Pavelas Šarynskis pelnė įvartį. Sužaidus pusę kėlinio, į pasimatymą su vartininku jau buvo išvestas Gediminas Skrockas, kuris tokių progų nešvaisto - 0:2.

Po dvigubo šalto dušo geniai prabudo, pasikedeno plunksnas ir ėmė atakuoti. 32 min. Lukui Blažiui pavyko sušvelninti skirtumą (1:2) ir tai žadėjo emocingą antrą kėlinį.

Tačiau antrą rungtynių dalį Aktas pradėjo taip pat atsainiai, kaip ir pirmą. 50 min. už pražangą baudos aikštelėje skirtą 11 m baudinį realizavo G. Skrockas (1:3), o dar po kelių minučių Valdemaras Stefanovičius uždarė gerą G. Skrocko perdavimą iš krašto - 1:4.

Iki rungtynių pabaigos buvo likę dar pusė valandos, todėl Aktas ginklų nesudėjo ir pakilo į šturmą. 58 min. gudrus it lapinas Donatas Zykus patykojo varžovų gynėjo perdavimo vartininkui, kamuolį pavogė ir pelnė įvartį (2:4). 77 min. jau į Salininkų vartus už žaidimą ranka baudos aikštelėje skiriamas baudinys. Jį realizavo Mindaugas Mikulskis (3:4). Per likusias minutes Aktas tęsė energingą apgultį, Salininkų gynyba braškėjo, tačiau atsilaikė.

"1917 metais Smolnio (Sankt Peterburgo gubernatoriaus rezidencija - redakcijos pastaba) šturmas buvo lengvesnis, nei mums teko atsilaikyti paskutines 15 minučių", - braukdamas prakaitą atsiduso Salininkų komandos vadovas Pranas.

"Pozityvus dalykas tik tas, kad rezultatui esant 1:4 sugebėjome sugrįžti į rungtynes. Pritrūko laiko. Tikiu, kad būtume išlyginę rezultatą", - teigė T. Labul.

OLIMPIJA - PRELEGENTAI 1:1 (0:1)
Buivydiškių stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.
25' M. Ponomariovas (0:1)
57' A. Fedorovičius (1:1)

11 geltonų kortelių buvo parodyta per paskutines dvi abiejų komandų akistatas pernai. Šį kartą - vos vienas įspėjimas ramų sekmadienio vakara Buivydiškėse ir korektiškos rungtynės.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Prelegentai šį kartą nesurinko pajėgiausios savo kapelos. Todėl solidesnė bei vyresnė sudėtis turėjo įtakos žaidimo emocingumui. Ir, be abejo, tam, kad nepavyko laimėti jau trečią kartą iš eilės.

Olimpija gi priešingai - turėjo 8 keitimus ir jaunatvišką energiją kojose. "Apibendrinant rungtynes, konstatuoju, kad Prelegentų ramybė atsilaikė prieš Olimpijos jaunatvišką energiją", - sakė Olimpijos apžvalgininkas.

Be to, Prelegentai sekmadienį pirmieji džiaugėsi įvarčiu. Ir ne bet kokiu. 25 min. Mindaugas Ponomariovas įmušė tiesiai nuo kampinio gairelės! Kamuolio kelyje neatsirado nė vieno žaidėjo kojos, tad įvartis ir buvo įrašytas kampinį pakėlusiam Mindaugui.

Natūralu, kad daugiau šviežių jėgų išsaugoję Olimpijos vyrai antrame kėlinyje palaipsniui perėmė iniciatyvą. 57 min. Tomas Staniūnas atliko puikų perdavimą Armandui Fedorovičiui ir rezultatyviausias Olimpijos žaidėjas (3 įvarčiai) išlygino rezultatą.

Laiko pakovoti dėl pergalės olimpiečiai turėjo į valias, tačiau pramušti tą vakarą vartus puikiai gynusio Prelegentų vartininko Tomo Pociaus jiems nepavyko.

Vis tik baigiantis rungtynėms abi komandos apsikeitė šimtaprocentėmis progomis. Iš pradžių Linas Zareckas-Choras vos iš kelių metrų įsigudrino nepataikyti į vartus. O netrukus panašiu nesėkmingu išpuoliu atsakė ir Olimpijos ekipa.

Įdomu, kad po finalinio teisėjo švilpuko olimpiečiai konstatavo, kad dabartinė Buivydiškių stadiono danga trukdė jiems žaisti kokybišką futbolą. Nieko nepadarysi, patys pasirinko namų aikštę šioms rungtynėms.

"Kad ir kaip ten būtų, smagu, kad Olimpija atsigavo po dviejų iš eilės nesėkmingų rungtynių ir įrodė, kad turi pakankamas nesudrėkusio parako atsargas", - pasidžiaugė Olimpijos spaudos atstovas EG.

FKK SPARTAKAS - GRANITAS 1:4 (0:3)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
30' Ž. Kirsis 0:1
35' Ž. Kirsis (iš 11 m) 0:2
36' S. Makrovas 0:3
78' V. Levkovičius 0:4
83' L. Liausas 1:4

Granito komanda šį sezoną išrado savitą dėsnį - jei laimėti, tai su garsu. Visose ketveriose rungtynėse, kurias jie laimėjo, granitiečiai mušdavo bent po 4 įvarčius. Ne išimtis buvo ir praėjusio turo akistata Ukmergėje.

Šiose rungtynėse visa kova vyko iki 30-osios minutės. Tuomet Granitas surengė tikrą benefisą, per 6-7 minučių atkarpą įmušdamas tris įvarčius (du Žilvinas Kirsis, vieną Sergejus Makrovas) ir iš esmės nulemdamas mačo baigtį.

"Mums buvo sunkoka rungtynių pradžia. Negalėjome pagauti savo žaidimo ritmo, tempą stabdė stiprus vėjas ir ilgoki pasivaikščiojimai paskui kamuolį, išriedėjusį už aikštės ribų. Be to, varžovai pirmame kėlinyje rungtyniavo nekorektiškai ir grubiai, - pasakojo Granito futbolininkas Jevgenijus Rybakovas. - Tačiau kėlinio viduryje sužaidėme gerą atkarpą, per kurią įmušėme tris įvarčius ir likusi rungtynių dalis tapo formalumu."

Pasiųstas į gilų nokdauną, Spartakas dar bandė stotis ant kojų, bet trijų įvarčių atsilikimas žaidžiant su tokio kalibro komanda yra per didelis, kad jį panaikintum.

"Rungtynes pralaimėjome per šešias minutes, po to buvo sunku grįžti į rungtynes. Granitas įgijęs persvarą žaidė ramiai, nepersistengdami. O mes toliau daug klydome", - teigė Spartako puolėjas Igoris Krasinas.

Šeimininkai rankų nenuleido, antrame kėlinyje turėjo išėjimą 1 prieš 1. Garbės įvartį Laurynui Liausui visgi pavyko pelnyti, bet varžovai tuo metu jau buvo įmušę keturis.

"Sužaidėme labai silpnai, - neslėpė Igoris. - Iki 30 min. viskas buvo gerai, vyravo lygi kova, bet po to palūžome. Gynyboje teks daryti korekcijas ir žiūrėti, ar mažės klaidų skaičius. Dabar suprantu, kaip jautėsi Akto komanda, kai praėjusį sezoną taip silpnai startavo. Tikiuosi, kad ir mes sugebėsime laiku atsigauti bei išlipsime iš duobės."

FAKYRAI-AD MEN - SŽK PABRADĖ 4:0 (2:0)
LEU stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
18' E. Tučinskis (1:0)
27' R. Čiepa (2:0)
73' M. Puodžiūnas (3:0)
88' N. Marciulevičius (4:0)

"LEU stadione Fakyrai yra nedaug geresnė komanda už mus. Jie nedemonstravo nieko ypatingo, mes taip pat. Bet rezultatas tikrai neatspindi to, kas vyko aikštėje", - po pralaimėjimo sakė Pabradės treneris Grigorijus Kisel.

Ši dvikova priminė Pabradės rungtynes su Prelegentais. Tuomet naujokų taip pat buvo pralaimėta triuškinamai, nors kovingumu ir noru niekuo nenusileista varžovams.

"Niekada nežaidėme III lygoje, bet kiekvienose rungtynėse mes neabejotinai patobulėjame, po kiekvieno pralaimėjimo gauname gerų pamokų. Turime bėdų su komplektacija, nes dar nė vienų rungtynių nežaidėme pajėgiausia sudėtimi. Taip pat turime problemų ir su vartininko pozicija", - vardino G. Kisel.

Visgi tai buvo ketvirtasis pabradiškių pralaimėjimas per penkerias rungtynes, kuris komandą pavertė "vienvaldžiu" autsaideriu.

"Manęs tai nė kiek neliūdina. Prieš sezoną aš žinojau, kas tai per lyga ir ką mes joje galime pasiekti. Tai pirmas sezonas. Didžiuojuosi savo komanda, besąlygiškai pasitikiu žaidėjais ir norėčiau su jais toliau žaisti. Taip pat žinau, kad žemiau 12 vietos jau nėra kur kristi", - teigė G. Kisel.

Fakyrai, regis, šiame mače nepersistengė. Įmušė po du įvarčius kiekviename kėlinyje ir nugalėjo 4:0.

"Buvo problemų su rinkimusi, trukdė ligos ir traumos. Bet treneris sudėliojo planą, mums liko jį įgyvendinti su drausme, pagalba vienas kitam ir realizacija. Teigiamas rezultatas yra visos komandos pasiekimas", - tikino Fakyrų prezidentas Kastytis Valantinas.

Fakyrai nugalėjo trečią kartą iš eilės, bet vadovas dėl to iš laimės nešokinėja.

"Geriausia sportinė forma vis dar pakeliui", - pridūrė jis.

TEC - AVE. KO. 1:2 (0:0).
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
60' A. Grigėnas (0:1)
79' A. Grigėnas (0:2)
84' D. Stakauskas (1:2)

Pirmasis šių rungtynių kėlinys vyko gan padrikai, momentų turėjo abi komandos, tačiau vartininkams šiaip taip pavykdavo neutralizuoti pavojų.

"Sunkios ir atkaklios rungtynės. Pirmame kėlinyje abi komandos nežaidė gražiai ir gal tam įtakos turėjo šaltas oras. Klydo abiejų ekipų gynėjai, net tuo nepasinaudojo nei vieni, nei kiti. Antras kėlinys žaidimo kokybės prasme buvo visai kitoks. Atakuojantis futbolas, daug progų, virpstų, gynėjų kamuolio atmušimų nuo vartų linijos", - rungtynes apibendrino Ave. Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Antrame kėlinyje ekipos keitėsi aštriais išpuoliais, bet Ave Ko. visgi pavyko įmušti pirmiems. 60 min. TEC vidurio gynėjai pražiopsojo Artūrą Grigeną, šis priėmė Žilvino Dereškevičiaus perdavimą ir turėjo užtektinai laiko atakos užbaigimui bei rezultatyviam smūgiui.

Nuo tos akimirkos žaidimas tapo dar atviresnis. TEC metėsi į puolimą, bet švaistė progas, o Ave. Ko. 79 min. pasinaudojo dar vienu varžovų gynėjų neapdairumu. Vėl įmušė A. Grigenas.

Ave. Ko. visgi liko ištikimi tradicijai praleisti rungtynių pabaigoje, bet tas varžovų įvartis pergalės iš jų neatėmė.

"Mums pasisekė, kad įmušėme pirmi, nes tą galėjo padaryti ir varžovai, o tuomet neaišku, kaip viskas būtų klostęsi. Ši pergalė komandai buvo labai reikalinga ir jie ją pasiekė sunkioje kovoje. Galbūt mes labiau norėjome laimėti, bet prieš rungtynes aš neabejojau saviškių sėkme", - tikino S. Lajevskis.

TEC beliko guostis, kad rungtynės buvo geresnės, nei prieš tai vykusios su Ozu (0:2), tačiau teigiamo rezultato tai neatnešė.

"Vėl stipriai šlubavo progų užbaigimas. Puolime turėjome po traumos sugrįžusį Aurimą Tamulionį, bet jam nelabai sekėsi. Antro kėlinio pradžioje prisijungė vėlavę du žaidėjai, jie įnešė aštrumo atakoms, bet traukinys jau buvo nuvažiavęs ir grįžti į rungtynes nespėjome. Pritrūko kelių ar keliolikos minučių", - pasakojo vienintelio TEC įvarčio autorius Donatas Stakauskas.

TEC šiame mače labai trūko žaidžiančiojo trenerio Raimondo Vilėniškio, todėl dažnai gaudavosi kamuolio perlaikymas ir atsikirtimai.

Taip pat, anot Donato, stigo žaidėjų susiklausymo: "Daug kas žaidė pavieniui, bandė įmušti, kai kitiems nesisekė. Taip žaisdami gynyboje palikdavome daug erdvių ir varžovai tuo naudojosi.

KRUSA-BASICA - OZAS 0:2 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
3' A. Martinka (0:1)
83' E. Lukaševičius (0:2)

Jau 3 min. Ozas šventė įvartį. Kraštu buvo išvystyta beveik pavyzdinė ataka, Aurimas Martinka gavo kamuolį baudos aikštelėje ir tiksliai mušė į apatinį vartų kampą - 0:1.

"Rungtynėse pūtė stiprokas vėjas, tad ne viskas gaudavosi taip, kaip buvome suplanavę. Pasisekė laimėti burtus, todėl pirmą kėlinį žaidėme pavėjui. Įmušėme greitą, gražų įvartį ir turėjome dar progelių. Tačiau nerealizavome, o po to žaidimas apsilygino", - pasakojo Ozo vadovas Domantas Savičius.

Kruša taip pat nenurimo. Jų atakos buvo įvairesnės, bet lemiamose stadijose pritrūkdavo tikslumo, baigiamojo smūgio. Ozo futbolininkai naudojosi Krušos gynėju lėtumu ir taip žaibiškai pereidavo į kontratakas.

Antrame kėlinyje nutiko keistas kuriozas, kai po Krušos baudos smūgio Ozo vartininko atmuštas kamuolys atsitrenkė į skersinį ir sugrįžo tam pačiam vartininkui į rankas.

83 min. Ozas padėjo tašką rungtynėse. Buvo labai panaši ataka, kaip mušant pirmąjį įvartį, tik šį kartą ją rezultatyviu smūgiu baigė Evaldas Lukaševičius.

"Sunki pergalė, tačiau pelnyta. Džiugu, kad vėl išlaikėme vartus sausus. Smagu, kad gausiai renkamės į rungtynes, o komandoje tvyro gera atmosfera", - teigė Domantas.

7 turas: Akto vargai Nemenčinėje

Šios savaitės viduryje tarp 5 ir 6 turų buvo sužaistos vienerios 7 turo rungtynės. Nemenčinės stadione susitiko Akto ir Pabradės komandos. Aktas atsikėlė šias rungtynes, nes 7 turo metu dalyvaus tradiciniame Žalgiriados turnyre Palangoje.

Trečiadienį Pabradės treneris G. Kisel šventė savo 29-ąjį gimtadienį ir aktininkai jam pristatė dovaną - lygiosios 2:2.

"Šį kartą sužaidėme pagal galimybes. Susirinkome silpnokai, į aikštę turėjo eiti rezervai, todėl taip ir gavosi", - aiškino Akto vartininkas T. Labul.

Aktas šiose rungtynėse du kartus pirmavo po Juozo Dūdėno įvarčių, o Pabradė sėkmingai lygino rezultatą. Nepatvirtintais duomenimis, pirmą įvartį svečiams pelnė Saulius Kaušinis, o antrąjį už juos į savo vartus įsimušė geniai.

"Rezultatas pagal žaidimą. Momentų turėjome kažkiek daugiau, kamuolį valdėme kažkiek daugiau, bet ypatingai pranašesni nebuvome. Trumpas atsarginių suolelis neleido mums pridėti savo žaidime antrame kėlinyje", - konstatavo T. Labul.

6 turas: Fakyrų ir Akto susirėmimas

Trumpai užklydę į 7 turo peripetijas, grįžtame į chronologinę seką - ateinantį šeštadienį ir sekmadienį bus žaidžiamos 6 turo rungtynės.

Įdomiausios rungtynės vyks sekmadienį, 19 val. vakare LEU stadione. Čia susirems Fakyrų ir Akto kolektyvai. Fakyrų vadovas vis kartoja, kad jų komandos sportinė forma vis dar pakeliui. Tačiau sekmadienį dėl ko kovoti tikrai bus - Fakyrai paskutinį kartą Aktą nugalėjo beveik prieš dvejus metus - 2013-ųjų birželį. Pernai visos trys akistatos baigėsi genių triumfu. Tiesa, taurėje prireikė ir 11 m baudinių serijos. Kad pratęstų sėkmingą tarpusavio rungtynių istoriją, Aktui sekmadienį reikės pajėgiausios sudėties.

Vilniaus Futbolo televizija parengs reportažą iš Fabijoniškių stadiono; čia špagas sukryžiuos Prelegentai ir FKK Spartakas. Abi komandos į kovą kils ne pačių geriausių nuotaikų. Prelegentai laimėti negali tris turus iš eilės, ukmergiškiai šiemet III lygoje pergale apskritai nesidžiaugė. Po nesėkmių virtinės Spartako vadovai žadėjo tam tikras korekcijas komandos žaidime. Testas su Prelegentais labai gerai parodys, ar permainos davė naudos. Pastarosios Spartako išvykos pas Prelegentus baigdavosi skaudžiomis nesėkmėmis. Tačiau vyresnės kartos futbolo gerbėjai dar mena susitikimą 2012-ųjų rugsėjį LFF stadione ir neįtikėtiną Spartako triumfą 5:0. Arba šlapią pergalę Kalnų Parko balose 2010-ųjų vasarą, rezultatu 1:0.

Formalus čempionato lyderis Granitas šeštadienį Fanų stadione priims TEC komandą. Pernai Carlsberg taurėje TEC'ai parodė Granitui nagus ir pralaimėjo 2:3, o lemiamą įvartį iš 11 m baudinio granitiečiai pelnė tik 86 min. Po dviejų pralaimėjimų iš eilės TEC nepraranda vilčių sugrįžti į sėkmės kelią. Tačiau dar vienose rungtynėse be R. Vilėniškio tai padaryti būtų labai sunku, mat Granitas namų stadione Fanuose visada renkasi gausiai.

Savotiškas "miniderbis" vyks Dilgynėje, kur akis į akį susidurs Salininkai ir Olimpija. Paskutinius kelis metus Dilgynė buvo gimtaisiais Olimpijos namais. Šį kartą į Dilgynę olimpiečiai atvyks turėdami svečių statusą. O šeimininkais bus Salininkų komanda. Pernai abi dvikovos vyko Dilgynėje. Ir abi buvo nesėkmingos olimpiečiams. Pirma baigėsi Olimpijos nesėkme 0:4, o antra - 1:2. Salininkus tai turėtų įkvėpti, jei tik komandos vadovai išsiaiškins, kas gi nutiko jų komandai per paskutinių rungtynių su Aktu pusvalandį.

"Aš esu įsitikinęs, kad dar pradėsime rinkti taškus, tai tik laiko klausimas", - optimistiškai kalba Pabradės treneris G. Kisel. Šiuos žodžius jis ištarė dar prieš lygiąsias su Aktu. Kad taškų bus, mes tuo taip pat neabejojame. Abejojame tik, ar tai nutiks mače su Ozu. Oranžiniai pastaruoju metu demonstruoja labai solidžią gynybą ir vis geresnį susižaidimą puolime. Pabradės koziriu gali tapti svečiams nenuspėjama namų aikštė ir žiūrovų parama.

Dar vienose rungtynėse kausis Ave. Ko. ir Kruša-Basica. Ave. Ko. treneris tikina laukiantis dar vienų labai sunkių rungtynių. Kitaip ir būti negali - šiemet visos rungtynės Ave. Ko. yra iš kategorijos "labai sunkios". Kruša pastaruoju metu nepastebimai klestelėjo į 9 poziciją. Dar vienas pralaimėjimas nustumtų komandą į 10 vietą...